Tampa – Nashville 2:6 (kon.) | Detroit – Buffalo 6:2 (kon.) | Boston – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Minnesota 6:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 01.10.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Příprava na nový ročník NHL pokračuje. V noci ze čtvrtka na pátek se utkají také obhájci Stanley Cupu Tampa Bay Lightning s Nashvillem Predators. Zatímco domácí Blesky tedy prožívají skvělé období a budou usilovat o vítězný hattrick, tak Preds začali přestavbu kádru a ty nejvyšší ambice mít minimálně v příštím ročníku asi nebudou.

Nashville Predators:
    Ambiciózní Nashville vypadl v posledních třech letech hned na úvod play off. V minulém ročníku se navíc Preds dostali do vyřazovacích bojů doslova s odřenýma ušima a podle vedení klubu tak uzrál čas na obměnu kádru. V něm už nenajdeme brankáře Pekku Rinneho, který ukončil kariéru. Do Philadelphie odešel obránce Ryan Ellis, pokračovat pak ve městě country hudby nebudou ani útočníci Viktor Arvidsson (LA Kings) a Erik Haula (Boston). Mezi nové přírůstky naopak patří český gólman David Rittich a obránce Philippe Myers (naposledy Philadelphia). Více prostoru pak dostanou mladší hokejisté.

V přípravě dosud Predators odehráli dva zápasy na ledě floridských Panterů. Prohráli 4:5 po prodloužení a 1:3.

Tampa Bay Lightning:
    Blesky v posledních dvou letech vyhrály Stanley Cup a v nové sezóně se budou chtít pokusit o hattrick. To bude samozřejmě těžké, ale s kádrem, který má kouč Jon Cooper k dispozici, nikoliv nemožné. Osa týmu zůstala stejná. V Tampě se opět bude spoléhat na vynikajícího brankáře Andreje Vasilevského, zadáky Victora Hedmana či Michaila Sergačjova a útočníky Stevena Stamkose, Nikitu Kučerova, Braydena Pointa a samozřejmě také Ondřeje Paláta.

V přípravě na novou sezónu si Bolts zahráli zatím jen na ledě Caroliny. Odvezli si porážku 1:3, když jedinou jejich branku zaznamenal Alex Barre-Boulet.

Tampa Bay Lightning: Elliott (Miftachov) – Claesson, Bogosian, McDonagh (A), Thompson, Day, Černák – Barre-Boulet, Katchouk, Ryfors, Raddysh, Killorn (A), Dumont, Koepke, Hudon, Morand, Cirelli, Element, Stamkos (C).

Nashville Predators: Rittich (Ingram) – Benning, Harpur, Farrance, Davies, Carrier, Myers – Forsberg (A), Trenin, Pitlick, Luff, Olivier, McCarron, Afanasjev, Porco, Novak, Johansen (A), Richard, Duchene (A).

Rozhodčí: St. Laurent, South – McNamara, Barton.

00:01

01:11
    První přerušení hry. Po střele hostujícího Jakova Trenina z levého kruhu puk skončil ve výstroji domácího brankáře Elliotta.

02:08
    První práce pro Davida Ritticha. Český brankář Predators vyrazil pokus Thompsona od modré čáry.

02:52
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před brankáře Briana Elliotta.

03:38
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Hráči Preds zamkli soupeře v obranném pásmu. Z vrcholu levého kruhu střílel obránce Ben Harpur. Puk se následně odrazil k MATTOVI DUCHENEOVI a ten ho pohodlně doklepl do odkryté branky – 0:1. Asistence: Ben Harpur a Filip Forsberg.
    03:38 Matt DUCHENE - 0:1

03:39
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Boris Katchouk – 2 min., nesportovní chování).

03:55
    Hosté hrají přesilovku. Bekhendové zakončení Ryana Johansena pokryl Elliott.

04:15
    Velká šance hostí! Zakončení Filipa Forsberga skončilo na tyčce svatyně Tampy.

05:39
    Hosté přesilovou hru nevyužili. Bolts jsou v plném počtu.

06:00
    Hráče Nashvillu zastavilo odpískané postavení mimo hru.

07:01
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Přihrávku na pravý kruh obdržel Shawn Element, který také zakončoval. Mířil k bližší tyčce, tam však byla připravená lapačka Davida Ritticha. Následuje reklamní přestávka.

07:50
    Z levé strany nahazoval puk na domácí branku Afanasjev. Měla to být asi nabídka na teč, kotouč ale dolétl až k brankáři Elliottovi, který ho odrazil do rohu kluziště.

08:42
    Lighnting se zatím rozjíždějí pomalu. Nějakou větší šanci si dosud nevytvořili.

09:15
    Hostující Matt Duchene si nyní koledoval o vyloučení, držel totiž hokejku Katchouka. Rozhodčí to ale přešli.

10:11
    Teď už si domácí přesilovku zahrají. Na trestnou lavici odchází Alexandre Carrier.

10:41
    Anthony Cirelli byl přibrzděn při přechodu přes modrou čáru. Byl z toho ofsajd domácích.

11:13
    Po přihrávce Alexe Killorna byl Anthony Cirelli téměř volný mezi kruhy. Jeho možná gólovou střelu však obětavě zablokoval Matt Benning!

12:12
    Hosté oslabení přestáli. Už hrají v pěti.

13:19
    Střely na branku – 2:3

14:20
    Od modré čáry střílel Ryan McDonagh. Branku hostí však tento zkušený obránce netrefil.

14:51
    Philippe Mayers se z pravé strany natlačil až do zakončení, které pokryl Elliott. Domácí brankář pak musel rychle na nohy, protože čelil ráně Filipa Forsberga z druhé strany. I to zvládl dobře!

15:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nicholas Porco – 2 min., napadení).

15:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nicholas Porco – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Fredrik Claesson – 5 min., bitka).

16:27
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku a vyrovnávají! Steven Stamkos přenesl hru na pravý kruh, odkud střílel zápěstím ANTHONY CIRELLI a David Rittich poprvé kapituloval. Asistence: Steven Stamkos a Ryan McDonagh.
    16:27 Anthony CIRELLI - 1:1

17:55
    Domácí měli štěstí! Střela Jegora Afanasjeva z levého kruhu rozezvučela brankovou konstrukci za Elliottem!

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:31
    Hosté skórují 29 sekund před přestávkou! FILIP FORSBERG se dostal ke střele z levého kruhu a tu umístil ke vzdálenější tyčce Elliottovy branky – 1:2. Asistence: Ryan Johansen a Ben Harpur.
    19:31 Filip FORSBERG - 1:2

20:00

První třetina tohoto přípravného utkání vyšla lépe Nashvillu. Hosté působili živějším dojmem a vedou na ledě obhájců Stanley Cupu 2:1. Už ve 4. minutě poslal Preds do vedení dorážkou do odkryté klece Matt Duchene. Domácím pomohla k vyrovnání přesilová hra, kterou využil střelou z pravého kruhu Anthony Cirelli, ovšem 29 sekund před přestávkou vrátil Nashvillu těsný náskok Filip Forsberg.

20:47
    První střelu ve druhé třetině vyslal domácí Anthony Cirelli. David Rittich přerušil hru.

21:41
    Kličkující Jegor Afanasjev z pravé strany neprošel až před Elliotta. Dopředu mohou domácí.

22:15
    Zakázané uvolnění Tampy. Domácí pětice už navíc byla na ledě poměrně dlouho, což může být v případě prohraného buly nepříjemné.

22:25
    Domácí sice získali po buly kotouč, ovšem Barre-Boulet ho vyhodil na další icing. Situace se tedy bude opakovat.

22:34
    Černák to tentokrát udělal mnohem lépe než jeho spoluhráč před chvílí a domácí mohou poslat na led čerstvé síly.

24:16
    Nepřesná přihrávka Cirelliho domácí připravila o útočné pásmo. Puk doputoval až k brankáři Lightning Elliottovi, který musí rozehrávat.

24:55
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:19
    Nebezpečná střela domácího Gabriela Dumonta. Rittich musel předvést dobrý zákrok.

26:46
    Rem Pitlick našel po objetí branky Alexandreho Carriera. Ten střílel z pravého kruhu do připraveného Briana Elliotta.

27:08
    Dobré střídání hostí uzavřel další střelou Carrier. Elliott přerušil hru a tak nastává čas na reklamní přestávku.

27:36
    Šarvátka za brankou Nashvillu! Bude se vylučovat.

27:36
    Rozhodčí rozdali dvouminutové tresty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

28:35
    Ani jeden z týmů zatím nevyužil více prostoru na ledě k vytvoření nějaké gólové příležitosti.

29:28
    Hosté navyšují svůj náskok! JEGOR AFANASJEV se dostal ke kotouči na levém kruhu. Napoprvé trefil protihráče, na druhý pokus však vymetl vzdálenější horní růžek nad lapačkou Briana Elliotta – 1:3. Asistence: David Farrance a Rem Pitlick.
    29:28 Jegor AFANASJEV - 1:3

29:28
    Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Brian Elliott, přichází Amir Miftachov.
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází David Rittich, přichází Connor Ingram.

30:31
    Oba týmy vystřídaly brankáře a domácího Amira Miftachova vítá gólem opět JEGOR AFANASJEV! Domácí propadli ve středním pásmu a Preds přečíslili jejich obranu. Po rychlé souhře měl před sebou Afanasjev na levé straně otevřený prostor a přesnou střelou navýšil náskok hostů. Asistence: Anthony Richard a Thomas Novak.
    30:31 Jegor AFANASJEV - 1:4

32:48
    Nyní tu máme reklamní přestávku. Predátoři vedou o tři góly a duel tak mají dobře rozjetý.

32:48
    Domácí budou hrát přesilovku. Dvě minuty za krosček dostal Filip Forsberg.

33:13
    Z voleje vypálil Steven Stamkos. Connor Ingram zasáhl velmi dobře.

34:12
    Hosté se zatím úspěšně brání. Tampa se nemůže znovu usadit v pásmu.

34:50
    Teď už je celek z města country hudby v plném počtu.

35:58
    Domácím se momentálně vůbec nedaří. Kotouče jim odskakují a Nashville tak nemá v obraně žádné problémy.

36:25
    Nebezpečí naopak na druhé straně. Miftachov úspěšně čelil příležitosti Jakova Trenina.

37:10
    Nyní byl už domácí brankář překonán! Puk po střele Philippa Myerse prošel za jeho záda, projel brankovištěm, vypadl však vedle tyčky!

37:42
    Dvojnásobné vyloučení na straně Predators! Na trestnou lavici zamířili Matt Benning a Jegor Afanasjev. Po reklamní přestávce bude Tampa hrát dlouhou přesilovku 5 na 3!

38:19
    McCarron vyhrál vhazování a následně vytlačil hru alespoň do středního pásma.

38:46
    Z pravé strany vypálil Ryan McDonagh, Connor Ingram si však připsal důležitý zákrok. Puk nevyrazil a přerušil hru.

38:53
    Do rány Stamkose vložil hůl Myers. Kotouč skončil v ochranné síti.

39:00
    Hosté vyhodili. Do konce druhé třetiny chybí minuta.

39:47
    Hosté ubránili dvouminutové dvojnásobné oslabení! S jeho koncem navíc vyrazili do rychlého kontru a klidně mohli skórovat! Carrier vyvezl puk po levém křídle a nahodil ho před branku, kam si sjížděl Mathieu Olivier. Miftachov zřejmě ani nevěděl, jak zasáhl, touš ho však trefil do levého betonu.

40:00

Druhá třetina vyšla mnohem lépe Nashvillu. Za hosty v polovině utkání dvakrát v krátkém sledu skóroval Jegor Afanasjev, který je poslal už do třígólového trháku. Tampa mohla zmírnit skóre v závěru prostřední části, kdy však nevyužila dvě minuty trvající přesilovku 5 na 3. Po 40 minutách se tak odchází do kabin za stavu 1:4.

40:47
    První střelu ve třetí třetině vyslal domácí Barre-Boulet. Poté to zkoušel od modré Erik Černák, ovšem Ingram puk ztlumil na hrudi a přerušil hru.

40:54
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před branku, kterou od poloviny utkání hájí Connor Ingram.

41:18
    Jakov Trenin zavezl puk do útočného pásma a střelou zápěstím vyzkoušel domácího brankáře Miftachova. Ten našel kotouč ve výstroji.

41:39
    Zakázané uvolnění Tampy.

42:43
    Dorážka Michaela McCarrona zřejmě skončila na tyčce domácí branky!

43:08
    Hosté přidávají pátý gól! Po tlaku v útočném pásmu navyšuje skóre svým druhým dnešním zásahem FILIP FORSBERG – 1:5. Asistence: Alexandre Carrier a Mathieu Olivier.

44:51
    Predátoři mají nakročeno k první výhře v této přípravě. Čtyřgólový rozdíl už budou Bolts složitě mazat.

46:00
    Shawn Element se z pravé strany natlačil do zakončení. Ingram však odolal.

46:23
    Od modré čáry střílel Jack Thompson, Ingram vyrazil. Následně byla hra přerušena a tak je tu čas na reklamní přestávku.

46:31
    Střelu Alexe Killorna srazil do ochranné sítě Tyler Myers.

47:43
    Zmatky před domácí brankou vyřešil Miftachov. Brnakáře Tampy nepřekonal Alexandre Carrier.

48:25
    Tohle už začíná být debakl Tampy! Domácí obrana špatně obsazovala protihráče. Toho využil Jegor Afanasjev, který v situaci 2 na 1 našel THOMASE NOVAKA a Miftachov se už nestačil proti střelci včas přesunout. Asistence: Jegor Afanasjev a Jakov Trenin.
    48:25 Thomas NOVAK - 1:6

49:57
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mathieu Olivier – 2 min., nedovolené bránění).

50:04
    Síly na ledě se vyrovnají! Domácí Simon Ryfors držel puk v rukavici příliš dlouho a je za to vyloučen.

52:05
    Hra 4 na 4 nic vážnějšího nepřinesla. Teď už jsou oba celky kompletní.

52:49
    Hosté hrají s chutí a nyní tlačí mdlou Tampu v jejím obranném pásmu.

53:27
    Hostující brankář Ingram měl za brankou problém s napadajícím Dumontem. Do šance se však Bolts nedostali.

53:44
    Dvě minuty za krosček si vykoledoval Alexandre Carrier. Tampa tak dostane šanci zmírnit skóre v přesilové hře.

54:08
    McCarron v oslabení vyvezl puk až do útočného pásma. Tam už neobešel McDonagha.

54:43
    U levého mantinelu měl napřaženo Steven Stamkos. Puk nedolétl až na branku Preds.

55:07
    Dělovku Erika Černáka z osy hřiště pokryl Connor Ingram! Brankář Nashvillu zatím od příchodu mezi tyče v půlce duelu neinkasoval.

55:47
    Hosté jsou v plném počtu.

56:20
    Ryan Johansen bruslil s kotoučem na pravém křídle. Najíždějícího spoluhráče mu pokryl obránce a útočník Preds tak střílel. Miftachov byl připraven.

57:03
    Hostující Ingram si poradil s ranou Alexe Killorna, který to zkoušel z levého kruhu pro vhazování.

57:14
    Puk skončil na střídačce. Je tu poslední reklamní přestávka.

58:25
    O kotouč se bojuje v rohu domácího obranného pásma. Pomalu se blíží závěr duelu.

59:01
    Začala poslední minuta utkání.

59:12
    Pro střelu Rema Pitlicka si sáhl lapačkou Miftachov, který si vylepšil procentuální úspěšnost.

59:33
    Domácí v závěru alespoň snižují! Puk se po závaru před brankou odrazil na modrou k FREDRIKOVI CLAESSONOVI, jehož rána zapadla až za brankáře Ingrama, který nic neviděl – 2:6.
    59:33 Fredrik CLAESSON - 2:6

Přípravné utkání mezi Tampou a Nashvillem skončilo vysokou výhrou hostí 6:2. Predátoři byli lepší a především hladovější. Na gól Matta Duchenea ještě dokázal zareagovat v početní výhodě vyrovnáním Anthony Cirelli, ale hosté v dalším průběhu duelu rozhodli pěti zásahy v řadě. Hned tři kanadské body (2+1) zaznamenali Filip Forsberg a Jegor Afanasjev. Blesky pak mírnily výsledek až v samotném závěru gólem Fredrika Claessona.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:31 (4:8, 7:11, 13:12)

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39

David Rittich (NSH) – 6 zákroků, 1 OG, úspěšnost 85,7 %, čas na ledě 29:28 (03:45:25)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Cirelli (Stamkos, McDonagh), 60. Claesson – 4. Duchene (Harpur, Forberg), 20. Forsberg (Johansen, Harpur), 30. Afanasjev (Farrance, Pitlick), 31. Afanasjev (Richard, Novak), 44. Forsberg (Carrier, Olivier), 49. Novak (Afanasjev, Trenin)

Tampa Bay Lightning: Elliott (30. Miftachov) – Claesson, Bogosian, McDonagh (A), Thompson, Day, Černák – Barre-Boulet, Katchouk, Ryfors, Raddysh, Killorn (A), Dumont, Koepke, Hudon, Morand, Cirelli, Element, Stamkos (C).
    Nashville Predators: Rittich (30. Ingram) – Benning, Harpur, Farrance, Davies, Carrier, Myers – Forsberg (A), Trenin, Pitlick, Luff, Olivier, McCarron, Afanasjev, Porco, Novak, Johansen (A), Richard, Duchene (A).

Rozhodčí: St. Laurent, South – McNamara, Barton

Diváci: 11 054