Minnesota – Nashville 2:5 (kon.) | Chicago – Detroit 3:6 (kon.) | Vegas – NY Islanders 0:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:5 (0:3, 2:2, 0:0)
Nashville Predators
Pondělí 25.10.2021, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:04:11)

1. Ryan Johansen (NSH) 2+0
    2. Connor Ingram (NSH) 33 zákroků, 94,3 %
    3. Roman Josi (NSH) 1+3

Česká a slovenská stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný z českých a slovenských hráčů.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Kaapo Kähkönen (MNS) – 24 zák. 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 55:57
    Connor Ingram (NSH) – 33 zák., 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 59:28

Statistiky po zápasu:
    Střely na branku – 35:29 (9:11, 11:8, 15:10)
    Zblokované střely – 6:16
    Vyhraná vhazování – 32:38
    Trestné minuty – 12:10
    Hity – 9:7

Ve třetí třetině už gól nepadl a Minnesota si tak připisuje první porážku v sezóně, když na domácím ledě podlehla 2:5 Nashvillu!

Hosté vykročili za výhrou v první třetině, v níž využili dvě přesilovky a do kabin šli s vedením 3:0. Krátce po polovině utkání snížil svou první trefou v sezóně Nick Bjugstad, ovšem Predátorům rychle vrátil tříbrankový náskok Filip Forsberg, jenž tečoval střelu dnes čtyřbodového kapitána Romana Josiho (1+3). Na 5:1 pak upravil sklepnutím kotouče ze vzduchu Tanner Jeannot. Wild snížili dvě sekundy před přestávkou zásluhou Nica Sturma, ale v závěrečné části už nedokázali překonat velmi dobře chytajícího debutanta Connora Ingrama. Divočákům nepomohla ani dlouhá power-play.

59:10
    Hosté jsou v plném počtu a dohrávají v početní výhodě. Kaapo Kähkönen je zpátky v brance.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Je zřejmě rozhodnuto.

58:35
    Domácí opět hrají bez brankáře!

58:12
    Mats Zuccarello se snažil udělat prostor Fialovi, který zavážel puk do pásma a zablokoval obránce Benninga. Podle rozhodčích se jednalo o nedovolené bránění a domácí útočník tak míří na trestnou lavici!

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Hosté vyhodili. Teď jim alespoň nehrozí zakázané uvolnění.

57:08
    Vyloučení na straně Nashvillu! Colton Sissons dostal dvě minuty za vysokou hůl. Wild nechávají na ledě šest hráčů!

56:34
    Filip Forsberg se snažil ohrozit prázdnou branku soupeře. Bekhendem ji ale od modré čáry netrefil!

55:52
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

54:57
    Teď hosté dostali puk ze svého obranného pásma. Připomínám, že Minnesota už hraje bez brankáře.

54:51
    Connor Ingram se nyní vrhl po puku a u svého brankoviště ho zalehl.

54:34
    Po střele Kevina Fialy přerušil hru Ingram. Hostující brankář si při svém premiérovém startu v NHL počíná velice dobře.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Bjugstad (Merrill), 40. N. Sturm (Duhaime) – 4. Josi (Duchene, Mikael Granlund), 6. Johansen (F. Forsberg, Josi), 13. Johansen (Josi, Duchene), 34. F. Forsberg (Josi, Duchene), 39. Jeannot (Trenin, Sissons)

Minnesota Wild: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – M. Foligno (A), Hartman, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, V. Rask – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
    Nashville Predators: Ingram (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Novak, Tomasino, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund (A), Trenin – Jeannot, Sissons, Cousins.

Rozhodčí: South, Schlenker – Galloway, Johnson

Diváci: 16 014