Tlačová konferencia Spartak Trnava a M. Škrtela | (kon.) |
2. etapa: Caleruega - Burgos | Vítěz: J. Philipsen (BEL) (kon.) |
Letní Grand Prix - ženy HS106, Frenštát | Vítěz: S. Takanašiová (JPN) (kon.) |
Jan Vojkůvka
Celkové pořadí po 1. etapě (červený trikot)
1. Primož Roglič (SLO) Jumbo-Visma 8:32 min
2. Alex Aranburu (ESP) Astana-Premier Tech +6 s
3. Jan Tratnik (SLO) Bahrain Victorious +8
4. Tom Scully (AUS) EF Education-Nippo +10
5. Josef Černý (CZE) Deceuninck-Quick-Step +10
6. Dylan van Baarle (NED) Ineos Grenadiers +11
7. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step +12
8. Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo +13
9. Michael Matthews (AUS) Team BikeExchange +14
10. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech +14
...
71. Zdeněk Štybar (CZE) Deceuninck-Quick-Step +36
159. Jan Hirt (CZE) Intermarche-Wanty-Gobert +1:08 min
Pořadí sprinterské soutěže po 1. etapě (zelený trikot)
1. Primož Roglič (SLO) Jumbo-Visma 20 bodů
2. Alex Aranburu (ESP) Astana-Premier Tech 17
3. Jan Tratnik (SLO) Bahrain Victorious 15
4. Tom Scully (AUS) EF Education-Nippo 13
5. Josef Černý (CZE) Deceuninck-Quick-Step 11
6. Dylan van Baarle (NED) Ineos Grenadiers 10
7. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step 9
8. Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 8
9. Michael Matthews (AUS) Team BikeExchange 7
10. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech 6
Pořadí vrchařské soutěže po 1. etapě (puntíkovaný trikot)
1. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 3 body
2. Sep Vanmarcke (BEL) Israel Start-Up Nation 2
3. Rui Oliveira (POR) UAE Team Emirates 1
Pořadí jezdců do 25 let po 1. etapě (bílý trokot)
1. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step 8:44 min
2. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech +2 s
3. Clément Champoussin (FRA) Astana-Premier Tech +8
4. Pavel Sivakov (RUS) Ineos Grenadiers +10
5. Gino Mäder (SUI) Bahrain Victorious +11
6. Florin Vermeersch (BEL) Lotto Soudal +13
7.Simon Carr (GBR) EF Education-Nippo +13
8. Kévin Geniets (LUX) Groupama-FDJ +14
9. Egan Bernal (COL) Ineos Grenadiers +15
10. Mauri Vansevenant (BEL) Deceuninck-Quick-Step +16
Pořadí týmů po 1. etapě
1. Jumbo-Visma 26:13 min
2. Astana-Premier Tech +6 s
3. Deceuninck-Quick-Step +10
4. EF Education-Nippo +11
5. Bahrain Victorious +13
6. Ineos Grenadiers +16
7. Team DSM +20
8. UAE Team Emirates +22
9. Movistar Team +26
10. Bora-Hansgrohe +41
1. Primož Roglič (SLO) Jumbo-Visma 8:32 min
2. Alex Aranburu (ESP) Astana-Premier Tech +6 s
3. Jan Tratnik (SLO) Bahrain Victorious +8
4. Tom Scully (AUS) EF Education-Nippo +10
5. Josef Černý (CZE) Deceuninck-Quick-Step +10
6. Dylan van Baarle (NED) Ineos Grenadiers +11
7. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step +12
8. Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo +13
9. Michael Matthews (AUS) Team BikeExchange +14
10. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech +14
...
71. Zdeněk Štybar (CZE) Deceuninck-Quick-Step +36
159. Jan Hirt (CZE) Intermarche-Wanty-Gobert +1:08 min
Pořadí sprinterské soutěže po 1. etapě (zelený trikot)
1. Primož Roglič (SLO) Jumbo-Visma 20 bodů
2. Alex Aranburu (ESP) Astana-Premier Tech 17
3. Jan Tratnik (SLO) Bahrain Victorious 15
4. Tom Scully (AUS) EF Education-Nippo 13
5. Josef Černý (CZE) Deceuninck-Quick-Step 11
6. Dylan van Baarle (NED) Ineos Grenadiers 10
7. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step 9
8. Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 8
9. Michael Matthews (AUS) Team BikeExchange 7
10. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech 6
Pořadí vrchařské soutěže po 1. etapě (puntíkovaný trikot)
1. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 3 body
2. Sep Vanmarcke (BEL) Israel Start-Up Nation 2
3. Rui Oliveira (POR) UAE Team Emirates 1
Pořadí jezdců do 25 let po 1. etapě (bílý trokot)
1. Andrea Bagioli (ITA) Deceuninck-Quick-Step 8:44 min
2. Aleksandr Vlasov (RUS) Astana-Premier Tech +2 s
3. Clément Champoussin (FRA) Astana-Premier Tech +8
4. Pavel Sivakov (RUS) Ineos Grenadiers +10
5. Gino Mäder (SUI) Bahrain Victorious +11
6. Florin Vermeersch (BEL) Lotto Soudal +13
7.Simon Carr (GBR) EF Education-Nippo +13
8. Kévin Geniets (LUX) Groupama-FDJ +14
9. Egan Bernal (COL) Ineos Grenadiers +15
10. Mauri Vansevenant (BEL) Deceuninck-Quick-Step +16
Pořadí týmů po 1. etapě
1. Jumbo-Visma 26:13 min
2. Astana-Premier Tech +6 s
3. Deceuninck-Quick-Step +10
4. EF Education-Nippo +11
5. Bahrain Victorious +13
6. Ineos Grenadiers +16
7. Team DSM +20
8. UAE Team Emirates +22
9. Movistar Team +26
10. Bora-Hansgrohe +41
Využijme toho ke krátkému představení Zdeňka Štybara, druhého člena Deceunincku, který v úvodní časovce obsadil 71. příčku. Štybar jezdí za tuto stíj už tři roky a na Vueltě startuje už pošesté. Pětatřicetiletý cyklista slavil největší úspěchy své kariéry zejména mezi lety 2012 až 2017. Ani v polsedních dvou sezonách ovšem své zaměstnavatele nezklamal a to zejména na Vueltě, kde se mu povedlo vybojovat stupně vítězů během obou ročníků v rámci celkem dvou etap. Letos se blýskl pátým místem na Saxo Bank Classic, 204 kilometrů dlouhém závodě. Dalo by se ovšem říct, že vrchol sezony pro něj přichází až nyní na Vueltě.