Liberec – Kladno 10:3 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:1 (kon.) | Salzburg – Třinec 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:3 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 10:5 (kon.)
Motor ČB – Havířov 4:3 (po pr.) | K. Vary – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Olomouc – HC Litvínov 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 01.10.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Konec zápasu. (19:40:34)

62:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přesilovka využita a Brno vítězí! Po přihrávce Erika Meluzína vystřelil bonusový bod svému týmu JAKUB MALÝ. Asistence: Erik Meluzín.

62:10
    Adámek z kruhů trefil připraveného Schnattingera.

61:50
    Bočan likviduje střely ze všech směrů a drží naději svého týmu na zisk druhého bodu.

61:17
    Fajmon trefil obránce, kombinace hostů tím však nekončí.

60:52
    Karlovarští vyhazují a na led naskakuje nová trojice.

60:33
    Oddechový čas pro hosty.

60:33
    Nepříjemnost pro Energii! Vítek Benda (KVA) je na dvě minuty vyloučen za podrážení a Brno si zahraje přesilovku.

60:21
    Puk se přesouvá ze strany na stranu a zatím se nevystřelilo.

60:01

Ve třetí části se Kometě povedlo zápas zásluhou gólu Erika Meluzína v 54. minutě srovnat a souboj tak dojde minimálně do prodloužení.

60:00

59:40
    Pohanka zpoza kruhů trefil betony hostujícího brankáře.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:04
    Energetici se vlastní nepřesností vyhánějí z útočného pásma.

57:29
    Rymon to zkusil zprvní a poté se před Schnattingerem utvořil mírný závar, branka z toho však nepadla.

57:11
    Hosté vyhazují.

56:54
    Oddechový čas pro domácí.

56:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček I. – 2 min., nesportovní chování).

56:04
    Karlovy Vary v plném počtu.

55:37
    Domácí se osvobozují a mohou tak vystřídat.

55:23
    Kometa tlačí a střílí ze všech stran.

54:29
    Hosté tlačí a chtějí utkání zvrátit ve svůj prospěch.

54:04
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kusak – 2 min., faul loktem).

53:07
    Je srovnáno! Ivo Sedláček vyslal po levém křídle Eduarda Šalého, který z rohu kluziště nabil ERIKU MELUZÍNOVI, a ten svou přesnou trefou smazal vedení energetiků. Asistence: Eduard Šalé a Ivo Sedláček.

51:57
    Šmajda nahazuje za branku a oba celky posílají na led čerstvé síly.

50:56
    Bočan kryje další kotouč a hra se přerušuje.

50:03
    Kupčo z mezikruží provětral lapačku hostujícího brankáře.

49:08
    Na ledě zůstal po střetu s jedním ze soupeřů Jan Holemý, už se ale zvedá a bruslí ke střídačce.

49:02
    Benda pronikl až ke Schnattingerovi, ten kotouč vyrazil vedle.

48:26
    Energetici zásobují brněnskou branku střelami ze všech stran.

47:57
    Následně až k Bočanovi unikl Meluzín, kotouč mezi Bočana a tyč ale neprocpal.

47:44
    Adámek to zkusil z mezikruží, Schnattinger byl na něj připraven.

46:28
    Adámek vyslal na Schnattingera střelu ze středního pásma a obě mužstva střídají.

45:54
    Cápay s mezikruží trefil Bočanův beton.

45:02
    Další postavení mimo hru na straně hostů.

44:18
    Hra je rychlá, nestálá a kotouč se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý.

43:35
    Brněnští se při přechodu směrem dopředu dopustili ofsajdu.

42:35

41:49
    Adámek tvrdou střelou mířil nad.

41:17
    Po nátlaku Energie vyhazuje Kometa kotouč do bezpečí.

40:35
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bartes – 2 min., podrážení).

40:22
    Hosté se dostali do útoku a Meluzín si připsal první střelu v této třetině.

40:01

V druhé části se hra srovnala, za kratší konec přeci jen táhli opět hosté. V 33. minutě si energetici gólem Robina Sapouška vytvořili tříbrankové vedení. Pak ovšem přišla 36. minuta a dva rychlé góly z brněnských hokejek. Nejprve se prosadil Jakub Malý a po chvíli z přesilovky Patrik Fajmon. Další třetina začne přibližně v 19:03.

40:00

39:31
    Hosté se před sirénou pokoušejí o gól do šatny.

38:49
    Schnattinger chytá střelu jednoho z domácích a bude se vhazovat po jeho levici.

36:59
    Hosté zápas dramatizují! V přesilovkové kombinaci Eduard Šalé posunul na modrou PATRIKU FAJMONOVI, a ten nechytatelným gólem o tyč snižuje na 4:3. Asistence: Eduard Šalé a Jan Sedláček.

36:10
    Odpískána hra vysokou holí hostů a bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šmajda – 2 min., hákování).

35:32
    Smolný moment pro Bočana! JAKUB MALÝ na něj vyslal střelu zpoza kruhů a karlovarskému brankáři se kotouč od jeho hole odrazil za rameno a následný pokus o vyražení kotouče ven z brány už byl zbytečný. Asistence: Jan Sedláček.

34:53
    Krajčík od modré střílel vedle.

34:31
    Další icing ze strany domácích.

33:32
    Pěknou kombinaci rozjeli Karlovarští, do finální přihrávky na střelu však jeden z obránců vložil hůl a přerušil ji.

32:59
    Nepřesnost v rozehrávce posílá energetiky do obranného pásma kvůli zakázanému uvolnění.

32:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nedáš, dostaneš! Po nátlaku ze strany Komety se kotouči dostal ROBIN SAPOUŠEK, který svou střelou zvyšuje na 4:1 pro Energii. Bez asistence.

31:35
    Ivo Sedláček se octl sám s kotoučem před Bočanem, z bezprostřední blízkosti nastřelil tyč!

31:02
    Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Schnattingera.

29:47

29:26
    Nepřesná přihrávka a Brněnští tak znovu vyhazují.

28:42
    Hosté vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

28:22
    Seidler z mezikruží mířil těsně nad.

27:47
    Jakub Malý (KOM) zahrál vysokou holí a posílá svůj tým do dvouminutového oslabení.

27:22

27:03
    K odraženému kotouči se dostal Malý, proti němu se však skvěle vytáhl domácí gólman.

26:36
    Další vývoz kotouče a hostům se přesilovka rychle krátí.

26:11
    Domácí vyvážejí kotouč a mohou si tak na chvilku oddechnout.

25:50
    Sedláček zpoza kruhů trefil připraveného Bočana.

25:22
    Jan Botoš (KVA) vysekl hůl jednomu z Brněnských a inkasuje za to dvě trestné minuty.

24:36
    Energetikům se nedaří vůbec nic, místo jejich rozehrávky přišla další střela na Bočana.

23:50
    Když už se domácí k něčemu dostanou, tak veškeré zárodky nějakých akcí pilně přerušují brněnští obránci.

22:53
    Hosté jsou stále na puku, Západočeši se nemohou k ničemu dostat.

21:46
    Brněnští se utábořili v útočném pásmu a Bočan musí likvidovat velké množství střel.

21:09
    Šmajda při pokusu o střelu zlomil hůl a Bočan už odklepává konec přesilovky svého týmu.

20:31
    Hosté vyhazují a mohou chvíli vydechnout.

20:10
    Energetici po zahájení hry ihned útočí.

20:01

Úvodní třetina za námi! V té od začátku měli mírně navrch Karlovarští, což potvrdili brzkým gólem, když se v páté minutě prosadil Dominik Rymon. Záhy na 2:0 zvýšil svou střelou Robert Šlechta. Hosté se z dvoubrankové ztráty snažili rychle dostat a zvýšili tlak na Bočana. Domácí gólman nakonec povolil, ve 13. minutě Ivo Sedláček nabil Eduardu Šalému. Energetici však rychle znovu odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou trefy Jakuba Vogela. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:39
    Hosté přečetli kombinaci domácích a vyvážejí kotouč do středního pásma.

19:08
    Za krosček si dvě minuty odsedí Erik Meluzín (KOM).

18:50
    Rymon našel křižnou přihrávkou úplně volného Kupča, ten střelou zprvní trefil přesouvajícího se Schnattingera.

18:29
    Malý proklouzl až k Bočanovi, ten si jeho střelu bezpečně pohlídal.

17:55
    Kotouč na střídačce domácích a bude se vhazovat v jejich obranné třetině.

17:51
    Holemý od modré trefil Bočanovy betony.

17:08
    Pohanka přispěchal z střídačky k volnému puku a zpoza kruhů těsně minul branku hostů.

15:36
    Domácí využili momentu zaskočení při srovnání sil na ledě a do na Schnattingera se sám vydal Jan Botoš a navrátilec z trestné lavice JAKUB VOGEL, který po přihrávce prvního jmenovaného jednoduše doklepl kotouč do prázdné brány. Asistence: Jan Botoš.

15:27

14:35
    Kometa zasypává Bočana střelami a ozvala se i tyč, srovnávací branka ještě však nepadla.

14:05
    Nepřesná kombinace zahnala hosty ven z pásma.

13:40
    Vzápětí se ovšem mohl prosadit Matyáš Adámek, svůj únik ale zakončil střelou do ramene brněnského brankáře.

13:27
    A hostům se naskytla možnost první přesilovky, za vyhození puku mimo hřiště je na dvě minuty vyloučen Jakub Vogel (KVA).

12:11
    Ivo Sedláček si sjel s kotoučem až k Bočanovi a v předbrankovém prostoru našel připraveného EDUARDA ŠALÉHO, který střelou do odkryté sítě snižuje stav. Asistence: Ivo Sedláček a Erik Meluzín.

11:56
    Hosté se znovu pokusili o nějakou akci, domácím se zatím daří vše mařit.

11:12
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu.

10:17
    Nic se jim však vymyslet nepodařilo a hraje se tak znovu na druhé straně.

09:15
    Brno kombinuje v útočném pásmu a hledá prostor ke gólu.

07:50
    A z následného vhazování padla branka! Jan Botoš buly vyhrál, následně Václav Pohanka do mezikruží nabil ROBERTU ŠLECHTOVI, a ten přesnou pozemní střelou k tyči zařídil Energii dvoubrankové vedení. Asistence: Vladislav Pohanka a Jan Botoš.

07:44
    Kusakovu střelu vyrazili obránci do ochranné sítě a sudí přerušují.

06:54
    Brněnští čekají za vlastní brankou na rozehrávku a oba celky střídají.

06:00
    Hra se přestěhuje před Bočana kvůli icingu ze strany domácích.

05:44
    Hosté se dopustili ofsajdu a bude se vhazovat u středového kruhu.

04:19
    Brněnští se pokusili o přechod do útočného pásma, jejich hru však domácí přečetli a do samostatného úniku L'ubomír Kupčo vyslal DOMINIKA RYMONA, který z kruhů krásně vymetl levý horní roh Schnattingerovy svatyně. Asistence: L'ubomír Kupčo.

03:14
    Sýkora nahodil před bránu, nikomu z připravených útočníků se nepodařilo kotouč správně ztečovat.

02:58
    Kometě se nepovedlo dobře rozehrát a kotouč tak doplachtil na zakázané uvolnění.

02:09
    V útočné třetině se utábořili i domácí s jednu z jejich střel Schnattinger vyrazil do ochranné sítě

01:43
    Řehák zastavil neúspěšný Pohankův výhoz a otestoval Bočana střelou od modré.

00:53
    Němec se s kotoučem propracoval až k Bočanovi, na poslední chvíli mu však některý z energetiků stihl puk vypíchnout.

00:28
    Hosté je však zatím do svého pásma nepustili.

00:04
    Domácí ovládli úvodní buly a od vlastního brankáře zakládají kombinaci.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Dybal) – Benda "A", Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Vogel – Ekrt, Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek "A", Šmajda, Adámek L. "C", Seidler, Adámek M., Kupčo, Kusak

HC Kometa Brno: Schnattinger (Postava) – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček J. "C", Ulbricht, Němec – Cápay, Bartes "A", Hrnčíř, Šalé, Meluzín, Sedláček I., Horký, Malý "A", Otava, Boltvan, Nesvadba

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Belko.

Brněnským juniorům se první zápasy rozhodně nevydařily jako Karlovým Varům. Ze sedmi utkání čtyřikrát vzešli jakožto vítězové. V tom posledním na zlínském ledě po dvanácti minutách hry prohrávali 0:2. Jenže vzápětí se ke slovu přihlásil Erik Meluzín, který hattrickem řídil obrat na 5:2. Čtyřmi kanadskými body svému týmu dopomohli Ivo Sedláček a Eduard Šalé. Berani sice ještě v závěru snížili na 5:3, k ničemu dalšímu už se ale nezmohli a Kometa tak přijede do Karlových Varů po parádním obratu.

Karlovarští junioři a dorostenci procházeli sezonou bez jediné prohry. První jmenovaní nasbírali za pět zápasů skvělé skóre 32:9. Ovšem stejně jako u dorostu i jejich vítězná série skončila proti rivalovi z Plzně. Trenér Václav Eismann varoval, že právě v západočeském derby by mohl přijít tvrdý střet s realitou. Jenže rozhodně nepředpokládal, že z plzeňského ledu si jeho svěřenci přivezou takový výprask, jaký jim Indiáni nadělili. Energetici domů odjeli s debaklem 0:8 a určitě budou doufat, že byl tento zápas pouze klopýtnutím a následující duel s Brnem je zas nastartuje k výhrám.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 5. Rymon (Kupčo), 8. Šlechta (Pohanka, Botoš), 16. Vogel (Botoš), 33. Sapoušek – 13. Šalé (Sedláček I., Meluzín), 36. Malý (Sedláček J.), 37. Fajmon (Šalé, J.), 54. Meluzín (Šalé, Sedláček I.), 63. Malý (Meluzín)

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Belko