Ústí n. L. – Prostějov 1:2 (kon.) | Táborsko – Třinec 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Blansko 1:0 (kon.)
Jihlava – Vlašim 3:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:3 (0:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Pátek 30.04.2021, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Oba celky si tak do tabulky připsaly po jednom bodu. Vysočina jich má nyní na svém kontě 26. Na záchranu má tak náskok šesti bodů. Vlašim doposud získala bodů 30. (18:57:06)

21. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Nudný první poločas, kdy jsme se žádné šance nedočkali nahradila gólová přestřelka ve druhé části. Oživení hry přinesl především Vojtěch Patrák, který se prosadil v 52. minutě po krásné sólo akci, o 11 minut později z penalty zvýšil Lukáš Červ. V 70. minutě už domácí vedli 3:0, když se podruhé trefil Vojtěch Patrák. Domácí nejspíše namlsaní vyoským vedením začali dělat chyby v obraně. Deset minut před koncem se trefil Matěj Jurásek, o minutu později už to bylo jen o gól. Trefil se Filip Firbacher. Tentýž hráč také dvě minuty před koncem upravil na konečných 3:3.

90+2

90+2
    Za protesty proti výkonu sudího vidí už z lavičky žlutou kartu Stanislav Klobása.

90+2
    Jakub Křišťan rozehrál standardní situaci, míč se dostal k Davidu Broukalovi, který poslal balón do vápna, konečky prstů jej Michal Lancman poslal do bezpečí.

90+2
    Žlutou kartu dostává Lukáš Červ (FC Vysočina Jihlava).

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Róbert Štefánek.

88
    Vojtěchu Křišťálovi se nezdála situace před inkasovaným gólem, kdy domácí reklamovali faul, ale od rozhodčího vidí žlutou kartu.

88
    Vlašim právě vstřelila branku!
    A máme tu srovnáno. Hostím parádně vyšla poslední desetiminutovka. Hosté rozehráli z pravé strany rohový kop. FILIP FIRBACHER se ve vápně dostal k volnému míči a poslal jje za záda gólmana Lancmana.

86
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Michal Ševčík, míč se nakonec dostal k Jakubu Selnarovi který odcentroval do vápna, ale míč si sebral Josef Řehák.

86
    Tomáš Svoboda svedl s obrnaou hostí rychlostní souboj a získal pro své barvy rohový kop.

84
    Akce domácích byla zastavena neb se Tomáš Svoboda ocitl v ofsajdu.

83
    Domácí se nyní snaží podržet míč neb během jedné minuty dvakrát inkasovali.

81
    A z jasného zápasu tu rázem máme drama. FILIP FIRBACHER si převzal ve vápně míč a gólman Michal Lancman byl bez šance.

80
    MATĚJ JURÁSEK si na hranici velkého vápna zpracoval míč a poslal jej na bránu, ne jeho projektil k tyči byl gólman Michal Lancman krátký.

Jaroslav Wollmann

Branky: 52. Patrák, 63. Červ (pen.), 70. Patrák – 80. Jurásek, 81. Firbacher, 88. Firbacher

Karty:   88. Křišťál (JIH), 90+2. Červ (JIH), 90+2. Klobása (JIH) – 67. P. Breda (VLA)

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (46. Patrák) – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. T. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek).
    Náhradníci: Číž – Štefánek, Selnar, T. Svoboda, Ševčík, Chocholatý, Patrák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda – Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasović (76. Janda), Křišťan – Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher).
    Náhradníci: Markovič – Zukal, Jurásek, Ogiomade, Firbacher, Janda, Ruml.

Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý