Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Vítkovice – Trenčín 8:2 (3:2 po s.n.) | Havířov – Znojmo 4:3 (3:2 po s.n.)
Litoměřice – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 5:4 (kon.) | K. Vary – Norimberk 4:3 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 4:3 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Velké Meziříčí B – Žďár n/S 0:0 (18:00)
Sokolov – Plzeň 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:3 (kon.)
Zvolen – Bratislava Capitals 4:5 (kon.) | Kadaň – Cheb 2:1 (po pr.) | Vsetín – Šumperk 5:4 (3:0 po s.n.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 10:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Havlíčkův Brod 1:0 (nedohr.)
Nový Jičín – Opava 2:3 (1:3 po s.n.)
Piráti Chomutov
10:3 (3:0, 3:3, 4:0)
HC Děčín
Úterý 31.08.2021, 18:00 • ROCKNET ARÉNA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer, vítejte u online přenosu přípravného utkání mezi týmy Piráti Chomutov a HC Děčín.

Piráti Chomutov mají za sebou čtyři přípravná utkání s nepříznivou bilancí tří proher a pouze jedné výhry. Tu vybojovali Piráti v posledním odehraném utkání, kdy na svém ledě hostili druholigové Řisuty. V tomto utkání nakonec padly čtyři branky a všechny do sítě Řisut, když se prosadili postupně Kůs, dvakrát Chlouba a výhru pečetil Kostourek. Utkání sledovalo na chomutovském stadionu 1105 diváků.

HC Děčín odehrál o jedno utkání navíc, na svém kontě má taktéž tři prohry. Poslední utkání odehrál Děčín na svém ledě, kde přivítal draky z Bíliny. Medvědi v tomto utkání s přehledem zvítězili, když hattrick vsítil Daniel Volráb.

Poslední vzájemné utkání odehráli soupeři před necelými dvěma týdny. Nakonec se radovali Medvědi z Děčína. Ti se dostali v první třetině do vedení zásluhou Dominika Šeligy, ve druhé třetině ale Piráti brankou Tadeáše Svobody srovnali. V polovině závěrečné části šli Piráti dokonce do vedení, když se prosadil Milan Kostourek. V závěru ale rozhodli domácí o svém vítězství během necelých dvou minut, kdy se postupně trefili Jan Chovanec a Pavel Gottfried.

Děčín posílil na trenérském postu zkušený Vladimír Kýhos. Ten trénoval v Chomutově od roku 1997 do roku 2008 (s roční přestávkou).

Piráti Chomutov: Hanuljak (D. Svoboda) – D. Badinka, Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, A. Novák – Chrpa, Chlouba, Huňady – Rindoš, Kůs, Kostourek – Freiberg, Mála, Šilar – Jaroš

HC Děčín: Sklíba (Kácha) – Balcar, Tůma, Kaltenböck, Stuchlý, Kadlec, Černohorský, Arnold – Faigl, Volráb, Šeliga – Zajan, Janoušek, Fojt – Chovanec, Harkabus, Smola

Rozhodčí: Dyršmíd – Pěkný, Žižka.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše, utkání za okamžik začne.

00:01

00:26
    Piráti se dostali do útočného pásma, ale přišli o kotouč.

00:53
    Rindoš chtěl protečovat kotouč do pásma, ale obránce byl pozorný.

01:15
    Kůs přihrával na Rindoše, který ale netrefil bránu, Vzápětí se Rindoš pokusil skórovat zády k bráně, ale neúspěšně.

01:50
    Domácí začínají akci za svou bránou.

02:09
    Hartmanovu střelu od modré chytá Sklíba.

02:13
    Také Hanuljak na druhé straně si poprvé sáhl na kotouč.

02:48
    Chrpa se snažil bruslí dostat kotouč před bránu, ale nepovedlo se mu to.

03:15
    Jaroš tváří v tvář Sklíbovi neuspěl.

03:46
    Badinka byl sám před bránou, ale trefil jen brankáře.

04:39
    Zajan se snažil dostat do pásma, ale obránce kotouč za sebe nepustil.

05:06
    Opět Zajan v akci, tentokrát chtěl objet obránce a zakončit, to se mum ale nepovedlo.

05:31
    Mála netrefil prázdnou bránu, ale byl v ostrém úhlu.

06:04
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Balcar – 2 min., držení).

06:23
    Huňady se nadvakrát neprosadil.

06:46
    Piráti právě vstřelili branku!
    Přesilová hra využita. Ve svém prvním utkání za A tým se prosazuje DOMINIK BADINKA, který před bránou tečoval střelu Chlouby od modré. Asistence: Roman Chlouba, Kamil Charousek.

07:44
    Kaltenböckovu střelu od modré Hanuljak vyráží.

08:15
    Harkabus v úniku dva na jednoho zvolil střelu, tu Hanuljak vyráží.

09:10
    Piráti motají hlavy soupeřům v útočném pásmu, ale zatím nestřílí.

09:45
    Faigl byl sám mezi kruhy, ale Hanuljak jeho střelu vyrazil, ačkoliv měl zakrytý výhled.

10:21
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Smola – 2 min., hákování).

10:52
    Kunclova střela od modré se neujala.

11:23
    Dvě střely z hokejek Pirátů, jednu Sklíba vyrazil, druhá šla mimo bránu.

12:18
    Piráti opět kombinují v útočném pásmu.

12:31
    Freiberg sám před bránou míjí.

13:02
    První zakázané uvolnění utkání je pískáno medvědům.

13:15
    Jaroš přestřeluje.

13:32
    Nahození od modré chytá Sklíba.

13:35
    Další zákrok Sklíby, tentokrát po střele hned po buly.

13:52
    Piráti se dostávají do dvoubrankového vedení. MIROSLAV KUNCL dostal přihrávku od zadního mantinelu a střelou tahem z mezikruží prostřeluje hostujícího brankáře. Asistence: Milan Kostourek, Jaroslav Kůs.

14:16
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Žižka – 2 min., nedovolené bránění).

14:50
    Po zmatcích v obraně se ke kotouči dostal Chrpa, jeho střelu ale Sklíba vyrazil.

15:43
    Harkabusova střela skončila v ochranné síti.

15:57
    Zajanovu střelu zkrotil Hanuljak.

16:16
    Domácí v plném počtu. Hosté v přesilovce vystřelili pouze jednou na bránu.

16:58
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

17:11
    Nahození Černohorského od modré krotí Hanuljak.

17:44
    Pirátům je pískán ofsajd.

18:06
    Janoušek dostal před domácí bránou tvrdý zásah od Hartmana, který je vyloučen za napadení.

18:23
    Domácí vyhazují.

18:51
    Hrubá chyba hostujícího obránce na útočné modré. Ten se nechal lehce připravit o kotouč ROMANEM CHLOUBOU, který tak jel sám na bránu a střelou k tyči zvyšuje na 3:0. Bez asistence.

19:30
    Kaltenböck to zkoušel od modré, ale kotouč se k Hanuljakovi nedostal.

20:00

Úvodní třetina přípravného utkání mezi Chomutovem a Děčínem je u konce. Piráti se ujali jasného vedení, když se postupně trefili Badinka, Kuncl a v oslabení Chlouba. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

Děčín právě vstřelil branku!
    Hosté hned zkraje třetiny snižují. ADAM JANOUŠEK dostal ideální přihrávku mezi kruhy od Zajana a prostřeluje Hanuljaka. Asistence: Pavel Zajan, Tomáš Arnold.

22:37
    Chrpa se snažil procpat kotouč mezi bruslí Sklíby a tyčkou, to se mu ale nepovedlo.

22:49
    Balcarovu střelu od modré Hanuljak vyráží.

23:12
    Piráti si ale tříbrankový náskok berou rychle zpět. Chrpa prudkou střelou minul bránu, kotouč se ale od zadního mantinelu odrazil k volnému ROMANU CHLOUBOVI, který se nemýlil. Asistence: Jakub Chrpa, Dominik Badinka.

24:10
    Žižkovo nahození od modré letí hodně mimo.

24:45
    Hosté se snažili napadat rozehrávku, ale ke kotouči se nedostali.

25:06
    Další zákrok domácího brankáře.

25:28
    Chrpa dobře bránil na modré a vypíchnul přihrávku hostů.

26:15
    Charouskovi utekl kotouč na útočné modré, hosté toho ale nevyužili.

26:36
    Kostourkovu střelu z dobré pozice vyráží Sklíba.

27:13
    Těsný ofsajd domácích.

27:25
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Freiberg – 2 min., podrážení).

27:57
    Smola zavezl kotouč do útočného pásma, ten ale rychle míří přes všechny čáry.

28:33
    Hosté jsou v přesilovce bezzubí, domácí se brání s přehledem.

29:13
    Medvědi drží kotouč v útočném pásmu.

29:25

29:34
    Těsně po konci přesilové hry se hosté prosazují. Po křižné přihrávce se z pravého kruhu trefuje opět ADAM JANOUŠEK. Asistence: Matěj Harkabus.

29:53
    Úmyslný ofsajd Pirátů.

30:01
    Kostourkova tvrdá střela míří mimo bránu.

30:36
    Další rána, tentokrát od Charouska. Sklíba chytá.

30:43
    Šilar sám před brankářem, ale nepovedl se mu blafák.

31:18
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Freiberg – 2 min., hákování).

31:30
    Domácí fanoušci se hodně zlobí, dožadují se odpískání faulu, Tento zákrok byl ale čistý.

31:55
    Medvědi se opět nemohou dostat do pásma a vymyslet kloudnou akci.

32:13
    Piráti zašlápli kotouč v útočném pásmu.

32:31
    Domácí stále drží kotouč na hokejkách.

32:44
    Až vysokým obloučkem přes celé hřiště se ho zbavují.

33:14
    První Hanujakovo zákrok v tomto oslabení Pirátů.

33:18

33:43
    Charousek od modré přestřeluje.

34:31
    Mála se prokličkoval přes dva obránce, ale zakončení se mu nepovedlo.

35:04
    Tentokrát se ale FRANTIŠEK MÁLA prosazuje. Střelou z levého kruhu našel malou mezírku mezi Sklíbovo ramenem a horní tyčkou. Bez asistence.

35:31
    Smola zkusil zakončit ze vzduchu, ale kotouč letěl mimo tři tyče.

36:20
    Janoušek střelou od mantinelu netrefuje bránu.

36:51
    Kunclovu střelu od modré Sklíba sice neviděl, i tak ale zvládl zakročit.

37:33
    Hosté jsou jako opaření a jen stojí před svou bránou.

38:09
    Chrpa už už jel sám na brankáře, ale nezkrotil kotouč.

38:25
    A ROMAN CHLOUBA kompletuje hattrick, nutno podotknout, že trochu se štěstím. Domácí útočník z těsné blízkosti poslal kotouč na bránu, ten byl tečován obráncem a navíc si ho Sklíba srazil sám do brány. Bez asistence.

39:12
    Faigl se dostal k zakončení, Hanuljak byl ale pozorný.

39:32
    Druhé zakázané uvolnění hostů během krátké chvíle.

39:46
    Velká chyba obrany znamená snížení. Smola vyslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku PAVLA ZAJANA, který blafákem překonává Hanuljaka. Asistence: Jan Smola.

40:00

Po dvou třetinách je skóre 6:3. Ve druhé třetině přidal dva góly domácí Roman Chlouba, který tak zkompletoval hattrick. Hosté dokázali snížit zásluhou Adama Janouška, který vsítil dva góly, a Pavla Zajana. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:47
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Charousek – 2 min., držení).

41:05
    Kostourek se už dostával do zakončení, obránce mu ale kotouč odebral.

41:40

42:04
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zatím si jen přihrávají.

42:20
    A Piráti se osvobozují.

42:47

43:00
    Smola vysoko přestřeluje.

43:18
    František Mála prostřelil brankáře, kotouč ale vyplul mimo bránu.

44:07
    Chlouba se snažil najít lépe postaveného spoluhráče, kotouč byl ale sražený obráncem.

45:19
    Sedmý gól v hostující síti. MICHAL ŽIŽKA od modré prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.

46:21
    Zakázané uvolnění hostů.

46:35
    Huňady sám před brankářem, kotouč mu ale utekl.

47:26
    Fojt se chtěl dostat do pásma, obránce ho ale nepustil.

47:47
    Kůs dostal ideální přihrávku na teč, kotouč ale letí mimo.

48:01
    Tentokrát se ale JAROSLAV KŮS prosazuje, a to bekhendem mezi Sklíbovi betony. Asistence: Milan Kostourek, Josef Rindoš.

48:25
    Domácí fanoušci si žádají deset gólů.

48:46
    Zajan jel sám na Hanuljaka, ten jeho blafák vystihnul!

48:58
    Ta samá situace na druhé straně, Chrpa také neuspěl.

49:49
    Faigl zavezl kotouč do pásma, ten ale poslal na hokejku Badinkovi.

50:39
    Excelentní rozklek Hanuljaka zabránil čtvrtému gólu v jeho síti.

Utkání sleduje 1 131 diváků.

51:22
    Medvědi jsou zralí na ručník. Šilar držel dlouhou dobu kotouč, ten poté předložil mezi kruhy JAKUBU CHRPOVI, který o tyčku přidává devátý gól. Asistence: Daniel Šilar.