Lotyšsko – San Marino 2:0 (kon.) | Faerské ostrovy – S. Makedonie 1:1 (kon.) | Arménie – Srbsko 1:4 (kon.)
Německo – Izrael 3:2 (kon.) | Kosovo – Česko 0:1 (kon.) | Albánie – Andorra 2:0 (kon.)
Skotsko – Dánsko 0:1 (kon.) | Slovinsko – Anglie 2:2 (kon.) | Portugalsko – Lichtenštejnsko 11:0 (kon.)
Albánie
2:0 (1:0)
Andorra
Čtvrtek 07.10.2021, 19:00 • Elbasan Arena (Elbasan). • Kvalifikace ME U21 • Skupina G

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc. (21:01:44)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:9.

Druhá půle se hrála dlouho bez branek, domácí sice dál útočili, byli nebezpeční a kopali dokonce penaltu, ovšem hosty držel nad vodou vynikající Gimenez. V nastavení si přeci jen vybral slabší moment a domácí znovu díky přímému kopu zvýšili své vedení a zároveň dali výsledku konečnou podobu. O oba zásahy se postaral Ernest Muci.
    Andorra toho směrem dopředu moc nepředvedla, ve druhém dějství prakticky nic.

90+5

90+4
    Domácí ještě budou vhazovat u pokutového území soupeře, duel za chvíli skončí.

90+3
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Celhaka, přichází Vangjeli.
    90+1. MUCI - 2:0

90+1
    Albánie právě vstřelila branku!
    ERNEST MUCI se přeci jen druhého zásahu dočkal. V tomto případě i díky menšímu zaváhání hostujícího gólmana, který střelu soupeře vyrazil pouze do břevna, od kterého se míč odrazil za brankovou lajnu.

90+1
    Nastavují seč čtyři minuty a domácí rozehrají přímý kop.
    90. Asllani (ALB)

90
    Asllani nechal pořádnou dělovkou vyniknout pouze brankáře hostů, který excelentním zákrokem balón vyrazil. Následně se k odraženému míči dostal Nikqi, ale svoji střelu adresoval vedle bližší tyče.

88
    Gimenez sebral míč do rukou proti pravidlům, neboť jako poslední se jej dotkl jeho spoluhráč a nasměroval malou domů. Domácí tak budou rozehrávat v pokutovém území, zajímavá situace.

86
    Gimenez po malé domů nerozehrál moc dobře, jeho spoluhráčům se povedlo dostat míč aspoň za postranní čáru.

85
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Müller, přichází Herjemine.

85
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ines, přichází Bardina.

84
    Ubach snad vůbec poprvé ve druhé půli prověřil střelou z dálky Tafasovu pozornost, ten neměl moc těžkou práci a míč zpracoval v rukavicích.

83
    Po několika pasech následoval centr z levého křídla, který vyboxoval připravený gólman Andorry.

82
    Albánci oblehli velké vápno, ale místo střely si mezi sebou přihrávají.

80
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Dobra, přichází Peposhi.

80
    Kapitán Andorry zůstává ležet na trávníku a reklamuje úder do citlivého místa, rozhodčí však situaci zřejmě neviděl, takže nikoho netrestá.

78
    Domácí se po delší době dostali do zakončení, Asllani si ale nezpracoval pořádně přihrávku a zamířil jen vedle vzdálenější tyče.

75
    Nepřesná přihrávka domácích a míč letí jen do zámezí. Hosté budou vhazovat aut. Hra se v posledních minutách trochu zklidnila.

73
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Guerrero, přichází Mateos.

71
    Muci znovu v šanci, po rohovém kopu zakončoval z voleje těsně vedl bližší tyče.
    70. Penalta

70
    Ernest Muci se druhého gólu nedočkal. Domácí fotbalista zamířil na levou stranu, ale míč nezvedl dostatečně, hostující brankář stranu vystihl a míč stačil vyrazit nad břevno.

69
    Gimenez si vyběhl pro míč až k hranici pokutového území, na ten nedosáhl a navíc fauloval soupeře, aspoň dle mínění hlavního arbitra. Docela přísně posouzené, ale bude to pokutový kop.

67
    Hodně nepřesně si teď domácí přihráli, čímž přišli o balón.

66
    Na přihrávku před odkrytou část hostující svatyně si nabíhal jeden z hráčů Albánie, ale míč se k němu nedostal.

63
    Izquierdo si všiml vyběhnutého brankáře a zkoušel jej střelou z dálky překvapit, jenže mezi tři tyče míč neposlal.

62
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Garcia, přichází Ferreira.

60
    Rohový kop rozehrál domácí tým, ale šanci si nevytvořil.

58
    Albánci drží míč na kopačkách a v klidu si hlídají svůj těsný náskok. Hosté se ve druhé půli k domácí bráně moc nedostali.

56
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Karrica, přichází Prengaj.

56
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Cara, přichází Nikqi.

55
    A rázem přišlo nebezpečí pro jejich bránu, Dobra střílel z dálky a jeho ránu tečoval do protipohybu svého gólmana jeden z hostů, naštěstí pro Andorru mimo.

54
    Hosté se hodně rozčilují poté, co hlavní arbitr posoudil jejich zákrok jako faul.

51
    Domácí si nyní počínali kousek za středovou lajnou nedovoleně, soupeř bude odtud rozehrávat.

50
    Dlouhý míč zaletěl přímo do náruče vyběhnutého gólmana Albánie.

48
    Nepříliš povedená rozehrávka končí míčem v zámezí.

47
    Domácí po faulu rozehrají z podobné pozice, ze které v první půli na druhé straně skórovali.

46

A v první půli se už nic nestane. Domácí jsou aktivnějším i nebezpečnějším mužstvem a zaslouženě vedou, ačkoliv jejich náskok mohl být rozhodně vyšší. Hosté se sice do jedné velké možnosti dostali také, avšak zastavil je ofsajd, jinak se domácí brankář musel spíš nudit.

45+2

45+1
    Cara při souboji o míč u pravé hranice pokutového území upadl, ale rozhodčí penaltu nepíská.

45+1
    Nastavovat se bude ještě minuta.

44
    Dobra mohl zvýšit náskok svého mužstva, prakticky sám před brankářem však neuspěl, když z ostrého úhlu trefil nepříliš prudkou střelou pouze vyběhnutého gólmana.

42
    Karrica střílel z dálky příliš vysoko nad hostující bránu. Takto to zřejmě nechtěl.

40
    Tafas hodně riskantně rozehrál a málem z toho byla šance soupeře, který se dožadoval i pokutového kopu poté, co jeden z hráčů skončil na trávníku, ale hraje se dál.

38
    Domácí pokračují v aktivitě, drží balón a vyráží do útoku.
    36. MUCI - 1:0

36
    Sám faulovaný ERNEST MUCI se postavil k exekuci, prostřelil zeď a míč poslal do vzdálenějšího dolního rohu brány, kde Gimenez neměl šanci být včas a po míči se jen ohlédl.

35
    Garcia fauloval Muciho a je z toho nebezpečí pro hostující svatyni, Albánie bude rozehrávat přímý kop z hodně dobré vzdálenosti.

34
    Jeden z obránců Andorry na nic nečekal a volný míč odkopl do bezpečné vzdálenosti.

33
    Tafas vyběhl ven z velkého vápna, aby byl u letícího balónu dřív a aby jej odehrál před dobíhajícím protihráčem včas do bezpečí.

31
    Žlutou kartu dostává Ndrecka (Albánie) za faul na unikajícího Ubacha.

30
    Cara se pokoušel vrátit přihrávku nabíhajícímu spoluhráči, ale to se mu nepodařilo.

29
    Cara střílel tvrdě z dálky, ale pouze do gólmanovy náruče.

28
    Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do další možnosti, ale špatně si přihráli, čímž se připravili o míč.

27
    Dobra zůstal zapomenu hostující obranou, ale gólmana nepřekonal, ale i kdyby ano, branka by pro ofsajd neplatila.

25
    Na trávníku leží Asllani, hra je přerušena.

23
    Ale i hráči fotbalového trpaslíka nehráli nyní čistě a do šance se tak nedostali.

22
    Albánci se nyní provinil faulem u brány soupeře a míč mu tak musí odevzdat.

21
    Karrica to zkusil z dálky, ale mezi tři tyče vůbec nezamířil a Gimenez může v klidu rozehrávat.
    19. Cara (ALB)

19
    Další možnost Albánie, Ndrecka našel obloučkem před bránu volného Caru, který opět hlavičkoval, ale znovu neuspěl, v tomto případě jej vychytal Gimenez.

16
    Pěkný centr z levého křídla v podání domácích a před malým vápnem se dostal k hlavičce Cara, leč mířil do zámezí.

15
    Karrica se před pokutovým územím hostů dostal k míči, ale jeho následná střela směřovala daleko vedle vzdálenější tyče.

13
    Vales se sice ocitl sám před brankářem, ale nejen, že hlavou mířil mimo, navíc stál v ofsajdu.

13
    Poprvé mohou zahrozit hosté, kteří rozehrají standardku na soupeřově polovině.

12
    Andorra opět zahrála dobře v obraně, její hráči odkopli míč do bezpečné vzdálenosti.

11
    Asllaniho střela z dálky byla tečována a skončila mimo bránu. Bude to druhý roh pro domácí.

9
    Brankář hostů měl teď co dělat, aby na vysoký míč dosáhl. I díky své výšce se mu to povedlo, čímž zabránil šanci Albánců.

7
    Gimenez sebral letící balón z pravé strany do náruče a s rozehrávkou nepospíchá.

7
    Dobra střílel těsně za hranicí pokutového území, ale trefil jen protihráče před sebou.

4
    Hosté po jeho rozehrávce odhlavičkovali míč do bezpečí, ale soupeř pokračuje v útočné snaze.

3
    Jen sem to dopsal, přišla jejich první možnost. Marku nebezpečně střílel z pravé strany na bližší tyč a jen vynikající zákrok Gimeneze zabránil gólu. Brankář hostů fantasticky vyrazil balón na roh.

3
    Od úvodního výkopu jsou u míče převážně domácí hráči, ale příliš daleko se dostat nemohou.

1

Albánie: Tafas – Marku, Selmani, Pellumbi (C), Ndrecka – Dobra, Asllani, Karrica – Celhaka, Muci, Cara.
    Náhradníci: Laroshi – Preka, Lakti, Nikqi, Gjini, Goga, Vangjeli, Peposhi, Prengaj.

Andorra: Gimenez – Guerrero, Vales (C), Trave, Ines – Pubill, Izquierdo, Müller, Planes – Ubach, Garcia.
    Náhradníci: Pascual – Herjemine, Torra, Llorens, Carvalho, Bardina, Mateos, Ferreira.

Rozhodčí: A. Troleis – A. Christiansen, J. Marni Johannesen (všichni FRO).

Andorra

Fotbalový trpaslík a největší outsider skupiny zatím zcela jasně naplňuje všechny předpoklady. Andorra má na svém kontě nula bodů a žádný vstřelený gól. Nejprve doma podlehla Albánii 0:3, jak už bylo zmíněno, následovala cesta do Kosova a porážka 0:2 a poté těsná domácí prohra 0:1 se Slovinskem, které kýžený gól vstřelilo až v 61. minutě zápasu. Podaří se domácím prolomit střelecké trápení dnes?

Albánie

Domácí tým odehrál dosud dva zápasy s rozdílným výsledkem. Zatímco v prvním utkání kvalifikace, kdy narazil právě na Andorru, akorát na jejím hřišti, se radoval z výhry 3:0, v tom druhém už tak úspěšný nebyl. Ve druhém klání skupiny změřil síly s českým výběrem, který doma neponechal nic náhodě a svého protivníka deklasoval poměrem 4:0, když tři branky vstřelil už v prvním půli. V tuto chvíli tak Albánii patří čtvrté místo, ale stejného bodového zisku dosáhlo další trio mužstev.

Dobrý den, máme tu reprezentační přestávku a mezinárodní duely. V tomto on-line přenosu budeme sledovat souboj kvalifikace ME hráčů do 21 let mezi Albánií a Andorrou. Oba týmy hrají v "české" skupině G a velkým favoritem je jihoevropský tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.