Hermannová, Sluková – Rudychová, Dabižaová 2:0 (kon.) | Hüberliová, Betschartová – Hermannová, Sluková 2:0 (kon.)
Pátek 04.06.2021, 16:45World Tour 4* – Ostrava (ženy) • Osmifinále

České jedničky Barbora Hermannová s Markétou Slukovou končí na domácím ostravském turnaji už v osmifinále. Proti silnému švýcarskému páru Hüberliová, Betschartová se Češky nedostaly pořádně do tempa a ve druhém setu inkasovaly dokonce porážku o devět bodů. (17:23:42)

Konec zápasu

21:12
    Zápas končí! Svým servisem chtěla Hermannová zatlačit Betschartovou, to se ale příliš nevydařilo a švýcarská polařka mohla smečí ukončit zápas.

20:12
    Také druhý mečbol je umazán. Betschartová si při útoku sáhla do sítě.

20:11
    Betschartová pokračovala na podání. Bod ale získává tvrdým útokem Hermannová.

20:10
    Hned deset mečbolů pro švýcarské duo. Hermannová sice zvládla přihrávku, ale poté vyhodila útok do těsného autu.

19:10
    Hermannová nepřihrála přesně a Češky musely míč jen odevzdat. Následně boduje Hüberliová.

18:10
    Ani Sluková na podání příliš dlouho nevydržela. Hüberliová vytloukla blok Hermannové.

17:10
    Hermannová byla znovu pod tlakem na přihrávce, ale Sluková své spoluhráčce pomohla úderem na druhou přes.

17:9
    Po podání Hermannové zachránila situaci v poli Betschartová a poté na síti zazářila Hüberliová.

16:9
    Servis Betschartové tentokrát skončil jen v síti.

16:8
    Švýcarská dvojice si hlídá luxusní vedení ve druhé části setu útokem Betschartové.

15:8
    Teprve osmý bod pro českou dvojici zaznamenala úderem na lajnu Hermannová.

15:7
    Náskok švýcarského páru se ještě navyšuje. Hüberliová šla plachtícím servisem po Hermannové, která se nemže v útoku prosadit.

14:7
    Při technickém oddechovém čase je to o propastných sedm bodů. Hermannová znovu nedokázala přihrát.

13:7
    Po podání Hermannové se radují z dalšího bodu Švýcarky. Hüberliová neměla s útokem příliš problémů.

12:7
    Až nyní přichází bod pro české hráčky. Hermannová zasmečovala po lajně.

12:6
    Češky budou muset zabrat pokud chtějí pomýšlet na postup. Hüberliová nadrazila útok Hermannová a ta na druhý pokus vyhodila míč do autu.

11:6
    Češky jsou v krizi. Hermannová navíc inkasuje další eso.

10:6
    Náskok švýcarského páru ještě narůstá. Ani další útok Hermannové nebyl bodový.

9:6
    Švýcarky si ale hlídají náskok o tři body. Betschartová přehrála míč lehce kolem bloku.

8:6
    Až nyní se ke slovu dostávají české reprezentantky. Hermannová zaútočila tvrdě do zadní části kurtu.

8:5
    Ani oddechový čas Češkám nepomáhá zastavit tlak soupeřek. Podání Hüberliové našlo znovu Hermannovou, která nedokázala zasmečovat až do písku.

7:5
    Oddechový čas pro hosty.

7:5
    Švýcarské duo dokonce odskakuje do náskok o dva body. Smeč Hermannové poslala do autu páska.

6:5
    Švýcarky se poprvé ve druhém setu dostávají do vedení. Hüberliová zasáhla hned dvakrát po sobě na síti.

5:5
    Také úvod druhé sady je pořádně vyrovnaný. Hermannová servíruje jen do sítě.

4:5
    Servis Betschartové přihrála Hermannová. Tentokrát už smečí za síť zaznamenala bod.

4:4
    Po změně stran je vyrovnáno. Útok Hermannová skvělým zákrokem ubránila Betschartová, která také zakončila smečí.

3:4
    Švýcarky velmi rychle odpovídají. Betschartová snadno přehodila blok Hermannové.

2:4
    Češky berou i další bod po podání Markéty Slukové.

2:3
    Tanja Hüberliová se postavila na podání. Také ona však poslala míč mimo hrací plochu.

2:2
    Právě Hermannová byla na podání, ale míč poslala pouze do sítě.

1:2
    Hermannová lehce přihrála a poté dokonale zakončila úderem k pravé straně.

1:1
    Hüberliová byla znovu pod tlakem na přihrávce, ale nyní situaci na síti zvládla.

0:1
    Markéta Sluková zahajuje druhý set esem na Hüberliovou.

0:0
    Začal druhý set.

21:19
    První dějství míří na konto Švýcarek! Betschartová dokázala skvěle přihrát a následně i zasmečovat.

20:19
    První setbol je pryč. Sluková sice neútočila tvrdě, ale i tak zaskočila soupeřky.

20:18
    Dva setboly pro švýcarskou dvojici! Hüberliová po vysoké nahrávce byla nekompromisní.

19:18
    Série českého páru pokračuje! Servis Hermannové rozhodil Betschartovou, která následně bod útokem nedala. Naopak Sluková byla přesná.

19:17
    Oddechový čas pro domácí.

19:17
    V koncovce první sady to bude ještě drama. I další podání Barbory Hermannové bylo nebezpečné. Následně byla Betschartová zablokována.

19:16
    Češky se ještě nevzdávají v úvodním dějství. Po esu Hermannové je to jen o tři body.

19:15
    Až nyní přichází bod pro český pár. Hermannová zakončila výměnu úderem přes blok.

19:14
    O prvním setu je nejspíše rozhodnuto. Betschartová zatlačila servisem a poté Hüberliová zablokovala Hermannovou.

18:14
    Ani oddechový čas nápor švýcarského dua nezmírnil. Na rozdíl čtyř bodů upravuje skóre chybující Hermannová.

17:14

17:14
    Možná klíčová výměna v prvním setu. Ani Hermannová se totiž v útoku neprosadila a poté píchla míč na českou polovinu Hüberliová.

16:14
    Švýcarky jsou nyní o poznání blíže k zisku první sady. S útokem na druhou přes se nyní Sluková přepočítala.

15:14
    Ztrátování nemá konce. Po podání Markéty Slukové zaznamenala bod útokem Hüberliová.

14:14
    Češky jsou i nadále v kontaktu. Smečující Hermannová sice bod nedala, ale poté hrály Švýcarky čtyřikrát.

14:13
    O krok vpředu jsou znovu švýcarské volejbalistky. Betschartové se podařilo zasmečovat do ostré diagonály.

13:13
    Drama v prvním setu pokračuje. Hermannová sice nepřihrála dokonale, ale poté vytloukla blok Hüberliové.

13:12
    Další podání Markéty Slukové končí pod páskou.

12:12
    Znovu je velmi rychle vyrovnáno. Sluková zasáhla v poli a poté zakončila úderem přes obě soupeřky.

12:11
    To Markéta Sluková byla o poznání přesnější na podání. Hüberliová navíc zasmečovala do pásky.

12:10
    Po technickém oddechovém čase přichází snížení. Servis Hüberliové našel pouze síť.

12:9
    Při technickém oddechovém čase je to o tři body. Tvrdý útok Hermannové dopadl do metrového autu.

11:9
    Švýcarky berou i další rozehru. Hermannová pouze odevzdala míč a poté hrála Hüberliová znovu o pásku na českou stranu.

10:9
    Desátý bod pro Švýcarky. Hüberliová měla sice potíže na přihrávce, ale poté i s přispěním pásky překonala české hráčky.

9:9
    Právě autorka posledního bodu byla na podání. Úder Hermannové následně zapadl přesně k postranní čáře.

9:8
    Ani Markéta Sluková na podání příliš dlouho nevydržela. Betschartová práskla s míčem do ostré diagonály.

8:8
    Dramatický první set pokračuje útokem Hermannové o blok Hüberliové.

8:7
    Opět jsou o krok vpředu švýcarské hráčky. Podání Hermannové se do kurtu znovu nevešlo.

7:7
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Betschartová rozhodila Hermannovou podáním, ale poté nedosáhla na útok Slukové.

7:6
    Série českého páru sice končí, ale Češky se dokázaly dotáhnout na soupeřky již v první části setu. Betschartová vytloukla odstupující Hermannovou.

6:6
    Bleskové vyrovnání. Po podání Slukové smečovala Hüberliová pouze do vysokého bloku Hermannové.

6:5
    Domácí pár stahuje ztrátu. Hüberliová v nouzové pozici zasmečovala pouze do zámezí.

6:4
    Hüberliová opět mířila podání na Hermannovou. Česká blokařka sice bod útokem nedala, ale poté přišla chyba Betschartové.

6:3
    Švýcarské duo vede už o tři body. Hermannová dostává další eso.

5:3
    Barbora Hermannová riskovala na podání. Balon však posadila jen vedle postranní čáry.

4:3
    Až nyní se ke slovu vrací také české duo. Po podání Betschartové zahrála na druhou přes Sluková.

4:2
    Betschartová pokračovala na podání a donutila Hermannovou k chybě.

3:2
    Švýcarky se třetím bodem v řadě dostávají do vedení. Útok Slukové skončil až za koncovou čárou.

2:2
    Bod získává Hüberliová, Betschartová.

1:2

0:2
    Česká dvojice okamžitě odskakuje do náskoku o dva body. Po podání Slukové smečovala Hüberliová nedůrazně a toho dokázala Sluková při bodovce využít.

0:1
    Do prvního setu vstoupila podáním Markéta Sluková. A první bod jde po esu na české konto.