Akademici Plzeň – UK Kings Prague 5:1 (kon.) | BO Ostrava – HC UP Olomouc 5:4 (po pr.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
5:4 (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Středa 18.08.2021, 19:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Tipsport UNI CUP

Plusový bod nakonec berou domácí. K vidění byl vypjatý a útočný hokej. Hosté výsledkově měli po většinu zápasu navrch, ovšem ve třetí třetině pomohly domácím dvě slepené branky, které rozhodly o tom, že domácí s prázdnou z ledu neodejdou. (21:41:01)

60:27 David SYSALA - 5:4

60:27
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Prodloužení nemělo dlouhého trvání a prakticky z prvního útoku domácích se rozhodlo. Autorem branky je DAVID SYSALA, který si položil Novotného na led a pohodlně zakončil. Asistence: Marek Kovalski.

60:01

Ve třetí části toho bylo taky dost k vidění. Vytryskly naplno emoce v podobě krátkých rvaček a taky se domácí během jedné minuty dvěma slepenými brankami dostali poprvé do vedení. Olomouc však v závěru dokázala vyrovnat a o další body do tabulky bude bojovat v prodloužení.

60:00

59:54
    Vhazování před brankou Ovčařího a nejspíše se dočkáme ještě přídavku v podobě prodloužení.

58:33
    Ostrava má větší snahu ještě rozhodnout před prodloužením. Nyní obětavý zákrok jednoho z hráčů Olomouce, který si lehl do střely.

58:12
    Rychlý brejk domácích, kterým moc nechybělo, aby v těsném závěru strhli vedení zpět na svou stranu!
    57:24 Pavel SKOPAL - 4:4

57:24
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    A tak to nakonec vzal na sebe PAVEL SKOPAL, který se dostal s pukem až před branku a úspěšně dostal puk za záda Ovčařího. Bez asistence.

57:11
    Čas pro hosty rychle plyne a stále se jim nedaří nějak zamknout svého soka.

56:36
    Hodně vysoká rána, která se odrazila až od plexiskla za brankou Ovčařího. Ten se po puku natahoval lapačkou, ale ten šel skutečně hodně vysoko.

55:24
    Domácí se urputně snaží bránit a precizně nyní napadají soupeře, kterému notně znepříjemňují život a nepouští je do žádného potřebného tlaku.

54:23
    Úspěšně vyhození až k brance Novotného a Olomouc marně nyní dobývá branku soupeře.

53:17
    Hráč Ostravy se dostal do úniku a mohl nejspíše rozhodnout tento duel. Ovšem nenašel prostor mezi betony brankáře!

52:52
    Gřesík dostává trest za hrubost, což je dnes nejčastější provinění.
    51:01 Kryštof FEJKO - 4:3

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (Moravčík, Fejko), 30. Revaj (Gřesík), 50. Mikler (Kovalski), 52. Fejko (Moravčík, Šévéček), 61. Sysala (Kovalski) – 7. Kropáč (Smolka, Rimmel), 15. Sup (Formánek), 36. Sup (Kropáč, Rimmel), 58. Skopal

BO Ostrava Vítkovice Steel: Ovčaři (Šindelka) – Szturc, Janiczek, Dvořák, Baca (A), Šévéček, Gřesík – Sysala (C), Zajíc, Prepsl, Žídek, Kovalski (A), Fejko, Hudec, Bernát, Moravčík, Adamczyk, Mikler, Revaj
    HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný – Smolka, Janků, Pírek, Kuchař, Dubovči – Skopal (A), Zmeškal, Šíp, Kropáč, Hajšman (C), Pěcha, Sup, Rimmel, Formánek, Palička

Rozhodčí: Lukáš Janda – Jaroslav Golaň, Jiří Krakovčík