Slovensko – Lotyšsko 10:14 (kon.) | Česko – Finsko 4:6 (kon.)
Česko
4:6 (2:1, 2:2, 0:3)
Finsko
Středa 25.08.2021, 18:30 • Městská hala Vodova, Brno • Mistrovství světa juniorů • Skupina A

Pro dnešek je to ode mne všechno, děkuji vám za pozornost a příště se těším na počtenou. (20:41:17)

Máme za sebou první zápas národního celku na domácím mistrovství světa juniorů ve florbale. Češi vstoupili do utkání na výbornou, když se ujali vedení. Národní celek vedl čtyřikrát, ale k vítězství mu to nestačilo. Finsko zvládlo lépe posledních šest minut, kde třikrát udeřilo, tím rozhodlo o svém vítězství. Češi se nemusí za předvedený výkon stydět, vždyť do posledních minut se hrál atraktivní florbal. Svěřence trenéra Jaroslava Berky čekají v zítřejším zápase Slováci.

Třetí třetina patřila Finsku, které si šlo od úvodních minut posledního dějství za svým. Hráči ze severu Evropy ovládli poslední dvacetiminutovku v poměru 3:0, ale nemuselo to být všechno. Své šance měl i národní celek, který ztroskotal na brankáři Juusu Jokisalovi, který podržel své spoluhráče v těžkých momentech. Češi musí rychle zregenerovat, neboť hned zítra je čeká utkání se Slovenskem.

Nejlepší hráči utkání
    Česká republika: Šimon Stránský, útočník
    Finsko: Waltteri Vesterinen, útočník

59:49
    Matěj Pěnička vystřelil z dobré pozice, ale minul prostor u pravé tyče, to už Finové zvládnou ubránit.

59:29
    Češi svírají Fini u brankáře, ale balonek si cestu do sítě nenašel.

59:04
    Poslední minuta utkání.

58:39
    Alpo Laitila zkoušel trefit prázdnou branku, ale skákající míček netrefil tak, jak by si představoval.

58:04
    Češi to zkouší v šesti, ale nemůžou se usadit v útočném pásmu.
    57:00 MINKKINEN - 4:6

57:00
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Češi si nepohlídali přečíslení a pouští svého soka do náskoku. Alpo Laitila nahrál v přečíslení tři na jednoho volnému MATTIMU MINKKINENOVI, který propálil přesouvajícího se Hodíka. Asistence: Alpo Laitila.
    55:46 MINKKINEN - 4:5

55:46
    Seveřané otáčejí vývoj utkání na svoji stranu! Joel Lahtinen narýsoval nahrávku na MATTIHO MINKKINENA, který stál na ose hřiště a chladnokrevně zakončil. Asistence: Joel Lahtinen.

55:28
    Do haly si našlo cestu 1272 diváků, což je výborná atmosféra pro samotné účastníky hry!

54:52
    Finsko se dostalo do další šance, jenže jeden z hráčů byl v brankovišti.
    53:45 AHOLA - 4:4

53:45
    Týmu ze severu Evropy se daří i počtvrté vyrovnat. Järvikangas nahrál na JUUSA AHOLA, který se vytočil do palebné pozice a ke vzdálenější tyči se nemýlil! Asistence: Viljami Järvikangas.

53:13
    Útočný florbal nadále pokračuje, tentokrát byl v permanenci Karel Hodík, jenž zlikvidoval střelu ze střední vzdálenosti.

52:22
    Topias Simonen si vzal střelu na sebe, ale vytloukl jen blok. Finy oddechový čas posadil do sedla, ale Češi oplácí stejnou mincí.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 7. Hemerka (Punčochář), 20. Majer (Kawulok), 29. Stránský, 40. Pěnička (Forman) – 17. Vesterinen (Koistinen), 27. Koistinen (Simonen), 39. Sillanpää (Laitila), 54. Ahola (Järvikangas), 56. Minkkinen (Lahtinen), 57. Minkkinen (Laitila)

Česko: Hodík (Jurco) – Malič, Piskáček, Punčochář, Martin Čermák, Bachmaier, Kawulok – Matěj Čermák, Forman (C), Pěnička – Stránský, Hemerka, Havlas – Hanák, Burian, Majer – Papuošek, Dolejš, Klápa.
    Trenér: Jaroslav Berka

Finsko: Jokisalo (Karjalainen) – Järvikangas (C), Simonen (A), Kortetmäki, Lahtinen, Uusila-Laitila, Kuutsa – Ahola, Vesterinen, Koistinen – Laitila, Sillanpää, Junnila – Tenho, Kilpi, Minkkinen – Helin, Havula, Rantaniemi.
    Trenér: Jarmo Härmä

Rozhodčí: Simon Broman, Martin Matti (oba Švédsko)