W. Brémy – RB Lipsko 1:2 (po pr.)
Werder Brémy
1:2 (0:0)
RB Lipsko
Pátek 30.04.2021, 20:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Německý pohár • Semifinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 21:20. (23:19:38)

Prvním finalistou Pokalu se stává Lipsko, které v semifinále zvítězilo na hřišti Brém 2:1 po prodloužení!

Normální hrací doba gól nepřinesla, byť si zejména Lipsko vytvořilo hlavně ve druhém poločase řadu šancí. Domácí ale zůstali ve hře díky brankáři Pavlenkovi, který si navíc i dobře postavil tyče. Vše podstatné se tak událo až v prodloužení, ve kterém hráli hlavní roli střídající fotbalisté. Hned v jeho úvodu poslal RB do vedení Hwang Hi-čchan, domácí ale odpověděli těsně před koncem první poloviny zásahem Leonarda Bittencourta. Když už to vypadalo, že utkání dojde na penalt, zaúřadoval opět hostující Korejec Hwang, jenž hlavou prodloužil Kamplův pas před bránu na Emila Forsberga a ten rozhodl.

120+4

120+3
    Už hrajeme přesčas. Domácí to ještě zkoušejí...
    120+1. Emil FORSBERG - 1:2

120+1
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Hosté v závěru prodloužení zřejmě rozhodují zápas! Kevin Kampl poslal z hloubi pole parádní balón za obranu, na který si naběhl Hwang Hi-čchan. Ten ho hlavou prodloužil před bránu na EMILA FORSBERGA, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč za bezmocného Pavlenku – 1:2.

120+1
    Prodloužení bude nastaveno o dvě minuty!

119
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Philipp Bargfrede.

118
    Emil Forsberg poslal míč za obranu Yussufovi Poulsenovi. Toho ještě stačil zakřižovat Moisander, který šel do skluzu a Poulsen spadl. Penaltu si ale nevymodlil!

116
    Hosté zkusili sérií narážeček vykombinovat defenzivu Brém, ale na finální přihrávku nedosáhl střídající Forsberg.

114
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Emil Forsberg.

112
    Hosté penalty nechtějí. Odražený míč po rohu napálil na bránu Benjamin Henrichs, trefil ale jen Juju Osaka.

111
    Na sebe to vzal nyní Dani Olmo. Ten se dobře uvolnil, slabá střela však skončila v rukavicích Pavlenky.

110
    Další snahu hráčů RB přerušil ofsajd.
    109. Poulsen hlavou neusměrnil míč do prázdné brány.

109
    Hosté nedali další tutovku! Z levé strany centroval Henrichs a míč se dostal až k Mukielemu. Ten už mohl zakončovat, ale ještě balón nasadil na hlavu Yussufa Poulsena, který zamířil nad břevno prázdné brány!

108
    Juja Osako se snažil dostat za obranu soupeře, ovšem v tom mu hosté dokázali čistě zabránit.