Žižkov – Táborsko 2:0 (kon.) | Karviná – Zabrze 1:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Vlašim 3:5 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 3:1 (kon.) | Třinec – Žilina B 5:2 (kon.) | Varnsdorf – Teplice 1:7 (kon.)
Dynamo Drážďany – Jablonec 3:1 (kon.) | Sparta B – Norimberk U23 4:1 (kon.) | Plzeň – Příbram 3:0 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Rijeka – Žilina 2:2 (kon.) | Pohronie – Zlaté Moravce 3:2 (kon.)
Ferencváros – Dunajská Streda 1:0 (kon.) | Michalovce – Lipany 3:0 (kon.) | Sereď – Petržalka 2:3 (kon.)
Č. Budějovice – Dynamo 0:4 (kon.) | Slovan Bratislava – Zlín 1:1 (kon.)
Ferencváros Budapešť
1:0 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Středa 30.06.2021, 18:00 • Budapešť, Groupama Arena • Přípravný zápas

Aj v druhom polčase sme sledovali aktivitu na kopačkách futbalistov Ferencvárošu, ktorí sa nakoniec dočkali vytúženého gólu v 76.minúte. Veszelinov fauloval v šestnástke Baturinu a Uzuni bez problémov premenil nariadený pokutový kop. Ferencvároš tak zdolal Dunajskú Stredu v prípravnom zápase najtesnejším rozdielom. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (19:50:23)

90+3

90+2
    Sigér ostáva ležať na zemi po súboji proti Andzouanovi. Domáci futbalista sa hnevá.

90+1
    Center domácich z ľavej strany odvrátený obranou DAC-u.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase dve minúty.

90
    Civicov center z ľavej strany končí mimo hracej plochy.

89
    Po centri a nepresnej hlavičke Malého z rohu nemusel Bogdan zasahovať.

88
    Dunajská Streda drží loptu na kopačkách, hostia sa v závere zápasu pokúšajú o vyrovnanie. Strela Veselovského bola zblokovaná – nasleduje roh.

86
    Domáci futbalisti majú v závere zápasu k dispozícii autové vhadzovanie na polovici súpera.

85
    Andzouana sa pokúsil o center do šestnástky ľavačkou, svoj zámer si predstavoval určite inak. Odkop od brány Bogdana.

84
    Sigér fauloval Veru na vlastnej polovici, DAC ostane pri lopte.

83
    Bogdan rozohráva do strany ihriska veľmi nepresne, autové vhadzovanie pre hostí.

82
    Redzic prihrával do šestnástky z pravého krídla, jeho prihrávky sa zmocnila obrana Dunajskej Stredy.

81
    Andzouana poslal zaujímavú kolmú prihrávku do šestnástky na nabiehajúceho Veru, krajný obranca Dunajskej Stredy nedokázal spracovať loptu.

80
    Wingo bol faulovaný, nedovolený zákrok predviedol Andzouana. Lopta pre domáci tím.

79
    Rymarenko neuspel v osobnom súboji o loptu v rohu ihriska. Dunajská Streda stráca loptu.

78
    Rýchla akcia Ferencvárošu po pravej strane, Baturina bol v tesnom postavení mimo hry, hra je prerušená.

77
    Domáci získavajú loptu v strede ihriska a môžu opäť zaútočiť.

76
    Ferencvároš Budapešť dáva gól! MYRTO UZUNI bezpečne premieňa pokutový kop a posiela svoj tím do vedenia v zápase – 1:0! Bez asistencie.

75
    Tokmac vysunul v šestnástke Baturinu, ktorému sa Veszelinov hodil pod nohy – hlavný rozhodca píska pokutový kop.

74
    Taiwo vysúva Rymarenka, ten sa ale k zakončeniu vo vnútri šestnástky nedostal.

73
    Pekná akcia domácich po ľavej strane neslávila úspech, Ferencvároš ale dostáva výhodu priameho voľného kopu, po ktorom zakončuje z voleja tesne nad bránu Baturina.

72
    Moumou poslal do šestnástky domácich vysoký center, následne zakončoval po vyhratom súboji spoza šestnástky nepresne Kružliak.

71
    Moumou sa proti Redzicovi najprv pekne uvoľnil na krídle, následne sa tento osobný súboj zopakoval a nasleduje autové vhadzovanie pre DAC.

70
    Redzic sa pekne presadil na pravom krídle, jeho prudký center bol zblokovaný obranou hostí. Následne zakončuje spoza šestnástky nepresne Civic.

69
    Hráči využívajú prerušenú hru na občerstvenie.

68
    Hra je prerušená, Beskorovainyi po osobnom súboji zle došliapol na svoju nohu a potrebuje ošetrenie lekárskeho tímu.

67
    Vera fauluje Uzuniho pri postrannej čiare, lopta pre domáci tím.

66
    Njieho prihrávka na Rymarenka je nepresná, následne sa hostia dopustili faulu na polovici súpera.

65
    Striedajúci Rymarenko neudržal loptu v útočnej tretine ihriska, akcia Dunajskej Stredy je na konci.

64
    Domáci držia loptu vo svojej moci, center Civica z ľavej strany je ale veľmi nepresný.

62
    Zakončenie Taiwa po centri z ľavej strany ihriska chytá Bogdan.

60
    Njie si nerozumel s Taiwom, autové vhadzovanie pre Ferencvároš.

59
    Zakončenie z vnútra šestnástky v podaní domácich futbalistov letí vysoko nad bránu hostí.

58
    Taiwo ostáva ležať na zemi v strede ihriska, hra bola na chvíľu prerušená.

57
    Zakončenie z druhej vlny, Divković vyskúšal pozornosť Bogdana, domáci brankár sa nenechal nachytať.

56
    Pekné prenesenie hry na Veru, krajný bek Dunajskej Stredy proti presile protihráčov nakoniec pokazil prihrávku.

55
    Hostia kombinujú na polovici súpera, pred hranicou šestnástky ale stráca loptu Moumou.

54
    Ďalší dobrý zákrok Veszelinova, brankár Dunajskej Stredy tentokrát vyrazil prudký nebezpečný center z kopačky Civica.

53
    Uzuni sa dostal do dobrej príležitosti, z hranice šestnástky sa pokúsil o umiestnenú strelu – striedajúci Veszelinov vyrazil loptu dobrým zákrokom.

52
    Taiwo vybojoval loptu na pravej strane, posunul Verovi, ktorý sa ale nedostal k zakončeniu. Na druhej strane prerušil domáci protiútok Moumou.

51
    Moumou prenáša hru na pravú stranu, Divković už zamestnáva obrana súpera svojmi rýchlymi nohami.

50
    Brunetti znepríjemňoval rozohrávku striedajúcem Redzicovi, autové vhadzovanie pre domáce mužstvo.

49
    Laidouni zastavil na pravej strane prenikajúceho Veru, lopta pre Dunajskú Stredu.

48
    Divković naháňa rozohrávku domácich futbalistov, je však v tejto činnosti osamotený a tak nemá nárok na úspech.

47
    Prvá veľká šanca futbalistov Dunajskej Stredy v druhom polčase, Divković posielal prihrávku do päťky na nabiehajúceho Taiwa – pred ním však vyrazil domáci brankár Bogdan.

46
    Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas prípravného zápasu medzi Ferencvárošom a Dunajskou Stredou. V ňom sme zatiaľ gól nevideli. Aktívnejší na lopte domáci futbalisti, ktorých najväčšiu šancu zahodil v útočník Ryan Mmaee – v samostatnom úniku neprekonal Jedličku. Futbalisti Dunajskej Stredy to v prvom polčase skúšali najmä ďalekonosnými strelami z druhej vlny. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Beskorovainyi fauluje v strede ihriska, lopta pre domácich.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

45
    Aktívny Divković vyváža loptu po pravom krídle, Dunajská Streda kombinuje pred šestnástkou domácich.

44
    Súboj Maka proti Kružliakovi dopadol lepšie pre stopéra Dunajskej Stredy, ktorý loptu vybojoval pre svoje mužstvo.

43
    Laidouni prešprintoval Kružliaka, stopér Dunajskej Stredy stiahol k zemi domáceho futbalistu – priamy voľný kop pre Ferencvároš. Z neho ale vidíme iba nepresný center – odkop od brány hostí.

42
    Taiwo fauluje v osobnom súboji, na zemi leží domáci stopér Samy Mmaee.

41
    Vera zastavil Civica na pravej strane, avšak loptu stráca aj Dunajská Streda. Nakoniec bol faulovaný Vera a lopta ostane v moci hostí.

40
    Fábry to vyskúšal z priameho voľného kop priamo na bránu, Dibusz s jeho zakončením nemal väčšie problémy.

39
    Dunajská Streda kombinuje na polovici domácich, Divković sa snažil naviesť loptu do stredu ihriska, jeho úmysli prečítala defenzíva Ferencvárošu. Následne bol nedovolene zastavený Fábry – priamy voľný kop pre DAC.

38
    Nebyla v strede ihriska atakoval Laidouniho, hlavný rozhodca píska faul futbalistu Dunajskej Stredy.

37
    Beskorovainyi teraz predviedol veľmi konštruktívne vyvedenie lopty, pri ktorom bol navyše faulovaný. Priamy voľný kop pre DAC.

36
    Na Civicov center si v šestnástke nabiehal Ryan Mmaee, k zakončeniu sa nedostal pre dôraz Beskorovainyiho.

35
    Moumou stráca loptu pri rohovej zastávke a tak je tu šanca v ofenzívne pre Ferencvároš. Následná kolmá prihrávka do šestnástky Dunajskej Stredy je odvrátená.

34
    Taiwo napáda Lazica, obrana domácich preto volí prihrávku na istotu dozadu na svojho brankára.

33
    Center Fábryho ľavačkou z priameho kopu pristál na hlave Beskorovainyiho, ktorého hlavička bola ale veľmi nepresná. Odkop od brány Dibusza.

32
    Civic prihráva nepresne, následne je Divković v strede ihriska faulovaný. Priamy voľný kop pre Dunajskú Stredu.

31
    Rýchla akcia hostí po pravom krídle, Divkovića ale odzbrojil od lopty Mmaee, následne celú situáciu vyriešil pred napádajúcim Taiwom odkopom Dibusz.

30
    Po rohovom kope domácich signalizuje hlavný rozhodca postavenie mimo hry – odkop od brány Dunajskej Stredy.

29
    Civicov pokus o center z ľavej strany neslávil úspech, jeho následnú ďalšiu prihrávku odvracia obrana Dunajskej Stredy na roh.

28
    Ferencvároš opäť kombinuje a drží loptu, zatiaľ ale iba na vlastnej polovici ihriska.

27
    Po ľavom krídle sa snažil presadiť Mak, Njie jeho úmysly prekazil dobrým defenzívnym zákrokom.

26
    Pri lopte teraz futbalisti Dunajskej Stredy, Taiwo ale zbytočne fauluje v útočnej tretine ihriska a tak sa akciu DAC-u končí.

24
    Ryan Mmaee dostal peknú prihrávku za obranu od Laidouniho, v samostatnom nájazde ale neprekonal Jedličku.

23
    Hra je opäť prerušená, tentokrát sa na zemi ocitol Beskorovainyi.

22
    Hra je prerušená, hráči môžu využiť krátku prestávku na občerstvenie.

21
    Žltú kartu dostáva Moumou (FC DAC Dunajská Streda).

20
    Strela Fábryho z priameho kopu bol tečovaná, nasleduje teda kop rohový.

19
    Hlavný rozhodca píska nedovolený zákrok Laidouniho. Faulovaný bol Moumou – priamy voľný kop pre DAC zo zaujímavej pozície.

18
    Fábry ťahá ďalšiu ofenzívnu akciu Dunajskej Stredy, Divković našiel centrom z pravej strany v šestnástke domácich Taiwa, ktorý sa efektne uvoľnil, celú akciu už ale nedokázal zakončiť – pri lopte bol prvý brankár Dibusz.

17
    Sledujeme krátke prihrávky v podaní domácich futbalistov, ktorí sa snažia presadiť v útočnej tretine ihriska.

16
    Ferencvároš teraz kontroluje priebeh hry s loptou na kopačkách – prevažne na vlastnej polovici a v strede ihriska.

14
    Ďalší strelecký pokus Dunajskej Stredy, do zakončenia sa dostal spoza šestnástky Fábry, Dibusz jeho pokus bez problémov kryl.

13
    Divković bol nedovolene zastavený Civicom, priamy voľný kop pre DAC.

12
    Po domácej aktivite na pravom krídle uvidíme ďalší rohový kop v podaní Ferencvárošu. Hlavička Ryana Mmaeeho je nepresná.

11
    Nedorozumenie domácich futbalistov v strede ihriska, po ktorom sa do útoku hlási Dunajská Streda.

10
    Lazic nakopol loptu do šestnástky, k nej sa dostal Uzuni ktorý padol po súboji s obrancom Dunajskej Stredy. Penalta sa v tomto prípade nepíska, hra pokračuje ďalej.

9
    Hlavička v podaní Laidouniho letí po rohovom kope tesne nad bránu Dunajskej Stredy.

8
    Divković prehral hlavičkový súboj o loptu v strede ihriska, zaútočiť tak môžu domáci futbalisti, ktorí nakoniec získavajú rohový kop.

7
    Nákop Ferencvárošu do šestnástky Dunajskej Stredy, všetko vyriešil Jedlička, ktorý musel z brány poriadne von – loptu nakoniec odkopáva.

6
    Menšie zdravotné problémy má po bolestivom súboji aj obranca Dunajskej Stredy Luciano Vera. Zdá sa, že v hre bude tento krajný obranca pokračovať ďalej.

5
    Taiwo prihral Divkovićovi, ktorý si v šestnástke Ferencvárošu urobil priestor a prihrávkou pred bránou hľadal svojich spoluháčov. Obrana domácich jeho prihrávku zastavila na poslednú chvíľu.

4
    Hra je prerušená, v bolestiach sa na zemi ocitol obranca domácich Blazic.

3
    Akrobatické zakončenie Laindouniho po rohovom kope, jeho pokus ale letí nad bránu Dunajskej Stredy.

2
    Faul v strede ihriska, ktorého sa dopustil Divković, lopta pre domáci Ferencvároš.

1
    Prvý strelecký pokus na bránu vyslal futbalista Dunajskej Stredy Njie, jeho ďalekonosná strela takmer zapadla pod brvno brány Dibusza.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Ferencvároš Budapešť: Dibusz – Wingo, Blazic, S.Mmaee, Civic, Haratin, Laidouni, Mak, Tokmac, Uzuni, R.Mmaee
    Náhradníci: Bogdan, Sigér, Vécsei, Baturina, Gera, Katona M., Dvali, Csonka, Redzic, Csontos, Iyinbor, Jones, Ramadan

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Beskorovainyi, Fábry, Brunetti, Njie, Moumou, Kružliak, Taiwo, Vera, Divković, Nebyla
    Náhradníci: Veszelinov – Malý, Andzouana, Rymarenko, Sharani, Braun, Veselovský.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na prípravný zápas Ferencvároš Budapešť – FC DAC 1904 Dunajská Streda. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

FERENCVÁROŠ: Futbalisti Ferencvároša vstúpili do letnej prípravy víťazne, poľský celok Legia Varšavu zdolali 2:0 po góloch Baturinu a Civica. Pre nového rakúskeho trénera Petra Stögera to bola víťazná premiéra na lavičke. Rovnako v druhom prípravnom zápase to bolo víťazstvo, tentokrát nad bulharským mužstvom Ludogorec Razgrad 3:1 (Uzuni, Boli, Laidouni). Z víťazstva sa futbalisti maďarského klubu tešili aj do tretice, pomerom 5:0 zvíťazili nad nemeckým mužstvom SV Heimstetten (Ramadan 2x, Baturina, Boli, Gera).

DUNAJSKÁ STREDA: Futbalisti Dunajskej Stredy odštartovali prípravu na novú sezónu 14.júna. V závere prvého týždňa letnej prípravy odcestovali zverenci Antala Németha na sústredenie do rakúskeho Tirolska, kde absolvovali aj úvodný zápas prípravy proti rakúskemu veľkoklubu Red Bull Salzburg. DAC ťahal v súboji proti favoritovi za kratší koniec, po prvom polčase bol síce stav nerozhodný (1:1), na konci zápasu už svietil na ukazovateli skóre výsledok 1:3. Jediný gól Dunajskej Stredy zaznamenal v zápase v 37.minúte Marko Divković.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.