Kazachstán – Finsko 0:2 (kon.) | Portugalsko – Lucembursko 5:0 (kon.) | Srbsko – Ázerbájdžán 3:1 (kon.)
Kosovo – Gruzie 1:2 (kon.) | Švédsko – Řecko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Sev. Irsko 2:1 (kon.)
Litva – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Ukrajina – Bosna 1:1 (kon.) | Dánsko – Rakousko 1:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Skotsko 0:1 (kon.) | Izrael – Moldavsko 2:1 (kon.) | Albánie – Polsko 0:1 (kon.)
Anglie – Maďarsko 1:1 (kon.) | San Marino – Andorra 0:3 (kon.)
Kosovo
1:2 (1:1)
Gruzie
Úterý 12.10.2021, 20:45 • Stadiumi Fadil Vokrri, Priština (KOS) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina B

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (22:49:55)

Gruzie tak Kosovu oplatila měsíc starou porážku a dostala se v tabulce díky lepšímu skóre na čtvrté místo. Další vystoupení čeká na obě reprezentace zase za měsíc. Kosovo bude hrát 14. listopadu v Řecku, Gruzie bude o tři dny dříve hostit doma Švédsko.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:8.

Gruzie porazila v Prištině 2:1 Kosovo a slaví v rámci kvalifikační skupiny B svůj vůbec první triumf. Hosté v utkání rozhodně nebyli lepším týmem, zato efektivnějším určitě.

Více ze hry mělo od začátku Kosovo, do vedení šla ale po hrubce domácího brankáře Gruzie. Muric neudržel trestuhodně v rukavicích průnikovou přihrávku a Okriašvili dostal dárek v podobě možnosti střílet do prázdné branky. Kosovo si následně vytvořilo několik zajímavých možností. Ve 39. minutě vykopával Rašaniho volej z brankové čáry Giorbelidze, o pár chvil později ale dostali domácí po faulu Kvaraccheliho možnost kopat penaltu. Té se ujal Muriqi a bezpečnou střelou do brankářova protipohybu stanovil poločasové skóre na 1:1.

Rovněž ve druhém poločase mělo Kosovo územní převahu, hrálo ale pouze po vápno. A tak udeřilo zničehonic na druhé straně. Azarov odcentroval v 82. minutě z levého okraje šestnáctky na Davitašviliho a ten hlavičkoval o zem za záda Murice. Kosovo přesto nemuselo odejít z utkání s prázdnou. V poslední minutě řádné hrací doby spálil stoprocentní tutovku Selmani, jenž z ideální pozice mířil trestuhodně nad břevno.

90+4

90+4
    Dlouhý nákop směrem vpřed doskákal jen ke Giorgimu Loriovi, který schoval míč do rukavic. Následně polský sudí Raczkowski naposledy foukl do píšťalky.

90+3
    Žlutou kartu dostává Lirim Kastrati (Kosovo).

90+3
    Žlutou kartu dostává Amir Rrahmani (Kosovo).

90+2
    Rozhodčí musel krotit potyčku, která se udála před gruzínskou brankou. Budou se udělovat žlutá napomenutí.

90+1
    Zápas bude nastaven o čtyři minuty.
    90. Selmani měl na kopačce vyrovnání.

90
    Astrit Selmani spálil stoprocentní tutovku! Dostal balon na pravou stranu vápna a mohl se zeptat brankáře, kam to chce. Svou dělovku ale vypálil trestuhodně nad břevno. Teď měla Gruzie obrovskou kliku.

90
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Vladimer Mamučašvili.

88
    Průnik čerstvého Musliji zastavil faulem kousek před velkým vápnem Grigol Čabradze. Standardka pro Kosovo, žlutá karta pro hostujícího obránce.
    87. Lobžanidze nebyl daleko od pojistky.

87
    Gruzie mohla pojistiti výhru. Po krátké přihrávce střílel kousek před hranicí malého vápna Saba Lobžanidze. Murice zastoupil Amir Rrahmani, jenž zabránil míči v cestě do branky a odhlavičkoval ho ven.