Calgary – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 4:1 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:1 (kon.)
Dallas – Carolina 4:3 (po pr.) | Nashville – Florida 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:6 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Arizona 6:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Úterý 27.04.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci nočního programu NHL se utkají také Ottawa Senators a Vancouver Canucks. Oba celky uzavírají tabulku kanadské Severní divize, ale v poslední době podávají docela sympatické výkony.

Vancouver Canucks:
    Hokejisté Vancouveru odehráli 41 zápasů, nasbírali stejný počet bodů a v tabulce Severní divize jim patří předposlední šestá příčka. Na postup do play-off Kosatky momentálně ztrácejí osm bodů, oproti konkurenci ovšem mají několik utkání k dobru. Po návratu z koronavirové karantény se navíc Canucks docela zvedli. Nejprve dokázali doma dvakrát zdolat silné Toronto. Poté je čekal domácí dvojzápas právě s Ottawou, kdy nejprve prohráli 0:3, druhý duel však vyhráli výsledkem 4:2. Vancouveru schází největší hvězda Elias Pettersson. Hrát nemohou ani Jay Beagle nebo Justin Bailey.

Ottawa Senators:
    Senátoři odehráli 48 zápasů a na svém kontě mají 38 bodů. Uzavírají tedy sedmičlennou tabulku Severní divize. Naposledy Ottawští padli 2:4 na ledě Vancouveru, ale před tím si připsali tři výhru v řadě a hned dvě čistá konta. Obě vychytal Matt Murray, jehož forma má tedy konečně vzestupnou tendenci. Právě v defenzivě a brankovišti se totiž Sens většinu ročníku trápili. Na listině zraněných hráčů Ottawy figurují útočníci Derek Stepan a Austin Watson.

29.01. 2021: Vancouver – Ottawa 4:1
    16.03. 2021: Ottawa – Vancouver 2:3 po prodl.
    18.03. 2021: Ottawa – Vancouver 2:3 po sn.
    23.04. 2021: Vancouver – Ottawa 0:3
    25.04. 2021: Vancouver – Ottawa 4:2

Ottawa Senators: M. Högberg (Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, Stützle – Co. Brown, Pinto, Formenton – Dzingel, Tierney, N. Paul (A).

Vancouver Canucks: Holtby (Silovs) – Hamonic, Q. Hughes, Schmidt, Edler (A), T. Myers, Juolevi – Boeser, Horvat (C), Pearson – Vesey, J. T. Miller, Höglander – Hawryluk, B. Sutter (A), Motte – Virtanen, Boyd, Highmore.

Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Barton, Nansen.

00:01

00:40
    Do první šance se nacpal hostující Jimmy Vesey. Ten se z levé strany natlačil před branku, přehodil si puk na bekhend, ovšem brankář Högberg se dokázal natáhnout a lapačkou kotouč vytěsnit!

01:47
    Z vrcholu levého kruhu střílel Alexander Edler. Högberg byl opět na místě.

02:50
    Hosté začali aktivněji. Ránu Bo Horvata z mezikruží vyráží Högberg.

03:42
    První střelu na branku si připsali Senátoři. Pokus Arťoma Zuba pokryl Braden Holtby.

05:12
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

07:09
    Rána Ryana Dzingela skončila na masce Bradena Holtbyho. Rozhodčí nechávají hru pokračovat.

07:30
    Dobré střídání Ottawy. Hosté se osvobodili jen odpálením kotouče.

08:11
    Domácí dostali puk do sítě, ale rozhodčí gól neuznávají kvůli kontaktu Thomase Chabota s brankářem Holtbym! Právě Chabot dostal puk od Zajceva a dokázal si s ním sjet až před branku. Jeho bekhendové zakončení Holtby pokryl, ale následná dorážka Colina Whitea skončila za zády gólmana Canucks. Právě Chabot se však otřel o Holtbyho betony a to je důvod, proč se sudí rozhodli branku neuznat.
    08:11 Neuznaný gól Colina Whitea.

08:11
    Domácí trenér Smith ještě chvíli s rozhodčími diskutoval, nakonec se ale nebude ani telefonovat.

09:13
    Také po ráně Nicka Paula se na skóre nic nemění. Holtby puk vyrazil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:22
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Teď už se Sens radují z regulérního zásahu! Brady Tkachuk získal ve středním pásmu puk a posunul ho doprava na JOSHE NORRISE. Ten právě s Tkachukem najížděl na jediného obránce. Rozhodl se pro střelu z pravého kruhu a zamířil přesně nad pravé rameno klekajícího Holtbyho. Asistence: Brady Tkachuk.
    10:22 Josh NORRIS - 1:0

10:23
    Hned po buly ve středovém kruhu se poprali domácí Ryan Dzingel a Jake Virtanen!

10:23
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 5 min., bitka).

11:34
    Střely na branku – 6:6

11:50
    Dzingel s Virtanenem, kteří sedí po vzájemné bitce na trestných lavicích, si mají zjevně co říci. Navzájem na sebe pokřikují.

12:00
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

12:40
    Senátoři se po opatrnějším začátku rozbruslili a momentálně jsou lepším týmem.

13:45
    Hosté se snažili vymyslet něco v útočném pásmu. Obešlo se to ale bez zakončení.

14:07
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Tyler Myers posunul na modré čáře puk na OLLIHO JUOLEVIHO, který vystřelil z levé strany a kotouč zapadl za Högberga. Ten měl zakrytý výhled – 1:1. Asistence: Tyler Myers a Brandon Sutter.
    14:07 Olli JUOLEVI - 1:1

15:17
    Thomas Chabot střílel z vrcholu pravého kruhu. Holtby jeho projektil vytěsnil mimo svou klec.

16:23
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka. Poslední v první třetině.

17:10
    Na kotouči se momentálně drží hostující Kosatky. Ty jsou teď zase střelecky aktivnější.

17:53
    Zajcev se pokusil vysunout dlouhým pasem Nicka Paula. Ten puk nezpracoval.

19:00
    Začíná už poslední minuta první části zápasu.

19:14
    Zakázané uvolnění Vancouveru. Hra se stěhuje před Holtbyho klec.

19:30
    Dobré nahození Nikity Zajceva. Po zákroku Holtbyho se dostal k dorážce Drake Batherson, který nepřetlačil pravý beton gólmana Canucks!

19:51

20:00

Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu. Ottawa se rozjížděla pomaleji, ale po pár minutách se dostala do tempa. Hosty nejprve varoval White, který dorazil puk za záda brankáře Holtbyho, ovšem tento gól nebyl uznán pro kontakt projíždějícího Chabota s betony gólmana Vancouveru. V 11. minutě se už Sens radovali. Přečíslení 2 na 1 vyřešil střelou nad rameno gólmana Josh Norris. Kosatky ale následně přidaly a v 15. minutě srovnal střelou od modré, kterou Högberg v brance Ottawy neviděl, Olli Juolevi.

20:30
    Ryan Dzingel střílel z levého kruhu. Do jeho pokusu ale předpisově zaklekl hostující obránce Travis Hamonic.

21:00
    Zakázané uvolnění Ottawy.

21:16
    Thomas Chabot se vydal na útočný výlet a po jeho střele z úhlu vznikl před brankovištěm Kosatek zmatek! Josh Norris zblízka dorážel jen do levého betonu Holtbyho, poté ještě pálil Nikita Zajcev, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

21:41
    Na druhé straně to zkoušel z mezikruží Tyler Motte. Ten zakončoval jen do bránícího Chabota.

22:50
    Marcus Högberg nyní přikryl puk, který se odrazil do jeho brankoviště.

23:35
    Hosté se dostali dvakrát v krátkém sledu do přečíslení 2 na 1 a v obou případech hrál hlavní roli Nils Höglander! Švédský útočník vzal nejprve zakončení na sebe a z mezikruží orazítkoval pravou tyčku z pohledu Högberga. Poté minul odkrytý kout branky po nahrávce kapitána Horvata!

24:02
    Po střele J. T. Millera končí puk ve výstroji Högberga. Höglander kroutí na střídačce hlavou ještě teď.

24:52
    Ve velké šanci tentokrát domácí Brady Tkachuk! Ten zblízka minul branku Vancouveru.

26:02
    Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.

26:54
    Brock Boeser zajel s kotoučem dozadu a počkal, až mu spoluhráči vystřídají.

27:11
    Kostatky se ale stejně k ničemu nebezpečnému nedostaly. Puku se naopak chopil Ryan Dzingel, který ho na levé straně vyvezl dopředu a vyzkoušel Hotbyho. Ten po střele domácího útočníka přerušil hru.

28:25
    Horvat poslal puk na modrou čáru, odkud vystřelil Quinn Hughes. Högberg vyrazil kotouč do rohu kluziště.

29:00
    Brady Tkachuk nahrál na levý kruh Drakeovi Bathersonovi, jehož střelu zablokoval bruslemi hostující obránce Myers.

30:27
    Tyler Motte se z pravé strany natlačil do koncovky. Bekhendový pokus k bližší tyčce Högberg vyrazil.

31:20
    Výborné střídání Ottawy! Braden Holtby si musel připsat několik těžkých zákroků. Teď vyrazil ránu Connora Browna z mezikruží!

31:41
    Domácí pětici Vancouveru dokonale utavili a nakonec skórují! Brady Tkachuk nahrál mezi kruhy zcela volnému DRAKEOVI BATHERSONOVI a ten z první prostřelil Holtbyho – 2:1. Asistence: Brady Tkachuk.
    31:41 Drake BATHERSON - 2:1

32:46
    Domácí jsou namlsaní. Střelu Joshe Norrise z levé strany vyrazil Holtby.

33:52
    Senátoři pokračují v náporu. Gól je hodně nabudil.

34:01
    Od modré čáry pálil Jevgenij Dadonov, Holtby jeho pokus vyrazil za branku.

34:44
    Při signalizovaném vyloučení na straně hostí měl na hokejce třetí gól Ottawy Tim Stützle. Německý útočník pálil po pasu Whitea na poloodkrytou branku, ale Holtby se v brankovišti roztáhl a puk uvízl někde mezi jeho pravým betonem a vyrážečkou!

34:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., hrubost).

35:45
    Hosté se zatím brání v oslabení dobře. Teď vyhodili.

36:18
    Tohle ale Ottawští sehráli dobře. Holtby musel řešit závar u brankoviště a Ryan Dzingel pak nedokázal před již odkrytou klecí trefit skákavý puk!

36:46
    Hosté jsou v plném počtu.

37:27
    Hosté by se potřebovali chytit. V posledních minutách jim vůbec nefunguje přechod do útoku. Puky ztrácejí a dostávají se pod tlak Senátorů.

38:35
    Erik Brännström si s kotoučem vyjel na střed modré čáry a vypálil. Jeho projektil minul branku Kosatek.

38:41
    Vylučuje se na straně Ottawy. Na trestnou lavici půjde Ryan Dzingel. Přesilová hra Vancouveru začne po reklamní pauze.

38:55
    Do střely Brocka Boesera vložil hokejku domácí obránce Zub. Puk tak skončil v ochranné síti.

39:24
    Zajcev poslal puk do středního pásma.

39:43
    Domácí se málem dostali v oslabení do šance! Chris Tierney hledal Formentona, který ale kotouč nezpracoval. Jinak by byl sám před Holtbym!

39:59
    Hosty dělily centimetry od vyrovnání! Bo Horvat dostal přihrávku na osu a z voleje vypálil. Puk propadl za záda Högberga, který se ale dokázal včas zorientovat a holí zastavil kotouč na brankové čáře!

40:00

Druhá třetina herně patřila především Ottawě. Domácí si kolem poloviny utkání dokázali vytvořit znatelný tlak, který ve 32. minutě zužitkoval ranou z mezikruží Drake Batherson. Hosté mohli srovnat v přesilovce těsně před přestávkou, ale brankář Högberg stačil po střele Horvata zachytit puk na brankové čáře.

40:03
    Hosté ještě dohrávají přesilovou hru, kterou jim rozdělila přestávka.

40:42
    Ze zbývajícího času početní výhody Kosatky nic nevytěžily. Ottawa je v plném počtu.

41:24
    Hostům bylo signalizováno postavení mimo hru. Museli tak rychle vyklidit útočné pásmo.

43:00
    Třetí třetina se zatím hraje bez šancí.

43:53
    Olli Juolevi to zkoušel od modré čáry. Puk neprošel až na domácí branku.

44:00
    Na druhé straně si připsal úspěšný zákrok Braden Holtby, který přerušil hru po střele Alexe Formentona.

44:53
    Brady Tkachuk vystihl rozehrávku hostí. Puk ale nezpracoval tak, aby se mohl vydat do samostatného úniku.

45:21
    V hostující brance skončil Connor Brown, kterého do ní napasoval obránce Quinn Hughes. Hra tak musela být přerušena.

45:49
    Střelu Colina Whitea z levého kruhu vyrazil Holtby. Následná rána Jevgenije Dadonova už branku minula.

46:51
    Tierney se snažil najít spoluhráče na zadní tyči. Do přihrávky stačil kleknout obránce Juolevi.

47:47
    J. T. Miller našel krásnou přihrávkou za obranu najíždějícího Tylera Motteho. Ten zblízka nepřekonal Marcuse Högberga!

48:31
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před Holtbym.

48:39
    Další icing hostí.

48:53
    Tentokrát už to hosté zvládli bez icingu a mohou vystřídat.

49:35
    Connor Brown si navedl puk na střelu z vrcholu pravého kruhu. Ta byla moc vysoká.

49:46
    Od modré vypálil Arťom Zub a Holtby si sáhl pro puk lapačkou. Následuje reklamní přestávka.

50:33
    Hosté potřebují zvýšit tlak na branku soupeře. Ve třetí části donutili brankáře Högberga zatím k jedinému zákroku.

51:11
    Teď Högberg do akce musel! Zakončení Brocka Boesera z předbrankového prostoru ale zastavil a následně puk stačil zalehnout před dotírajícími útočníky Kosatek!

52:14
    Drake Batherson se prokličkoval do dobré střelecké pozice. Z mezikruží však minul branku hostí.

52:50
    Nyní musel Holtby vyrážet pokus Connora Browna. Domácí nechtějí dostat soupeře do hry pasivitou.

53:51
    Miller nabil na modrou Quinnovi Hughesovi. Jeho ránu zablokoval Pinto.

54:48
    Zub za brankou vyhrál souboj o puk s Horvatem a rozjíždí protiútok domácích.

55:08
    Edler předložil puk na pravý kruh Boovi Horvatovi. Hostující kapitán střílel z první, Högberg byl ale připraven. Následuje poslední reklamní pauza dnešního duelu.

55:15
    Po vhazování to zkoušel od modré čáry Travis Hamonic. Puk na Högberga neprošel.

55:37
    Domácí Chris Tierney přebruslil Hughese a dostal se do samostatného úniku. Po zamíchání s pukem se pokusil zakončit do protipohybu Holtbyho, který ale zasáhl lapačkou a udržel Kosatky ve hře!

56:35
    Brandon Sutter si vybruslil na modrou čáru a vystřelil. Högberg zakročil vyrážečkou.

57:25
    Nate Schmidt z vrcholu levého kruhu minul bližší tyčku domácí branky. Kotouč následně skončil v prostoru střídaček.

57:36
    Braden Holtby teď podržel hosty! Sens sehráli přečíslení 2 na 1 téměř do prázdné, ovšem proti zakončení Nicka Paula se dokázal gólman Canucks natáhnout a zasáhl vyrážečkou!

58:30
    Branka Vancouveru je již prázdná!

59:00
    Brock Boeser vystřelil z osy hřiště a Högberg si připsal důležitý zákrok. Puk zůstal v jeho výstroji a před brankovištěm stojící Jake Virtanen si tak brousil zuby na dorážku marně.

59:00
    Oddechový čas hostí.

59:10
    Hosté pokračují s prázdnou svatyní.

59:30
    Tanner Pearson posílal z levé strany před branku takovou střílenou přihrávku. Puk vyrazil Högberg.

Hokejisté Ottawy vítězí nad Vancouverem 2:1 a potvrzují, že mají v poslední době slušnou formu. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Josh Norris, který vyřešil přesnou střelou přečíslení 2 na 1. Hosté stačili ještě v první části srovnat, když brankář Högberg neviděl puk po střele obránce Olliho Juoleviho. Nakonec vítěznou trefu si připsal krátce po polovině duelu Drake Batherson, který se trefil z mezikruží po nahrávce Tkachuka. Ve zbytku utkání už to oba brankáři zavřeli a skóre se tak již neměnilo.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:26 (8:11, 13:6, 6:9)

Thomas Chabot (OTT) čas na ledě 25:56, +2 účast

To už je z tohoto zápasu vše. Někdy se těším opět na počtenou! (03:37:34)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Norris (B. Tkachuk), 32. Batherson (B. Tkachuk) – 15. Juolevi (T. Myers, B. Sutter)

Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Barton, Nansen