V. Británie – Chile 2:0 (kon.) | Čína – Brazílie 0:5 (kon.) | Švédsko – USA 3:0 (kon.)
Japonsko – Kanada 1:1 (kon.) | Zambie – Nizozemsko 3:10 (kon.) | Austrálie – Nový Zéland 2:1 (kon.)
konec
Čína
0:5 (0:2)
Brazílie
Středa 21.07.2021, 10:00 • Miyagi Stadium, Rifu • Olympijské hry - ženy • Skupina F
Předzápasové kurzy
Sledujte:
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (12:00:55)
   
  Fotbalistky Brazílie v prvním olympijském utkání potvrdily roli favoritek, reprezentaci Číny porazily vysokým výsledkem 5:0.

  Skóre ale neodpovídá průběhu utkání. Celek z Jižní Ameriky si sice vytvořil během úvodní půl hodinovky dvougólové vedení zásluhou Marty a Debinhi, avšak i Čína měla své šance. V té největší v rámci prvního poločasu neuspěla Miao S'-wen, jejíž střelu výborným zákrokem zastavila Bárbara.

  Druhý poločas přinesl množství spálených čínských příležitostí a téměř stoprocentní úspěšnost proměňování šancí od Brazilek. Blízko snížení byla Wang Šan-šan, ale střelu namířila jen do tyče, brankovou konstrukci posléze napálila na druhé straně i Debinha. Obrovské trápení Číňanek v koncovce pokračovalo, když nastřelily brankovou konstrukci ještě třikrát, ale gól ne a ne přijít. Branky naopak přišly na druhé straně, a to hned tři. Podruhé v utkání se zapsala do statistik Marta, kterou doplnily ještě úspěšná exekutorka penalty Andressa Alvesová a Beatriz.

  Svěřenkyně trenérky Sundhageové vykročily za postupem ze skupiny pravou nohou, navíc disponují velmi dobrým skóre. Čína sice prohrála 0:5, ale za předvedený výkon se stydět nemusí, v případě kvalitnější koncovky v dalších zápasech klidně může zabojovat i o druhé místo ve skupině.
   
  Držení míče: 42 % : 58 %.
  Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 7:4.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Ludmila nastartovala motory a ještě způsobila pořádný rozruch v pokutovém území Číny. K míči totiž doběhla rychleji než vyběhnuvší brankářka Pcheng Š'-meng, leč z velkého úhlu nedokázala zamířit do prázdné brány.
   
  90+2
  Zápas už se pouze dohrává, což je vzhledem k výsledku pochopitelné. Brazílie uštědřila soupeřkám tvrdou lekci z efektivity, o tolik lepším týmem nebyla totiž nebyla.
   
  90+1
  Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
  89. BEATRIZ - 0:5
   
  89
  Brazílie právě vstřelila branku!
  Střeleckou listinu rozšířila ještě BEATRIZ. Útočnice vytěžila maximum z výborné práce Debinhi, která nejprve vystihla přihrávku obránkyně a pak kolegyni adresovala přesný centr na malé vápno, střela k pravé tyči byla z kategorie nechytatelných.
   
  88
  Brazilky s přehledem kombinují na útočné polovině. Bruna Benitesová rychle zareagovala na naběhnuvší Ludmilu, jíž adresovala výbornou nahrávku. Následovala střela z druhého doteku, která gólmanku neohrozila.
   
  87
  Nově příchozí Ludmila využila velkého množství fyzických sil k předběhnutí Wang Šuang. Vzápětí odcentrovala z pravé strany do rukavic brankářky.
   
  86
  Z dvaceti metrů vyprodukovala zajímavý střelecký pokus Debinha. Balón vyletěl vysoko, avšak začal nebezpečně klesat, aby nakonec skončil na horní síti.
   
  85
  Praporek české rozhodčí Lucie Ratajové vyletěl vzhůru. V ofsajdu se nacházela Wang Šan-šan, a to ve zhruba dvoumetrovém.
   
  84
  Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Sin Čang, přichází Siao Jü-i.
  Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Miao S'-wen, přichází Liou Ťing.
   
  83
  Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marta, přichází Ludmila.
  82. Andressa ALVESOVÁ - 0:4
   
  82
  Brazílie právě vstřelila branku!
  Videorozhodčí nakonec penaltu pro Brazílii posvětil. Na bílý bod si balón postavila faulovaná ANDRESSA ALVESOVÁ, jež balón umístila k pravé tyči. Pcheng Š'-meng vystihla směr střely, ale na skvěle umístěný pokus neměla nárok.
   
  81
  Konzultace již trvá poměrně dlouho. Wang Siao-süe šla do souboje nevybíravým způsobem, otázkou je, zda Alvesovou skutečně trefila.

  Milan Huppert

  Branky: 9. Marta, 22. Debinha, 74. Marta, 82. Andressa Alvesová (pen.), 89. Beatriz (Debinha)


  Držení míče: 42 % : 58 %.
  Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 7:4.
  Čína: Pcheng Š'-meng – Luo Kuej-pching, Wang Siao-süe, Li Čching-tchung, Li Meng-wen – Miao S'-wen (84. Liou Ťing), Jang Li-na, Wang Jen (33. Wu-ž' Ku-mu-la), Čang (84. Siao Jü-i) – Wang Šuang – Wang Šan-šan (C).
  Náhradníci: Ting Süan – Liou Ťing, Čchen Čchiao-ču, Wu-ž' Ku-mu-la, Siao Jü-i, Jang Man, Lin Jü-pching.

  Brazílie: Bárbara – Bruna Benitesová, Érika, Rafaelle, Tamires – Duda (58. Andressa Alvesová), Formiga (72. Julia), Andressinha, Marta (C) (83. Ludmila) – Beatriz, Debinha.
  Náhradníci: Letícia – Andressa Alvesová, Julia, Geyse, Jucinara, Ludmila, Poliana.

  Rozhodčí: Monzulová (UKR) – Ratajová (CZE), Strylecká (UKR)
  thejrc.org