Lotyšsko – San Marino 2:0 (kon.) | Faerské ostrovy – S. Makedonie 1:1 (kon.) | Arménie – Srbsko 1:4 (kon.)
Německo – Izrael 3:2 (kon.) | Kosovo – Česko 0:1 (kon.) | Albánie – Andorra 2:0 (kon.)
Skotsko – Dánsko 0:1 (kon.) | Slovinsko – Anglie 2:2 (kon.) | Portugalsko – Lichtenštejnsko 11:0 (kon.)
Německo
3:2 (1:1)
Izrael
Čtvrtek 07.10.2021, 18:15 • Benteler-Arena, Paderborn • Kvalifikace ME U21 • Skupina B

S kosntatováním, že Německo v samotném závěru po gólech v 89. minutě a první minutě nastavení otočilo téměř prohraný zápas proti Izraeli k výhře 3:2 a vede bez ztráty bodu svou kvalifikační skupinu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (20:42:47)

Bez vyloučení.

Jedním slovem neuvěřitelné! Izraelci v zápasu dvakrát vedli, ale nedokázali ho dovést alespoň k bodu. V prvním poločasu se jako první prosadil ve 28. minutě Doron Leidner, aby o šest minut později srovnal Malik Tillman. Šest minut po pauze poslal hosty znovu do vedení Omri Gandelman, jenž se trefil krásně z vápna pod břevno. Němci potom soupeře tlačili, měli gólovky na dva zápasy, ale Izrael zachránil buď skvěle chytající Nir On nebo branková konstrukce. V 89. minutě ale už hosté kapitulovali, když se nekompromisní hlavičkou prosadil Kevin Schade. To ale nebylo vše! V první minutě nastavení chybovali hosté u svého vápna, Tillman sklepl hlavičkou míč na Jonathana Burkardta a ač byl kapitán Německa zřejmě faulován gólmanem, kterého si obhodil, dostrkal v pádu míč do sítě – 3:2!

90+5

90+4
    Již běží pátá nastavená minuta, původně byly signalizovány čtyři nad rámec základní hrací doby. A Němci mají rozehrávku u rohového praporku poblíž branky Izraele, což pro ně znamená tři body.

90+4
    Autor vyrovnávacího gólu Kevin Schade střídá a přepouští místo na hřišti pro Armela Bellu Kotchapa.

90+3
    Izraelci se vydali na polovinu hřiště, ale Leidner minul branku.
    90+1. Jonathan BURKARDT - 3:2

90+1
    Německo právě vstřelilo branku!
    Neskutečný závěr domácích! Hned po vyrovnání měl gólovku Thiaw. ale Nir On ho opět skvěle vychytal. V další akci hosté zbytečně ztratili ve vápně míč. Následoval tak centr z pravé strany do vápna, který Tillman výborně hlavičkou vyhrál pro JONATHANA BURKARDTA. Kapitán Německa se odpoutal od stoperů Bloriana i Itzhaka a obhodil si brankáře. Ten jej fauloval a asi by následovala penalta, ale kapitán Německa zabojoval a v pádu hlavičkou dostrkal míč do sítě!
    89. Kevin SCHADE - 2:2

89
    Nyní už to domácím vyšlo. Z levé strany přišel další dobrý centr, tentokrát v podání Katterbacha. Ve vápně si nejvýše vyskočil KEVIN SCHADE a hlavičkou nekompromisně uklidil míč kolem bezmocného gólmana do sítě. Ačkoliv je jeho příjmení v překladu škoda, nyní to pro Němce rozhodně neplatí! Asistence: Noah Katterbach.

87
    Žlutou kartu vidí také hostující Abu Alshech.

87
    Karm Jaber jde ze hřiště a posledním střídajícím hráčem hostí je Maor Levi.

86
    A opět žádná komplikace. Jak Izraelci získali míč, udělali s ním dva tři rychlé kroky a odkopli jej daleko k brance soupeře.

86
    Izraelská obranná zeď nyní vystavila další stopku domácím, přihrávka po zemi do vápna neprošla.

85
    Další kombinace Německa, tentokrát po levé straně. A po dlouhé době může být Nir On na okamžik v klidu, protože domácím nezafungovala přesná přihrávka.

84
    Je pravda, že Schade nyni v souboji před vápnem ucítil v obličeji ruce Sadeho. Jenže na druhou stranu soupeře trošku držel, proto sudí nechal hru pokračovat.

83
    Ihned poté přilétl do vápna další centrovaný míč, nyní z levé strany. Na pravém rohu malého vápna si jej našel Tom Krauß, který chtěl gólmana přehlavičkovat, ale mířil nad branku!

82
    Po Stillerově rohu se Izraelci bez problémů ubránili, následný centr z pravé strany vyboxoval Nir On.

82
    Leweling se na brankovišti pustil do rozmíšky s Levim a sudí oba kohouty uklidňuje.

82
    Němečtí fotbalisté si našli jeho odkop od branky a už zase kombinují před brankou Izraele. Hosté se prakticky nedostávají za půlku a budou čelit dalšímu rohu soupeře.

81
    Vůbec bych se nedivil, kdyby žlutou kartu za zdržování viděl při dalším odkopu míče také izraelský gólman Nir On.

80
    Možná už se dostavuje menší frustrace domácích. Malik Tillman zezadu zajel do Karma Jabera a může být rád, že z toho je žllutá karta. Nebo spíš fotbalovou terminologií "oranžová".

79
    Gil Cohen ví, že nyní už nebude moct zdržovat, nebo uvidí druhou žlutou kartu.

77
    Další střídání Německa. Luca Netz dnes dohrál, na plac míří Noah Katterbach. Ze hřiště míří i Yannik Keitel a spoluhráčům se pokusí pomoct vyrovnat Tom Krauß.

77
    Další velká šance Německa. Stoper Max Bauer si seběhl do vápna na dobrý Stillerův roh a zakončil hlavičkou – koníčkem, jenže i nyní zareagoval Nir On, celým jménem Omer Yaacov Nir On, výborně a míč reflexivně vyrazil!

76
    Centr Tillmana odhlavičkovali hosté pouze do zdánlivého bezpečí, na další roh.

75
    Karm Jaber zápasnickým chvatem sejmul na pravé straně Lewelinga a vidí jasnou žlutou kartu. Na trávníku zůstal po jeho zákroku poměrně slušný "krtinec".

75
    Míč po rohu Tillmana propadl do vápna na Thiawa, který byl posledním hráčem, od kterého šel míč do zámezí.

74
    Izraelci budou tahat čas, to je šestnáct minut před vypršením řádné hrací doby jasné. Nechci nyní sahat Elmkiesovi do svědomí, ale jeho křeče před rohem Německa nebyly až zas tak vážné.

73
    Kombinace domácích po pravé straně žádný efekt nepřinesla, vzápětí musel Netz poslat míč dozadu na stopery.

71
    Izraelci následně odkopli míč až za polovinu hřiště a uklidňují nyní svou rozháranou defenzívu.
    70. Šance Německa zůstaly nevyužity

70
    Neskutečné, co nyní Němci nevyužili. Jen aby to mladý Nationalmannschaft nemrzelo. Výborný centr z levé strany si našel Burkardt, ale domácí kapitán nešel příkladem a nedokázal překonat Nir Ona, který takřka na brankové čáře vytáhl výborný zákrok. Jeho parťáci před brankou nepokryly volného Malika Tillmana, jenž mohl uklidit míč podruhé do sítě, ale trefil břevno!

70
    Nir On nyní vůbec nereagoval na míč, který prolétl malým vápnem. Nikdo z hráčů Německa na něj ale nedosáhl.

67
    Itay Buganim otálel z opuštěním travnatého pažitu a vidí od sudího žlutou kartu, což mu ale vůbec nevadí.

67
    Se střídáním přichází i hosté a půjde dokonce o dvě změny v sestavě. Dolů jde Itay Buganim a Ido Shahar, místo nich si zahrají Zohar Zasno a Ihab Abu Alshech.

67
    Německo poprvé střídá. Z placu jde útočník Erik Shuranov, kterého nahradí forvard Fürthu Jamie Leweling

66
    Hosté rozhodně nebudou nikam chvátat. Tomu odpovídá i jejich hra, jelikož se do žádných velkých akcí nepouštějí a pečlivě brání.

65
    Stoper Thiaw přebral míč na půlící čáře a dívá se, komu by nahrál. Jenže nemá nikoho, kdo by se mu nabídl.

63
    Dlouhý centr do vápna si na pravé straně našel Kevin Schade, který soupeře přehlavičkoval. Ale škoda pro Německo, jeho pokus hlavou totiž šel vedle vzdálenější tyče.

63
    Případná ztráta by byla pro Německo komplikací, jelikož oba týmy mají po dvou zápasech plný počet bodů. Na druhou stranu se jedná teprve o třetí zápas z celkových deseti.

61
    Prudký centr kapitána Jonathana Burkardta nenašel nikoho z domácích hráčů a trenér Německa Antonio Di Salvo jen kroutí hlavou.

60
    A následně musí domácí opět začít ze své poloviny.

59
    Stillerův přímý volný kop ale šel přesně na hlavu Ora Bloriana, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

58
    Po autovém vhazování z pravé strany se míče těsně před vápnem chopil Yannik Keitel, který byl poslán na zem Elmkiesem a Němci budou mít zajímavou standardní situaci.

56
    Další německý rohový kop nepřinesl žádné ohrožení branky Nir Omana, který byl navíc faulován na malém vápně Burkardtem.

55
    Po levé straně prošel až do vápna Tillman, jeho přihrávla ale byla sražena na roh a německý ofenzívní hráč jej také rozehraje.

54
    Gandelman se nyní zapsal do statistik faulem na Burkardta.
    51. Omri GANDELMAN - 1:2

51
    Izrael právě vstřelil branku!
    Jenže domácí tým si nedal pozor na zadní vrátka. Izraelci se postupnou kombinací dostali k centru z levé strany od Sadeho, který propadl hranici penaltového puntíku pro OMRI GANDELMANA. Keitel podskočil míč, Netz neuhlídal izraelského záložníka a ten se trefil do levé šibenice! Asistence: Iuval Sade

48
    Tlak německých fotbalistů na úvod druhého poločasu neustává. Dobrou kombinací se hráči v bílém dostali k rohovému kopu.

46
    Do druhého poločasu už nevyběhne Ethane Azoulay, kterého střídá Glezer Tamir Itzhak. A nenastoupí ani Osher Davida, který pouští na plac Iuvala Sadeho.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:17.

První poločas je u konce a byť měli Němci převahu, stav bezbrankový. Hosty totiž poslal do vedení ve 28. minutě poměrně z ničeho Doron Leidner, ale z průběžného náskoku se hosté radovali jen šest minut, než dokázal srovnat Malik Tillman. Souboj o první místo tabulky po třech zápasech je tak stále otevřený – 1:1.

45+1

45
    V prvním poločasu bude nastavena jedna minuta a hned na jejím začátku fauloval Azoulay domácího střelce Tillmana.

44
    Po dlouhé době se do útočení také dostali hosté, ale akce Davidy nemůže pokračovat, jelikož forvard Izraele je lapen v ofsajdu.

39
    Tillman je při chuti, jeho další střelecký pokus ale zastavuje brankář hostí.

38
    K přímému volnému kopu se postavil Stiller, jenž se zvápětí dostal i ke střele, nciméně jeho pokus byl zblokován.

37
    Žlutou kartu dostává Azoulay Eitan, který hodně tvrdě zastavil kapitána Jonathana Burkardta.

34
    Domácí se po velkém tlaku a dvou rozích prosazují. Shuranov přihrál na MALIKA TILLMANA a ofenzívní hráč Německa srovnává stav. Asistence: Erik Shuranov.

33
    Velký tlak Německa a dva rohy během jedné minuty. Na Stillerův centr si naskočil Shuranov a Nir On poslal míč právě znovu na roh. Teď je obrana hostí v jednom kole!

28
    Hosté jsou nečekaně do vedení, když DORON LEIDNER otevírá po osmadvaceti minutách stav zápasu.

27
    Netz fauloval Shahara a u míče v dobré pozici zůstanou hosté.

25
    Stiller z přímého kopu zkusil ohrozit branku Nir Ona, ale nemířil přesně a dobrá šance tak vyznívá do ztracena.

24
    Žlutou kartu dostává obránce Doron Leidner po faulu na Schadeho.

21
    Se střelou Mboma neměl brankář žádnou práci, balón mířil mimo tyče jeho brány.

18
    K volnému přímému kopu se postavil Elmkies z Izraele, ani tentokrát si s nabídnutou příležitostí nedokázali hosté poradit s gólovou radostí.

17
    Mbom zastavil Leidnera jen za cenu nedovoleného zákroku.

15
    Dva rohové kopy v krátkém sledu mohl zahrávat také Izrael. Oba dva centroval Davida, ale německá obrana je pozorná.

13
    Po zákroku izraelského brankáře Nir Ona bude Německo zahrávat rohový kop.

12
    Střela z kopačky Schadeho minula bránu Izraele.

11
    Přímý kop domácího Německa rozehraje Tillman.

8
    Domácí zůstanou u míče, Jaber se totiž provinil faulem na kapitána Německa Burkardta.

7
    První střelu na bránu poslal Shuranov, jeho pokus ale bez problémů zastavil Nir On.

1
    Německý hráč Schade se provinil faulem na Cohena.

1

Německo: Philipp – Mbom, Bauer, Thiaw, Netz – Keitel, Stiller – Schade, Tillman, Burkardt – Shuranov
    Náhradníci: Mantl – Katterbach, Jäkel, Bella Kotchap, Bätzner, Appelkamp, Krauß, Leweling, Beyer

Izrael: Nir On – Shahar, Blorian, Cohen (C), Azoulay, Buganim – Jaber , Elmkies, Gandelman, Leidner – Davida
    Náhradníci: Zamir – Tamir Itzhak, Levi, Sade, Abu Alshech, Zasno, Glezer, Nachmani, Mahluf

Rozhodčí: Petrescu – Grigoriu, Badea (všichni Rumunsko).

Oba týmy zatím procházejí kvalifikací výborně, neztratily totiž ani bod. Němečtí fotbalisté totiž nejprve urvali povinné vítězství v San Marinu 6:0 a poté dovezli i tři body z Lotyšska výhrou 3:1. Nyní se tak konečně představí doma.

Izraelci vybojovali tři body na horké maďarské půdě, kde soupeře přemohli výsledkem 2:1. Poté si zapsali stejně cenné tři body na hřišti dalšího nepříjemného soupeře, když zdolali Polsko také 2:1. Třetí venkovní zápas ze tří tak odehrají v Benteler Areně v Paderbornu.

Hezký čtvrtečmí večer, máme tady další reprezentační přestávku a to znamená jediné – další kvalifikační zápasy na jednotlivá mistrovství. My se v tomto textovém on-line přenosu zaměříme na kvalifikační duel na ME U21 mezi Německem a Izraelem. Zápasem Vás provede Radim Polák.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.