Manchester City – Tottenham 1:0 (kon.)
Manchester City
1:0 (0:0)
Tottenham Hotspur
Neděle 25.04.2021, 17:30 • Wembley Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • Finále

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Aurier, přichází Bergwijn.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází De Bruyne, přichází Silva.

84
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Höjbjerg, přichází Alli.

83
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Rodri.
    82. Aymeric LAPORTE - 1:0

82
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Deset minut před koncem druhého poločasu se City dostává do vedení! Ze zkráceného rohového kopu centroval do vápna De Bruyne a našel přesně hlavu AYMERICA LAPORTEHO, který z blízkosti propálil Llorise.
    76. Mahrízův pokus dokázal Lloris skvěle zlikvidovat

76
    Rijád Mahríz si navedl míč z pravé strany více k ose trávníku, poté se přesunul před pokutové území a tvrdou ránou pořádně protáhl Llorise.

68
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lo Celso, přichází Sissoko.

68
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Moura, přichází Bale.

60
    Fernandinho zatáhl za dres unikajícího Höjbjerga a vidí od hlavního rozhodčího zaslouženou žlutou kartu.

45
    Laporte ve středovém kruhu ukončil nebezpečnou akci Tottenhamu faulem na Mouru.
    39. Ani tentokrát Mahríz branku netrefil

39
    Po přistrčení Gündogana se opřel do balonu z dobrých třiceti metrů Rijád Mahríz, ale opět branku Spurs o několik decimetrů minul.
    37. Mahrízova střela se do branky nevešla

37
    Cancelo přenesl hru přes celou šířku trávníku k Mahrízovi. Ten se přesunul více k ose trávníku a po kličce Reguilónovi jen těsně minut vzdálenější tyč Llorisovy branky.
    32. Šance Sterlinga zůstala neproměněna

32
    Neskutečná Fernandinhova nahrávka mezi obránci našla Sterlinga, který sice ještě přehodil Llorise, ale míč nakonec skončil vedle branky Tottenhamu.

28
    Žlutou kartu vidí od hlavního sudího také Sergio Reguilón, který skluzem sestřelil u rohového praporku De Bruyneho.
    27. Fodenovo zakončení skončilo po odrazu od obránce na tyči

27
    Chybu v rozehrávce udělal také Reguilón a hned bylo ve vápně Tottenhamu horko. Balon se odrazil přesně proti noze Fodenovi, který ale z blízkosti napálil jen bránícího Diera.

Vít Schück

Branky: 82. Laporte

Karty:   45. Laporte (MAC), 60. Fernandinho (MAC) – 28. Reguilón (TOT)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:11.
    Manchester City: Steffen – Walker, Dias, Laporte, Cancelo – Gündogan, Fernandinho (C) (83. Rodri), De Bruyne (87. Silva) – Mahríz, Sterling, Foden
    Náhradníci: Ederson – Agüero, Aké, Jesus, Rodri, Mendy, Silva, Torres, Zinčenko

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier (90. Bergwijn), Alderweireld, Dier, Reguilón – Winks, Höjbjerg (84. Alli), Lo Celso (68. Sissoko) – Moura (68. Bale), Kane, Son
    Náhradníci: Hart – Alli, Bale, Bergwijn, Lamela, Ndombele, Sanchez, Sissoko, Tanganga

Rozhodčí: Tierney – Betts, Hatzidakis