Jihlava – Vlašim 0:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
0:1 (0:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Pátek 20.08.2021, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Vlašim si z Jihlavy odváží tři body za výhru 1:0. Středočeši byli v zápase živější a aktivnější, ale dlouho to vypadalo, že se branky nedočkáme. Hosté se nakonec prosadili v 82. minutě, když pokutový kop proměnil Filip Blecha. Vysočina potvrdila, že se jí v posledních zápasech střelecky nedaří. Již třetí zápas v řadě nedokázala dát gól. Hosté se tak po páteční předehrávce posunuli o skóre na první místo. Domácí zůstávají prozatím na šestém místě, ale dá se očekávat sesun tabulkou. (19:58:41)

90+5

90+5
    Domácí se ještě mohli dostat do poslední šance, ale gólman Josef Řehák byl proti.

90+4
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Matěj Sváta.

90+4
    Žlutou kartu dostává Daniel Kozel (FC Sellier & Bellot Vlašim).

90+3
    Miroslav Tureček rozehrál z levé strany rohový kop, k míči se dostal Justin Araujo-Wilson, jehož hlavička skončila na břevně.

90+3
    Matúš Lacko vybojoval pro své barvy rohový kop.

90+2
    Tomáš Svoboda poslal dlouhý aut až do vápna, míč prodoužil na zadní tyč Filip Vedral, ale další jeho spoluhráč už se tam nenacházel.

90
    Vysočina má ještě pět minut s utkáním něco udělat. Vlašimi tolik chybí k vítězství.

89
    Jakub Křišťan rozehrál rohový kop nakrátko na Filipa Blechu, který se pokusil o centr, ale k ohrožení branky domácích nedošlo.

88
    Jakub Křišťan rozehrál z pravé strany rohový kop, míč si nakonec pro sebe sebral Luděk Vejmola.

87
    Žlutou kartu dostává Tomáš Josl (FC Vysočina Jihlava).

85
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Peřina (FC Vysočina Jihlava).

Dnešní utkání sleduje 515 diváků.

83
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Marek Červenka.
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Ladislav Janda.

82
    Vlašim právě vstřelila branku!
    K pokutovému kopu se postavil FILIP BLECHA a nedal Vejmolovi šanci.

81
    Žlutou kartu dostává Tomáš Vlček (FC Vysočina Jihlava), který ve vápně fauloval a bude z toho pokutový kop pro hosty.

80
    Z levé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, ale domácí branku hostí ohrozit nedokázali.

79
    Justin Araujo-Wilson odcentroval z pravé strany do vápna, kde míč do bezpečí poslal Filip Prebsl.

78
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Justin Araujo-Wilson.

77
    Domácí se mohli dostat do zajímavé možnosti, ale Tomáši Svobodovi se přihrávka do vápna nepovedla.

76
    Žlutou kartu dostává Jakub Křišťan (FC Sellier & Bellot Vlašim).

73
    Václav Svoboda se snažil dostat přes Radka Křivánka, ale nepovedlo se. Hosté ale nadále zůstanou u míče.

71
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Daniel Kozel.
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Nedžad Zinhasović.

69
    Hráči Vysočiny zahráli na útočné polovině rukou, u míče tak budou hosté z Vlašimi.

68
    Fares Shudeiwa posílal do vápna centr z levé strany, ale našel jen náruč Josefa Řeháka.

67
    Z levé strany jej rozehrál Jakub Křišťan, ve vápně našel Petra Bredu, jehož hlavička šla mimo bránu.

66
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

65
    K rozehrání se postavil Filip Blecha, který to zkusil přímo na bránu, ale nepovedlo se.

64
    Domácí se kousek před velkým vápnem provinili proti pravidlům, zajímavá situace pro hosty.

63
    Filip Vedral si míč zpracoval až za brankovou čárou, rozehrávat tak bude Josef Řehák.

62
    Hosté rychle na levé straně rozehráli rohový kop, nakonec se k zakončení dostal Petr Breda, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

61
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Adam Ritter.

60
    Hosté se ve vápně provinili faulem, takže od své brány bude moci rozehrát Luděk Vejmola.

59
    Václav Svoboda se z levé strany odhodlal ke střele, ale mezi tři tyče jeho pokus nemířil.

57
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, našel Radka Křivánka, jeho střela ale byla zblokována.

57
    Jaroslav Peřina vybojoval pro své barvy rohový kop.

55
    Denis Višinský se přes Matúše Lacka dostat nedokázal. Od své brány tak rozehraje Luděk Vejmola.

54
    Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak zůstanou hosté.

53
    Radek Křivánek se dostal za obranu, z pravé strany přihrál do vápna Jakubu Selnarovi, který se však mezi tři tyče trefit nedokázal.

52
    Matúš Lacko se snažil oslovit Miroslava Turečka, ale pro něj nebyla přihrávka přesná.

50
    Žlutou kartu dostává Fares Shudeiwa (FC Vysočina Jihlava).

48
    Václav Svoboda chtěl poslat z levé stran centr o vápna, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

46
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Miroslav Tureček.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Pár nadějných akcí k vidění bylo, zvláště hosté při troše štěstí mohli jít do vedení. Ale ani jim se nezadařilo. Domácí tak už více jak pět poločasů čekají na gól.

45+1

45+1
    Filip Blecha rozehrál z pravé strany rohový kop, ale hosté se k ohrožení branky nedostali.

45
    První poločas bude o jednu miniti delší.

45
    Denis Alijagić využil dlouhé přihrávky, ale nakonec se mu brankáře domácích ohrozit nepovedlo.

45
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, míč se k němu následně vrátil, tak poslal centr do vápna na teč pro Vedrala, ale ten na míč nedosáhl.

43
    Lukáš Zoubele chtěl rychle vhodit aut, což s emu sice povedlo, ale záhy byl o míč připraven.

42
    Karel Pojezný chtěl rozehrát míč po levé straně, ale všechny své spoluhráče měl spíše ve středu pole.

40
    Žlutou kartu dostává Lukáš Zoubele (FC Vysočina Jihlava).

39
    Hosté měli dvě zajímavé možnosti, nejpre střílel Tomáš Zlatohlávek, který ale trefil jen Tomáše Vlčka a následně střelu Jakuba Křišťana chytil Luděk Vejmola.

38
    Jaroslav Peřina se snažil na levé straně vybojovat alespoň rohový kop, ale nakonec bude od své brány rozehrávat Josef Řehák.

38
    Matúš Lacko se snažil přihrávkou mezi stopery oslovit Filipa Vedrala, ale nezadařilo se.

35
    Jakub Selnar mohl krátce po sobě ohrozit branku hostí, ale dlouho mu trvalo než si balón zpracoval.

33
    Domácí poslali centr do vápna, ale obrana hostí v čele Josefem Řehákem si poradila.

32
    Žlutou kartu dostává Václav Svoboda (FC Sellier & Bellot Vlašim).

31
    Denis Višinský se prodral do vápna, ale ohrozit branku nedokázal. Míč do hry tak pošle Luděk Vejmola

29
    Filip Blecha odcentroval z levé strany do vápna, ale jeho spoluhráči nedokázali bránu domácích ohrozit.

28
    Vlašim se usadila na své útočné polovině.

27
    Hosté budou poblíž rohového praporku vhazovat.

25
    Filip Blecha byl na hranici velkého vápna, ale mezi tři tyče nedokázal míč dostat. Od své brány tak rozehraje Luděk Vejmola.

22
    Na pravé straně se Svoboda snažil oslovit Křivánka, ale toho zradilo zpracování.

21
    Fares Shudeiwa vyvezl z vlastní poloviny míč, ale poté již nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

20
    Křivánek chtěl na pravé straně spolupracovat se Svobodou, ale nezadařilo se.

18
    Jakub Selnar rozehrál na Lukáše Zoubeleho, ale pro něj byl centr příliš rychlý.

17
    Tomáš Zlatohlávek posílal centr z pravé strany do vápna, ale míč si sebral Luděk Vejmola.

15
    Hosté vhazovali na své polovině, kde náslědně zase zkusí dlouhou přihrávku za obranu.

13
    Tomáš Rigo zamířil z pravé strany na vzdálenější tyč, moc nechybělo, aby si míč srazil do vlastní brány Tomáš Vlček.

12
    Jakub Selnar tentokráte z pravé strany rozehrál rohový, po zemi našel Zoubeleho, který prodloužil dále do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů už nenašel.

11
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany další rohový kop, ale opět z toho nebylo žádné nebezpečí pro soupeře.

9
    Jaroslav Peřina se při snaze poslat centr z levé strany do vápna dostal už do zámezí.

7
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, našel nakrátko Farese Shudeiwu, ten přihrál na Matúše Lacka, který chtěl vrátit na Selnara, ale centr byl příliš dlouhý.

6
    Michal Hošek posílal centr do vápna z pravé strany, ale míč do bezpečí odvrátil Karel Pojezný.

4
    Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, ale jeho spoluhráči nedokázali gólmana hostí ohrozit.

3
    Jakub Selnar rozehrál před velkým vápnem standardní situaci, ale bude z toho pouze rohový kop pro domácí.

2
    Hosté se dostávali do zajímavé možnosti, ale cestu míči do prázdné brány zatarasil Tomáš Vlček.

1
    Duel byl zahájen, domácí nastupují ve žluto bílé kombinaci a hosté v zeleno bílé sadě dresů.

1

Na hrací plochu již nastoupily obě základní jedenáctky včetně tří rozhodčích. Utkání za malý okamžik začne.

Deset minut do začátku duelu a oba týmy zamířily do kabin, kde si od trenérů poslechnou poslední pokyny.

Třicet minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

Trenér Martin hyský udělal oproti duelu s Líšní dvě změny, nehrají Broukal a Zinhasović. Místo nich nastoupí Prebsl a Zlatohlávek.
    Trenér Jan Kameník udělal po nevydařeném duelu v Brně dvě změny. Nehrají Tureček a Křišťál, místo nich nastoupí Zoubele a Peřina.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Shudeiwa – Selnar, Zoubele, Křivánek – Vedral.
    Náhradníci: Lancman – Štefánek, Tureček, Franěk, Araujo-Wilson, Fila, Ritter.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Prebsl, P. Breda, Hošek – V. Svoboda, Rigo, Křišťan, Blecha, Višinský – Zlatohlávek, Alijagić.
    Náhradníci: Surovčík – Červenka, Starý, Zinhasović, Daniel Kozel, Janda, Sváta.

Rozhodčí: Szikszay – Šimáček, Volf.

„Nečeká nás určitě nic lehkého. Jihlava začala sezónu výborně, je to fotbalové mužstvo. Pravda je, že sice dostala v Brně čtyři branky, ale tam to nebude mít lehké nikdo. My určitě do Jihlavy jedeme hrát fotbal a chceme získat tři body,“ říká před utkáním pro web fcsbvlasim.cz trenér Martin Hyský.

„Očekáváme podobný styl, co hraje Slavia, to znamená kombinační styl hry, ale my se musíme hlavně připravit sami na sebe. Ať odevzdáme takový výkon, jaký si představujeme a tento zápas úspěšně zvládneme a měli po zápase tři body. Nějaké otazníky v sestavě máme. Uvidíme, co přinese čtvrteční trénink, takže se budeme rozhodovat až po tréninku. Všichni hráči jsou zdraví. Žádné problémy nemáme a půjdeme na Vlašim v nejsilnější možné sestavě, " okomentoval soupeře pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Tomáš Josl.

A jak dopadlo poslední vzájemné ligové měření sil? Oba týmy se v lize naposledy utkaly 30. dubna letošního roku. Duel nabídl netradiční podívanou. V prvním poločase se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Gólový uragán přišel ve druhém poločase. Domácí během osmnácti minut vstřelili tři branky a v 70. minutě tak vedla Vysočina 3:0. Hosté ale nic nevzdali a během osmi minut (od 80. do 88.) vstřelili také tři branky a srovnali tak krok.
    Góly: 52. Patrák, 63. Červ (pen.), 70. Patrák – 80. Jurásek, 81. Firbacher, 88. Firbacher .
    Vysočina: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (46. Patrák) – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. T. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek)
    Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda – Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasović (76. Janda), Křišťan – Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher)

A jak si oba celky vedlyv posledním odehraném kole?
    Vlašim doma přivítal Líšeň, kterou porazila 4:1 (1:1). DO vedení šli hosté, když se ve 32. minutě trefil Rolinek. Domácí srovnali krok ve 41. minutě zásluhou Višinského. Krátce po začátku druhého poločasu poslal Vlašim do vedení Zlatohlávek. V 52. minutě již domácí družina vedla o dvě branky, když se trefil Alijagić. Ve druhé minutě nastavení pak uzavřel na konečných 4:1 Janda.
    Vlašim nastoupila v této sestavě:
    Řehák – Broukal (14. Prebsl), Breda, Hošek (73. Sváta), V. Svoboda, Rigo (65. Kozel), Křišťan, Zinhasović (46. Zlatohlávek), Blecha, Višinský, Alijagić (65. Janda)

Vysočina cestovala do Brna a na tento duel bude jistě chtít brzy zapomenout. Domů si odvezla porážku 0:4, když v poločase vedli domácí 2:0. Všechny čtyři branky vstřelil Řezníček, nejprve se prosadil ve 13. minutě, následně ve 29. Ve druhém poločase si poté góly schoval na 50. a 70. minutu.
    Vysočina nastoupila v této sestavě:
    Vejmola – Křišťál (82. Štefánek), Vlček, Pojezný, Svoboda – Tureček, Shudeiwa (46. Ritter) – Selnar (67. Franěk), Lacko (C), Křivánek (58. Peřina) – Vedral (82. Araujo-Wilson)

V 5.kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá šestá Vysočina čtvrtou Vlašim.
    Středočeši mají na svém kontě za čtyři odehraná kola sedm bodů. Dokázali vstřelit dvanáct branek a sedm jich obdrželi.
    Jihlavané odehráli stejný počet zápasů a mají stejně bodů jako jejich páteční soupeř. Domácí sice obdrželi pouze šest branek, ale pouze čtyři vstřelili.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.