Chabarovsk – Čeljabinsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 3:4 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Red Star Kunlun
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Sobota 09.10.2021, 18:30 • Arena Mytishchi, Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu z KHL. Společně budeme sledovat utkání mezi Kunlunem a moskevským CSKA. Začínáme v 18:30. Příjemnou zábavu!

RED STAR KUNLUN

Čínský celek, který letos hraje své domácí duely v ruském Mytišči, nasbíral jen 8 bodů. Je tak vůbec nejhorším týmem celé soutěže, tudíž není pochyb, že hosté dnes budou favoritem. Hokejisté Red Star ale vyhráli dva z posledních čtyř zápasů. Na vítězství v poměru 4:2 nad Viťazem ale navázat nedokázali, neboť minule padli na ledě CSKA 1:4. V čele produktivity týmu se nachází Spencer Foo, který dosud nasbíral 6 branek a 5 asistencí.

CSKA MOSKVA

Jeden z hlavních favoritů na zisk Gagarinova poháru zatím rozhodně nepůsobí dominantním dojmem. CSKA v prvních patnácti zápasech získalo jen 20 bodů, takže v tabulce Západní konference je „až“ čtvrté. Z uplynulých šesti bitev má moskevský tým jen 50% úspěšnost. Naposledy ale vyhrál 4:1 s Kunlunem a o dva dny později předčil v derby Dynamo poměrem 3:0. Nejvíce bodů zatím posbíral Sergej Plotnikov, jenž má na kontě 6 branek a 8 asistencí.

Československá stopa

Do utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Vzájemné zápasy

CSKA Moskva – Kunlun 4:1

Red Star Kunlun: J. Smith (Lazušin) – Sproul (A), Chelios, T. Schultz, Bartley (A), N. Chlystov, Fram, Yuen, Jen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Nicholls, Yip (C), C. Kane – Tyler Wong, Werek, Pu – Riche, Squires.

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – Arťom Sergejev, Kaliničenko, Lugovjak, N. Nestěrov, Gilmour, V. Svedberg (A), M. Ibragimov – Slepyšev, P. Karnauchov, Andronov (C) – M. Guskov, Grigorenko (A), S. Plotnikov – Okulov, Wallmark, Poltapov – Chulapov, Kotkov, Světlakov – Mingačjov.

Rozhodčí: Gofman, Spirin – Gorděnko, Ponamarenko.

Kunlun nastupuje v červených dresech, CSKA v dresech bílých.

00:01

00:29
    Spencer Foo nahodil puk do útočného pásma, tam jej ale dříve dobruslili hostující hokejisté.

01:02
    Michail Grigorenko vystřelil z levého křídla těsně nad horní tyč. Jeremy Smith lapačkou touš promáchl.

01:22
    Do kvalitní pozice se dostával Andrej Světlakov, jehož střela zamířila vysoko nad horní tyč. Nicméně moskevský tým se znovu připomněl.

02:03
    Semjon Lugovjak dostal puk na modré čáře přesně na hůl. Následně vystřelil, ale Smith úspěšně zasáhl.

02:37
    Andronov se snažil propasírovat puk do předbrankového prostoru, tam ale výtečně bruslí zasáhl vracející se Jake Chelios.

03:15
    Luke Lockhart si najel mezi kruhy, odkud vystřelil zápěstím. Ivan Fedotov předvedl první těžší zákrok.

03:37
    Spencer Foo dostal taktéž prostor ke střele. Fedotov byl ale na zemi včas, takže hrudí zakročil.

03:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Favorit dnešního utkání se poměrně brzy dostává do vedení! Vladislav Kotkov dostal kotouč na hůl a poté pálil z otočky. Od betonu Smithe se černá guma odrazila ke zcela volnému NIKITU NESTĚROVOVI, jenž ji přesně zametl pod horní tyč. 0:1. Asistence: Vladislav Kotkov a Andrej Světlakov.
    03:58 Nikita NESTĚROV - 0:1

05:10
    Nyní se do tlaku dostal Kunlun, ale žádná větší šance v jeho podání nepřišla. Teď přichází na řadu komerční pauza.

05:36
    Hostující tým si nyní přihrává na své polovině kluziště. Obrana domácích je ale kvalitně zformována.

06:21
    Přechod přes útočnou modrou čáru se Wallmarkovi moc nepovedl. Pískal se ofsajd, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:40
    Viktor Svedberg napálil kotouč z poměrně velké dálky. Pro Smithe se nejednalo o žádný těžší zákrok.

07:10
    Světlakov se už už hnal do zakončení na levé straně, ovšem také v této chvíli se pískal ofsajd. Hokejisté Kunlunu měli štěstí.

07:45
    Tyler Wong byl tvrdě odstaven ve středním pásmu. Poté se hosté hnali kupředu, ale bylo jasné, že Okulov mezi třemi hráči nepronikne až ke střele.

08:03
    Velká šance CSKA druhou brankou nekončí. Smith škobrtnul na brankovišti, ale hosté toto zaváhání potrestat nedokázali. Brankáře svého celku zastoupil Jason Fram.

09:09
    Hosté si stále drží mírnou převahu. Momentálně operují znovu v útočném pásmu, ale hrají jen okolo mantinelu.

09:56
    Smith musel předvést dva zákroky za sebou. Betonem touš vyrazil před sebe, se zbytkem mu ale pomohli spoluhráči.

10:30
    Josh Nicholls rychle dostal na svou čepel volný puk. Následně se obtočil a bekhendem zakončoval k bližší tyči. Ivan Fedotov zasáhl hrudí.

11:15
    Werek přistrčil kotouč k Tyleru Wongovi, který tvrdě pálil zápěstím z pravé strany. I tentokrát Ivan Fedotov předvedl další kvalitní zákrok.

11:46
    Rána Victora Bartleye byla hokejkami hostujících hráčů sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude v pásmu CSKA.

12:06
    Anton Slepyšev nabral rychlost na pravém křídle. Dostal se ke střele zápěstím, ale Smithova lapačka byla pozorná.

13:02
    Kunlun má ponechanou výhodu. Za okamžik si zahraje první přesilovku v dnešním utkání.

13:18
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).

13:29
    Josh Nicholls se dostal na levém kruhu ke střele zápěstím. Vyslal ránu po ledě, ale prostor mezi betony měl Fedotov kvalitně pokrytý.

14:08
    Moskvané se už osvobozují. Vyhodili kotouč přes všechny čáry a nyní mají dostatek času na vystřídání.

14:41
    Wong obkroužil bránu. Následně hledal spoluhráče na brankovišti, avšak neúspěšně.

14:56
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Je vyrovnáno! Čínský tým využívá přesilovku. Alex Riche si přebral puk na pravém kruhu. Kotouč ihned nahodil před bránu, kde se od brusle TYLERA WONGA hrací předmět odrazil za čáru. 1:1. Asistence: Alex Riche a Cory Kane.
    14:56 Tyler WONG - 1:1

15:55
    Nikita Nestěrov zavezl puk do útočného pásma. Poté ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů, a tak jen nahodil směrem dopředu.

17:06
    Andrej Světlakov se dostal do obrovské šance. Tváří v tvář brankáři Smithovi ale neuspěl.

17:42
    Téměř tři minuty se hraje bez přerušení. Nyní jsou aktivnější zase domácí.

18:15
    Kane poslal puk k modré čáře, odkud ale rána nepřišla. Cheliosovi černá guma utekla z čepele.

19:40
    Poslední minuta první třetiny probíhá převážně ve středním pásmu. Zřejmě už se žádné další větší šance nedočkáme.

19:58
    Kunlun si ale ještě vytvořil nápor před brankovištěm. Clifford Pu ale nedotlačil puk až do sítě.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 10 – 11

Za námi je dvacet minut dnešního utkání, po kterých platí nerozhodný stav 1:1. Už ve 4. minutě se dostali hosté do vedení díky Nikitu Nestěrovovi. Kunlun ale opticky hru srovnal a nakonec v přesilovce přece jen skóroval, když Wong přesně usměrnil přihrávku Richeho.

20:01

20:26
    Jake Chelios vystřelil zápěstím od modré čáry. Fedotov pravým betonem touš posunul do rohu kluziště.

20:59
    Hokejisté Red Star tlačili i v následujícím střídání. Do druhé periody rozhodně nevstoupili špatně.

21:22
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:54
    Sergej Plotnikov si našel prostor na pravém kruhu. Vystřelil, jenže horní tyč nakonec přestřelil.

22:25
    CSKA stále drží kotouč. Nyní se pouští do zdlouhavé kombinace.

22:35
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladislav Kotkov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

23:22
    Danila Chulapov chvíli podržel touš a následně vystřelil. Jeho rána zápěstím ale zapadla zhruba metr za zadní tyč.

23:52
    Kunlun se už dostal do zkrácené přesilovky. Zatím se však do větší příležitosti nedostal.

24:17
    Viktor Svedberg vyhazuje puk přes všechny čáry až k bráně čínského klubu.

24:42
    Ty Schultz si nabruslil na vrchol pravého kruhu, odkud tvrdě vystřelil. Ivan Fedotov pravým betonem puk vykopl.

25:46
    Cory Kane se šikovně prodral po pravém křídle. Stáhl si kotouč na střed a následně prudce vypálil. Gólman CSKA znovu svůj tým podržel.

26:29
    Přihrávka Michaila Grigorenka se na levé křídlo nedostala. Byla totiž sražena obráncem Framem za klec domácího celku.

27:22
    Alex Riche se snažil zpracovat poměrně těžkou přihrávku směřující přes celou šíři útočného pásma. Často teď sledujeme poměrně neurovnaný hokej z obou stran.

28:01
    Anton Slepyšev dostal přesnou přihrávku do prostoru mezi kruhy. V obležení dvou hráčů v červeném dresu nevystřelil přesně.

28:34
    Moskevskému celku byl odpískán ofsajd. Čeká nás vhazování ve střední třetině.

29:03
    Nikita Chlystov se probil až před brankoviště CSKA. Nepříliš přesnou pobídku neproměnil v gól, kotouč totiž promáchl.

29:32
    Arťom Sergejev nepropasíroval puk přes pozorného Jeremyho Smithe, jenž zatím chytá velmi dobré utkání.

30:12
    Victor Bartley nahodil puk na hostujícího brankáře. Ve druhé třetině na větší šance čekáme.

31:06
    Anton Slepyšev obkroužil bránu domácích a poté předložil přihrávku Karnauchovovi. Hostující útočník s číslem 15 na zádech bekhendem minul poloprázdnou bránu Kunlunu.

31:56
    Druhá formace CSKA předvedla další solidní střídání v útočném pásmu. Smith opět odolává.

32:56
    Yip přihrál na modrou čáru Kaneovi, jehož pokus skončil na pravém rameni hostujícího gólmana.

33:23
    Teď už v útočném pásmu znovu působí hostující tým. Kunlun se velmi obtížně brání.

34:22
    Střela od modré čáry byla domácím brankářem vyražena na pravou stranu. K dorážce se favorit utkání nedostal.

35:03
    Přihrávka Antona Slepyševa do předbrankového prostoru adresáta nenašla. Hokejisté Red Star zatím drží krok s CSKA.

36:09
    John Gilmour napřáhl od modré čáry. Přední tyč ale těsně minul. Posléze byla hra přerušena, tudíž vhazovat se bude v obranné třetině Kunlunu.

36:31
    Kane nedostal na pravé straně dostatek prostoru od obránců Kunlunu. Puk musel jen nahodit do útočné zóny.

37:13
    Danila Chulapov předvedl před bránou domácích krásný manévr. Posléze se puk dostal k modré čáře, odkud přišla střela. Smith ji zastavil lapačkou.

38:06
    Začínají nám probíhat poslední dvě minuty druhé periody. Uvidíme, jestli ještě jedna či druhá strana zahrozí.

38:35
    Spencer Foo nenašel místo u přední tyče. Vyrážečka brankáře Fedotova touš poslala do ochranné sítě.

39:08
    Sergej Plotnikov naprosto precizně svého spoluhráče vybízel u zadní tyče. Puk ale při zakončení šel mimo brankový prostor.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 25 – 22

Druhá perioda žádný gól nenabídla. Sledovali jsme poměrně vyrovnaný hokej, šance měly obě strany, nicméně oba brankáři předvádí velmi kvalitní výkony. Uvidíme, co nám nabídne třetí perioda, která odstartuje za patnáct minut.

40:01

40:16
    Sergej Andronov vyzkoušel pozornost domácího brankáře pár sekund po úvodním vhazování. Smith však zakročil bez větších problémů.

41:44
    Kupředu se tlačil i Josh Nicholls, jehož nahození skončilo na betonech Fedotova. Trvalejší nápor si Kunlun nevytvořil.

42:12
    Puovu ránu ze strany si Fedotov velmi dobře vyrážečkou pokryl.

43:01
    Hosté drží černou gumu ve vlastní třetině. Směrem dopředu se rozhodně jen tak neženou.

43:41
    Je pískáno zakázané uvolnění týmu v červených dresech. Vhazovat se bude před Smithem.

44:28
    Jason Fram udržel kotouč na modré čáře. Měl i štěstí, neboť hosté by se řítili do přečíslení.

45:00
    Matvej Guskov byl tvrdě přitlačen k mantinelu. Sproul mu vystavil účinnou stopku.

46:02
    Clifford Pu se na středu kluziště dostal k volnému kotouči, avšak přesnou střelu bekhendem už nevyprodukoval. Mnoho prostoru od bránících hráčů CSKA nedostal.

46:36
    Uzdravený Andrej Světlakov hraje velmi dobré utkání po svém návratu na led. Nyní dokázal zastavit rodící se přečíslení týmu z Číny.

47:17
    Luke Lockhart pálil z velkého úhlu. Trefil však jen boční síť.

48:08
    Přihrávka Kanea byla sražena do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat na středovém kruhu.

Dnešní utkání sleduje 734 diváků.

48:56
    Prochor Poltapov dostal na hůl pobídku spoluhráče Lucase Wallmarka. Prvně jmenovaný ale bekhendem touš za záda Jeremyho Smithe nedotlačil.

49:49
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Tachir Mingačjov – 2 min., vražení na hrazení).

50:07
    Přesilovka Kunlunu nezačíná pro domácí celek příliš dobře. Kotouč byl vyhozen přes všechny čáry až ke Smithovi.

50:46
    Domácí stále nedokázali pořádně udržet kotouč na svých hokejkách.

51:18
    Ryan Sproul tvrdě napřáhl od modré čáry. Zadní tyč hostující svatyně netrefil zhruba o dvacet centimetrů.

51:41
    Kunlun předvedl krásnou kombinaci, která skončila na hokejce Parkera Fooa. Hráč domácích ale brankový prostor netrefil.

51:49

52:12
    Na řadu přichází komerční pauza. Na vstřelenou branku stále čekáme, a to od 15. minuty utkání.

52:47
    Jemná teč Coryho Kanea skončila na pravém betonu gólmana hostů. Se zbytkem pomohli gólmanovi CSKA obránci.

53:48
    Matvej Guskov dostal nabito proti hokejce na vrchol levého kruhu. Jeho pumelice mezi tři tyče nezapadla.

54:16
    Nepřesná rozehrávka moskevského týmu končí zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat před Fedotovem.

54:53
    Přechodná fáze domácímu celku nevyšla. Kotouč zapadl do rohu obranného pásma CSKA, kde se svádí důrazný souboj.

55:46
    Ethan Werek si našel v mezikruží prostor. Pálil rychle příklepem, ale ani v tuto chvíli branka nepadla. Ivan Fedotov se stačil přemístit.

56:33
    Je možná překvapením, že daleko hladovější za výhrou v řádné hrací době jsou domácí, kteří ve třetí třetině působí lepším dojmem.

57:04
    Domácí celek se poprvé v utkání dostává do vedení! Josh Nicholls poslal puk na modrou čáru, ze které vyslal Ty Schultz střílené nahození. Před brankovištěm se nejlépe prosadil CORY KANE, který dotlačil puk za brankáře Fedotova. 2:1. Asistence: Ty Schultz a Josh Nicholls.
    57:04 Cory KANE - 2:1

57:12
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).

58:07
    Anton Slepyšev neprocpal svou střelu z pravého kruhu až před bránu. Nicméně CSKA se drží v ofenzivních pozicích.

58:39
    Sergej Plotnikov tvrdě vypálil, jeho rána byla přizvednuta vysoko nad bránu Kunlunu.

59:06
    Brankář hostů stále nezamířil na střídačku, přestože Moskvané mohli hrát v šesti proti čtyřem. Teď už přesilovka hostů míří do svého konce.

59:31
    Jeremy Smith úspěšně lapačkou zakročil proti střele od modré čáry. Teď na řadu zřejmě přijde oddechový čas.

59:48
    Jeden z hostujících hráčů se u zadní tyče dostal do výborné pozice, jenže poměrně ostrou přihrávku promáchl.

Statistiky

Střely na branku: 35 – 34
    Vyloučení: 2 – 3
    Góly v přesilovkách: 1 – 0
    Hity: 12 – 9
    Vhazování: 24 – 31

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Kunlun dnes překvapil celou hokejovou veřejnost, neboť dokázal porazit trápící se CSKA Moskva. V utkání celkem brzy prohrával, už ve 4. minutě se totiž trefil Nikita Nestěrov. V 15. minutě ale využil přesilovku Tyler Wong, který tečoval pobídku Richea. Na další gól si diváci museli počkat až do úplného konce třetí třetiny. Hokejisté Red Star byli opticky lepší, přičemž svou převahu proměnili v gól v 58. minutě, kdy se trefil Cory Kane. Dva body tedy bere čínský celek po výhře 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:49:20)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. Tyler Wong (Riche, C. Kane), 58. C. Kane (T. Schultz, Nicholls) – 4. N. Nestěrov (Kotkov, Světlakov)

Rozhodčí: Gofman, Spirin – Gorděnko, Ponamarenko