Kovo Praha – Plzeň 1:0 (kon.) | Hostivař – Dobřany 4:1 (kon.) | Hr. Králové – Kladno 0:6 (kon.)
Karviná – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Letohrad – Most 5:0 (kont.)
HbK Karviná
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 09.10.2021, 15:00CROSSDOCK Extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké sobotní odpoledne u sledování hokejbalové extraligy. V tomto textovém přenosu se zaměříme na souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky, konkrétně na utkání mezi mužstvy HbK Karviná a Elba DDM Ústí nad Labem.

Lépe je na tom v tabulce Karviná, která se s osmi body nachází na sedmém místě. Po dvou úvodních porážkách přišly tři výhry v řadě. Ta poslední v souboji s Letohradem, který Slezané rozhodli jedinou trefou až v prodloužení (1:0).

Ústí nad Labem je se šesti body deváté. Rovněž Elba porazila v posledním utkání po prodloužení Letohrad (3:2).

HbK Karviná: Orság (Židek) – Řiman (A), Růžička, Sladký, Vašek, Zaremba (A) – Diviš, Fárský, Havlík, Hruboš, Kaluža, Řehůřek, J. Rosůlek (C), L. Rosůlek, Stromko, Wrobel

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt (Rechtorik) – Bečvář, Grus, Haas, Poláček (A), Procházka, Sedláček – Belica, Červinka (C), Giesel, Hruška, Kapusta, Magasanik, Michajličenko, Škurla, Stupka

Rozhodčí: Michal Prudík, Vojtěch Filipiec.

00:01

00:16
    První přerušení hry. Vhazovat se bude před Orságem.

00:39
    Hokejbalisté Karviné nastoupili do utkání v bílých dresech. Hosté z Ústí nad Labem v modrých.

01:07
    Martin Vašek obkroužil branku a poté z otočky vystřelil na bližší tyč. Jeho rána se neujala, navíc byl sražen na zem.

01:42
    Velká skrumáž před karvinskou brankou. Jako vítěz z ní nakonec vyšel Jakub Orság. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

02:27
    Hruškovo nahození z pravé strany vyrazil Orság do rohu palubovky. Nyní už hrají s míčkem Karvinští.

03:03
    Lumír Rosůlek zkusil překvapit Landta střelou od modré čáry. Brankář Ústí vyrážel ramenem.

04:32
    Na ústeckou branku se hnal Hruboš. Nakonec se dostal příliš do úhlu, z něhož Landta ani nadvakrát nepřekonal.

05:04
    Domácí kombinovali za brankou soupeře. Nakonec se do střelecké příležitosti Slezané nedostali.

05:51
    Orság ukryl před dobíhajícím Gieselem balonek raději pod rukavici.

06:34
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Martin Stupka – 2 min., podražení).

07:05
    Karviná si zatím v přesilovce nepočíná dobře. Naopak to byl Petr Hruška, kdo vyvezl balonek po pravé straně a vystřelil. Jeho rána byla sražena mimo hrací plochu.

07:42
    Dominik Landt ukryl u své levé tyče do výstroje ránu vyslanou až někde od modré čáry. Následovala menší strkanice. Duel je od začátku poměrně vyhrocený.

08:02
    Lumír Rosůlek střílel z velké dálky. Jeho rána letěla daleko vedle levé tyče.

08:34
    Trest Martina Stupky je u konce. Karviná z první početní výhody příliš nevytěžila.

09:26
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Nepřehledná situace před karvinskou brankou končí vedoucím gólem. Ze skrumáže dorážel míček za Orságova záda DAVID MAGASANIK. Asistence: Martin Stupka.
    09:26 David MAGASANIK - 0:1

09:46
    Elba přidává po pouhých dvaceti vteřinách další zásah! LUKÁŠ BELICA obdržel přihrávku zpoza branky a
    bez přípravy pálil z bezprostřední blízkosti k pravé tyči. Asistence: Jan Škurla.
    09:46 Lukáš BELICA - 0:2

10:36
    Karviná je po dvou inkasovaných gólech jako opařená. Ústí naopak neustále dotírá na Orsága, který se musí mít hodně na pozoru.

11:29
    Slezané uklidňují hru a drží balonek za svou brankou. Uvidíme, zda něco vymyslí i směrem dopředu.

11:49
    Skutečně došlo k přenesení hry na protější konec hrací plochy. Tam ale Landt bez větších problémů přikryl balonek lapačkou.

12:34
    Karviná se prezentovala zblokovanou střelou z pravé strany. Následně pokryl na opačném konci nahození Orság.

12:49
    Orság zasahoval ve skrumáži. Následně museli rozhodčí Filipiec s Prudíkem hasit další vznikající roztržku.

13:09
    Vojtěch Červinka střílel z otočky po zemi k levé tyči. Orság slabší střelu ústeckého kapitána pohodlně vyrazil.

14:00
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

14:17
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Martin Stupka – 2 min., hákování).

14:32
    Elbě se po vhazování podařilo vyhodit balonek až k protější brance. Karviná do přesilovky znovu nevstoupila ideálně.

14:54
    A další vyhození. Už se nic nestane.

15:00

Skóre úvodní třetiny určily dvě slepené branky Ústí z 10. minuty, které od sebe dělilo pouhých dvacet vteřin. Skóre otevřel Magasanik, na něhož velice rychle navázal Belica. Karviné nepomohla ani přesilová hra. Tu druhou si s sebou přenese do druhé části hry.

Střely na branku po 1. třetině: 12:19

Další třetina začne přibližně v 15:40.

15:01

15:28
    Landt zasahoval na úvod třetiny lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

16:17
    Ústí už je v plném počtu. Rovněž tuto přesilovku soupeře přečkalo bez inkasované branky.

17:25
    Z pravé strany střílel z otočky Martin Vašek, kterému před branku nabíhal ještě Hruboš. Landt jeho pokus u bližší tyče vyrážel.

18:30
    Karviná je po změně stran aktivnějším týmem. Na domácích hráčích je vidět snaha s výsledkem něco udělat. Šance ale nepřicházejí.

19:23
    Petr Michajličenko se na modré čáře prokličkoval mezi dvěma protihráči, ke střele se ale nakonec nedostal.

20:10
    Adam Hruboš se dral do zakončení po pravé straně. Nakonec po souboji s obráncem upadl. Dle rozhodčích bylo vše čisté.

21:13
    Z větší dálky zkoušel štěstí Martin Říman. Landt zasahoval hrudí a poté ukryl balonek ve výstroji.

21:50
    Druhá perioda je zatím taková nemastná, neslaná. Nejsou k vidění góly ani vyložené šance. Ubylo rovněž na agresivitě z první části. Rozhodčí ještě nemuseli vylučovat.

22:44
    Karviná vede ve druhé třetině na střely 8:1. Celkově jsou oba celky na dvaceti střeleckých pokusech.

23:14
    Karviná právě vstřelila branku!
    Teď už ale Slezané snižují. Karviná se dostala do rychlého přečíslení dva na jednoho. LUMÍR ROSŮLEK potáhl míček po levé straně a místo přihrávky to vzal na sebe. Udělal dobře, jeho pokus zapadl za Landtova záda. Bez asistence.
    23:14 L. ROSŮLEK - 1:2

24:44
    Ondřej Fárský inkasoval úder od Filipa Procházky. Jsou z toho další dvě minuty pro Ústí nad Labem, konkrétně za zásah do oblasti hlavy a krku. Třetí přesilovka pro Karvinou.

25:14
    Zbyněk Sladký zacouval podél pravého mantilu za modrou čáru. Poté bylo jeho nahození sraženo mimo hrací plochu.

25:43
    Ústí nad Labem momentálně bojuje o balonek za brankou Orsága.

26:09
    A další vyhození hostujícího celku. Elba se v oslabení znovu výborně brání.

26:18
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Martin Říman – 2 min., napadení).

26:18
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Jan Kaluža – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Martin Stupka – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

26:24
    Po dlouhém přerušení zápas pokračuje. Po Římanově faulu se do sebe pustili Kaluža se Stupkou. Aktuálně se tak hraje ve čtyřech na obou stranách. Všichni jmenovaní putují na trestnou lavici, posledně dva zmínění dokonce na čtyři minuty.

26:50
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Jan Diviš – 2 min., nedovolené bránění).

26:50
    Hodně nepříjemná situace pro Karvinou. Krátce po návratu hostujícího Procházky jdou domácí do tří.

27:11
    Ondřej Poláček dostal nabito na dělovku od modré čáry. Orság jeho projektil vyrážel před sebe. Skrumáž ukončil hvizdem rozhodčí.

27:42
    Vojtěch Červinka si udělal prostor a poté střílel zápěstím od modré lajny. Jeho pokus byl sražen vedle branky.

28:13
    Karviná dostala balonek až k hostující brance. Zdá se, že nejhorší mají Slezané za sebou.

28:40
    Lumír Rosůlek drží míček na polovině soupeře. Ústí nad Labem dlouhou přesilovku v navýšení náskoku nevyužije.

28:50
    Diviš opouští trestnou lavici. Karviná hraje v plném počtu.

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

29:44
    Ještě jedno vhazování po levé ruce Landta.

29:58
    Krátce před hvizdem se ještě opřel z běhu do balonku od modré Stromko. Už to byl ale jen takový "last minute" pokus na náhodu.

30:00

Karviná ve druhé části přidala a dočkala se snížení. Ve 24. minutě se o něj po úniku dva na jednoho postaral Lumír Rosůlek. V závěru třetiny mělo Ústí nad Labem přesilovku pět na tři, pojistku ale nepřidalo. Před třetí třetinou je tak stále všechno otevřené.

Střely na branku po 2. třetině: 26:23

Další třetina začne přibližně v 16:26.

30:01

31:10
    Probíhá urputný souboj o míček v růžku hrací plochy, a to poblíž karvinské branky.

31:48
    Vhazovalo se v pásmu Karviné, po zblokované střele se ale domácí dostali do úniku dva na jednoho. Hruboš našel zprava před brankou JAKUBA WROBELA a ten vyrovnal na 2:2! Asistence: Adam Hruboš.
    31:48 Jakub WROBEL - 2:2

33:30
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, avšak bez výraznějšího efektu. Je to velký boj.

33:53
    Petr Hruška nastřelil pokusem z pravé strany jen svého spoluhráče. Od toho se balonek odrazil mimo hrací plochu.

34:27
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Jaroslav Růžička – 2 min., pozdní dohrání).

34:46
    Ústí má k dispozici přesilovku. Zatím to ale nevypadá, že by si Elba měla vzít ztracené vedení zpátky. Rozehrávat musí až od vlastní klece.

35:13
    Grusovo nahození z poloviny hřiště plesklo o Orságův beton. Hra pokračuje v rohu palubovky.

35:56
    Karviná se ke spokojenosti přítomných osvobozuje. Do konce jejího oslabení už zbývají jen sekundy.

36:27
    Růžičkův trest je u konce. Tým HbK Karviná pokračuje v plném počtu.

36:57
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (L. Rosůlek – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

36:57
    Další krušné chvíle pro Karvinou. Lumír Rosůlek vyfasoval čtyřminutový trest. Elbě se naskýtá možnost dlouhé přesilové hry.

37:11
    Jak bývá v hokejbalu zvykem, v půlce třetí třetiny si oba týmy sportovně vyměnily strany.

37:57
    Obětavý blok jednoho z domácích, který se vrhl do střely od modré. Hra Ústí je v přesilovce jinak zatím poměrně statická.

38:53
    Přesilovka Elby se překlápí do své druhé poloviny. Stává se tak v době, kdy Karvinští vyhodili hrací předmět k protější brance.

39:31
    A další karvinský odpal. Ústí si v přesilovce počíná dost bezradně.

40:01
    Martin Stupka znovu spěchá za vlastní branku.

40:26
    Matěj Sedláček tečoval u pravé tyče nahození od modré. Orság byl na svém místě!

40:57
    Karviná se dlouhé čtyřminutové přesilové hře Ústí nad Labem definitivně ubránila. A nutno říci, že poměrně bez problémů.

42:10
    Třetí dějství pomalu spěje ke svému konci. Dočkáme se rozhodnutí ještě před koncem řádné hrací doby, nebo si dáme v Karviné přídavek?

42:43
    Po levé straně pláchl David Magasanik. Křižnou střelu umístil vedle vzdálenější tyče.

43:15
    Po výběhu zpoza branky zkoušel Landta překonat Jan Diviš. V okolí hrací plochy to jen zahučelo.

43:59
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Martin Vašek – 2 min., vysoká hůl).

43:59
    Ústí nad Labem bude moci rozhodnout v přesilové hře. Hosté si berou čas na poradu.

44:18
    Karviná vyhazuje daleko od své branky.

44:50
    Jenže hosté se ještě jednou usadili v pásmu, kde rozjeli postupnou kombinaci. Po zpětné Červinkově přihrávce vypálil od levého mantinelu MARTIN STUPKA a dělovkou k bližší tyči překonal zaskočeného Orsága. Asistence: Vojtěch Červinka a Ondřej Poláček.
    44:50 Martin STUPKA - 2:3

Karviná ze startu třetí části definitivně zlikvidovala dvougólové manko a zásluhou trefy Wrobela srovnala. Následně Slezané přečkali dlouhé čtyřminutové oslabení, v samotném závěru ale Ústí dostalo k dispozici další početní výhodu. Tu deset vteřin před koncem využil ranou z levé strany Stupka, jenž našel skulinku mezi bližší tyčí a Orságem. Rozhodl tak o bodovém exportu na sever Čech.

Statistiky utkání

Střely na branku: 37:31
    Vyloučení: 8:5
    Využití: 0:1

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokejbalu zase někdy na viděnou. (17:05:21)

Filip Lefenda

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 24. L. Rosůlek, 32. Wrobel (Hruboš) – 10. Magasanik (Stupka), 10. Belica (Škurla), 45. Stupka (Červinka, Poláček)

Rozhodčí: Michal Prudík, Vojtěch Filipiec