Chomutov – Kladno 2:8 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:4 (kon.)
AZ Havířov
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 19.10.2021, 18:15 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

59:09
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Man – 2 min., podrážení).

57:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    Teď už se ale domácí dočkali. KAMIL DRÁBEK se trefil z pravého kruhu přesně do vzdálenější šibenice a je to 1:4. Asistence: Samuel Jung.

57:18
    Čestný úspěch AZetu měl na hokejce Karas, ale ani na dvakrát z blízka Smolku nepřekonal.

56:11
    Hosté šli 3 na 1, ale Jan Valouch si včas lehl do jejich přihrávky a zabránil tím hostům skórovat.

53:03
    Buly před havířovskou brankou. Oddechový čas pro domácí.

50:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ TOBOLA dostal křížnou přihrávkou nabito do levého kruhu odkud po ledě trefil poloodkrytou branku. Asistence: Matěj Štiak a Robert Chlán.

49:24
    ONDŘEJ KRČMARSKÝ si najel do mezikruží a jeho polovysoká střela skončila po teči v brance – 0:3. Asistence: Sebastian Glas.

48:22
    Chlán byl sám před havířovskou brankou, dlouho mířil, ale nakonec poslal puk mimo tři tyče.

45:58
    Hosté aktivní v útočné třetině, po střele Krčmarského cinkl puk o břevno domácí svatyně!

39:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Činčala – 2 min., napadení).

37:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Činčala.

35:05
    Markus Saxa teď ve vlastním oslabení hned dvakrát zakončoval z blízka, ale Maňásek parádně svůj tým podržel.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Chlán – 2 min., podrážení).

32:18
    Hosté teď využili zmatku v havířovské obraně a MATĚJ ŠTIAK polovysokou střelou k levé tyči zvyšuje jejich náskok na 2:0. Asistence: Robert Chlán, Tomáš Tobola.

23:40
    Hansel si vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se i do zakončení, Smolka teď snad ani nevěděl jek betonem puk vyrazil.

22:13
    Fojtík teď tečoval Fibigrovu střelu od modré do břevna havířovské branky!

20:25
    Druhá třetina začala pěkně z ostra. Nejprve Loza prověřil z blízka Smolku, a hned z protiútoku Tobola sám před Maňáskem minul jeho levou tyč!

16:55
    Hned dvě gólovky hostů v krátkém čase po sobě, ale ani Štiak ani Krčmanský Maňáska nepřekonali.

14:06
    Další trest pro Havířov. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Pilíšek – 2 min., podrážení).

11:19
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Svozil – 2 min., podrážení).

10:42
    Domácí obránce Zielinski to teď vzal v útočné fázi na sebe, pronikl přes bránící protihráče, ale na Smolku svou střelou nevyzrál.

08:42
    Fojtík zcela sám před Maňáskem, ale v ideální pozici netrefil bránu!

05:01
    Hosté otevírají skóre utkání. MATĚJ ŠTIAK se dostal po rychlém přechodu Vítkovických do útočného pásma sám před Maňáska a střelou k pravé tyči jej překonal – 0:1. Asistence: Robert Chlán, Šimon Bialy.

01:50
    Hosté ještě zůstali v útočné třetině a Fojtíkova střela z levé strany cinkla o tyč havířovské branky.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 58. Drábek (Jung) – 6. Štiak (Chlán, Bialy), 33. Štiak (Chlán, Tobola), 50. Krčmarský (Glas), 51. Tobola (Štiak, Chlán)

AZ Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Beleš, Maršálek, Valouch (A), Zielinski, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Ščerba, Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Dábek, Jelének, Jung, Svozil (C), Loza
    HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Falhar, Fibigr, Chaloupka (A), Bialy, Man, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Matějka, Tobola (A), Saxa, Vítek, Štiak (C), Chlán, Lerch

Rozhodčí: Cabák – Kořistka, Bezděk