FK Liepāja – FC Struga 1:1 (kon.) | FK Sileks – CS Petrocub 1:1 (kon.) | Noah – KuPS 1:0 (kon.)
Inter Turku – Puskás Akadémia 1:1 (kon.) | Honka Espoo – Runavík 0:0 (kon.) | Sant Juliá – Gżira 0:0 (kon.)
RFS Riga – KÍ Klaksvík 2:3 (kon.) | FK Sūduva – Valmiera 2:1 (kon.) | Levadia Tallinn – St Joseph's 3:1 (kon.)
Dundalk – Newtown 4:0 (kon.) | Žilina – Dila Gori 5:1 (kon.) | Racing FC – Breidablik 2:3 (kon.)
Milsami – FK Sarajevo 0:0 (kon.) | Glentoran – New Saints 1:1 (kon.) | Europa – Kauno Žalgiris 0:0 (kon.)
Fehérvár – Ararat 1:1 (kon.) | Bala Town – Larne FC 0:1 (kon.) | Paide – Śląsk 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Sligo Rovers 1:0 (kon.) | Partizani Tirana – Sfîntul Gheorghe 5:2 (kon.) | Shkupi – Llapi 2:0 (kon.)
Domžale – Swift Hesperange 1:0 (kon.) | Birkirkara – La Fiorita 1:0 (kon.) | KF Drita – Dečić 2:1 (kon.)
Sutjeska – Gagra 1:0 (kon.) | Velež Mostar – Coleraine 2:1 (kon.) | Maribor – Urartu 1:0 (kon.)
Tre Penne – Dinamo Bt. 0:4 (kon.) | Široki Brijeg – Vllaznia Skadar 3:1 (kon.) | Stjarnan – Bohemians Dublin 1:1 (kon.)
NK Maribor
1:0 (0:0)
Urartu Jerevan
Čtvrtek 08.07.2021, 20:45 • Ljudski vrt, Maribor • Evropská konferenční liga (předkola) • 1. předkolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:44:54)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 20:12.

Na stadionu Ljudski vrt propukly jen mírné oslavy. Maribor na domácí půdě zapsal povinné vítězství, ale o jistotě postupu před odvetným zápasem mluvit nemůže. Fotbalisté Urartu podali výtečný defenzivní výkon. Za celých devadesát minut udělali jen jednu velkou chybu, kterou v 56. minutě s asistencí Vancaše potrestal Žugelj. Hlavně v první půli zlobil arménský tým i směrem opředu. Jug všechny střely ale pochytal, včetně té úplně poslední od nigerijského záložníka Iwua.

90+5

90+5
    V nastaveném čase je Maribor malinko ustrašený. Martin Milec nechtěl problémy a ve středovém kruhu raději za žlutou kartu povalil Poljakova.

90+4
    Hakobjan trefil ruku Matka. Nařízené standardky se ujal Livio Milts, jenže míč propadl až do autu. K tomu byl máván ofsajd Miranjana.
    90+3. Uguchukwu Iwu (URT)

90+3
    No vida, Ažbe Jug byl právě probuzen krásným projektilem z téměř třiceti metrů. Po přiťuknutí od Miranjana se tímto způsobem připomněl Uguchukwu Iwu.

90+2
    Hakob Hakobjan šel s míčem na osu, kde si vzal až moc velké sousto. Maribor odpálil hrací předmět až k Ajvazovovi.

90+1
    Moc prodlev ve druhé půli nebylo, ale i tak tu máme pětiminutové nastavení. Urartu se s míčem nikam nežene.

90
    Útočný faul od Roka Sirka zabránil úprku podél pravé postranní čáry. Pokračuje trošku vlažnější koncovka.

89
    Zákrok na Matka zůstal bez odezvy. Hned poté ale přišla hostující ztráta a faul z kategorie těch taktických. Livio Milts si kvůli držení Pihlera odnese žlutou kartu.

87
    Několik přihrávek na vlastní polovině a pak dlouhatánský nákop od Iwua, který doskákal až do Jugovy náruče. Takto Urartu asi nevyrovná.

86
    Hosté dobře vytlačili slovinské mužstvo na jeho vlastní polovinu. Do hry se zapojil i ve druhé půli unuděný brankář Ažbe Jug.

85
    Souvislá převaha Mariboru postrádá gólové šance. Uklidňující druhý zásah nepřišel až z Kronaveterova centru od rohového praporku.

84
    Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Rudi Požeg Vancaš, přichází Danijel Šturm.

83
    Kronaveterovu střelu z ostrého úhlu přestála hostující jedenáctka bez gólové újmy. Jeden z obránců ji zvládl zablokovat.