Svarog Teplice – FTZS Liberec 4:2 (kon.) | Česká Lípa – Ž. Vlci Brno 7:2 (kon.)
konec
FC Démoni Česká Lípa
7:2 (3:1)
Žabinští Vlci Brno
Pátek 24.09.2021, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • 1. Futsal liga • 4. kolo
Předzápasové kurzy
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:18:38)
   
  Futsalisté České Lípy se konečně dočkali. Po 21 zápasech bez ligového vítězství si ve 4. kole 1. Futsal ligy poradili se Žabinskými Vlky z Brna výsledkem 7:2 a do tabulky zapsali premiérové body. Vítězství Démonů bylo zasloužené, o čemž ostatně napovídá i rozdíl v konečném skóre. V prvním poločase si domácí vypracovali tříbrankové vedení, které sice dokázal o jeden gól zredukovat Havlín, ale českolipští hráči se touto skutečností nenechali rozhodit a ve druhém dějství přidali další čtyři trefy, zatímco soupeři znovu povolili jednu jedinou.

  Česká Lípa se zásluhou vítězství posunula v tabulce na 10. místo před Ústí nad Labem, trápící se brněnští Žabinští Vlci zůstávají s nulou poslední.
   
  Konec zápasu.
   
  39:52
  Ladislav Hanuš nabízel balón před bránu, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Lehkou tečí míč prodloužil mimo hrací plochu bránící Fichtner.
   
  39:13
  Třetí akumulovaný faul domácí za současné situace mrzet nemusí. Konec utkání je blízko a lze jen těžko očekávat, že by přišly ještě další tři prohřešky.
   
  39:00
  Probíhá poslední minuta zápasu.
   
  38:44
  Domácí hráči si užívají závěrečné okamžiky zápasu. O jejich vítězství není pochyb, po dlouhé době poznají sladký pocit vítězství.
   
  38:19
  Do brány Žabinských Vlků se vrátil Jaroslav Pšurný. A hned se vyznamenal, když pravým ramenem vytěsnil nebezpečnou střelu Maura.
  37:56 Petr ZAPLETAL - 7:2
   
  37:56
  Démoni právě vstřelili branku!
  Další gól při Démonů při powerplay hostů. PETR ZAPLETAL se prohnal kolem dvou protihráčů a levačkou poslal zaskakujícímu brankáři Starému mezi nohama. Bez asistence.
   
  37:40
  Hodně prostoru měl Dominik Havlín, jenže míč netrefil vůbec dobře. Zasáhl prvního stojícího protihráče před sebou.
   
  37:15
  Futsalisté v zelených dresech pokračují ve hře o jednoho hráč v poli navíc, Pšurný má volno. Kombinaci přesunuli na útočnou polovinu.
  36:18 Ondřej HAVRDA - 6:2
   
  36:18
  Démoni právě vstřelili branku!
  Výsledkem hry bez gólmana je šestý gól domácích! ONDŘEJ HAVRDA získal balón a prakticky přes celé hřiště dokázal míč napálit do sítě. Bez asistence.
   
  36:02
  Dominik Havlín si několikrát vyměnil míč s Ladislavem Hanušem. Druhý jmenovaný pak přenesl hru k pravé lajně na Hansla, jemuž střela vůbec nevyšla.
   
  35:53
  Pokračuje powerplay hráčů v zelených dresech. Tomáš Chráscina viděl u levé tyčce volného Starého, ten ovšem těžkou nahrávku nezpracoval.
   
  35:04
  Velká komplikace pro hostující mužstvo. Po faulu na Zapletala má totiž na kontě už pět akulumovaných faulů, za každý další tak bude následovat desetimetrový kop.
   
  34:24
  Hosté zkouší powerplay! úvodem je pokračující tlak, který chtějí brněnští futsalisté ještě vylepšit právě posláním jednoho hráče do pole navíc.

  Milan Huppert

  Branky: 2. Maur, 9. Havrda (Bialek), 10. Potoček (Maur), 22. Havrda, 26. Havrda (Bialek), 37. Havrda, 38. Zapletal – 14. Havlín (Pšurný), 31. Havlín (Chráscina)

  Karty:   17. Bílý (ZVB)   31. Bílý (ZVB)


  FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Lecjaks) – Rott (C), Fichtner, Švec, Havrda, Bialek, Maur, Klimt, Zapletal, Potoček, Demjančuk, Kubelka.
  Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) – Kratochvíl, Starý, Hansl (C), Trbušek, Bílý, Havlín, Hanuš, Chráscina, Fessl.

  Rozhodčí: Kresta, Lafek, Zlatník
  thejrc.org