Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Vítkovice – Trenčín 8:2 (3:2 po s.n.) | Havířov – Znojmo 4:3 (3:2 po s.n.)
Litoměřice – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 5:4 (kon.) | K. Vary – Norimberk 4:3 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 4:3 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Velké Meziříčí B – Žďár n/S 0:0 (18:00)
Sokolov – Plzeň 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:3 (kon.)
Zvolen – Bratislava Capitals 4:5 (kon.) | Kadaň – Cheb 2:1 (po pr.) | Vsetín – Šumperk 5:4 (3:0 po s.n.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 10:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Havlíčkův Brod 1:0 (nedohr.)
Nový Jičín – Opava 2:3 (1:3 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Norimberk Ice Tigers
Úterý 31.08.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Již pětadvacet let působí Norimberk v nejvyšší soutěži, na svůj historický titul ale stále čeká. Doposud se bavorský klub pyšní dvěma stříbrnými medailemi a třemi bronzy. Finále DEL si zahráli v sezónách 1998/1999 a 2006/2007, pokaždé se ale museli sklonit před svým soupeřem. Minulá sezóna se v Německu nedohrála. Z důvodu epidemie koronaviru se odehrála pouze základní část. V kádru Norimberku aktuálně nepůsobí žádný český hokejista.

Energetici mají za sebou úspěšný jihomoravský trip, na kterém odehráli dva klání se slovenskými soupeři. Z obou duelů vzešla Energie vítězně. Proti Norimberku se jedná o jeden z poslední přípravných zápasů. V závěrečné prověřce čeká svěřence Martina Pešouta duel s Litvínovem.

,,Chtěli bychom jednoznačně navázat na předchozí dvě utkání s kvalitními slovenskými soupeři. A to jak výsledkově, tak herně. Odehrajeme poslední přátelák před našimi fanoušky. Takže se chceme představit v co nejsilnější sestavě a prezentovat se hrou, kterou chceme přenést do soutěže," uvádí Tomáš Mariška pro klubový web před úterním utkáním.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Dybal) – Parkkonen, Plutnar, Pulpán "A", Dlapa, Hanousek, Havlín, Weinhold, Doudera – Kulich, Flek, Rachůnek "A", Průžek, Beránek, Koblasa, Černoch, Kohout, Redlich, Osmík, Vondráček "C", Miškář, Hladonik

Norimberk Ice Tigers: Treutle (Sharipov) – Weber "A", Welsh, Pilu, Bodnarchuk, Bender – Sheehy, Brown "A", Stoa, Jahnke, Reimer "C", Fleischer, Kislinger, Ribarik, Schmölz, Lobach, Ustof, Fox

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Gerát, Belko.

Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování sice vyhrál Norimberk, kotouč ale rychle přebrali Karlovarští.

00:25
    Energie hledá cestu před hostujícího brankáře.

00:43
    Dnes nepůjde jen o zápas na ledě, ale také v hledišti. Z Norimberku dorazilo spoustu hostujících fanoušků, kteří dávají najevo svou podporu.

01:00
    Ondřej Beránek se pokoušel v předbrankovém prostoru tečovat kotouč, ale nepodařilo se mu jej nasměrovat za záda Treutla.

01:50
    Domácí drží puk za vlastní třetinou a rozjíždí nový útok.

02:00
    Norimberku se ale povedlo zastavil karlovarskou lavinu a přesouvá se do před Filipa Novotného.

02:19
    Bender pálil z vrcholu kruhu, ale střela mu absolutně nesedla a mířila zcela mimo bránu energetiků.

03:02
    Ice Tigers znovu zavážejí kotouč do třetiny, ale prostor ke střele si nevybojovali.

03:29
    Hosté si zahrají první přesilovou hru zápasu. Martin Osmík (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

03:52
    Z mezikruží po střele z první se pokoušel prosadit Ryan Stoa, ale karlovarský brankář se stačil přesunout.

04:31
    Dane Fox prověřil pozornost domácího brankáře střelou z levého kruhu, kterou Filip Novotný zpacifikoval.

04:44
    Lukáš Pulpán vyhazuje kotouč směrem s hostujícímu brankáři. Norimberk se znovu musí snažit o útočné pásmo.

05:14
    Martin Kohout objel branku a chtěl nahrát před bránu na Průžka, ale Kohout záměř nevyšel dle jeho očekávání.

06:04
    Domácí hrají v plném počtu.

06:16
    Do samostatného úniku se téměř vydal Chris Brown, ale hbitý Jakub Flek stačil hostujícímu útočníkovi sebrat kotouč.

06:44
    Vondráček mířil do mezikruží na Martina Osmíka, ale přihrávka nenašla svého příjemce. Dále přišla střela od modré z hokejky Kulicha, která byla zastavena ochrannou sítí. Následuje komerční přestávka.

07:16
    Weinhold vyslal střílenou nahrávku směrem k Průžkovi, od jehož ramena se kotouč odrazil do sítě.

07:26
    Hostující se zavítali do obranného pásma energetiků, ale nedokázali si vytvořit prostor ke střele.

07:55
    Při další přechodu do útočné třetiny se Norimberk dopustil ofsajdu.

08:27
    Energie se drží u vlastní branky a přesouvá se před Treutla.

08:48
    Téměř v polovině první třetiny si zatím ani jeden z celků nevytvořil pořádný tlak. K vidění zatím nebyla ani větší šance nebo nebezpečná střela.

09:29
    Ryan Stoa se pokoušel tečovat puk přímo před Novotným, ale puk směřoval jinam.

10:07
    Do menší potyčky se chtěl pustil Chris Brown s Ondřejem Beránkem. Hosté si vysloužili trest.

10:07
    I Karlovarští si zahrají početní převahu. Chris Brown (NRB) byl přistižen při krosčeku.

10:19
    Atmosféra na ledové ploše začíná houstnout, nyní se Norimberk znovu pokoušel o potyčku, kterou sudí rychle rozehnali.

10:26
    Od modré čáry poslal přesnou nahrávku Lukáš Pulpán na Ondřeje Beránka, který stál před hostujícím brankářem. Kotouč se Beránkovi nepodařilo nasměrovat za záda hostujícího brankáře.

11:57
    Daniel Schmölz ujel v samostatném úniku a trefil pravděpodobně břevno. Rozhodčí ihned po střele ovšem roztáhl ruce, aby ukázal, že branka nepadla.

12:42
    Po menším tlaku hostů následuje komerční přestávka.

12:55
    Kulich pálil z pravého kruhu, před bránou chtěl usměrnit neposedný kotouč Ondřej Beránek, ale to se mu nepovedlo.

13:38
    Po nepřesné rozehrávce Norimberk opouští útočnou třetinu.

13:58
    Střelecký pokus Charlieho Jahnkena zastavil Filip Novotný.

14:06
    Další střela z norimberský čepelí, kterou zlikvidoval karlovarský maskovaný muž.

14:35
    Jakub Flek se vydal za letícím kotouč do mezikruží, ale Treutle vyjel z brankoviště a kotouč poslal k modré čáře.

15:14
    Parkkonen manipuluje s kotoučem ve vlastní třetině. Po vystřídání se Energie přesouvá do útočného pásma.

16:25
    Od modré čáry pálil Michal Plutnar, kotouč hostující brankář vyrazil betonem směrem k dalšímu hráči Energie, který ihned prověřil Treutla další střelou.

16:32
    Dvě minuty za nedovolené bránění si vysloužil Andew Bodnarchuk (NRB).

17:13
    Lukáš Pulpán pálil od modré čáry, střelou ještě před bránkou tečoval Ondřej Beránek.

18:02
    Rachůnek nabil na Jiřího Černocha, který to z těsné blízkosti zkoušel do horního růžku.

18:59
    Norimberk právě vstřelil branku!
    Ice Tigers fanoušci šíli a svlékají svršky. Ze samostatného úniku se střelecky prosadil TIM FLEISCHER po dlouhé přihrávce Stoa. Asistence: Ryan Stoa, Niklas Treutle.

19:59
    V poslední vteřině se ještě Energie pokoušel o srovnání, když vyslal hbitou střelu Jakub Flek.

20:00

První třetina nebyla divácky příliš atraktivní. Celky si dlouho nevytvořily žádnou šanci. Až v samostném závěru se Norimberku podařilo otevřít skóre zápasu, když Stoa poslal dlouhou přihrávku na Tima Fleischera. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:10
    Norimberk se přesouvá do útočné třetiny a hledá vhodnou pozici ke střele na karlovarského brankáře.

20:32
    Energie se osvobozuje z norimberského sevření a hra se přesouvá na druhou stranu.

20:49
    Karlovarští v útočné třetině dlouho nepobyli, hosté se brzy osvobodili, ale Energie se vrací.

21:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Prozatím nejaktivnější hráč ONDŘEJ BERÁNEK srovnává skóre. Po střele Jiřího Kulicha kotouč vypadl hostujícímu brankáři z výstroje k hokejce Beránka, který jej poslal za brankovou čáru. Asistence: Jiří Kulich.

21:57
    Redlich nahodil kotouč před Treutla a domácí získali třetinu.

22:19
    Střela z levého kruhu byla zastavena hostujícím brankářem.

22:30
    Lukas Ribarik poslal tvrdou střelu z mezikruží, která zavítala do ochranné sítě nad karlovarskou bránou.

22:43
    A domácí se znovu pokouší prosadit. Ze středu pravého kruhu pálil štírek Jakub Flek, ale Treutl střelu zastavil.

23:14
    Beránek proplul ledovou plochou až do útočného pásma. Jiří Kulich to zkoušel z prostoru v mezikruží, posléze se pokoušel nasměrovat kotouč za brankovou čáru Hanousek.

24:38
    Tim Fleischer unikal ze středního pásma, pokoušel se zmást karlovarského brankáře, ale konečná střela mířila vysoko do ochranné sítě.

24:57
    Na druhé straně se Energie snaží o vytvoření patřičného tlaku, ale hra se zastavuje.

25:07
    Treutl vyrazil další střelu energetiků. Rachůnek nabil na najíždějícího Jakuba Fleka, který o milimetry minul hostující klec.

25:42
    Kislinger našel Ustofa, který střelou z první nenavýšil skóre zápasu.

26:55
    Novotný zastavuje kotouč a Energie míří do útoku.

27:05
    Martin Kohout v souhře s Petrem Koblasou zavařili norimberskému brankáři, když z těsné blízkosti pálil druhý jmenovaný.

27:40
    Hra nabrala větší spád. Diváci mohou sledovat větší počet střel a šancí na obou stranách. Následuje komerční přestávka.

28:00
    Energie opouští útočnou třetinu a přesouvá se k bránění.

28:12
    Za brankou v roli kluziště se bojovalo o kotouč. Energie sice souboj vyhrála, ale Ice Tigers se rychle vrací před Filipa Novotného.

28:35
    Karlovarský brankář neměl s pobytem Němců ve vlastní třetině žádné potíže.

29:26
    Při přechodu do útočné třetiny se hosté dopustili ofsajdu.

29:35
    Norimberskou rozehrávku zastihl Ondřej Beránek, který se pustil do protiútoku. Jeho střelu Nikias Treutle vyrazil ramenem.

30:23
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

31:16
    Koblasa poslal nevinnou střelu na hostující klec, Treutle poslal kotouč na druhou stranu.

31:40
    Norimberk znovu v okupaci útočné třetiny, kde se ale nedokázal udržet.

31:40

31:58
    Na druhé straně znovu Energie. Vondráček poslal dělovku od modré čáry, která byla sražen jedním z dalších hráčů na ledové ploše.

32:35
    Čistý průstřel. Od modré čáry poslal dělovou ránu LUKÁŠ DOUDERA a Energie jde poprvé v zápase do jednobrankového vedení. Asistence: Tomáš Rachůnek, Tomáš Vondráček.

33:03
    Odražený kotouč chtěl do brány doklepnout Beránek, ale mířil nad hostující klec. Přichází reklamní pauza.

33:40
    Ice Tigers znovu v útočné třetině, ale další recept na karlovarského brankáře nenašli.

34:35
    Martin Kohout poslal dělovkou ránu z vrcholu levého kruhu, která se odrazila a minula klec.

35:18
    Největší šance energetiků v dnešním zápase. Lukáš Doudera poslal dlouhou nahrávku na Tomáše Vondráčka, který přešel střední pásmo a jel úplně sám na Treutla, ale nevymyslel správný způsob zakončení, který před hostujícím brankářem obstál.

37:00
    Norimberk se dopustil faulu na Průžka a Novotný ještě ani nestačil opustit vlastní klec. Když v tu ležící Jiří Průžek nabil na JIŘÍHO KULICHA, který rozvnil hostující síť. Asistence: Jiří Průžek, Ondřej Dlapa.

38:22
    Kanonára před norimberskou bránou. Zkoušel to Vondráček z těsné blízkosti, ale kotouč za brankovou čáru nedostal.

39:07
    Tvrdá rána Tomáše Rachůnka způsobila Treutlovi nepříjemnosti.

39:32
    V závěru druhé třetiny je na ledě jiná Energie.

39:54
    Ještě jednou kombinace Jiřího Kulicha a Jiřího Průžka, ale tentokrát si hostující brankář pohlídat počin těchto hráčů.

40:00

Druhé dějství bylo o poznání atraktivnější. Ve 22. minutě Energie srovnala skóre zápasu po střele Ondřeje Beránka. Ve 33. minutě navýšil Lukáš Doudera tvrdou střelou od modré čáry a ve 37. minutě poslal Karlovy Vary do dvou brankového vedení Jiří Kulich. Norimberk ve druhé třetině žádnou branku k vidění nenabídl. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 19:09.

40:01

40:10
    Energie se po vhazování zmocňuje kotouče.

40:53
    Norimberk posílá kotouč až k Novotnému.

41:16
    Karlovy Vary zakládají nový útok.

41:30
    Domácí jsou v útočné třetině. Jiří Černoch to zkoušel střelou z těsné blízkosti, ale Treutle měl dobře položené betony.

42:07
    Ice Tigers drží kotouč za vlastní bránou.

42:28
    Norimberk získal útočné pásmo, ale ke střele se hosté nedostali.

42:48
    Vondráček při pokusu o střelu od modré čáry uklouzl a padá. Energie následně přichází o třetinu.

43:15
    Chris Brown prověřil pozornost karlovarského maskovaného muže střelou z pravého kruhu, kterou Filip Novotný ukryl do výstroje.

43:51
    Fabrizio Pilu (NRB) si odpyká dvě minuty na trestné lavici za nedovolené bránění.

44:11
    Znovu aktivní Ondřej Beránek, který se pokoušel střelou z předbrankového prostoru vymést pavučiny v Treutlově bráně, místo trefil ochrannou síť nad hostujícím brankářem.

44:40
    Jakub Flek mířil s přihrávkou na druhou, kam sjížděl Jiří Černoch, ale Flek poslal kotouč příliš daleko od Černochovy hokejky.

45:22
    Energie na ledě dominuje.

45:32
    Jiří Černoch poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde byl jeden z karlovarských hokejistů a mohl střelou z první překonat Treutla. Černochova nahrávka ale mířila vysoko.

46:39
    Karlovy Vary prověřily hostujícího brankáře střelou z levého kruhu, kterou brankář hostí zastavil. Následuje komerční přestávka.

46:42
    Norimberští fanoušci se v KV Areně cítí jako doma, minimálně jejich počet v hledišti tomu téměř odpovídá.

47:30
    Energie znovu před hostujícím brankářem.

47:44
    Nakonec kotouč třetinu opouští.

48:00
    Weinhold pálil od modré čáry, ale trefil prvního bránícího hráče před sebou.

48:37
    Tomáš Rachůnek po nabídce od Jakuba Fleka poslal střelu z levého kruhu, kterou hostující brankář vyrazil.

49:52
    Do kotle energetiků dorazila jedna z největších legend karlovarského hokeje Václav Skuhravý, který nyní z domácího kotle podporuje své bývalé spoluhráče.

50:19
    Další přesilová hrá pro energetiky. Na trestnou lavici odešel Tyler Sheehy (NRB), který se dopustil nedovoleným bráněním.

51:35
    Kohout pálil z levého kruhu do mezikruží, odkud pálil Beránek, jehož střelu bránou tečovat JIŘÍ KULICH, který měl už jednoduchý úkol. Asistence: Ondřej Beránek, Martin Kohout.

52:00
    Atmosféra v domácím kotli se po příchody exkapitána Václava Skuhravého velmi zvedla, k fandění se přidá i zbytek stadionu.

52:34
    Ice Tigers snižuje. Reimer se ujal kotouče ve středním pásmu, spolu s ním se do útoku vydal MARKUS WEBER, který střelou z kruhů překonal Filipa Novotného. Asistence: Patrick Reimer.

53:17
    Ondřej Beránek (KVA) si odpyká dvouminutový trest za hrubost.

53:49
    Odražený kotouč v útočné třetině zamířil do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 1358 diváků.

53:58
    Patrick Reimer prověřil karlovarského brankáře střelou od modré po vhazování. Filip Novotný schoval kotouč mezi betony.

54:05
    Tomáš Vondráček se řítil sám do útoku, ale nakonec mu kotouč ujel z hokejky.

54:55
    Další střelu Němců vyslal Dane Fox z vrcholu levého kruhu, ale Novotný střelu opět zastavil.

55:05
    Na druhé straně hbitý Jakub Flek se svým únikem, ač se zbavil norimberské obrany, tak před brankářem Treutlem zazmatkoval a nepodařilo se mu dopravit puk do sítě.

55:22
    Hosté dramatizují zápas, když střelou z mezikruží snížil na rozdíl jedné branky MAX KISLINGER. Asistence: Jake Ustof.

55:41
    Norimberk má ještě šanci na výhru v dnešním zápase. Na vstřelení srovnávacího gólu má zhruba 4 minuty.

56:05
    Welsch má v rohu kluziště zřejmě problém s Martinem Kohout. Karlovarský útočník se nenechal vyprovokat a vše se obešlo bez vyloučení. Následuje komerční přestávka.

56:18
    Norimberk míří do útočné třetiny, kam se nedostal, díky důsledné obraně karlovarských hokejistů.

56:52
    Když už se puk objevil před Novotným, Energie jej rychle posílá do bezpečí.

57:05
    Vondráček mířil za bránu, kde se kotouče ujal Redlich. Ke střele se domácí nedostali a hra se přesouvá před Filipa Novotného.

57:36
    V útočném pásmu si Norimberk nedokázal vytvořit žádný tlak. Týmy se nyní přetahují o třetiny.

57:56
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty.

58:10
    Novotný si připisuje další úspěšný zákrok proti norimberské sestavě.

58:17
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:17
    Černoch chtěl vyhodit po mantinelu a hosté puk zastavili na modré čáře.

58:41
    Karlovarští se osvobozují a Norimberk musí bojovat o pásmo.

58:53
    A Ice Tigers přistiženi ve velkém množství hráčů, kdy došlo k chybě při střídání. Trest odpyká Max Kislinger.

59:00
    Energie si drží pásmo.

59:15
    Rachůnkův pokus nemířil na hostující klec.

59:37
    Flek hledal Jiřího Černocha, který ve velké rychlosti minul levitující kotouč.

59:58
    Tomáš Rachůnek ještě v závěrečných vteřinách přidal střelu z vrcholu levého kruhu, kterou Treutle schoval do lapačky.

Ve třetí třetině přidal gól Jiří Kulich. Následně se Norimberku podařilo zdramatizovat utkání, když ve 53. minutě snížil Weber a o tři minuty snížil na rozdíl jedné branky Kislinger. Energie si výsledek dokázala pohlídat a z posledního domácího přípravného utkání letošní sezony si bere vítězství.

Na počtenou, loučí se Kamila Stříteská Ströer. (19:47:34)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 22. Beránek (Kulich), 33. Doudera (Rachůnek, Vondráček), 37. Kulich (Průžek, Dlapa), 52. Kulich (Beránek, Kohout) – 19. Fleischer (Stoa), 53. Weber (Reimer), 56. Kislinger (Ustof)

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Gerát, Belko