V. Británie – Chile 2:0 (kon.) | Čína – Brazílie 0:5 (kon.) | Švédsko – USA 3:0 (kon.)
Japonsko – Kanada 1:1 (kon.) | Zambie – Nizozemsko 3:10 (kon.) | Austrálie – Nový Zéland 2:1 (kon.)
konec
Zambie
3:10 (1:6)
Nizozemsko
Středa 21.07.2021, 13:00 • Miyagi Stadium, Rifu • Olympijské hry - ženy • Skupina F
Předzápasové kurzy
Sledujte:
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (15:00:19)
   
  Ve skupině F jsme sledovali absolutně netradiční zápas. Nizozemsko nastřílelo deset gólů, Zambie se zmohla na tři odpovědi a bude muset v dalším zápase hodně změnit uvažování svých obránkyň. Několik gólů padlo zcela zbytečně a nebýt chyb v obraně, rozhodně jsme mohli sledovat vyrovnanější zápas. Ve druhé části utkání se prosadily Vivianne Miedemaová, Jill Roordová, Lineth Beerensteynová, Victoria Pelovaová a dvakrát zambijská reprezentantka Barbara Bandaová, která tak dosáhla na hattrick. Ve skupinové tabulce jsou momentálně na postupových místech Nizozemky společně s Brazilkami, které svůj duel s Čínou ovládly výsledkem 5:0. Druhé utkání skončilo v poměru 3:10.
   
  Držení míče: 33 % : 67 %.
  Střely na branku: 4:13. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:5.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+4
  Rohový kop rozehrála nakrátko Lieke Martensová. Pak centrem vyzvala Lynn Wilmsovou, jenže zase si Nizozemky nehlídají ofsajdovou hranu.
   
  90+3
  V ofsajdu je Barbara Bandaová, která přihrávala na střed vápna. Už to ovšem bylo zbytečné, branka by stejně neplatila.
   
  90+2
  Ve čtyřminutovém nastavení odvrací centrovaný míč Lushomo Mweembaová. Lynn Wilmsová se posléze dostala k zakončení, ale šlo o hodně nepřesný pokus.
   
  90
  Žlutou kartu vidí Kika van Esová, která seřezala Barbaru Bandaovou. Jasný šlapák, není o čem.
   
  87
  Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Margaret Belemuová, přichází Esther Mukwasaová.
   
  85
  Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Aniek Nouwenová, přichází Kika van Esová.
  83. Barbara BANDAOVÁ - 3:10
   
  83
  Zambie právě vstřelila branku!
  Připomínáme divákům, že nesledujeme baseballové nebo florbalové klání. Skutečně jde o fotbal a BARBARA BANDAOVÁ uzavírá hattrick, když si znovu zcela osamocená vypracovala gólovou akci a upravuje na 3:10. Oba týmy nechaly obrany v šatně, Zambie je nicméně v útoku mnohem méně nebezpečná. I proto přidává „teprve“ třetí gól – v klasickém fotbalovém zápase ideální stav. Bez asistence.
  82. Barbara BANDAOVÁ - 2:10
   
  82
  Zambie právě vstřelila branku!
  Brankářku si povodila znovu BARBARA BANDAOVÁ. Hráčka, která skórovala už v prvním poločase, předvedla krásnou individuální akci a kosmeticky upravuje výsledek. Škoda pro Zambii, že podobně schopných hráček nemá ve svém středu více. Bez asistence.
  80. Victoria PELOVAOVÁ - 1:10
   
  80
  Nizozemsko právě vstřelilo branku!
  Třešničku na dortu si vychutnává dvaadvacetiletá VICTORIA PELOVAOVÁ. Přidává desátý gól a podtrhává skvostný vstup Nizozemek do turnaje. Lynn Wilmsová poslala míč na Renate Jansenovou, která pokračovala po úspěšné ose právě až na střelkyni této jubilejní branky. Té už zbývalo jen uklidit míč do sítě. Asistence: Renate Jansenová.
   
  78
  Další útok Zambie zastavila Lubandji Ochumbaová, nově příchozí hráčka, která nezvládla náročnou kličku na střed.
  75. Lineth BEERENSTEYNOVÁ - 1:9
   
  75
  Nizozemsko právě vstřelilo branku!
  A tohle je další dáreček zambijské obrany. Margaret Belemuová nedokázala zastavit míč, ke kterému přistupovala hodně neohrabaně. LINETH BEERENSTEYNOVÁ dokázala odmítnout také Lushomu Mweembaovou a namířila míč do brány. Dočká se i jedna ze střídajících hráček. Bez asistence.

  Patrik Czepiec

  Branky: 19. Bandaová (Siamfuková), 82. Bandaová, 83. Bandaová – 9. Miedemaová, 14. Martensová, 15. Miedemaová (van de Donková), 29. Miedemaová (van de Donková), 38. Martensová (Groenenová), 45. van de Sandenová (Roordová), 59. Miedemaová (van de Donková), 64. Roordová, 75. Beerensteynová, 80. Pelovaová (R. Jansenová)

  Karty:   66. Siamfuková (ZAM) – 90. van Esová (NED)


  Držení míče: 33 % : 67 %.
  Střely na branku: 4:13. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:5.
  Zambie: Naliová – Belemuová (87. Mukwasaová), Mulengaová (72. Musaseová), Siamfuková, Mweembaová – Lunguová, Wilombeová – Chitunduová, G. Chandaová, Bandaová (C) – Mubangaová (72. Lubandijová).
  Náhradníci: Musondová – Khosaová, Mukwasaová, Musaseová, Katongová, H. Chandaová, Lubandjiová.

  Nizozemsko: van Veenendaalová (C) – Janssenová, van der Gragtová (60. Wilmsová), van Dongenová, Nouwenová (85. van Esová) – van de Donková (72. Pelovaová), Groenenová, Roordová – van de Sandenová (72. R. Jansenová), Miedemaová (60. Beerensteynová), Martensová.
  Náhradníci: Kopová – Wilmsová, Folkertsmaová, Pelovaová, van Esová, Beerensteynová, R. Jansenová.

  Rozhodčí: Fortunatová (ARG) – Almeidaová (ARG), Blancová (COL)
  thejrc.org