Spišská N. Ves – Prešov 5:3 (kon.) | Poprad – Cracovia 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Pustertal 1:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
HC Prešov
sk Neděle 22.08.2021, 11:00 • Zimný štadión Poprad • Tatranský pohár

Spišská Nová Ves si vybojovala na 74. ročníku Tatranského pohára piate miesto, keď vyhrala nad Prešovom 5:3. Ja vám ďakujem za pozornosť a nenechajte si ujsť aj zápas o tretie miesto či samotné finále Tatranského pohára! (13:19:51)

59:59
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Klímova strela sa neujala v hre bez brankára, a tak na opačnej strane poslal puk do opustenej brány LADISLAV ŠČURKO, ktorý dáva bodku za týmto zápasom! Asistencie: Ordzovenský, Štrauch

59:30
    Oddychový čas si berie tréner Bokroš, aby sa Prešov ešte pokúsil dostať zápas do nájazdov.

58:12
    Kuru vyhral buly v stredovom kruhu a už nám beží predposledná minúta, takže Prešov už musí rozmýšľať nad hrou bez brankára.

56:25
    Tím HC Prešov dal gól!
    Ale dráma to bude, keďže VIKTOR FEKIAČ z ľavej strany prekonal po tretíkrát Jančuru a Prešov bude môcť zabojovať o vyrovnanie! Asistencie: Šimun, Nauš

55:51
    Čacho napriahol z ľavého kruhu, ale ani on zápas nezdramatizuje a do konca zostávajú už len štyri minúty.

53:43
    Ani Klíma neprekonal Jančuru, preto sa zdá byť o piatom mieste na Tatranskom pohári pre Spišskú Novú Ves rozhodnuté.

53:24
    Veľká šanca pre Prešov na strelenie kontaktného gólu v presilovke 5 na 3, ale Masarikova strela prichádza už v čase, keď sa Česánek vracia z trestnej lavice.

51:46
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kuru – 2 min., podrazenie).

51:23
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Česánek – 2 min., napadnutie).

49:57
    Zagrapanovi sa nepodarilo vykresať nádej a Prešov má už len približne desať minút na strelenie dvoch gólov.

48:52
    Ďalšia presilová hra Spišiakov je využitá a možno je rozhodnuté, keď sa z blízkosti presadil MATEJ GIĽÁK a rozdiel je znova dvojgólový! Asistencie: Kuru, Džugan

47:36
    Vylúčenie v tíme HC 21 Prešov (Turan – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

43:13
    Tyczynski zakončoval pred bránkoviskom, stav však stále zostáva nezmenený.

41:22
    Začala sa nám posledná tretina a uvidíme či sa nedočkáme nájazdov, pretože rozdiel v skóre je len jeden gól a Vrábeľ ho teraz nenavýšil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina bola o dosť zaujímavejšia, pretože v nej padli až štyri góly. Najprv navýšil vedenie Kuru, ale potom prišli veľké chvíle Prešova, ktorý vyrovnal v priebehu pol minúty vďaka Šimunovi a Zagrapanovi. Lenže to nebolo všetko a posledné slovo mala opäť Spišská Nová Ves, keď sa presadil Novák. Tretia tretina začína približne o 12:39.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 11. Beaudry (Tyczynski, Ščurko), 23. Kuru (Tyczynski), 37. Novák (Zekucia, Ordzovenský), 49. Giľák (Kuru, Džugan), 60. Ščurko (Ordzovenský, Štrauch) – 30. Šimun (Masarik), 31. Zagrapan (Jokinen), 57. Fekiač (Šimun, Nauš)

HK Spišská Nová Ves: Jančura – Beaudry, Česánek, Kuru, Malina, Ordzovenský, Romaňák, Zekucia, Petrek, Grec, Chovan, Tyczynski, Vartovník, Ville, Vrábeľ, Giľák, Novák, Rapáč, Ščurko, Džugan, Olejník, Štrauch
    HC Prešov: Adamko – Bača, Jendroľ, Kaščák, Lalík, F. Fekiač, Masarik, Rais, Turan, Krasničan, Miškuf, Halama, Klíma, Nauš, Čacho, V. Fekiač, Zagrapan, Jokinen, Šimun

Rozhodčí: Snášel, Štefik – Stanzel, Ščurka