Kopřivnice – Selfoss 25:31 (kon.) | Zubří – Apoel 40:11 (kon.) | A.E.S.H. Pylea – Dukla 28:37 (kon.)
A.E.S.H. Pylea
28:37 (10:19)
HC Dukla Praha
Sobota 18.09.2021, 19:30 • DHC Sport Hall SK Slavia, Praha • European Cup • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Pylea má v tomto ročníku řecké ligy odehráno již dvanáct utkání. Její forma je střídavá, poslední dva zápasy zvítězila, předtím střídavě dvakrát prohrála a mezitím ještě zaznamenala další vítězství. Z posledních pěti zápasů tak vybojovala šest bodů. Celkově jich má na kontě čtrnáct a v řecké A1 lize, tedy její skupině 2, kde Pylea hraje, se nachází na třetím místě. Celkové skóre týmu je 314 vstřelených ku 322 inkasovaným brankám.

HC DUKLA PRAHA

Dukle se vstup do nové sezóny české Extraligy házenkářů nepovedl. Má už odehrána tři utkání, což je o jedno více, než zbytek ligy (kromě Nového Veselí). I tak se však nachází až na nelichotivé deváté pozici. A to hlavně kvůli tomu, že první dvě utkání prohrála. Se Zubřím podlehla na domácí půdě o jedinou branku (24:25), proti Karviné to na slezské půdě bylo mnohem horší (31:20). Až ve třetím kole konečně dokázala získat dva body po utkání s Novým Veselím (26:24). Celkově nastřílela 70 branek, přičemž jich 80 inkasovala.

V celé historii se tyto dva týmy ještě nikdy neutkaly.

A.E.S.H. Pylea: Bampatzanidis, Zafeiris, Antoniadis, Metsis, Elftheriadis, Tsamesidis, Giannakidis, Koukmisis, Samaras, Batzios, Alexandridis, Papageourgiou, Alatsatianos, Giannakoupoulos, Laskaroudis

HC Dukla Praha: Vlček, Sviták, Ježek, F. Březina, Votava, Rumian, Krušberský, Šebesta, Krístek, Petržala, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, M. Rakouský, Šustek, Blecha

Rozhodčí: Nichlas Nygaard, Nicklas Mark Pedersen.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Jakub Sviták otevírá skóre dnešního utkání již v první minutě! (0:1)

2
    Eleftheriadis se dostal ke dvěma střelám, ovšem ani jedna z nich neskončila brankou. (0:1)
    4
    Po delší době bez vstřelené branky se o to nyní pokusil David Šůstek a byl úspěšný! (0:2)

5
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek). (0:2)
    5
    První branku už zapsal i tým hostů. Postaral se o to Konstantinos Tsamesidis ze sedmimetrového hodu po Šůstkově faulu. (1:2)
    6
    Jakub Rumian posílá svůj tým opět do dvoubrankového vedení! (1:3)
    7
    A hned po něm se prosazuje Marek Hlinka a Dukla tak vede už o tři branky. (1:4)
    8
    Další minuta, další gól. Martin Březina vsítil a Dukla si vytvořila solidní čtyřbrankový náskok. (1:5)

8
    Georgios Eleftheriadis si vyžádal oddechový čas a svolal tým k sobě. (1:5)
    9
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea. (2:5)
    10
    Marek Hlinka svým druhým úspěšným zásahem opětovně zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl. (2:6)
    10
    Konstantinos Tsamesidis ale velmi rychle po něm zase snižuje. (3:6)
    11
    Jakub Sviták opětovně navyšuje. Tak tohle bude asi průběh i několika dalších minut. (3:7)
    12
    A zase ten Konstantinos Tsamesidis! Ze čtyř branek Pyley tři vstřelil on sám. (4:7)

13
    Hlinka a Rakouský se dostali do dobrých šancí, ale ani jeden z nich nedokázal skórovat. (4:7)

14
    na druhé straně se ale nezadařilo v útoku taktéž ani Koukmisisovi, Eleftheriadisovi a Zafeirisovi. (4:7)
    14
    Naopak Pantelis Leonidas Alexandridis už skórovat dokázal a po dlouhé době je mezi týmy rozdíl pouze dvou branek. (5:7)
    15
    Marek Hlinka se blýskl již svou třetí brankou v tomto duelu. (5:8)

15
    Vyloučení v týmu A.E.S.H. Pylea (Markos Zafeiris). (5:8)
    15
    Jakub Rumian vyuívá přesilovku a svému týmu vrací ztracené čtyřbrankové vedení. (5:9)
    16
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea (Georfios Eleftheriadis). (6:9)
    17
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea (Pantelis Leonidas Alexandridis). (7:9)
    18
    Po dvou rychlých a nepříjemných brankách řeckého soupeře si míč na starost vzal opět Marek Hlinka a zaznamenal čtvrtou branku v zápase. (7:10)
    19
    A hned po něm ještě navyšuje Martin Březina! (7:11)
    19
    Konstantinos Tsamesidis snižuje. Dnes ve hře Řeků jednoznačně tento hráč vyčnívá. (8:11)
    20
    tak tohle byla premiérová trefa Jana Blechy! (8:12)
    21
    Po kratší gólové odmlce skóruje Jakub Krušberský a Duklu posílá do vedení o pět branek. To tu dnes ještě nebylo. (8:13)
    22
    Dukla vede o šest gólů! Jakub Krušberský se totiž hned v následující minutě trefil podruhé. (8:14)
    23
    Po delší době jsme byli svědky sedmimetrového hodu. Ten Konstantinos Tsamesidis úspěšně proměnil. (9:14)

24
    Vyloučení v týmu A.E.S.H. Pylea (Ioannis Alatsatianos). (9:14)
    24
    David Šůstek téměř okamžitě proměňuje přesilovou hru a přidává druhou branku v zápase. (9:15)
    25
    Konstantinos Koukmisis zapisuje svou první branku v utkání a zaokrouhluje počet řeckých branek na 10. (10:15)
    25
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea. (10:16)
    27
    Jan Blecha si připisuje svůj dnešní první zářez na pomyslné pažbě. (10:17)
    28
    Jakub Krušberský se rozstřílel! Dnes mu to jde skvěle a jedná se už o jeho čtvrtý gól. (10:18)
    29
    Nyní se opět prosadil Jakub Krušberský a poprvé v zápase tak navýšil náskok Dukly už na osm branek. (10:19)

30
    První poločas skončil. (10:19)

První poločas je za námi. Dukla Praha v něm byla mnohem lepší. Od začátku nepustila soupeři vedení a až do poločasu si tvořila náskok. I kvůli nepovedené poslední desetiminutovce nyní Pylea prohrává už o osm branek.

31
    Začal druhý poločas. (10:19)
    32
    Druhý poločas odstartoval svým gólem Georgios Eleftheriadis. (11:19)
    32
    Ve stejné minutě se domácí tým trefuje znovu. Tentokrát to byl Pantelis Leonidas Alexandridis. (12:19)
    33
    Tři minuty po startu poločasu zapisuje první branku i Dukla Praha. Konkrétně David Šůstek. A hosté dosahují na dvacetibranovou hranici. (12:20)
    34
    Pylea je ve druhém poločase zatím o dost aktivnější. Ioannis Batzios přidává už třetí branku týmu. (13:20)
    35
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták). (13:21)
    36
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea (Georgios Eleftheriadis). (14:21)
    36
    Pylea je opravdu hodně aktivní. V kabině si patrně vyříkala spoustu věcí a nyní předvádí o hodně lepší výkon. Trefil se Markos Zafeiris. (15:21)
    37
    Vypadá to, jako by na každé dva góly Řeků dokázala nyní Dukla odpovědět jen jedním. Ten ale každopádně vstřelil Marek Hlinka. (15:22)

38
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Sviták). (15:22)
    39
    Georgios Eleftheriadis trestá v přesilovce! Pylea snížila na rozdíl šesti branek. Připomínám, že o poločase to bylo deset. (16:22)
    39
    Jakub Krušberský se ale dokázal trefit v oslabení, které Dukla hraje bez brankáře. (16:23)
    40
    Georgios Eleftheriadis ukázal, že kromě střílení gólů ze hry mu jdou i sedmičky. Ty nynější totiž s velkým přehledem proměnil. (17:23)
    41
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (David Šůstek). (17:24)
    42
    Georgios Eleftheriadis je ve druhé půli opravdu nezastavitelný! Vždyť poslední góly střílí skoro jen on a celkově už jich zaznamenal v zápase šest. (18:24)
    43
    Po delší době si sedmimetrový hod zkusila i Dukla a byla úspěšná. zahrál ho David Šůstek. (18:25)
    43
    Po chvíli, která patřila Eleftheriadisovi se nyní opět ukázal Konstantinos Tsamesidis, který střílel hlavně v prvním poločase. Nyní ale tedy snižuje na 19:25. (19:25)
    44
    Sedmý gól Jakuba Krušberského! To je tedy střelec! (19:26)
    45
    Ioannis Giannakopoulos si připisuje první branku v zápase a zaokrouhluje počet branek Řeků na 20. (20:26)

45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Marek Hlinka). (20:26)
    45
    Martin Březina skóruje i přes početní nevýhodu svého týmu. Tu Dukla hraje klasicky bez gólmana. (20:27)
    46
    Ioannis Giannakopoulos skóruje podruhé za sebou. (21:27)
    47
    Rychle ho ale následuje Jan Blecha, který vsítil prakticky pár sekund po něm. (21:28)
    48
    Georgios Eleftheriadis se po chvíli bez branek opět ukazuje v tom nejlepším světle. A snižuje na šestibrankovou ztrátu, kterou ale Pylea zatím nemůže pokořit. (22:28)
    49
    Přesně, jak jsem říkal. Když je Pylea na šestigólovém manku, Dukla vždy navýší a nepustí ji k další brance. Nyní to obstaral Jakub Sviták. (22:29)
    50
    Přesně deset minut do konce zbývá na časomíře a Georgios Eleftheriadis si připisuje osmou branku v tomto zápase. (23:29)

51
    Vyloučení v týmu A.E.S.H. Pylea (Konstantinos Koukmisis). (23:29)
    51
    Jakub Sviták si vybral skvělou pozici na zakončení a proměnil ji v branku. Dukla tak přesáhla třicet gólů v duelu. (23:30)
    52
    Konstantinos Tsamesidis také dokázal skórovat při oslabení svého celku. (24:30)
    52
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (David Šůstek). (24:31)
    53
    Po delší době se Dukla dostala ke dvěma gólům za sebou. Premiérová branka to byla pro Zdenka Ježka. Pražané tak vedou o osm branek. (24:32)
    54
    Georgios Eleftheriadis dostal k dispozici sedmimetrový hod a opět jim nepohrdnul. Dnes byl úspěšný na všech třech, ke kterým se postavil. (25:32)
    54
    Třiatřicátou branku Dukly Praha obstaral Jiří Rakouský. Je to jeho první gól v utkání. (25:33)
    56
    A to stejné platí i u další branky, pro Vojtěch Vlčka taktéž první v tomto duelu. Vypadá to, jako by Řekům docházely síly. (25:34)
    56
    Georgios Eleftheriadis je i na další sedmičce úspěšný! Dnes to je jednoznačně nejlepší řecký házenkář. (26:34)
    57
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Marek Šebesta). (26:35)
    58
    Gól vstřelil tým A.E.S.H. Pylea (Pantelis Leonidas Alexandridis). (27:35)
    59
    Po dlouhém časovém úseku se týmu Pylea podařilo skórovat dvakrát za sebou. Ioannis Batzios připsal druhý zásah v zápase. (28:35)
    59
    Filip Březina je dalším z hráčů, kteří trefili v druhém poločase branku poprvé. (28:36)

60
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Daniel Kristek). (28:36)
    60
    V přesilovce soupeře opět dokázal cestičku k brance najít Jiří Rakouský a přidává tak druhý gól ve vlastní početní nevýhodě. (28:37)

Konec zápasu. (28:37)

Zápas je u konce. Dukla Praha vyhrála s přehledem, i když se Pylea ve druhém poločase podstatně zlepšila, a to tak, že nastřílela o osmnáct branek více, než v tom prvním. Dukla v druhé části zvládla o jednu branku méně. I tak si však s chutí zastřílela. Její převaha šla jasně vidět a to rozhodlo. Druhé utkání je na programu zítra v podvečer. (21:12:53)

Jiří Polášek

HC Dukla Praha: Vlček, Sviták, Ježek, F. Březina, Votava, Rumian, Krušberský, Šebesta, Krístek, Petržala, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, M. Rakouský, Šůstek, Blecha

Rozhodčí: Nichlas Nygaard, Nicklas Mark Pedersen