Kovo Praha – Most 3:7 (kon.) | Hostivař – Ústí n/L 0:3 (kon.) | Hr. Králové – Kladno 0:3 (kon.)
Dobřany – Letohrad 5:2 (kon.) | Plzeň – Karviná 4:3 (2:1 po s.s.) | Kert Park Praha – Pardubice 3:2 (kon.)
konec
HC Kert Park Praha
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HBC Pardubice
Sobota 29.05.2021, 16:00Extraliga
   
  Je konec! Šlágr kola nakonec vyzněl lépe pro Kert Park Praha, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 3:2. Třetí třetina nám nabídla taktickou podívanou, která nenabízela vyložené šance. Utkání nám spělo do prodloužení, jenomže necelé dvě minuty před koncem zápasu se prosadil domácí Dalimil Zvonek. Pardubice se v závěru rozhodly pro hru bez brankáře, ani velký tlak vyrovnání nepřinesl. (17:42:33)
   
  Střely na branku: 25 – 25.
  Přesilovky: 4 – 2.
   
  Konec zápasu.
   
  44:45
  Zablokovaná střela Bílého od modré.
   
  44:20
  Po kombinaci se míček snášel do domácího brankoviště, Mikl raději přerušil hru.
   
  44:00
  Hosté to zkoušejí bez brankáře!
   
  43:49
  Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Jiří Kruček – 2 min., nedovolené bránění).
   
  43:49
  Autosklo se radovalo z vyrovnávací branky, jenomže sudí rozpažil! Navíc je tu početní převaha pro hosty!
   
  43:43
  Strkanice po odpískání, vhazuje se před Miklem.
  43:36 ZVONEK - 3:2
   
  43:36
  Kert Park právě vstřelil branku!
  Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se domácí dostávají do vedení! Hodně prostoru měl totiž kolem sebe DALIMIL ZVONEK, jehož jedovka se zastavila až v hostující brance. Asistence: Richard Peschout, Tomáš Wróbel.
   
  43:30
  Kert Park Praha nahodil, icing z toho není.
   
  43:11
  Poměrně dlouhou dobu čekáme na nějakou výraznější šanci, oba celky hrají maximálně opatrně a dost možná se tedy dočkáme prodloužení.
   
  42:04
  Stárek nyní dokázal rychle vyklepat míček z lapačky a jeho celek se dostal kupředu. Vše skončilo ofsajdem, znovu se tedy bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  41:47
  Kert Park Praha raději uklidnil hru u své branky a poté jsme sledovali rozehrávku o pravý mantinel. Útočník Jágr byl ovšem zastaven ještě před modrou.
   
  40:30
  Stárek raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.
   
  40:00
  Přetlačovaná u levého hrazení nakonec měla dlouhé trvání. Nakonec si nejlépe počínal domácí Peschout, jehož zadovku ukořistil jeden z protihráčů.
   
  39:12
  Domácí Blaško se pokoušel sám vydat k opačné svatyni, jenomže byl zastaven čistým způsobem. Pardubicím se poté nepovedl přechod za modrou.
   
  38:05
  Dobrou pozici měl ihned po vhazování hostující Turyna, který ovšem trefil připraveného brankáře. Následná kombinace Autoskla už přesnou střelu nepřinesla.

  David Suchý

  Branky a nahrávky: 9. Blaško (Postulka), 14. Laurinc (Zvonek), 44. Zvonek (Peschout, Wróbel) – 5. Kubeš (Langr), 25. Moravec (Janeček)


  HC Kert Park Praha: Mikl (Koch) – Blaško, Horváth, Hrdlička, Laurinc, Peschout, Rozenberg, Šperl – Danko (A), Fejfar, Jágr, J. Kruček, M. Kruček (A), Lhota, Postulka, Wróbel (C), Zvonek
  HBC Pardubice: Stárek (Bitnar) – Turyna, Zajíček (A) – Bílý (C), Česák, Förstl, Janeček, Kamaryt, Kubeš, Langr, Moravec, Staněk, Strouhal, Vlasák

  Rozhodčí: Havelka, Záhora