Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 4:0 (kon.)
Jokerit – Soči 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Jaroslavl – Ufa 2:3 (po pr.) | Minsk – Petrohrad 1:2 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 25.09.2021, 16:30 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer. (18:57:49)

Československá stopa:

Utkání se nezúčastnil ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Zápas je za námi. Jaroslavl neudržela své dvoubrankové vedení a naopak Ufa dokázala otočit vývoj zápasu. A troufám si říct, že to bylo zaslouženě. Hlavním mužem závěru utkání byl Sakari Maninnen, který nejprve při power-play svého týmu vyrovnal a potom rozhodl i prodloužení. Ufa tak vyhrála i další zápas a v letošní sezoně tak zatím prohrála pouze jednou.

60:27 Sakari MANNINEN - 2:3

60:27
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté dokonávají obrat! Kličku Hartikainena a jeho snahu natlačit se před bránu obránce ještě zastavil, následná střela SAKARIHO MANNINENA z mezikruží už ovšem rozvlnila síť. Asistence: Teemu Hartikainen, Markus Granlund.

60:01

Třetí třetina a je u konce. Ufě se v závěru při hře bez brankáře podařil zásluhou Sakariho Manninena vyrovnat a o vítězi tak rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:30
    Vypadá to tak, že vítězi se v základní hrací době nedočkáme. Lokomotiv ztratil svůj dvoubrankový náskok a o druhý bod tak bude muset ještě bojovat.
    58:36 Sakari MANNINEN - 2:2

58:36
    A to se hostujícímu celku rychle vyplatilo. Šmeljov našel z pravého kruhu přihrávkou skrz pásmo SAKARIHO MANNINENA, který kotouč rychle z první poslal do brány. Asistence: Sergej Šmejlov, Markus Granlund.

58:33
    Domácí už jsou v pěti, ovšem Ufa to po oddechovém čase zkouší bez gólmana.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

57:45
    Maxim Šalunov najížděl sám na Metsolu z levé strany. Zkusil kličku do bekhendu, finský gólman mu puk zastavil špičkou betonu a drží tak šance svého týmu na vyrovnání!

57:15
    Z levého kruhu teď přišla střela, bránu ovšem minula a přichází tak protiútok...

56:45
    Zatím se jim však nedaří. Nevystřelili a soupeř naopak kotouč vyhodil pryč ze svého pásma.

56:30
    Teď k tomu přichází ideální příležitost, hosté totiž hrají přesilovou hru.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 2. Rafikov (Iljenko, Kudrjavcev), 31. Kraskovskij (Polunin, Korškov) – 40. Hartikainen, 59. Manninen (Šmeljov, M. Granlund), 61. Manninen (Hartikainen, M. Granlund)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko, Rafikov, Jelesin, Barancev, M. Osipov, Čerepanov, Naumenko – Boucher, Šalunov, De. Alexejev – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Ge. Ivanov, Kajumov, J. Averin – Nikulin, Iljenko, M. Beljajev – Kudrjavcev.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Panin, Muchamadullin, Koledov, Naumenkov, Zubarev, J. Birjukov, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – N. Kuljomin, Kadějkin, Šmeljov – V. Tichonov, R. Amirov, Chochrjakov – Platt, Baškirov, Alalykin – Kartajev.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Parikov, Stroganov