Omsk – CSKA Moskva 4:3 (po pr.)
Avangard Omsk
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0) Stav série: 2:2
CSKA Moskva
Sobota 24.04.2021, 16:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Play-off KHL • Finále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer. Na počtenou! (19:07:07)

Šimon Hrubec (Omsk) – 33 zákroků, 3 obdržené góly

Je jisté, že tato finálová série KHL bude mít minimálně 6 zápasů! Omsk totiž díky dnešní výhře 4:3 v prodloužení vyrovnal stav série na 2:2. Utkání se ale pro domácí nevyvíjelo dobře, neboť brzy prohrávali 0:2. CSKA však dnes bylo velmi nedisciplinované, ve druhé třetině hrálo 10 minut v oslabení. Jednu z přesilovek potrestal Knight a ve třetí třetině vyrovnal Kostin. Obránce Šaripzjanov dokonce v 56. minutě překlopil utkání na stranu Omsku, ale v poslední sekundě základní hrací doby vyrovnával Mat Robinson. Situace v prodloužení nahrávala do karet hostům, ale ti ve své přesilovce inkasovali. Hrdinou zápasu se stal Pavel Dědunov.

65:39 Pavel DĚDUNOV - 4:3

65:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Rozhodující branku střílí Omsk, a to dokonce v oslabení! K odraženému puku se dostal PAVEL DĚDUNOV, jenž společně se svým spoluhráčem vyrazil do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe. Přesnou střelou odrazil kotouč od přední tyče za záda Larse Johanssona. Fanoušci a hráči Omsku mají pochopitelně obrovskou radost. 4:3 po prodloužení. Asistence: Ville Pokka.

64:56
    Hned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry. Omsk ale jistě čekají velmi těžké následující vteřiny.

64:42
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – 2 min., krosček).

64:12
    Slepyšev posunoval černou gumu do prostoru mezi kruhy, avšak také tentokrát si domácí obránci poradili.

63:36
    Ivan Tělegin doslova válčil o puk ve středním pásmu, ale přesnou předávku ze své hole nakonec nevyprodukoval.

63:17
    Přichází zakázané uvolnění také na druhé straně.

62:56
    CSKA je v prodloužení zatím více na kotouči. Nicméně trvalejší tlak nemá.

62:24
    Rána Maxima Mamina byla levým betonem Šimona Hrubce posunuta do rohu hrací plochy.

61:46
    Teď už mohou hokejisté v červených dresech vystřídat. Poslali sice puk za bránu Johanssona, ale z prostoru červené čáry.

61:11
    Nepřesná rozehrávka Omsku končí icingem. Bude se vhazovat před Šimonem Hrubcem.

60:53
    Ilja Kovalčuk nabízel kotouč před bránu. Najednou se před Johanssonem udála nepřehledná situace, která ale skončila úspěšným zákrokem hostujícího brankáře.

60:21
    Avangardu byla odpískána přihrávka rukou. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

60:01

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. Knight (K. Kostin, Boucher), 44. K. Kostin (Knight, Tolčinskij), 56. Šaripzjanov (Knight), 66. Dědunov (Pokka) – 10. Slepyšev (Leipsic), 13. Mamin (P. Karnauchov, Ar. Sergejev), 60. M. Robinson (Slepyšev, Okulov)

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Gotovec, Běreglazov, Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Čisťakov, Gončarov – K. Kostin, Knight, Boucher – Kovalčuk (C), Zernov, Činachov – Tolčinskij, Chochlačov, Kablukov – Stas (A), Gricjuk, N. Komarov – Dědunov.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Mamin, P. Karnauchov, Andronov (C) – Alexandr Popov, Šalunov, Okulov – Slepyšev, Loktionov, Leipsic – Sorkin, Světlakov, Tělegin – Afanasjev.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Sivov, Šalagin

Diváci: 2 492