Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 4:0 (kon.)
Jokerit – Soči 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Jaroslavl – Ufa 2:3 (po pr.) | Minsk – Petrohrad 1:2 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Amur Chabarovsk
Sobota 25.09.2021, 16:00 • Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk • KHL

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty. (18:30:47)

Československá stopa v utkání

Michal Jordán (CHA) – 0 gólů, 1 asistence, 4 střely na branku, 2 trestné minuty, čas na ledě 22:43
    Dominik Mašín (CHA) – 0 gólů, 0 asistencí, 1 střela na branku, 0 trestných minut, čas na ledě 19:44
    Radan Lenc (CHA) – 0 gólů, 0 asistencí, 0 střel na branku, 0 trestných minut, čas na ledě 15:29
    David Tomášek (CHA) – 0 gólů, 0 asistencí, 2 střely na branku, 0 trestných minut, čas na ledě 14:12

Viťaz ve třetí třetině kontroloval svůj náskok a i když čisté konto neudržel, tak s přehledem dotáhl zápas až do vítězného konce. Amur přidal směrem dopředu a v přesilovce se mu povedlo vstřelit branku zásluhou Danila Fajzullina, navzdory tlaku na obranu domácích už ale hosté moc dalších příležitostí neměli. Viťaz se tak díky dnešní výhře posunul na průběžné šest místo Západní konference, naopak Chabarovsk je nadále předposlední v tabulce Východní konference.

Střely na branku ve 3. třetině (celkově): 10:15 (32:31)

59:41
    Přece jen ještě přišla jedna kombinace Amuru v útočném pásmu, ta ale skončila nepřesnou střelou Jordána od modré, po které se puk odrazil do středního pásma.

59:05
    Hosté mají puk na hokejkách, dvakrát za sebou ale narazili na seřazenou obranu domácích ve středním pásmu.

58:35

58:21
    Amur vyhodil puk ze svého obranného pásma a rychle střídá. Zápas se už ale víceméně jen dohrává.
    57:39 Proti Nesterovovi se stihl přesunout brankář Alikin

57:39
    Až po více než půlminutě se domácí dostali do útočného pásma a hned z toho byla velká gólová příležitost. Nahození Voronkova se odrazilo před brankovištěm k Nesterovovi, jehož ale vychytal gólman hostů.

56:58
    Domácí se stáhli s pukem dozadu, kde získávají čas. Hosté se je snaží napadat.

56:35
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., držení).

56:16
    Až po několika desítkách sekund se hosté konečně dostali zpět do útočného pásma, sami se ale zbytečnými nepřesnými přihrávkami rychle vyhnali do střední třetiny.

55:50
    Domácí vytlačili vysokým forčekinkem hosty do jejich obranného pásma, kde účinně zdržují rozehrávku Amuru.

55:11
    Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Maxim Kloberdanec.

55:11
    Domácí brankář Ježov má problémy s výstrojí a odešel proto do šatny. Viťaz bude střídat gólmany.

54:52
    Amur se hned usadil v útočném pásmu. Tvrdou střelu Vasiljeva od modré zblokoval jeden z hráčů Viťazu, puk se ale vrátil na hokejky hostujících hokejistů.

54:19

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 12. Smolin (K. Ljamin, Malychin), 17. Ojamäki (Malychin), 23. Audette (Ojamäki), 33. M. Aaltonen (Audette) – 47. Fajzullin (A. Gorškov, Jordán)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, 56. Kloberdanec) – Vi. Antipin, Voronkov, K. Ljamin (A), Jepišin, Borodkin, D. Musin, Rydčenko – Audette, M. Aaltonen (A), Ojamäki – N. Gončarov, Indrašis, Jaremčuk – Malychin (C), V. Popov, Smolin – Ivaňuženkov, Nesterov, Laričev – S. Děmidov.
    Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – Mašín, S. Těreščenko, Jordán (C), Pedan, V. Vasiljev, Korjagin, Byčkov – A. Gorškov, Zubov (A), Fajzullin – V. Butuzov (A), Tomášek, Lenc – Alexejev, Šarov, Zyrjanov – Zaseda, Železkov, Michasjonok.

Rozhodčí: Bondar, Raming – Goljak, Poljakov

Diváci: 1 000