Slovensko – Polsko 6:4 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 6:7 (kon.) | Finsko – Česko 3:4 (kon.)
Švýcarsko
6:7 (4:2, 2:2, 0:3)
Švédsko
Neděle 29.08.2021, 13:00 • Městská sportovní hala Vodova, Brno • Mistrovství světa juniorů • O 3.–4. místo
    Švédové přebírají bronzové medaile

Švédové dostali na krk bronzové medaile a na řadě je focení. Kapitán týmu Oscar Johansson převzal pohár za třetí místo. Tímhle příspěvkem se s vámi loučím. Děkuji za pozornost a za necelou hodinu se těším u finále. (15:00:47)

Máme za sebou nádherné utkání o bronz, kde to dlouho vypadalo, že si pro něj půjdou hráči Švýcarska, kteří před poslední částí vedli 6:4. Ale... Přišla zlepšená hra Švédů, kteří v poslední osmiminutovce dokázali vstřelit tři branky a rozhodli o svých medailích. Pro tým ze severu Evropy to je vůbec první bronzová medaile a jubilejní desátá. Švýcarský celek se nemusí za svoji hru stydět, odvedl maximum, jenže na medaili to letos nevyšlo.

Máme za sebou třetí třetinu, která patřila Švédům, ti dlouho museli dotahovat náskok Švýcarska, což se jim povedlo, a co víc... Tři korunky před koncem utkání otočily vývoj zápasu na svoji stranu a slaví první bronzové medaile v historii.

Nejlepší hráči utkání
    Švýcarsko – Kimo Oesch, útočník
    Švédsko – Hannes Nyström, útočník
    Švédsko v poslední třetině otočilo zápas o třetí místo a hráčí tří korunek se tak radují z bronzu

59:58
    Velký tlak dokázal Emil Lindblom se svými spoluhráči ustát a za heroického výkonu je z toho bronz pro Švédy!

59:15
    Švýcaři v šesti.
    59:10 HEMMINGBERG - 6:7

59:10
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zápas pln obratů přináší minutu před koncem vedení Švédů! Hannes Nyström našel krosem na pravé straně MELKERA HEMMINGBERGA, který přízemní střelou rozjásal lavičku svého celku! Asistence: Hannes Nyström.

58:35
    Jenže... Nic z toho není a míček mají Tre Kronor. Švédové jsou před Janisem Schwarzem, který musí být na pozoru.

58:24
    Domácí výběr dostal možnost standartní situace v pásmu Švédů.

57:36
    Švýcaři opět na vlastní polovině a šachy začínají... Do konce zápasu nezbývá mnoho a každá chyba by byla smrtící.

56:55
    Severin Ott byl teď sobec, když v přečíslení tři na jednoho zvolil střelu. Jeho pokus mu nevyšel a skončil za brankou Lindbloma.

56:26
    Helvétský kříž se pokus o rychlý kontr, ten ale končí ztraceným balonkem.

55:41
    Švýcaři jsou v držení balonku, ale pohybují se s jím jen na vlastní polovině. Švédové vyčkávají na chybu.

55:14
    Oddechový čas pro domácí.

55:02
    Tři korunky mají více ze hry a Švýcaři jsou rychlou smrští gólu doslova opařeni.
    53:50 LÖVENFORS - 6:6

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 7. Oesch (Thöni), 14. Oesch (Schmid), 18. Hasenböhler (Schmid), 20. Steiner (Fankhauser), 21. Schmid (Ott), 31. Thöni (Oesch) – 5. Nyström (Ekström), 6. Lövenfors (Hjorth), 24. Jacobsson (Nyström), 34. Nyström (Hemmingberg), 53. Nyström, 54. Lövenfors (Ekström), 60. Hemmingberg (Nyström)

Švýcarsko: Schwarz (Fiechter) – Schmuki, Kuenzi, Tringaniello (C), Tambini, Chiplunkar, Zenger, Flury – Ott, Hasenböhler, Schmid – Oesch, Hermle, Thöni – Mühlemann, Graf, Steiner – Fankhauser, Gerber.
    Trenér:Olli Oilinki

Švédsko: Ödman (21. Lindblom) – Johansson (C), Lövenfors, Nyström, Berntsson, Theorin, Carlson – Erheden, Jacobsson, Hjorth – Ekström, Hemmingberg – Viklund, Hammarstedt, Erol – Aldeeb, Johansson, Lagemyr.
    Trenér: Markus Puskala

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki (oba Polsko)