Florida – NY Islanders 5:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:1 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 5:2 (kon.) | Washington – Tampa 1:2 (po pr.) | Columbus – Seattle 2:1 (po pr.)
Boston – Dallas 3:1 (kon.) | Montreal – NY Rangers 1:3 (kon.) | Nashville – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:5 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 2:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Seattle Kraken
Neděle 17.10.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Přeji příjemně strávený nedělní den. Na počtenou! (03:46:10)

3. Elvis Merzlikins (CBJ) – 19 zákroků

Je dobojováno! Historicky první prodloužení Seattlu v NHL pro Krakeny dobře nedopadlo, radoval se totiž Columbus. Do vedení šli ale ve 35. minutě hosté díky precizní práci Brandona Taneva u brankoviště. Domácí ale vstoupili do třetí třetiny skvěle. Byli aktivní a odměnou jim za to byla vyrovnávací trefa Erica Robinsona. V prodloužení se trefil Patrik Laine, tudíž Columbus zvítězil i ve druhém utkání v nové sezoně. Seattle posbíral tři body ve třech zápasech.

62:16 Patrik LAINE - 2:1

62:16
    Columbus právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo 136 sekund. Zach Werenski získal prostor na středu kluziště, aby po své pravé ruce mohl oslovit PATRIKA LAINEHO. Finský kanonýr našel z kruhu volný prostor mezi lapačkou a betonem Philippa Grubauera. 2:1 po prodloužení. Asistence: Zach Werenski a Max Domi.

61:56
    Při protiútoku dvou na jednoho nezpracoval Max Domi skákavou přihrávku svého spoluhráče.

61:31
    Jakub Voráček se ve velké rychlosti dostával do otevřenější obrany Seattlu. V rozhodující chvíli mu ale puk utekl.

61:12
    Adam Larsson předložil přihrávku Jadenu Schwartzovi. Útočník s číslem 17 na dresu ale trefil hokejku bránícího hráče, od které šel puk do ochranné sítě.

60:49
    Teď už ale kotouč drží hosté. Uvidíme, co se jim podaří vymyslet.

60:22
    Prodloužení začíná v útočném pásmu Columbus, jehož aktivitu načal Zach Werenski.

60:01

Ve třetí třetině Columbus po zásluze vyrovnal, když se v 51. minutě trefil Eric Robinson. Teď je jisté, že si oba celky připíší bod. O ten druhý si to rozdají v prodloužení nebo v nájezdech.

Střely na branku po 3. třetině: 23 – 19

60:00

59:17
    Elvis Merzlikins se musel mít na pozoru. Nebezpečný byl za jeho bránou hlavně Jordan Eberle, jenž se rychle vytočil a následně zakončil. Lotyšský brankář si spodní část své brány pokryl.

59:02
    Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Útočnou akci zakládá klíčový obránce domácích Zach Werenski.

58:39
    Mason Appleton zavezl touš jen do rohu kluziště. Jeho spoluhráči mezitím střídají.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 51. E. Robinson (Hofmann, Harrington), 63. Laine (Werenski, Domi) – 35. B. Tanev (Donato)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Texier, Laine – O. Bjorkstrand (A), Roslovic, Nyquist – Domi, Sillinger, Jenner (C) – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.
    Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Donskoi, Wennberg, Barre-Boulet – B. Tanev, Geekie, Donato – Appleton, Sheahan, Bastian.

Rozhodčí: McCauley, Dwyer – Cormier, Flemington

Diváci: 17 593