Žižkov – Táborsko 2:0 (kon.) | Karviná – Zabrze 1:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Vlašim 3:5 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 3:1 (kon.) | Třinec – Žilina B 5:2 (kon.) | Varnsdorf – Teplice 1:7 (kon.)
Dynamo Drážďany – Jablonec 3:1 (kon.) | Sparta B – Norimberk U23 4:1 (kon.) | Plzeň – Příbram 3:0 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Rijeka – Žilina 2:2 (kon.) | Pohronie – Zlaté Moravce 3:2 (kon.)
Ferencváros – Dunajská Streda 1:0 (kon.) | Michalovce – Lipany 3:0 (kon.) | Sereď – Petržalka 2:3 (kon.)
Č. Budějovice – Dynamo 0:4 (kon.) | Slovan Bratislava – Zlín 1:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
3:2 (3:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Středa 30.06.2021, 18:00 • Dolná Ždaňa • Přípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a FC ViOn Zlaté Moravce.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Pohronie vstúpilo do prípravy viac ako dobre. Doteraz porazilo Šamorín 3:0 aj Podbrezovú 5:1, prehralo len tesne s Liptovským Mikulášom 0:1.

Veľmi sa však nedarí Zlatým Moravciam, ktoré na svoju prvú výhru v príprave čakajú. Zakopnutia s Podbrezovou 1:3 a Šamorínom 3:4 však ešte nič hrozné neznamenajú.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Hrdlička – Špiriak, Pajer, Pintér, Petrák, Poci, Mazan, Adler, Ladji, Fadera, Lačný
    Náhradníci: Slančík – Záhumenský, Adamec, Mastiš, Dao, Jenat, Vaculík, Šmatlák, Blahút, Badolo

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Haspra, Menich, Tóth, Čonka, Čogley, Gamboš, Ďubek, Chren, Kyziridis, Švec.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Petrák v prvej črtajúcej sa akcii, píska sa však ofsajd domáceho borca.

3
    Hrdlička nemusel riešiť výraznejší zákrok, predĺžený aut Čonku skončil v jeho náručí.

5
    Mnoho súbojov pri postrannej čiare aj v strede poľa, oba tímy sa do duelu pustili nebojácne, akoby už šlo o body do tabuľky.

6
    Útočný faul Mareka Šveca na Dominika Špiriaka. Trochu zbytočný zákrok.

7
    Videli sme už niekoľko útokov po krídlach, zatiaľ márne čakáme na zakončenie smerujúce na Hrdličku či Lukáča.

8
    Len hodinu pred zápasom sa museli fanúšikovia Zlatých Moraviec potešiť, do ViOnu prestupuje brankár Matúš Kira. Kira bol päť rokov oporou Michaloviec a ostatnú sezónu hájil bránu druholigových Košíc.

9
    Tomáš Ďubek z možno ôsmich metrov zahadzuje šancu na gól, keď mu nesadla hlavička po centri Kyziridisa!

11
    O čosi aktívnejší hostia, ktorí už mali aj úvodnú šancu.

12
    Hrdlička a jeho obrancovia loptu iba odkopávajú ďaleko od svojej šestnástky. Domáci majú v ostatných minútach čo robiť, aby neinkasovali.

13
    Alder a Mazan faulovali Gamboša zhruba 27 metrov od brány. Nie je to výhodná pozícia na strelu, uvidíme center.

14
    Pohronie odolalo aj tomuto ataku, Poci s Pajerom začínajú nový atak.

15
    Gólman Lukáč pod tlakom, keď musel rozohrávať pred napádajúcim Lačným, ktorý bude veľkým nebezpečenstvom v sezóne 2021/2022.

16
    Adler z otočky vypálil prudkú ranu zvnútra pokutového územia. Lukáč nemal väčší problém zakročiť.

17
    Tak, ako chvíľu ťahali pílku Zlaté Moravce, teraz to je Pohronie, ktoré múti vodu. Rýchly atak po pravej strany, dve prihrávky na stred, no Lačný netrafil priestor brány.

19
    Dva rohové kopy po sebe pre horší z tímov uplynulej sezóny Fortuna ligy. Pohronie pokračuje v tlaku, bude z toho ale aj gól?

20
    Nie, nie, Lukáč so spoluhráčmi odbili nápor súpera a po dlhom čase sa môžu usadiť sami na útočnej polovici.

22
    Zlaté Moravce dali gól!
    Nedáš, dostaneš. TOMÁŠ ĎUBEK bol v správnom čase na správnom mieste, keď dosledoval odrazenú loptu po hlavičkovom súboji a zvnútra šestnástky nedal Hrdličkovi šancu.
    22. Tomáš ĎUBEK - 0:1

Zdroj: youtube.com – FK Pohronie

24
    Takéto momenty nevidíme radi. Brankár hostí sa nešťastne zrazil s Petrákom a zostáva ležať na zemi.

25
    Lukáč naďalej iba leží, nepríjemný stret si vyžiadala aj ošetrenie. Hlavný arbiter využíva tento moment na občerstvovaciu prestávku.

27
    Zhruba až po troch minútach môžeme pokračovať, hráči už boli nedočkaví. V Dolnej Ždani panuje príjemné slnečné počasie, ktoré futbalu praje.

28
    Mazan si nerozumel s Faderom, lopta sa tak pohodlne dostala až k Lukáčovi.

29
    Miloš Lačný v ofsajde, ale navyše sa zdalo, že by sa mohla pískať aj ruka. Každopádne skúsený kanonier už vypáliť na bránu ViOnu nemohol.

30
    Pohronie dalo gól!
    Ladji odzbrojil Tótha na ľavom krídle, potiahol loptu a servíroval ju na malé vápno, kde už bol nikým nekrytý MILOŠ LAČNÝ. Chladnokrvné zakončenie k pravej tyči, je vyrovnané.
    30. Miloš LAČNÝ - 1:1

32
    Čonkov dlhý aut úspech neslávil, Zlaté Moravce zostávajú v útoku.

33
    Švecov pokus iba zrazený, hostia po inkasovanom góle pookriali.

34
    Dva góly za päť minút od MILOŠA LAČNÉHO. Využitá kontra po pravej strane, výborná prihrávka na os ihriska od Faderu a Lačný zoči-voči Lukáčovi druhý raz nezaváhal.
    34. Miloš LAČNÝ - 2:1

35
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Patrik Lukáč, prichádza Patrik Richter.

36
    Zdá sa, že Lukáč ďalej nemohol pokračovať kvôli zraneniu spred vyše desiatich minút, šancu dostáva mladý gólman Patrik Richter.

38
    Iba ofenzívny faul Pohronia, ktoré predviedlo skvelú päťminútovku. Lačný sa ukazuje ako obrovská posila.

39
    Spolupráca legionárov Adlera s Faderom, koncovka druhého menovaného letela vedľa ľavej žrde!

41
    Päť minút do konca polčasu, určite by sa mali aj nejaké minútky nadstavovať. Uvidíme, ako s tým naložia rozhodcovia, či to budú brať vážne aj v prípravnom dueli.

43
    Lačný sa drží za hlavu, keďže z hranice bieleho bodu osamotený pálil iba do nôh Patrika Richtera! Krásny moment od oboch borcov, mohlo to byť už 3:1!

44
    Fadera si prehadzoval Richtera v samostatnom úniku mimo veľkého vápna, keď v tom mladý brankár hral rukou! V súťažnom stretnutí by nasledovalo vylúčenie, takto Richter vyviazol bez trestu. Zlaté Moravce navyše nemajú koho poslať do brány, keďže Richter striedal pred desiatimi minútami zraneného Lukáča.

45
    Priamy kop si vzal na starosť Ladji. Nebolo to napokon vôbec zlé, lopta preletela okolo pravej žrdi, aby skončila vo finále mimo brány.

45+1
    Aby toho nebolo málo, tak ADLER DA SILVA upravuje na 3:1 pre domácich. Opäť rýchla akcia po ľavej strane, center na malé vápno a pohotová strela znamená tretí zásah v sieti ViOnu za štvrťhodinu hry.
    45+1. ADLER - 3:1

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

V Dolnej Ždani sledujeme atraktívny duel s veľa gólmi. Lepšie je na tom Pohronie, ktoré na zásah Ďubeka reagovali dvomi trefami Lačného, v nadstavenom čase zvýšil na 3:1 Adler.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Viacero zmien na oboch stranách, medzi inými aj výmena brankárov. Hrdličku strieda Slančík.

47
    Slančík už prekonaný, ale výborný návrat Jenata! Švec si gól nepripíše ani v 47. minúte!

49
    Nechýbalo veľa a Dao by sa zapísal do listiny strelcov! Zakončenie z 20 metrov však svätyňu Richtera minulo!

51
    Na opačnej strane Slančík kontroloval nepresnú finálnu prihrávku. Brankár Pohronia bude vykopávať hlboko do poľa.

52
    Blahút už nestihol odcentrovať loptu na malé vápno. Postranný rozhodca si dal pozor na pozíciu lopty na ihrisku, respektíve mimo neho.

53
    Vaculík prv odvrátil nákop Čögleya z pravej strany, aby potom sám vyviezol loptu a vybojoval voľný kop v strede poľa.

55
    Hrá sa zo strany na stranu, možno stovku divákov to musí baviť. V Dolnej Ždani naďalej svieti slnko na ihrisko.

56
    Záhumenský sa predral cez Haspru, hľadal spoluhráča pred Richterom, no pri lopte boli len Zlatomoravčania.

58
    Je znížené! Čögley úspešne preniesol hru z pravého krídla na ľavé, potiahnutie lopty až do šestnástky a ranu MARIÁNA CHOBOTA možno pätnástich metrov ukončila až sieť.
    58. Marián CHOBOT - 3:2

60
    ViOn vycítil možnosť na útok a hoci mu úplne nevyšiel, zahráva rohový kop.

60
    Badolo pripravený na prednej žrdi, nákop odvrátený. Moravce však v rýchlom časovom slede s ďalším rohom.

61
    Pajer vyskočil vo vzduchu najvyššie, Kyziridisova prihrávka vyšla navnivoč.

63
    Až príliš z uhla bol Blahút, aby mohol niečo vymyslieť. Pohronie trochu zaskočené vývojom stretnutia v ostatných minútach.

64
    Po niekoľkých rohoch Zlatomoravčanov tu bol jeden aj pre Pohrončanov. Lenže nijako inak nedopadol, len defenzívny odkopom hostí.

65
    Nedovoleným spôsobom si na deliacej čiare počínal Cédric Badolo. Voľný kop pre ViOn.

66
    Chobot s Čonkom našli Kyziridisa v pokutovom území, ale ten sa nedokázal odpútať od svojho strážcu.

68
    Už-už sa zdalo, že Záhumenského lopta skončí mimo trávnika, ale domáci z toho ešte vyťažili koncovku Adamca. Richter sa natiahol po plachtiacej lopte, pričom si pripísal úspešný zákrok.

69
    Haspra mierne otrasený po súboji s protihráčom, rozhodca dáva zároveň pokyn na občerstvenie.

71
    Dvadsať minút pred koncom, po krátkej prestávke môžeme pokračovať.

72
    Zlaté Moravce s vysokým pressingom, predsa by si radi pripísali prvý triumf v príprave, za sebou majú dve prehry.

74
    Adamec si vypomohol na deliacej čiare faulom, Menich rozohráva len dozadu na Chrena.

75
    Pochváliť musíme Záhumenského, ktorému to dnes "jazdí" po ľavej strane, horšie sú však na tom jeho centre. Ani tento adresáta nenašiel.

76
    Blahút sa do koncovky nedostal, skvelý Richter, ktorý po striedaní Lukáča inkasoval iba raz! Loptu vytesnil na rohový kop.

77
    Pohronie pokračuje v tlaku, hoci sa domácim štandardka vôbec nevydarila.

78
    Nápor sa končí až po nevydarenom súboji Mazana, Richter okamžite rozohráva nakrátko.

79
    Slančík si nerozumel s jedným zo spoluhráčov, keď sa nedohodli na tom, ako budú reagovať na center Kyziridisa. Domáci môžu byť radi, že sa to skončilo len vhadzovaním.

80
    Šmatlák si nabehol na center z ľavej strany, hlavou ale triafa len ochranné pletivo za bránou.

81
    Smola na kopačkách hostí, ktorí sa už k strele nedostanú. Píska sa hra rukou, hlavný arbiter videl všetko zblízka.

83
    Nepresné prihrávky na oboch koncoch trávnika, schyľuje sa ku koncu zápasu.

84
    Zlatomoravčania v záverečnom tlaku neustávajú. Získali ďalší priamy kop.

85
    Vyrovnávajúci gól neprichádza, naopak, videli sme nepríjemný faul na Adamca, ktorý sa s ťažkosťami dvíha zo zeme.

86
    Dao neprešiel cez Penzeša, Čögley už velí do protiútoku.

87
    Kontra mala krátkodobý charakter, brejk aj pre Pohronie. Badolo zakončoval z uhla len do brankára, Šmatlák z dorážky iba do obrancu...

89
    Lopta končí v sieti, ale gól je anulovaný! Marek Švec v ofsajde, z minimálnej vzdialenosti už dorážal zbytočne!

90
    Úplne posledná minúta riadnej hracej doby. Sympatické je, že ViOn sa snaží o vyrovnanie, no po faule v stredovom kruhu sa táto šanca zmenší.

90
    Z pohľadu domácich to mohol celé uzavrieť Patrik Blahút, jeho technický pokus si Richter nenechal ujsť!

90+1

Pohronie zdolalo v atraktívnom prípravnom dueli Zlaté Morave 3:2. Diváci si v Dolnej Ždani museli prísť na svoje. ViOn si pripísal tretiu prehru v príprave, Pohronie naopak tretiu výhru. Víťazný gól strelil v prvom polčase Adler. (19:43:36)