Celta Vigo – Real Betis 2:3 (kon.) | Eibar – Barcelona 0:1 (kon.) | Huesca – Valencia 0:0 (kon.)
Osasuna – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Real Madrid – Villarreal 2:1 (kon.) | Valladolid – Atlético 1:2 (kon.)
Elche – Ath. Bilbao 2:0 (kon.)
Celta de Vigo
2:3 (1:0)
Real Betis
Sobota 22.05.2021, 18:00 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 38. kolo
    Betis se může po obratu těšit na Evropskou ligu.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:20. (20:02:02)

Fotbalisté Betisu se radují! Na hřišti Celty vítězí 3:2 a v tabulce La Ligy nakonec obsadili šesté místo, které stačí na účast v příštím ročníku Evropské ligy! Pro hosty se přitom utkání dlouho nevyvíjelo dobře. Ve 32. minutě jim dal gól z penalty Iago Aspas a krátce po změně stran navýšil náskok Celty Brais Méndez. Hosté to však nezabalili. V 53. minutě je vrátil do hry proměněnou penaltou Borja Iglesias a v 69. minutě srovnal krásně kopnutým přímákem Nabil Fékir. O chvíli později pak definitivně dokonal obrat po rohovém kopu Víctor Ruiz. Andalusanům pak ještě zkomplikoval závěr vyloučením Tello, ovšem o potřebné tři body se už připravit nenechali.

90+6

90+5
    Pronikajícího Laineze zastavil faulem Miguel Baeza. Dostal žlutou kartu, hosté navíc budou šetřit cenný čas.

90+3
    Rohový kop domácích. Araujo na centrovaný míč nedoskočil a Betis se osvobozuje.

90+2
    Rozhodčí dnes tahá karty velmi často. Další si zapsal domácí Solari.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut!

90
    Diego Lainez je dalším hráčem, který obdržel žlutou kartu.

89
    Claudio Bravo dostává žlutou kartu za zdržování hry.

88
    Domácí mohli vyrovnat! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Iago Aspas, Claudio Bravo ale zakročil na brankové čáře!

86
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Gabriel Veiga.

83
    Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč si defenziva Betisu pohlídala.

82
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Miguel Baeza.

82
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.

81
    Máme tu poslední desetiminutovku duelu. Betisu se podařilo otočit nepříznivý průběh utkání, dohrává ale o deseti.

78
    Po faulu Alexe Morena budu domácí zahrávat standardní situaci... Hostující hráč nakonec dostal i žlutou kartu.

76
    Velká komplikace pro hosty! Za šlapák dostává druhou žlutou kartu Cristian Tello. Betis tak bude dohrávat o deseti.

75
    Žlutou kartu dostává Cristian Tello (Real Betis).

Martin Augustin

Branky: 32. Aspas (pen.), 49. Méndez (Aspas) – 53. Iglesias (pen.), 69. Fékir, 73. V. Ruiz (Bartra)

Karty:   26. Denis Suárez (CVG), 40. Domínguez (CVG), 45. Nolito (CVG), 67. Aspas (CVG), 90+2. Solari (CVG), 90+5. Baeza (CVG) – 18. V. Ruiz (RBE), 75. Tello (RBE), 78. Moreno (RBE), 89. Bravo (RBE), 90. D. Lainez (RBE)   76. Tello (RBE)   70. Eduardo Coudet (CVG)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:20.
    Celta de Vigo: Villar – K. Vázquez (86. Veiga), Domínguez, N. Araujo, Martín – Beltrán (82. Baeza) – Méndez, Denis Suárez, Nolito (58. Solari) – Aspas (C), S. Mina.
    Náhradníci: Sequeira, R. Blanco – Sotelo, Ferreyra, Aidoo, Murillo, Baeza, Tapia, Mallo, Veiga, Juncà, Solari.

Real Betis: Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda (46. Moreno) – G. Rodríguez, Guardado (C) (66. W. Carvalho) – Rodri (57. D. Lainez), Fékir, Ruibal (46. Tello) – Iglesias (82. Loren).
    Náhradníci: Robles – D. Lainez, Joaquín, Tello, Fekir, Montoya, Moreno, Juanmi, Sidnei, W. Carvalho, Mándí, Loren.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez