Lotyšsko – Polsko 0:2 (kon.) | Malta – Sev. Irsko 4:1 (kon.) | Bosna – Irsko 0:2 (kon.)
Slovensko – Litva 3:1 (kon.) | Itálie – Lucembursko 3:0 (kon.) | Estonsko – Finsko 0:3 (kon.)
Norsko – Rakousko 3:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Kypr 0:6 (kon.) | Srbsko – Ukrajina 0:1 (kon.)
Moldavsko – Bulharsko 0:2 (kon.) | Švýcarsko – Gibraltar 4:0 (kon.) | Turecko – Belgie 0:3 (kon.)
Černá Hora – Švédsko 1:3 (kon.) | Španělsko – Rusko 4:1 (kon.)
Itálie
3:0 (2:0)
Lucembursko
Pátek 03.09.2021, 17:30 • Stadio Carlo Castellani (Empoli) • Kvalifikace ME U21 • Skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Italská reprezentace do 21 let vstoupí do kvalifikace o mistrovství Evropy v Empoli, kde přivítá Lucembursko. Zápas začne od pátečních 17:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

Zatímco Itálie na svou kvalifikační premiéru teprve čeká, Lucembursko už stihlo odehrát dvě utkání. A hráči na ně rozhodně nevzpomínají v dobrém. Doma s Černou Horou sice překvapivě dlouho drželi remízový stav, jenže v oslabení deset minut před koncem inkasovali rozhodující gól na 1:2. Ještě horší vystoupení pak předvedli ve Švédsku, odkud si řečeno tenisovou hantýrkou odvezli kanára – 0:6. Musel by se stát zázrak, aby se jejich bodové konto rozrostlo v Itálii, která je coby čtvrtfinalista posledního ME hlavním favoritem skupiny.

Slovenská delegace rozhodčích

Jako hlavní arbitr se představí Peter Královič (38 let), jenž na seznamu FIFA a UEFA figuruje od roku 2012. Svůj první mezistátní zápas odpískal 10. června 2019, kdy rozhodoval duel Ukrajina – Lucembursko (1:0).

Pomocnou rukou mu bude dvojice Milan Štrbo a Erik Weiss. Čtvrtým rozhodčím je Peter Ziemba.

Ještě jednou mi dovolte přivítat vás u sledování textového on-line přenosu z kvalifikačního utkání o ME hráčů do 21 let mezi Itálií a Lucemburskem.

V Empoli, kde se duel odehraje, panuje slunečné počasí. Doufejme, že stejně krásný bude i fotbal.

Zatímco se reprezentanti obou zemí rozcvičují, můžete si zkrátit čas prohlédnutím sestav. Předem vám prozradím, že domácí Itálie nastoupí v útočném složení 4-3-3 a její soupeř Lucembursko v univerzálním 4-4-2.

Itálie: Carnesecchi – Bellanova, Carboni, Pirola, Udogie – Ricci, Tonali (C), Rovella – Colombo, Picolli, Cancellieri.
    Náhradníci: Plizzari – Yeboah, Calafiori, Brescianini, Papetti, Cambiaso, Ferrarini, Salcedo, Fagioli.

Lucembursko: Fox – Bernardy, Olesen (C), D'Anzico, Schmit – Latic, Medina, Ikene, Osmanovic – Curci, Bernard.
    Náhradníci: Martin – Sacras, Kuete, Sinner, Baiverlin, Monteiro de Oliveira, Erkus, Turping, Klisurica.

Rozhodčí: Královič – Štrbo, Weiss (SVK).

Italská reprezentace, rozhodčí a nakonec i lucemburská reprezentace přišli na hřiště. Stadionem v Empoli se teď rozezní hymny obou zemí.

Peter Královič si k sobě svolal kapitány a uskutečnil mezi nimi los. Jeho vítězem se stal a stranu si vybíral Mathias Olesen, takže výkop má k dispozici Itálie.

1

2
    Squadra azzura rozehrála směrem dozadu, zatímco se pokouší o postupný přechod do útoku.

3
    Ten byl zastaven faulem Mediny, jenž si před zraky slovenského sudího vyšlápl na Ricciho.

4
    Po roztažení hry doprava se k centru dostal Latic. Jeho vysoký oblouk měl pod kontrolou Carnesecchi.

5
    Od domácího brankáře se míč dostal znovu do pole. Sledujeme spíše opatrnější úvod střetnutí.

7
    Itálie právě vstřelila branku!
    To už neplatí a favorit jde brzy do vedení! Tonali kopl precizně standardku, když na zadní tyči našel hlavu LORENZA PIROLY. Ten trkl míč do protipohybu Foxe, který už nemohl nic dělat.
    7. Lorenzo PIROLA - 1:0

8
    Stav přitom mohl být opačný, kdyby Alessio Curci, jenž před úvodním gólem přesprintoval Pirolu, dotáhl svůj nájezd do úspěšného konce. Výborně však proti němu vyběhl Marco Carnesecchi a ránu zblízka zneškodnil.

10
    Držení míče: 67% : 33%.

12
    Itálie se znovu prosadila po standardce a vede už o dvě branky! Tonali opět neváhal poslat míč do předbrankového prostoru, kde si ho MATHIAS OLESEN nešťastně srazil do vlastní sítě.
    12. Mathias OLESEN - 2:0

13
    Žlutou kartu dostává Alessio Curci (Lucembursko).

15
    Na hřišti přibývají fauly. A překvapivě je páchají Italové, kteří se teď kvůli tomu budou muset bránit.

16
    Bernardyho centr naštěstí pro domácí nebyl nebezpečný, stejně tak pro soupeře vzniklý brejk.

17
    Nicolo Rovella na levé straně zamotal nohy obránci, jeho střílený pas ale nikdo nezpracoval.

18
    Na druhé straně zaúřadoval Alessio Curci. Lucemburský rychlík opět prohnal Pirolu, následný lob přes brankáře byl ovšem příliš dlouhý.

20
    Pak se dopředu zase hnali Italové a ti dokonce vybojovali roh. Tonaliho pas obránci odvrátili do bezpečí a při nové akci byl Cancellieri chycen v ofsajdu.

22
    Zatímco Lucembursko neprošlo ani přes půlící čáru, Itálie už zase operuje na útočné půlce. Bude zajímavé sledovat, co tam favorizovaný celek vymyslí.

23
    Byla to střele zpoza vápna, kterou zblokoval Curci. Ten je pro Lucembursko takřka nenahraditelný.

25
    Itálie kontroluje brzy vypracovaný náskok, zatímco se ho snaží ještě zvýraznit.

26
    Když to nešlo kombinačně, zkusili to domácí nákopem. Za dlouhým míčem spěchal Lorenzo Colombo, avšak nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.

27
    Vzápětí Peter Královič přerušil hru a poslal hráče občerstvi se, což je v tomto vedru vítané. V době začátku zápasu rtuť teploměru atakovala hranici 30°C.

28
    Po krátké pauze pokračují s míčem hosté.

30
    Lucemburčané si míč dlouho neužili a po jeho ztrátě se museli bránit dalšímu rohu. Tentokrát jim to Lorenzo Pirola značně usnadnil, protože se provinil útočným faulem.

30

31
    Alessio Curci je pro italskou obranu extrémně nebezpečný! Teď dobrou střelou k tyči přinutil Carnesecchiho k tygřímu skoku. A nebezpečí trvá, jelikož hosté mají k dispozici roh.

32
    Po něm se do vzduchu vyšrouboval Gianni Medina a zhruba o metr přehlavičkoval břevno.

33
    Po dvou výstrahách během jedné minuty si Italové budou muset dávat daleko větší pozor.

35
    A to nejen na lucemburské útoky, ale také na fauly. Své o tom ví Lorenzo Colombo, jenž při souboji o míč nechtěně podrazil Ikeneho. Žluté kartě se pro tentokrát vyhnul, příště už tomu tak ale nebude.

37
    Byť Lucembursko nezačalo zápas dobře, jeho herní projev se mi celkem líbí. Outsider se nebojí vysoko napadat a jeho brejky též nevypadají špatně.

38
    Možná i proto Italové zvýšili obrátky a rázem z toho byla šance! Lorenzo Colombo dostal ve vápně zpětnou přihrávku a po zpracování míče pálil kousek nad břevno. Těžko říct, zda by Fox v případě přesnější střely míč stihl vytěsnit.

40
    Lucemburská souhra zatím nevede za půlící čáru, která je pod drobnohledem záložníků z Itálie.

42
    A právě oni získali míč, který obratem nakopli na bránu. Roberto Piccoli k ní běžel zbytečně, proti míči se totiž vydal gólman Fox a byl rychlejší.

43
    Je ve vzduchu zranění? Roberto Piccoli se po nezaviněném střetu skácel k zemi a v doprovodu lékařů odešel za lajnu, kde vyhledal další ošetření.

45
    I z důvodu předchozího zdržení nastavil Peter Královič v první půli hned 3 minuty.

45+1
    Samuele Ricci vlétl do souboje s Ikenem příliš agresivně a slovenský sudí tak přisoudil míč hostům.

45+2
    Jeden z posledních útoků první půle měla na svědomí Itálie. Colombo ve vápně narýsoval kolmici pro Udogie a ten levou šajtlí minul zadní šibenici.

45+3

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:2.
    Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.

Itálii vyšel vstup do zápasu. Už v 7. minutě otevřel skóre Lorenzo Pirola a o pět minut později to po Olesenově vlastňáku bylo už 2:0. Vedoucí tým měl nadále územní převahu, i když Lucembursko také zlobilo. Nejvíce Alessio Curci, jenž si díky rychlým nohám vytvořil dvě příležitosti. Obě mu však chytil Marco Carnesecchi, jenž patří k hlavním strůjcům italského náskoku.

46

46
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Kelvin Yeboah.

46
    Italové se vrátili bez Roberta Piccoliho, jenž v závěru poločasu odkulhal ze hřiště.

46
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Loris Bernardy, přichází Dylan Kuete.

46
    Oproti svému protějšku provedl Manuel Cardoni nevynucenou změnu, která je ale logická.

48
    Ofsajd a v něm Colombo (Itálie).

50
    MATTEO CANCELLIERI předvedl, jak brilantní je driblér. Nejprve u lajny skluzem zastavil nakopnutý míč, při cestě do vápna pak obešel jednoho soupeře, druhého a nakonec z úhlu vypálil na přední tyč, kterou měl Fox nedostatečně pokrytou – 3:0.
    50. Matteo CANCELLIERI - 3:0

53
    Žlutou kartu dostává Farid Ikene (Lucembursko).

54
    Po změně stran se hraje výhradně na jednu branku, Lucemburčané už toho mají plné zuby.

56
    Lorenzo Colombo po kontaktu se soupeřem na hranici vápna upadl. Dle opakovaných záběrů z toho penalta ani přímák správně nebyl.

57
    Poprvé ve druhé půli dal o sobě vědět Alessio Curci. Lucemburský šutér si to namířil směrem k brance, kterou z nějakých dvaceti dvou metrů přestřelil.

58
    Na druhé straně si Cancellieri nepohlídal ofsajdovou linii. Lucemburská defenziva odvedla skvělou práci.

60
    Žlutou kartu dostává Matteo Cancellieri (Itálie).

61

61
    Mathias Olesen mohl odčinit svůj nezdar z první půle, kdy si vstřelil vlastní gól. Proti byl Marco Carnesecchi, který jeho střelu vyrazil.

62
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Iyenoma Udogie, přichází Riccardo Calafiori.

62
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Eddie Salcedo.

63
    Ještě před svým odchodem ze hřiště byl v palebné pozici Lorenzo Colombo. Jeho utažený pokus zpoza vápna prolétl dva metry vedle pravé tyče.

65
    Italové přidali na aktivitě a ve dvou minutách hned třikrát zahrozili! Yeboah mířil těsně vedle, Calafioriho a Salceda pak vychytal Fox. Lucemburský gólman si za své zákroky zaslouží absolutorium!

66
    Po Tonaliho rohu zakončoval opět Yeboah, ani tentokrát však neměl dostatečně přesnou mušku.

68
    Manuel Cardoni je z toho na nervy a raději pošle na hřiště čerstvou krev.

69
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gary Bernard, přichází Selim Turping.

70
    Salcedo (Itálie) stál v době přihrávky v ofsajdu.

71
    Přestávka na pití. Dvacet minut před koncem drží Itálie nad Lucemburskem pohodlný třígólový náskok.

73
    Po obnovení hry další ofsajd. Tentokrát v něm uvízl autor třetí trefy Cancellieri.

74
    Lucas Fox si s odkopem dává na čas. Itálie je z posledních minut rozehraná, takže to má svou logiku.

75

76
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Nicolo Fagioli.

76
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gianni Medina, přichází Diogo Monteiro de Oliveira.

78
    Domácí trochu polevili v obraně a soupeř toho ihned využil, po sraženém centru kopne roh.

79
    Kueteho centr odvrácen, následný brejk zastaven za pomoci faulu. V navazující akci si Matteo Cancellieri troufl na dvojnásobnou přesilu a překvapivě získal pro Itálii roh.

80
    Tonaliho nízký centr došel k Pirolovi, ten změť před sebou postavených těl neprostřelil.

82
    Italská reprezentace hledá nové skuliny v lucemburské obraně. Už to ale není tolik o souhře jako o individuálních schopnostech hráčů, kteří se sami touží prosadit.

83
    Možná právě proto hosté své soupeře z okolí vápna vyhnali.

85
    Logicky tak další střelba nepřichází. Itálie operuje s míčem daleko od branky a její hráči hrají populární bago.

87
    Po přesunu do útoku zastavil domácí faul. V souboji s Kuetem byl neobratný Riccardo Calafiori.

88
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Gabrielle Ferrarini.

90
    Zápas už se chýlí ke konci. Za jak dlouho Peter Královič ukončí lucemburské trápení? Světelná tabule ukazuje 4 minuty.

90+1
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Irvin Latic, přichází Alexandre Sacras.

90+2
    Pas za obranu nenašel svého adresáta. Příště to Itálie bude muset zkusit znovu a lépe.

90+3
    Jenže ani prostrkávačka nevyšla, míč směřující za svá záda výborně zastavil Mathias Olesen.

90+4

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3.
    Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:12.

Italská reprezentace vstoupila do kvaldy o malé EURO úspěšně, v Empoli porazila Lucembursko 3:0 a splnila tím povinnost.

Zápas se však mohl vyvíjet jinak, kdyby Curci proměnil šanci z úvodu. To se ovšem nestalo, což vzápětí ztrestal Lorenzo Pirola. Zanedlouho poté si dal vlastňák Olesen a Itálie už vedla o dvě branky. Tu třetí přidal v 50. minutě Matteo Cancellieri. Od té doby začali hrát Italové profesorsky a kromě trojnásobné šance z 65. minuty už nijak zvlášť nezahrozili. Vzadu ale byli zodpovědní a v pohodě si došli pro tři body.

3. Itálie – 3 body (3:0), 1 zápas
    4. Irsko – 3 body (2:0), 1 zápas
    5. Bosna a Herc. – 1 bod (2:4), 2 zápasy
    6. Lucembursko – 0 bodů (1:11), 3 zápasy

Další zápas obě mužstva čeká už za čtyři dny. Itálie se v domácím prostředí postaví Černé Hoře a Lucembursko rovněž doma přivítá Irsko.

To je ode mě vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer. (19:40:24)