Alaškert – Šeriff Tiraspol 0:1 (kon.) | Lincoln – Kluž 1:2 (kon.) | Ferencváros – Žalgiris Vilnius 2:0 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Omonia Nikósie 2:0 (kon.) | Rapid – Sparta 2:1 (kon.) | Celtic – Midtjylland 1:1 (kon.)
Lincoln Red Imps
1:2 (1:0)
CFR Kluž
Úterý 20.07.2021, 18:00 • Victoria Stadium • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 2. předkole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy Lincoln Red Imps FC a CFR Kluž. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na stadionu Victoria v Gibraltaru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Willy a jeho asistenti Rahmouni a Finjean. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

V 1. předkole se Lincoln utkal s lucemburskou Folou. První zápas právě na půdě soupeře skončil remízou 2:2. Odveta neměla jasného favorita, ale výsledek byl více, než překvapivý, neboť Lincoln zvítězil vysoce 5:0 a naprosto tak na své půdě rozdrtil soupeře.

CFR Kluž se v 1. předkole střetla s bosenským Borac Banja Luka. Nejprve hrál tento rumunský celek doma, kde zvítězil 3:1 a vytvořil si tak náskok do odvety. Ovšem ve druhém utkání to bylo po 90 minutách 2:0 pro domácí a celkově 3:3, což znamenalo prodloužení. V tom nakonec rozhodl ve prospěch Kluže ve 118. minutě Chipciu a Kluž s odřenými uši postoupila dále.

Lincoln Red Imps FC: Goldwin – Wiseman, Lopes, Chipolina (C), Toscano – Ronan, Yahaya, Rosa – Walker, Gómez K., Brito
    Náhradníci: Soler – Carralero, Casciaro, Gómez B., Kovalonoks, Moore, Ocran, Peacock, Sergeant, Torilla, Valarino

CFR Kluž: Arlauskis – Sušič, Bouhenna, Graovač – Costache, Deac (C), Rodriguez, Sigurjonsson, Latovleviči – Debeljuh, Paun-Alexandru
    Náhradníci: Balgradean, Hindrich – Cestor, Ciobotariu, Fofana, Hoban, Chipciu, Itu, Manea, Petrila, Tahiri

Rozhodčí: Willy – Rahmouni, Finjean.

1

1
    Lincoln vstoupil do utkání velice aktivně a okamžitě se dostal do vápna, kde si chtěla vymodlit pokutový kop Bernal Gómez, ovšem sudí Willy nechal hru pokračovat.

2
    Posléze domácí mužstvo získalo rohový kop z levé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného a balón tak skončil u brankáře Arlauskise.

4
    Kluž se snažila projít po levé straně, ovšem Paun-Alexandru se ocitl jen v ofsajdovém postavení.

5
    Hostům se nepodařilo projít ani po pravé straně hrací plochy a Lincoln získal autové vhazování.

6
    Gibraltarský celek sice dnes je velkým outsiderem, ale právě ten může vždy překvapit a domácí ukázali po vstupu do utkání, že se dnes rozhodně rumunského mužstva nebojí.

7
    Hostující gólman Arlauskis musel z brány, aby byl u míče dříve než soupeř a odhlavičkoval jej do zámezí.

9
    Red Imps, jak je název domácího celku se opět snažili projít středem hrací plochy dopředu a získali alespoň autové vhazování.

10
    Kluž poslala nákop na polovinu soupeře, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.

12
    Graovač má viditelně zakrvácené obočí po předchozím souboji, kde dostal od soupeře nechtěně loktem do obličeje.

13
    Na hrací ploše tak jsou lékaři, kteří obvazují hlavu hráči Kluže a hra je pozastavena.

14
    Nyní už se opět pokračuje a Chipolina si poradil s pokusem hostů o nákop za obranu Lincolnu.

16
    Tak tohle by byl fantastický gól, ovšem není! Walkerovi ideálně skočil míč a tak jej z velké dálky zkoušel poslat pod břevno, ovšem gólman Arlauskis vytáhl velmi důležitý zákrok!
    16. Arlauskis vyrazil nebezpečný pokus Walkera!

17
    Posléze Lincoln sice získal rohový kop z pravé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.

18
    Kluž je ale zaskočená velkou aktivitou ze strany soupeře a Lincoln vlétl do tohoto zápasu opravdu velmi sebevědomě.

21
    Roda dohrál Sušiče v boji o míč a uviděl tak od sudího Willyho žluté varování.

22
    Po delší době se dopředu dostala také Kluž a získala rohový kop z levé strany.

23
    Ovšem následný centr ze standardní situace letěl jen na přední tyč, kde byl připraven domácí hráč.

24
    Poté se Lincoln snažil projít do protiútoku, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu. Následně hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

25
    A další žlutá karta pro domácího hráče. Tentokrát to byl Brito, který v hlavičkovém souboji udeřil soupeře.

26
    Po centru z volného kopu se snesl míč až k brankáři Goldwinovi, který si poradil bez problému.

28
    Nákop domácího celku skončil jen u gólmana Arlauskise.

29
    Deac se na druhé straně dostal do zakončení zpoza hranice vápna, ale nebyla to nijak nebezpečná střela a Goldwin si poradil.

30
    Půl hodina utkání je za námi a zatím jsme se stále nedočkali žádné branky. Největší příležitost měl Walker, ale Arlauskis jej vychytal.

32
    Kluž ke konci poločasu ovšem zvýšila svou aktivitu, ale nedokáže si vypracovat nějakou větší možnost.

33
    Posléze se na druhou stranu řítil Gómez, ale protihráč jej odzbrojil čistým způsobem.

34
    Ovšem v předešlém souboji si nějaké zranění přivodil Costache a momentálně je ošetřován na trávníku.

35
    Ovšem následně hra pokračovala a Lincoln měl autové vhazování, po kterém se míč dostal až do šestnáctky soupeře, kde si pro něj došel gólman Arlauskis.

36
    Lopes odehrál nákop soupeře raději do zámezí a Kluž tak získala autové vhazování na polovině Lincolnu.

38
    Debeljuh se chtěl prodrat k míči po nákopu, ale dopustil se jen faulu, za který nakonec uviděl kartu žluté barvy.

40
    Potom co byl domácí hráč ošetřen se opět může pokračovat v utkání, které je zatím velice vyrovnané a Lincoln předvádí velmi důstojný výkon proti favoritovi z Kluže.

41
    Další ofsajd, ve kterém se ocitl hostující útočník a vypadá to, že v první půli se branky nedočkáme.

43
    Lincoln nikam zbytečně nespěchá a po zisku míče jej posouvá ke svému brankáři.

45
    Lincoln právě vstřelil branku!
    Tak to je fantazie, jelikož domácí celek jde těsně před přestávkou do vedení! Fantastickou akci vymyslel domácí hráč, který posunul míč Walkerovi, ten jej z první na hranici vápna předal do vápna MARCO ROSOVI a jeho zakončení k levé tyči nemělo chybu. Asistence: Liam Walker.
    45. Marco ROSA - 1:0

45
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

45+2
    Nyní je hra přerušená, jelikož domácí gólman Goldwin se svíjí v bolestech, potom co vyběhl proti útočníkovi soupeře, který jej nakopl do hrudi. Za toto by měla být minimálně žlutá karta.

45+3
    Nepříjemný konec první půle, jelikož lékaři jsou o domácího gólmana, který rozhodně není v pohodě.

45+4
    Nyní už je gólman Goldwin na nohou a hra může pokračovat, ovšem stále jde vidět, že jej minulý souboj dost bolí.

45+5
    Nepřesná přihrávka hostů skončila jen v zámezí a následovat bude autové vhazování pro Lincoln.

45+6

První polovina tohoto utkání je u svého konce a Lincoln senzačně, ale zaslouženě vede nad Kluží 1:0. Už v 16. minutě mohl domácí poslat do vedení skvělou ránou Walker, ale jeho pokus vyrazil brankář Arlauskis nad břevno. Posléze se hra srovnala, ale ve 45. minutě přišla krásná akce Lincolnu, na jejímž konci zakončil k levé tyči Rosa.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

46

46
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Costache, přichází Chipciu.

47
    Chipciu se hned po příchodu na hřiště zapojil do akce Kluže, ale jeho pokus neskončil brankou.

48
    Tentokrát se domácí celek dostal do vápna po centru z pravé strany, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

50
    Lincoln si vypracoval zajímavou příležitost, ale střela Walkera zpoza vápna nakonec letěla celkem vysoko nad bránu Kluže.

51
    Znovu to byli domácí, kteří se probili do šestnáctky Kluže, ale opět to nebylo nic velkého.

52
    Kluž právě vstřelila branku!
    A je srovnáno na 1:1! Sigurjonsson poslal z levé strany fantastický centr do vápna, který domácí obránce podskočil a následně tak hlavou zakončil k pravé tyči GABRIEL DEBELJUH. Asistence: Runar Sigurjonsson.
    52. Gabriel DEBELJUH - 1:1

54
    Balón nyní skončil jen v zámezí a Lincoln získal autové vhazování.

55
    Kluž nyní má územní převahu a bude ji mít tak nadále díky autovému vhazování.

56
    Další nebezpečný centr Kluže z levé strany, který byl tentokrát odvrácen mimo hrací plochu a následovat bude rohový kop.

57
    Následná standardní situace byla celkem nebezpečná, ale Lincoln zatím drží nerozhodný výsledek. Kluž ale bude mít další rohový kop a drží soupeře pod tlakem.

58
    Ovšem následující centr z rohu byl nepovedený a skončil jen za svatyní Goldwina.

58
    Hosté během chvíle otáčejí vývoj tohoto utkání a vedou 2:1! Co ovšem nyní předvedl domácí obránce Bernardo Lopes, nad tím mi zůstává rozum stát. Čelem k bráně si totiž zpracovával skákající nákop, ovšem míč přihrál přesně na absolutně volného GABRIELA DEBELJUHA, který se mohl brankáře zeptat, kam to bude chtít a následně zakončil k levé tyči a připsal si tak druhý zásah během šesti minut.
    58. Gabriel DEBELJUH - 1:2

59
    Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Ronan, přichází Casciaro.

60
    Nyní přišel faul ze strany Lincolnu, který je ve druhé půli ve velkých problémech.

62
    Domácí mužstvo, které bylo v první půli lepším celkem je nyní v problémech a Kluž dominuje.

63
    Opět se Kluž snažila něco vymyslet z levé strany, ale centr nakonec skončil jen za bránou Goldwina.

65
    Když se daří, tak se daří a další žlutou vidí na domácí straně Toscano.

66
    Standardní situace Kluže nepřinesla nic moc nebezpečného, ale obrana Lincolnu uklidila balón pouze do zámezí.

67
    Po centru z rohového kopu se Gabriel Debeljuh dostal ke hlavičce, která nebyla špatná, ale nakonec skončila vedle brány.

69
    Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Gómez K., přichází Carralero.
    Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Brito, přichází Ocran.

71
    Nyní se hra trochu rozvolnila a bojuje se o míč především ve středu hrací plochy.

72
    Paun-Alexandru se dostal ke střele zpoza vápna, ale Goldwin byl připraven.

74
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Sušič, přichází Manea.

75
    Lincoln ovšem zvýšil svou aktivitu směrem dopředu, ale Casciaro se dopustil jen faulu.

77
    Carralero posunul míč Casciarovi, ale jeho střela zpoza šestnáctky byla zblokována a do protiútoku tak může jít Kluž.

78
    Rumunský celek se už spíše soustředí na svou defenzívu a rozhodně už to není takové tempo jako na začátku druhé půle.

79
    Deac mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale jeho pokus nakonec letěl jen nad svatyni Goldwina!

81
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Deac, přichází Tahiri.
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Paun-Alexandru, přichází Petrila.

83
    Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Walker, přichází Torilla.

84
    Carralero se snažil z pravého křídla najít ve vápně spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.

85
    Lincoln nyní tlačí rumunského soupeře a posléze vybojoval autové vhazování.

86
    Carralerovi sednul míč na hranici šestnáctky, ale jeho střela nakonec trefila pouze spoluhráče, který stál navíc v ofsajdu.

87
    Gibraltarský celek ale pokračuje v nátlaku ke konci tohoto prvního utkání a chce srovnat na 2:2.

88
    Po delší době se také Kluž dostala ke střele zpoza vápna, ale ta byla jen zblokována Lopesem.

90
    Bouhenna zezadu poslal soupeře k zemi a Lincoln získal standardní situaci!

90
    Ale centr z volného kopu se vůbec nepovedl a míč skončil za bránou Arlauskise.

90

90+1
    Kluž už pouze odkopává míče a Lincoln je v nastavení tohoto zápasu v tlaku.

90+2
    Po centru do vápna sice přišla hlavička domácího hráče, ale ta neměla razanci a skončila bezpečně v rukou Arlauskise.

90+2
    Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Sigurjonsson, přichází Fofana.

90+3
    Skvělý obranný zákrok Maney, která zblokoval nebezpečnou střelu soupeře uvnitř vápna a Lincoln získal rohový kop.

90+4
    Následně se domácí dožadovali penalty, ale sudí nechal hru pokračovat.

90+4
    Po chvíli přišel faul domácího hráče ve středu hřiště a vypadá to, že Kluž tento zápas zvládne.

90+5
    Gibraltarský celek ale ještě nyní získal autové vhazování.

90+5

Je konec. Lincoln nakonec v dramatickém zápase podlehl favoritovi z Kluže 1:2, ovšem za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Už v 16. minutě mohl domácí poslat do vedení skvělou ránou Walker, ale jeho pokus vyrazil brankář Arlauskis nad břevno. Posléze se hra srovnala, ale ve 45. minutě přišla krásná akce Lincolnu, na jejímž konci zakončil k levé tyči Rosa. Do druhé půle rumunský celek vlétl velice aktivně a v 52. minutě srovnal Debeljuh. O šest minut později po obrovské chybě domácího obránce otočil vývoj utkání druhou trefou Debeljuh. Následně se ale hra dostala opět na kopačky Lincolnu, který si ke konci zápasu vytvořil tlak, ale ten nedokázal proměnit v gól.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:6.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:58:26)