NHL
St. Louis – Minnesota 7:3 (kon.) | Colorado – Los Angeles 5:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 4:1 (kon.)
Calgary Flames
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Pátek 14.05.2021, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Calgary a Vancouverem.

Hokejisté Calgary už jsou bez šance na postup do vyřazovací části. V Severní divizi je pouze jeden horší tým, a sice Vancouver, který nasbíral o jeden bod méně, ale zase odehrál o jedno utkání méně. Formu Plamenů z posledních týdnů lze hodnotit jako průměrnou. Svěřenci kouče Suttera v předešlých sedmi střetnutích čtyřikrát zvítězili a třikrát prohráli, naposledy na domácím ledě porazili Ottawu vysoko 6:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Elias Lindholm se 43 body.

Jak již bylo zmíněno, tak Vancouver je vůbec nejhorším týmem Severní divize, ale ještě může zabojovat i o konečnou šestou příčku, manko na Ottawu čítá šest bodů. Na Kosatkách se podepsala dlouhá herní pauza způsobená nákazou koronavirem, kvůli které se museli jejich zápasy na nějakou dobu odložit. Greenova družina v posledních deseti utkáních vyhrála jenom dvakrát, hned osmkrát odešla jako poražená. Naposledy změřila síly s Winnipegem, na jehož ledě prohrála vysoko 0:5. Týmovou produktivitu celku vede Brock Boeser se 41 body.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Calgary Flames: Markström (Domingue) – Ch. Tanev (A), Giordano (C), R. Andersson, N. Nestěrov, Mi. Stone, Kylington – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Nordström – Dubé, D. Ryan, Lucic – B. Ritchie, Gawdin, Leivo.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), T. Myers (A), Q. Hughes, Hamonic, Juolevi – Boeser, J. T. Miller, Highmore – Höglander, Horvat (C), Pearson – Hawryluk, Graovac, Michaelis – MacEwen, Boyd, Vesey.

Rozhodčí: Meier, Nicholson – Brisebois, Toomey.

00:01

00:46
    Oba celky již mají za sebou první útočné výpady, začalo se ve svižném tempu.

01:02
    Vancouver právě vstřelil branku!
    No tak to máme opravdu ostrý vstup do utkání. Hosté se vrátili do útočného pásma, puk se dostal k Boeserovi, který posunul na modrou čáru, odkud nahodil Hamonic a jeho švih dokonale tečoval MATTHEW HIGHMORE. Markström na změnu nestačil zareagovat a puk skončil pod jeho horní tyčkou. Asistence: Travis Hamonic, Brock Boeser.
    01:02 Matthew HIGHMORE - 0:1

02:45
    Calgary se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání, Demko zatím odolává a jeho spoluhráči vyhazuje přes modrou čáru.

03:36
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Teď už to ale domácím vyšlo a je srovnáno. Po udržení se v pásmu přihrál z rohu kluziště Gaudreau, na jeho pasi si najel RASMUS ANDERSSON a z první prostřelil přemisťujícího se Demka – 1:1. Asistence: Johnny Gaudreau, Elias Lindholm.
    03:36 Rasmus ANDERSSON - 1:1

04:58
    Zatím sledujeme velice akční hokej z obou stran, jak Calgary, tak i Vancouver předvádí hru plnou zakončení.

05:17
    A jedno takové skončilo dalším gólem. Domácí se dostali do akce, od modré čáry nahazoval Nestěrov a dobře postavený ANDREW MANGIAPANE tečoval puk tak šikovně, že od tyčky se odrazil za Demkova záda – 2:1. Asistence: Nikita Nestěrov, Jacob Nordström.
    05:17 Andrew MANGIAPANE - 2:1

06:42
    Vancouver pouze vyhodil za Markströmovu branku, Calgary rozjíždí další útočnou akci. Tentokrát v poklidnějším stylu.

07:47
    Od modré čáry vystřelil Backlund, nemířil ale dobře, puk skončil na zadním mantinelu za Demkem.

08:45
    JeŠtě chvíli pokračovali domácí v tlaku, poté se ale Vancouver vydal do protiakce a Hawryluk měl možnost zakončení z bekhendu.

09:29
    Andersson byl blízko svému dnes druhému gólu, když měl na pravé straně trochu prostoru pro akci, pokoušel se o kličku Demkovi a následné zasunutí za brankovou čáru, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku lehce sjel z hole.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:17
    Špatná rozehrávka Vancouveru, puk skončil na zakázaném uvolnění.

10:38
    Kylingtonova bomba od modré skončila na Demkovi, ten pro jistotu přerušil hru.

11:10
    Andersson má velice aktivní první třetinu, opět se tlačil do útoku, nyní nahazoval pro své spoluhráče puk před Demkovo brankoviště.

12:11
    Po výborném vstupu do utkání mají teď hráči Vancouveru menší útlum, pouze vyhazují puky do středního pásma.

12:41
    Přes obránce se o střelu pokoušel Lucic, trefil pouze Demkův postoj.

13:10
    O malou chvíli později Ritchie ani jeho branku netrefil, Anderssonova snaha o dorážku skončila dokonce mimo ledovou plochu.

14:10
    Domácím to trochu ujelo, Tanevova přihrávka byla příliš prudká a po zakázaném uvolnění se vše stěhuje před Markströma.

15:22
    Urputný boj o puk po Markströmově levici, hosté se nakonec z rohu dokázali dostat do lepší pozice, jenže bez zakončení.

16:37
    Dlouhý pas na Horvata, u puku byl jako první povyjetý Markström.

16:53
    Z velmi ostrého úhlu to zkusil domácí Gaudreau, Demko se nachytat nenechal a dobrým postavením střelu srazil.

17:25
    Na druhé straně to od modré zkusil Hughes, Markström měl na jeho švih velice dobrý výhled a bez potíží puk srazil mimo své brankovště.

18:07
    Střela od modré i na straně Calgary, golfák předvedl Giordano. Demko skryl puk mezi svými chrániči a pro jistotu přerušil hru.

18:28
    Boeser mohl srovnat, když si po rychlém přesunu hostů najel před branku a snažil se tečovat nahození pravé strany. Markström si nebyl jistý zákrokem, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.

19:26
    Ještě jedna střela na domácího brankáře, Markström skryl v lapačce nahození od levého mantinelu.

20:00

Je za námi první třetina, která začala v opravdu velkém stylu a už v šesté minutě to bylo 2:1. Jako první se trefili hosté, když Matthew Highmore skvěle tečoval Hamonicovo nahození od modré čáry, jenže netrvalo dlouho a bylo všechno jinak. Ve čtvrté minutě srovnal Rasmus Andersson a v šesté minutě se tečí prosadil i domácí Andrew Mangiapane. Až poté oba celky stáhly nohu z plynu, i tak se ale oba gólmani v této části zápasu nenudili. Další puky za svá záda již ale nepustili.

20:49
    Markström si už ve druhé třetině zachytal, musel krotit nahození od modré čáry.

21:14
    O chviličku později jej ohrožoval Highmore, podruhé jej už ale překonat nedokázal. Každopádně Vancouver vstoupil do druhé části hodně aktivně.

22:29
    Myersova střela od modré čáry šla mimo, hosté jsou i nadále v útočném pásmu. Hráči Calgary nemohou střídat a už melou z posledního.

23:23
    Tentokrát si Myers sjel z modré až do pravého kruhu jeho následnou střelu Markström vyrazil betonem.

24:09
    Na ledové ploše zůstal ležet domácí Nestěrov, který se srazil s Edlerem. Vypadal dost otřeseně, nakonec ale po svých odjel do kabin.

24:37
    Höglander si z rohu vyjel před brankoviště, kde se snažil o rychlé bekhendové zakončení. Markström si dokázal poradit dobrým postojem a puk sklepl mimo své území.

25:14
    Na druhé straně se mezi kruhy k zakončení dostal Mordström, Demkovu branku ale netrefil.

25:42
    Přečíslení Calgary dva na jednoho, Tkachuk to vzal celé na sebe, prudkým švihem ale i on branku minul.

26:39
    Tentokrát jsou v dlouhém tlaku domácí, na křížný pas si najel Gaudreau, z dobré pozice však nechal pouze vyniknout brankáře Demka.

27:27
    Markström po Boydově nahození na branku raději přerušuje hru.

27:57
    Rychlý přechod domácích do útoku skončil nepřesnou přihrávkou na brankoviště, dopředu už jde Vancouver.

28:52
    Několik neúspěšných pokusů hostujícího celku dostat zpoza branky hru před Markströma, obrana Calgary teď pracuje na výbornou.

29:52
    Höglander cpal z pravé strany puk před brankoviště, o neúspěšnou dorážku se pokoušeli Horvat a po něm i Hamonic.

30:41
    Vancouver pokračuje ve svém tlaku, druhá třetina je zatím hlavně o hostujícím celku.

31:11
    Andersson si dobře pohlídal nahození hostů do útočného pásma, společně s Markströmem situaci vyřešili.

31:41
    Za domácí teď hrozil Nordström, po najetí si do útočného pásma se chtěl natlačit před Demka, jeden z obránců jej ale uhlídal a do zakončení nepustil.

32:34
    Neuspěl ani Stone, jeho golfák se od obránce odrazil do středního pásma.

33:42
    Calgary se snaží o vyrovnání hry, směrem kupředu je to ale pro domácí o něco těžší, než pro soupeře.

34:11
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za hákování dostal Jimmy Vesey.

34:20
    Hned po buly předvedli domácí pěknou a rychlou kombinaci, Myers na poslední chvilku sklepával puk mimo brankoviště.

35:00
    Giordano posunul hru do pravého kruhu na Gaudreaua, jeho střela skončila po lehké teči mimo ledovou plochu.

35:29
    Z levého kruhu vystřelil Mangiapane, Demko vyrazil na opačnou stranu.

35:59
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, přesilovka Calgary se pomaličku chýlí e svému konci.

36:20
    A Vancouver je již v plném počtu.

36:59
    Po rychlém přechodu do útoku přihrával Horvat do druhé vlny na Hamonica, toho vychytal pozorný Markström.

37:11
    Hra se bleskově přenesla na druhou stranu a po přečíslení zakončoval zcela volný Kylington. Jeho střelu z první skryl v lapačce skvělý Demko!
    37:11 Oba celky předvedly po rychlém výpadu

38:14
    Bomba Giordana od modré čáry, puk se zastavil v chumlu těl před Demkem.

38:43
    Po Tanevově střele už Demko zasahovat musel a měl štěstí, že prudká rána šla přesně doprostřed branky.

39:11
    Mírný závar před Markströmem, puk se nakonec vykutálel vedle jeho pravé tyčky.

39:41
    Ještě jedno vyloučení na straně Vancouveru, dvě minuty za hákování obdržel J. T. Miller.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a skóre panuje stejné, jako po první třetině. Aktivněji si v této části zápasu vedli hosté, snažili se vyrovnat, jenže v brance Calgary stojí dnes výtečný Markström a ten všechny výpady soupeřů zvládl pořešit. A jelikož podobě si vedl proti výpadům domácích i Thatcher Demko, gólu jsme se v této dvacetiminutovce nedočkali a stále tak platí stav 2:1.

40:27
    Pokračuje přesilovka domácích ti se zatím ale nemohou udržet v pásmu.

40:53
    Teď už to bylo o mnoho lepší a Demko musel vyrážet střelu zcela volného Tkachuka.

41:25
    Lucicovu bombu od levého mantinelu už Demko pro jistotu nepustil a přerušil hru.

41:41
    Je po přesilovce, Miller už zase naskočil na ledovou plochu.

42:05
    Přesto jsou domácí stále usazeni v útočném pásmu a po výjezdu zpoza branky vystřelil z kruhu Dillon Dubé. Demko má další úspěšný zákrok.

42:50
    Giordanovo nahození od modré čáry se vzneslo vysoko do vzduchu a Demko pouze kontroloval, aby puk náhodou nebyl tečován na jeho branku.

43:51
    Andersson z dobré pozice přestřelil! Každopádně Calgary teď na soupeře vytváří velký tlak.

44:45
    Lehké uklidnění tempa, k vidění bylo několik nepřesností na obou stranách.

45:42
    Hosté se na krátké období usadili v útočném pásmu, nedokázali ale vymyslet žádné ohrožení Markströmovy branky.

46:09
    Calgary se dostalo do přečíslení tři na jednoho, lehce krkolomná kombinace skončila u Mangiapaneho, ten trefil přemisťujícího se Demka.

46:41
    Přesilovka pro Vancouver, dvě minuty za sekání dostal Johnny Gaudreau.

46:53
    Hughesova střela od modré byla sražena, hosté se ale ještě zvládli udržet v útočném pásmu.

47:48
    Tahle přesilovka nevypadá vůbec zle, hosté se dostávají k častým pokusům, Markström ale odolává.

48:41
    Je po početní výhodě pro Vancouver, Gaudreau se vrátil do hry.

49:40
    J. T. Miller byl těsně před modrou čárou zastaven obranou, při pokusu akci zachránit se pak sám provinil postavením mimo hru.

50:41
    Markström pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ti se ale teď nemohou vymotat z vlastního pásma.

51:12
    Až teď se do individuální akce pustil Nordström, jeho spoluhráči odjeli střídat. Sám pak pouze přejel modrou útočnou čáru a nahodil.

52:46
    Dlouhá pasáž bez přerušení, hra se pouze přelévá ze strany na stranu.

53:13
    Edler pospíchal za pukem do vlastního pásma, poté se mu ale naslepo podařilo najít najíždějícího Horvata. Ten se dostal do útočného pásma, ovšem před zakončením byl zablokován.

54:18
    Urputný souboj za Demkovou brankou, tohle domácím stačí, bořit hru a nepouštět soupeře do akce.

54:51
    Puk se odrazil mezi kruhy na volného Kylingtona, jeho okamžitý švih Demko zvládl chytit.

55:33
    Domácí tým dává pojišťující gól. Po pohotovém Tkachukově sklepnutí se do sóla dostal ELIAS LINDHOLM a svůj únik zakončil přesnou střelou do horního růžku Demkovy branky – 3:1. Asistence: Matthew Tkachuk, Christopher Tanev.
    55:33 Elias LINDHOLM - 3:1

55:59
    Navíc je tu přesilovka pro Calgary, Jimmy Vesey dostal dvě minuty za faul loktem a také dvě minuty za nesportovní chování.

56:37
    Přesilovka je bleskově využitá a domácí vedou o tři. Na levé straně si MATTHEW TKACHUK šteloval přihrávku na spoluhráče, poslal pas mezi kruhy, Lindholm a hostující J. T. Miller a právě od jeho hole se puk odrazil do růžku Demkovy branky. Asistence: Johnny Gaudreau, Mikael Backlund.
    56:37 Matthew TKACHUK - 4:1

57:15
    Samozřejmě pokračuje druhá část přesilovky domácích ti jsou zase v útočném pásmu.

58:37
    Veseyho druhý trest vypršel, oba celky jsou v plném počtu.

59:10
    O vítězi je rozhodnuto, zápas se pouze v poklidu dohrává.

59:53
    Vyhození domácích do středního pásma, teď už je definitivní konec.

Je dobojováno a domácí Calgary zápas vyhrálo 4:1. Ve třetí třetině jsme dlouho sledovali marnou snahu Vancouveru srovnat nepříznivý stav a zároveň dobrou obrannou práci domácích. Už to vypadalo, že se ani v této dvacetiminutovce gólu nedočkáme, ale nakonec padly hned dva góly. V 56. minutě Elias Lindholm proměnil své sólo po Tkachukově sklepnutí do jízdy a v 57. minutě využil Matthew Tkachuk přesilovou hru, když velký podíl na gólu měl hostující J. T: Miller nešťastnou tečí na vlastní branku. Calgary je po této výhře na pátém místě Severní divize s 51 body, Vancouver je sedmý se 45 body.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:52:32)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. R. Andersson (J. Gaudreau, E. Lindholm), 6. Mangiapane (N. Nestěrov, Nordström), 56. E. Lindholm (M. Tkachuk, Ch. Tanev), 57. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Backlund) – 2. Highmore (Hamonic, Boeser)

Rozhodčí: Meier, Nicholson – Brisebois, Toomey