USA – Čína 12:7 (kon.) | ROC – Maďarsko 10:10 (kon.)
Austrálie – Nizozemsko 15:12 (kon.) | Španělsko – Kanada 14:10 (kon.)

15:12

(3:3, 1:5, 5:2, 5:2)

Pondělí 26.07.2021, 11:20Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • Skupina A
Sledujte:

Je dobojováno! Austrálie ve fantastickém utkání poráží Nizozemsko 15:12 a připisuje si důležité vítězství. V polovině utkání přitom Nizozemsko vedlo 8:4, jenže ve třetí a čtvrté čtvrtině Nizozemky nastřelovaly brankovou konstrukci. Naopak Austrálie byla v útoku produktivní a zaslouženě vítězí. (12:24:55)

Konec utkání.

07:18
    Další překvapivé zakončení ze strany Austrálie! Andrwsová zakroutila svůj pokus do horního rohu.

15:12

06:49
    Až nyní se Nizozemsko dokázalo prosadit. Z pravé strany se do horního rohu trefila van de Kraatsová.

14:12

06:27
    Austrálie zřejmě definitivně rozhoduje o svém dnešním vítězství! Před brankou zůstala zapomenutá Halliganová, která se prosadila.

14:11

05:53
    Palmová vytáhla další reflexivní zákrok a udržela míč ve hře! Austrálie je hodně blízko k triumfu v dnešním souboji.

05:10
    Další zakončení ze strany Nizozemska skončilo jen na brankové konstrukci. Tohle už musí být pro Nizozemky hodně frustrující.

04:48
    Nizozemky se ve druhé části utkání hodně trápí v ofenzivě.

03:50
    Palmová se na poslední chvíli přesunula proti střele z pravé strany a zákrokem utkání drží Austrálii ve vedení!

02:30
    Nizozemky měly obrovskou šanci na vyrovnání, ale zakončení ze skvěle pozice zastavila branková konstrukce!

02:02
    Austrálie se poprvé v utkání dostává do vedení! Na pravé straně dostala trestuhodně příliš prostoru Aranciniová, která zakončila k zadní tyči.

12:11

01:19
    Jenže vedení Nizozemkám moc dlouho nevydrželo. Australanky sehrály parádní protiútok, na jehož konci úspěšně zakončila Websterová.

11:11

01:08
    Nizozemsko se v úvodu rozhodující čtvrtiny dostává do vedení! Van der Slootová zakončila přesně pod břevno!

10:11

00:42
    Oddechový čas pro Nizozemsko.

00:20
    Nizozemky se prvním útokem dostaly do zakončení před brankou, ale střelu z otočky australská brankářka hravě lapila.

Začátek čtvrté čtvrtiny.

Konec třetí čtvrtiny.

07:26
    Je znovu vyrovnáno! Parádní kombinaci Austrálie zakončila střelou v poslední sekundě Rowie Websterová.

10:10

06:42
    Nizozemky se dočkaly svého desátého zásahu! Početní převahu zužitkovala střelou k vzdálenější tyči Maud Megensová.

9:10

06:18
    Je znovu vyrovnáno! Parádní dělovkou do vzdálenějšího horního rohu se prosadila Knoxová!

9:9

05:38
    Andrewsová vyslala tvrdou střelu, ale nizozemská brankář na poslední chvíli zakročila.

05:11
    Až nyní se Nizozemky dokázaly poprvé ve třetí části prosadit! Osamocená Koolhaasová měla na pravé straně snadnou práci!

8:9

04:32
    A pramení z toho australské vyrovnání! Na další přihrávku před branku si naplavala Amy Ridgeová a bez problémů se prosadila!

8:8

04:10
    Nizozemkám se během třetí čtvrtiny vůbec nedaří. Dosud skvěle hrající celek se ve třetí čtvrtině stále nedokázal prosadit.

03:41
    Je sníženo na rozdíl jediné branky! Střelou z hodně velké vzdálenosti se prosadila Abby Andrewsová!

7:8

02:30
    Nizozemky si rychlou kombinací před brankou připravily, ale zakončit nedokázaly.

01:53
    Austrálie ještě bojuje o zdramatizování dnešního souboje! Osamocená zůstala před brankou Bucklingová, která z těsné blízkosti napálila míč do branky!

6:8

01:20
    Jenže ani Australanky nedokázaly při dalším přechodu do útoku zakončit mezi tři tyče. V úvodu třetí čtvrtiny kralují obrany.

00:47
    Palmová se skvěle přesunula ke své pravé tyči a připsala si důležitý zákrok.

00:20
    Nizozemky zahájily druhý poločas skvělou defenzivou. Australanky sice získaly míč, ale dlouho se u něj neohřály.

Začátek třetí čtvrtiny.

Konec druhé čtvrtiny.

07:53
    V závěru druhé čtvrtiny Austrálie ještě snižuje! Přízemní střelou do pravého dolního rohu se prosadila Hannah Bucklingová.

5:8

07:00
    Ze strany Austrálie je to zatím spíše křeč! Další nepřesná střela z úctyhodné vzdálenosti. Nizozemky mají duel pod kontrolou.

06:37
    Další parádní akce Nizozemska! Přihrávku přímo před branku si zpracovala Joustraová a z otočky navýšila náskok svého celku!

4:8

06:00
    Australanky se opět dostaly do dobré střelecké pozice, jenže Willemszová skvěle vystoupila a znovu zakročila.

05:37
    Australský trenér si vyžádal oddechový čas!

05:07
    Až nyní se Australanky dočkaly prvního úspěchu ve druhé čtvrtině. Překvapivým obloučkem z levé strany poslala míč k zadní tyči Aranciniová.

4:7

04:39
    Nizozemsko ve druhé čtvrtině skutečně dominuje! Další penaltu proměnila Megensová.

3:7

04:26
    Ani další zakončení Australanek neskončilo brankou. Nizozemská brankářka míč vyrazila na tyč. Austrálie ve druhé části čeká na svou první branku.

04:01
    A Nizozemkám se to daří! Místo trpělivé kombinace přišla rychlá přihrávka na pravou stranu a pohotové zakončení Stomphorstové!

3:6

03:40
    Australanky prováhaly další možnost na zakončení a odevzdaly míč soupeřkám. Nizozemsko může odskočit na ještě větší rozdíl.

03:00
    Nizozemsko opět vede o dvě branky! Penaltu zahrávala van der Slootová a zakončila tvrdě k tyči!

3:5

03:00
    Australanky faulovaly před vlastní brankou. Sudí nařídil penaltu pro Nizozemsko!

01:54
    Australanky opět sehrály svou kombinaci přihrávkou na střed, nicméně následné zakončení opět postrádalo přesnost. Nizozemsko může zaútočit.

01:18
    Nizozemky se znovu dostávají do vedení! Po trpělivé kombinaci dostala míč van de Kraatsová a vymetla horní roh!

3:4

00:55
    Ani Austrálie se svým úvodním zakončením ve druhé čtvrtině neuspěla. Střela ze středu bazénu se odrazila mimo branku.

00:28
    Palmová si v úvodu druhé čtvrtiny připsala skvělý zákrok proti zakončení z pravé strany. Brankářka míč přizvedla na horní tyč.

Začátek druhé čtvrtiny.

08:00
    Konec první čtvrtiny.

07:46
    Brankářka Austrálie si připsala další dobrý zákrok. Austrálie má čas na poslední útok úvodní čtvrtiny.

07:16
    Je vyrovnáno! Abby Andrewsová dostala prostor na pravé straně, dostala se hodně vysoko a zakončila střelou k blizší tyči!

3:3

06:32
    Australanky zakončovaly prakticky v poslední vteřině svého útoku. Střelu z nouze nizozemská brankářka bez problémů zneškodnila.

06:00
    Nizozemsko zahodilo další dobrou možnost. Ze skvělé pozice střílela Keuningová, ale měla smůli, jelikož orazítkovala spojnici břevna a tyče.

05:29
    Na opačné straně si prostor na pravé straně našla Abby Andrewsová, který si míč vzala do levé ruky a zakončila do horního rohu k bližší tyči!

2:3

05:01
    Nizozemsko opět vede o dvě branky! Keuningová překvapila brankářku střelou z velké dálky a odrazem o břevno dostala míč do branky!

1:3

04:45
    Australanky musely zakončovat z extrémně těžké pozice. Přesto padající střela orazítkovala horní tyč.

04:15
    Nizozemsko se po rychlé akci dostává zpátky do vedení! Osamocená Sabrina van der Slootová dostala dlouhou přihrávku na levou stranu a prostřelila brankářku!

1:2

03:30
    Obrana Austrálie opět zafungovala na výbornou! Nizozemky už musely zakončovat, ale ránu z těžké pozice srazila jedna z Australanek.

03:00
    Je vyrovnáno! Australanky využily výhodu, zakombinovaly před brankou a osamocená Hannah Bucklingová se štěstím dopravila míč do branky!

1:1

02:17
    Palmová si dala pozor na prudké zakončení z pravé strany a konečky prstů výborně vyrazila prudkou ránu mimo branku.

01:51
    Další zakončení Australanek bylo nepřesné. Andrewsová ze středu zakončila vysoko nad branku.

01:13
    Skvělý zákrok nizozemské brankářky! Střela z pravé strany letěla pod břevno, ale brankářka míč stačila vyškrábnout.

00:50
    Australanky se také vydaly do svého prvního útoku, ale zatím se nemohou dostat do zakončení.

00:28
    Nizozemsko se hned v úvodu dostává do vedení! Přihrávku před branku dostala Iris Wolvesová, která z otočky zakončila k tyči!

0:1

Začátek první čtvrtiny.

Vše už se chystá ke startu utkání.

10:43
    Sestavy

Austrálie: Palmová – Andrewsová, Kearnsová, Mihailovičová, Aranciniová, Ridgeová, Websterová (C), Knoxová, Armitová, Halliganová, Bucklingová, Gofersová

Nizozemsko: Willemszová – Sleekingová, van de Kraatsová, Koolhaasová, Keuningová, Sevenichová, Joustraová, Stomphorstová, Wolvesová, van der Slootová, Geneeová (C), Megensová

Systém turnaje

Olympijského turnaje se účastní celkem deset týmů. Ty jsou rozděleny do dvou skupin po pěti týmech. První čtyři z každé skupiny postoupí do play-off. Duel se hraje na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Austrálie

Austrálie je na tom o něco lépe. V prvním utkání ve skupině poradila 8:5 Kanadu a získala důležitý triumf, který může Australankám pomoci v postupu do další fáze turnaje. Australanky navíc na posledním světovém šampionátu získaly bronzové medaile.

Nizozemsko

Nizozemsko dnešním souboje teprve vstupuje do tohoto turnaje. Nizozemky navíc rozhodně chtějí pomýšlet na jednu ze čtyř pozic, která znamená postup do další fáze turnaje. V kvalifikaci o postup na olympiádu přehrály Nizozemky Kazachstán, Řecko a ve finále si padly s Maďarskem. Díky dvojici výher ale přesto postoupily.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům vodního póla! Vítejte u sledování textového přenosu z duelu olympijského turnaje žen mezi Austrálií a Nizozemskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:20.