Uzbekistán – Írán 8:9 (kon.) | Portugalsko – Srbsko 4:3 (po pr.) | Španělsko – Česko 5:2 (kon.)
po prodl.
Portugalsko
4:3 (2:0)
Srbsko
Pátek 24.09.2021, 19:00Mistrovství světa • Osmifinále
Předzápasové kurzy
   
  Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc. (21:13:52)
   
  Napínavé osmifinále futsalového světového šampionátu mezi reprezentacemi Portugalska a Srbska je za námi. Favorité z Pyrenejského poloostrova po první půli vedli 2:0 a vypadalo to, že v klidu postoupí. Srbové však po pauze dokázali vyrovnat a šlo se tak do prodloužení, V první pětiminutovce se dvakrát trefil Pany a Portugalci tak opět vedli o dva góly, v té druhé pak ještě přišlo snížení, k vyrovnání však už nedošlo a Portugalsko tak nebude chybět v nejlepší osmičce. Ve čtvrtfinále vyzvou rivaly ze Španělska, kteří přemohli český výběr.
   
  Konec zápasu.
   
  49:54
  Obětaví Portugalci! Nyní minimálně dvakrát po sobě velmi pomohli svému gólmanovi, který by na střely s velkou pravděpodobností nedosáhl! Poslední pokus pak bránu minul!
   
  49:28
  Oddechový čas pro domácí.
   
  49:20
  Srbsko právě vstřelilo branku!
  Ještě není rozhodnuto! Hosté nyní měli taktéž štěstí. Přízemní ránu STEFANA RAKIĆE totiž tečoval do vlastní brány jeden z bránících hráčů a 40 sekund před koncem druhého prodloužení je to tak už pouze o gól.
   
  47:50
  Srbský brankář Miodrag Aksentijević se nyní ukázal ve špatném a nesportovním světle. K přechozímu výroku rozhodčích měl totiž nejspíš nějaké nepěkné připomínky, rozhodčí mu za to tak chtěl udělit žlutou kartu. Tu mu ovšem gólman hostů vyrazil z ruky, za což bez si bez jakýchkoliv pochybností zasloužil kartu červené barvy. Pakuje se tak do sprch.
   
  47:50
  Rajčević nyní ovšem nastřelil skluzujícího se soupeře do ruky, konkrétně lokte. Rozhodčí to však u videa vyhodnotili tak, že měl svou horní končetinu ve přirozené poloze.
   
  47:50
  Srbská power-play zatím úspěšná není, kromě jediné zmiňované střely zatím k žádnému většímu ohrožení branky soupeře nevede.
   
  47:02
  Další srbská souhra byla zakončena nepřesnou střelou. Do konce prodloužení přitom zbývají už ani ne tři minuty.
   
  46:30
  Nyní už Bebe musel zasahovat proti střele z levé strany, to se mu povedlo a jeho tým tak i nadále vede o dvě branky.
   
  46:00
  Srbům pochopitelně nezbývá už nic jiného, než hrát bez brankáře a v pěti v poli. První minutu si ale zatím pouze přihrávají.
   
  45:01
  Začalo druhé prodloužení.
   
  Konec prvního prodloužení.
   
  44:50
  Po zblokované střele přišel ještě jeden rohový kop Portugalska, nebyl ovšem povedený a obrana přihrávku zachytila.
   
  44:33
  Srbskou akci po levém křídle musel až překažením přihrávky řešit brankář Aksentijević. To však Portugalcům nevadí, stále vedou o dva góly.
   
  43:44
  Srbsku se nedaří dostat na delší dobu blíže portugalské bráně. To by však bylo hodně potřeba.
   
  43:16
  Pany tak absolutně vynahradil své zaváhání z počátku prodloužení a nyní už je téměř jasné, že Portugalci nebudou chybět ve čtvrtfinále.

  Filip Krůza

  Branky: 14. Ricardinho (André), 15. André (Erick), 43. Pany, 43. Pany (Erick) – 23. Lazarević (Tomić), 28. Lazarević, 50. Rakić

  Karty:   5. Radovanović (SRB), 19. Aleksić (SRB), 26. Tomić (SRB)   48. Aksentijević (SRB)


  Portugalsko: Bebe (Hugo) – Cecilio, Coelho, Matos, Ricardinho (C) – Andre, Paco, Afonso, Zicky, Erick, Pany, Brito, Castro
  Srbsko: Aksentijević (Josimović) – Aleksić, Tomić, Lazarević, Rajčević – Kocić, Milosavljević, Popović, Ramić, Pršić (C), Petrov, Rakić, Vulić, Radovanović.

  Rozhodčí: Rodriguez – Santamaria, Palma
  bahis siteleri