Japonsko – Č. Hora 29:26 (kon.) | Brazílie – Maďarsko 33:27 (kon.) | Švédsko – ROC 36:24 (kon.)
J. Korea – Nizozemsko 36:43 (kon.) | Angola – Norsko 21:30 (kon.) | Francie – Španělsko 25:28 (kon.)
Švédsko
36:24 (15:9)
ROC
Úterý 27.07.2021, 07:15Olympijské hry - ženy • Skupina B
Sledujte:

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (08:47:37)

Házenkářské zápasy žen jsou dnes plné překvapení. Ani ve třetím utkání nezvítězil favorit. Rusky se musely sklonit před skvěle hrajícími Švédkami, s nimiž prohrály dvanáctigólovým rozdílem 24:36.

Seveřanky byly od úvodních minut lepším týmem. Jen během prvního poločasu si dokázaly vytvořit šestibrankový náskok, který ve druhém poločasu ještě navýšily. Výbornou týmovou hru doplnila několika skvělými zákroky Bundsenová, dnešní výkon Švédek zkrátka a jednoduše neměl chybu.

Třetí skupinová utkání házenkářek jsou na programu 29. července. Švédsko se postaví Francii, Rusko bude hrát s Maďarskem.

Švédsko – ROC 36:24 (15:9)
    Nejvíce branek: Strömbergová 8, Robertsová 7, Blohmová 5 – Vedechinová 5/3, Kuzněcovová 3, Vjachirevová 3. Rozhodčí: H. Elsaiedová (EGY), Y. Elsaiedová (EGY). Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení: 1:4.

Konec zápasu. (36:24)
    60
    Házenkářky ve žlutém nakonec zaútočily ještě jednou a byl z toho sedmatřicátý gól, střelecký účet zápasu uzavřela Mathilda Lundströmová. (36:24)
    60
    V závěrečné minutě utkání ještě koriguje porážku Michajličenkovová. Tento inkasovaný gól Bundsenovou určitě mrzet nebude. (35:24)
    59
    V poslední fází zápasu se rozstřílela Petrénová. Znovu si na spojce vytvořila střeleckou pozici a uspěla ránou nad hlavu gólmanky. (35:23)
    59
    Skorobogatčenková si sběhla na nahrávku ze zadních řad. Posléze naskočila více dopředu a levačkou vedle těla Strömbergová procpala míč až za záda Bundsenové. (34:23)
    58
    Petrénová podruhé. Tentokráte vystřelila těsně bráněná protihráčkou do levého dolního rohu, ani v tomto případě Kalininová nezvládla balón zastavit. (34:22)
    58
    Z velké dálky pálila Petrénová, ale to vůbec nevadilo, protože její prudká střela pravačkou zaplula do pravého horního rohu, Kalininová reagovala příliš pozdě. (33:22)
    57
    Vedechinová přišla na hřiště hodit si sedmičku. Počkala si na pohyb Bundsenové, načež balón vyslala neomylně do levé šibenice. (32:22)

56
    Michajličenková odvedla dobrou práci, když přečetla, kudy bude Hagmanová rozehrávat. Situaci pak uklidnila pasem do zadních řad. (32:21)
    55
    Seveřanky pokračují v navyšování náskoku. Znovu se zapsala mezi střelkyně Hanssonová, jež skórovala z levého křídla. (32:21)

55
    Hráčky v bílých dresech dlouho kombinovaly a nakonec ani k zakončení nedošlo, protože Vjachirevová poslala nahrávku mimo dosah Ilinové. (31:21)

54
    Oddechový čas pro Rusky. (31:21)
    54
    Rozdíl ve skóre je znovu dvouciferný, takové manko už Rusky nestáhnou, pokud nedojde k nečekanému švédskému kolapsu. Čtvrtou desítku vstřelených gólů načala Robertsová. (31:21)
    53
    Poprvé v utkání skórovala Gorškovová. V letu ještě pozdržela zakončení, balón nakonec poslala pod rukou brankářky. (30:21)
    53
    Robertsová odčinila menší zaváhání tím nejlepším možným způsobem. Na spojce vyskočila a vypálila dělovku mezi nohy brankářky. (30:20)

52
    Senová nejprve zkazila nahrávku, ale Rusky dlouho bez balónu nezůstaly, protože zaváhání spoluhráčky napravila Sedojkinová, jež vyzrála v souboji jeden na jednoho na Robertsovou. (29:20)