Nashville – Carolina 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
San Jose – Vegas 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Neděle 10.10.2021, 03:10 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

To je tedy ode mě vše. Já se s vámi loučím a někdy zase u dalšího on-line přenosu z NHL na počtenou. (05:39:18)

Československá stopa v utkání:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

V oslabení: 0:1

Velkou část třetí třetiny to vypadalo, že se domácím v tomto zápase pomalu ani nepodaří skórovat, ale kontaktní branka šest minut před koncem ještě udělala ze zápasu pořádné drama.

Na teč Di Giuseppeho totiž ještě při závěrečné power play dokázal navázat svou tečí J. T. Miller a jen dvě vteřiny před koncem dokonce mohl vyrovnat Ekman-Larsson, ale toho již vychytal Skinner.

Edmonton Oilers tedy zakončil přípravu na nový ročník NHL výhrou 3:2 ve Vancouveru, ikdyž v tomto utkání nenastoupili dvě největší zbraně Olejářů, a to Connor McDavid a Leon Draisaitl. I přes výhru však byla jejich absence hodně citelná, protože Vancouver byl v tomto utkání lepším týmem.

59:58
    Ekman-Larsson mohl vyrovnat stav utkání, když se k němu odrazil puk mezi kruhy a jeho pohotovou střelu Skinner dokázal vyrazit svým betonem! Tak to byl skvělý zákrok v samotném závěru utkání.

59:29
    Edmontonu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

59:20
    Pettersson vyslal z pravého kruhu hodně nepřesnou střelu.

58:48
    Domácí trenér si ihned bere svůj oddechový čas.

58:48
    Evan Bouchard (EDM) putuje po třetí v tomto utkání na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za hákování.

58:38
    Domácí si navíc nyní ještě vybojovali faul!

58:18
    Domácí hokejisté jsou opět v šesti hráčích!
    57:42 MILLER - 2:3

57:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak tu máme ještě pořádně drama! Pettersson přihrál puk na levou stranu Hughesovi, který vyslal rychlou přihrávku přímo na hůl J.T. MILLERA, který jej usměrnil za záda Skinnera. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.

57:23
    Hughes nahrál křižně Petterssonovi, avšak jeho pohotová střela letěla mimo bránu.

57:07
    Vancouver se zatím stále drží ve svém útočném pásmu.

56:37
    Hughes poslal střílenou přihrávku na teč, ale Horvat kotouč tečoval mimo bránu Edmontonu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 54. Giuseppe (Highmore, Dowling), 58. Miller (Hughes, Pettersson) – 17. Bouchard (Turris, Nugent-Hopkins), 18. Perlini (Sceviour, Russell), 27. Yamamoto (Ryan)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Schenn, Rathbone, Poolman, Ekman-Larsson, Hughes, Myers – Garland, Pettersson, Chiasson – Pearson, Horvat, Höglander – Petan, Miller, Podkolzin – Di Giuseppe, Dowling, Highmore.
    Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Keith, Ceci, Koekkoek, Bouchard, Lagesson, Russell – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, Ryan, Puljujärvi – Benson, McLeod, Sceviour – Perlini, Shore, Turris.

Diváci: 9 350