Chabarovsk – Jokerit 2:1 (3:2 po s.n.) | Vladivostok – Barys 1:4 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Viťaz 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Čerepovec – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 28.10.2021, 14:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Československá stopa v zápase
    Michal Čajkovský (SIB) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:25 (16:41:38)

Nikita Korotkov jako autor jediné branky v tomto zápase rozhodl o výhře Sibiru na svém ledě nad CSKA Moskvou 1:0 Domácí fanoušci se svými hráči slaví těsnou výhru.

59:50
    Vladislav Kameněv to vzal na sebe, jeho pokus kryje dobrým zákrokem domácí brankář.

58:33
    Hosté se dostali do útočného pásma, Sergej Plotnikov pálil, ale jeho pokus kryje brankář Anton Krasotkin.

57:30
    Mnoho času už hostující celek k dispozici nemá. Takticky hrají domácí velmi dobře.

56:44
    CSKA kombinuje před brankou, rána byla zblokovaná.

55:41
    Konstantin Okulov vedl zajímavou akci, následně pálil John Gilmour. Jeho pokus nebyl dobrý.

55:10
    Prochor Poltapov pokračoval v útočné akci, dostal se do střelecké pozice, ale rána mu nevyšla podle představ.

55:01
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, Michail Grigorenko čekal na přihrávku, ale puk se k němu nedostal.

54:26
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nick Shore – 2 min., hození hole nebo předmětu).

54:14
    CSKA se usadilo v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla před brankou zblokovaná hostujícím hráčem.

53:15
    Oleg Li bojoval za brankou o puk, sice se k němu dostal, ale jeho přihrávka končí vedle.

53:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

51:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí Sibir je momentálně k zisku bodů blíže.

51:23
    Komerční přestávka.

51:14
    Dostáváme se už do druhé poloviny třetí třetiny. Tři minuty se nyní hrálo bez přerušení.

50:48
    Oleg Li se dostal sám před branku, jeho bekhendové zakončení bylo dobré, ale trefil jen brankovou konstrukci. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

49:15
    Hostující celek před brankou soupeře příliš dlouho nebyl, naopak přišel o puk, a tak se musel bránít.

49:00
    Moskva rozehrává od své branky a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.

48:26
    Diváci zde v Novosibirsku viděli úvodní branku zápasu, k jejich velké radosti se trefili domácí. Hosté nyní myslí na vyrovnání.
    48:06 Nikita KOROTKOV - 1:0

48:06
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je to gól, hokejová nuda končí. Dmitrij Ovčinnikov vyslal střelu na branku, puk brankáři vypadl, a pak mohl volný kotouč do odkryté části branky v pohodě poslat NIKITA KOROTKOV. Asistence: Dmitrij Ovčinnikov.

47:30
    Alexej Kručinin to zkoušel samostatně, ale svou zajímavou akci nedokázal přetavit ve výraznější šanci.

46:17
    Oleg Li zakončoval z ostré pozice, ale jeho pokus kryje brankář Komerční přestávka.

45:41
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není. Čekání na chybu pokračuje dál.

44:30
    Marsel Ibragimov rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně sice dostal hru do útoku, ale k zakončení se jeho celek nedostal.

43:06
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme hodně takticky vedený zápas.

42:13
    Alexej Kručinin byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu kotouč dostat nedokázali.

41:43
    Pokračujeme třetí třetinou.

40:01

12:14, tak vypadá statistika střel na branku v tomto opatrném zápas. Po čtyřiceti minutách hry čekáme na velkou šanci a platí bezbrankový stav.

40:00

39:40
    CSKA rozehrávalo od své branky, puk protečovalo do útoku, aby z toho nebyl icing.

39:13
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina tohoto zápasu, souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

38:00
    Oznámena byly poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:26
    Sergej Dubakin nahazoval kotouč na branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit. Na výraznější střeleckou pozici pěkně dlouho v tomto zápase čekáme.

36:25
    Oleg Li prodloužil puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně ale domácí o kotouč přišli, a tak mohou hrát znovu hosté.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, následně Nick Shore vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

34:07
    10:11, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Sledujeme hodně klidné utkání.

33:45
    Moskva se nyní dostala do útočného pásma, John Gilmour marně čekal na modré čáře na přihrávku,

32:38
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, stále čekáme na nějakou výraznější šanci.

32:21

31:07
    Nick Shore musel akci zastavit, jinak by se dostal do ofsajdu, ale komplikovanou situací zvládl, puk dál má jeho tým.

30:09
    Sibir se pokoušel dostat do brejku, ale na poslední chvíli dokázala dobře zapracovat obrana hostů.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stále platí bezbrankový stav.

29:10
    CSKA hraje nyní aktivněji, usadilo se v útočném pásmu, ale čeká na nějakou výraznější šanci.

28:49
    Tachir Mingačjov vybojoval puk, následně mohl pálit Klas Dahlbeck, ale jeho rána byla zblokovaná.

28:33
    Moskva se pokoušela něco vymyslet před brankou, ale domácí obrana byla připravená.

27:40
    Arťom Blažijevskij pálil a jeho pokus kryje poměrně snadno Anton Krasotkin.

27:10
    Arťom Blažijevskij hledal najetého spoluhráče, hosté se rychle dostali do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

26:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

25:41
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladislav Kotkov – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Setdikov – 2 min., nedovolené bránění).

25:41

25:00
    Nick Shore rozehrává od své branky, dostal se sice do středního pásma, ale následná přihrávka byla nepřesná.

24:17

24:13
    Arťom Sergejev pálil z dobré pozice, jeho projektil končí vedle.

23:10
    Konstantin Okulov to zkoušel individuálně, dostal se až před branku, ale netrefil.

22:50
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, CSKA dál kombinuje.

22:17
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).

21:00
    Alexandr Šarov se usadil v útočném pásmu se spoluhráči, ale obrana si dokázala v pohodě poradit.

20:38
    Vypadalo to, že se bude vylučovat, ale nakonec vše řeší sudí domluvou, hra pokračuje dál pět na pět.

20:01

5:6, tak vypadá statistika střel po první třetině. Ani jeden celek si výraznější šanci nevypracoval, a tak platí po dvaceti minutách bezbrankový stav.

20:00

19:44
    Už se pravděpodobně nestane vůbec nic.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:39
    Michal Čajkovský rozehrával od své branky, v akci pokračoval Alexandr Šarov, který však před útočnou modrou přejít nedokázal.

18:00
    Sibir měl zajímavou pozici pro zakončení, ale rána byla před brankou zblokovaná obranou.

17:14
    Hosté se dostali do útočného pásma, následně pálil Pavel Karnauchov. Jeho rána končí vedle.

16:46
    Více než tři minuty se nyní nepřerušovalo, sledujeme klidnou pasáž hry.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.

14:16
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Vjačeslav Litovčenko to zkoušel individuálně, ale ke střele se nedostal.

13:19

12:44
    Sibir se dostal před branku, Nikolaj Děmidov pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

12:17
    Marsel Ibragimov rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči přišli o puk při pokusu o přechod do útočného pásma.

10:28
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Moskva se sice dostala do útočného pásma, ale rána byla před brankou zblokovaná.

09:56
    Alexandr Šarov se propracoval do zakončení, jeho pokus bekhendem kryje brankář.

08:55
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale čeká na velkou šanci.

08:11
    Nikita Korotkov pálil z dobré pozice a Ivan Fedotov kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

06:47
    Arťom Blažijevskij se dokázal dobře vrátit a zastavil útočnou akci soupeře, CSKA tedy může směr hry otočit.

06:27
    Jegor Milovzorov vrací hru za svou branku a jeho formace jde střídat. Na led míří odpočinutí hráči.

06:00
    Momentálně sledujeme hodně opatrný hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí. Hraje se spíše ve střední části hrací plochy.

04:26
    Domácí nyní rozehrávají od své branky, Denis Goluběv hledal spoluhráče, ale neměl komu přihrát. Sibir tak akci musel zbrzdit.

03:17
    Ivan Fedotov rozehrává od své branky, jeho tým rychle přenesl hru, ale CSKA nedokázalo vypálit.

02:40
    Hosté rozehrávají ve svém obranném pásmu, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

01:23
    Pavel Karnauchov to zkoušel individuálně, ale po jeho přihrávce nedokázal Matvej Guskov vypálit podle představ. Jeho rána byla zblokovaná.

01:03
    Hostující celek vstoupil do zápasu aktivně, vypracoval si v útočném pásmu první šanci, ale puk končí vedle branky.

00:14
    Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté oblékli také tradiční bíločervenou kombinaci.

00:01

Ještě před samotným zápasem zde máme informaci pro novináře. Zápasu bude přihlížet 3 140 fanoušků.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri, A. Achmetov) – N. Děmidov, Ilja Morozov, J. Alanov, Čajkovský, Jokipakka, N. Jefremov, K. Alexejev – O. Li, Česalin, Litovčenko – Šarov, Pjanov, Milovzorov – Kručinin, Setdikov, N. Shore – D. Ovčinnikov, N. Korotkov, Goluběv – Dubakin.

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn, J. Kiseljov) – N. Nestěrov, Blažijevskij, M. Ibragimov, Dahlbeck, Arťom Sergejev, Gilmour, Kaliničenko, P. Karnauchov – Okulov, S. Plotnikov, Kameněv – M. Guskov, Grigorenko, Chulapov – Andronov, Alexandr Popov, Poltapov – Kotkov, Mingačjov.

Rozhodčí: Gašhilov, Fraňo – Gordenko, Šeljanin.

Michal Čajkovský (SIB)

Poslední vzájemný zápas se odehrál 29. září a domácí CSKA vyhrálo díky brance Wallmarka 1:0 v prodloužení v čase 61:57.

CSKA Moskva odehrálo 23 zápasů s bilancí 9-5-1-8 a ziskem 29 bodů. Tým je v tabulce Západní konference na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vladivostokem 2:1, 2:1 a Chabarovskem 4:3 v nájezdech. Tým nestačil na Spartak Moskva 3:4 v prodloužení a na Ufu 2:3.

HC Sibir Novosibirsk odehrál 22 zápasů s bilancí 7-1-3-11. Získal 19 bodů a v tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Minskem 3:2, Čeljabinskem 2:0 a v nájezdech s Barysem 4:3. Tým nestačil na Omsk 3:4 a Viťaz 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Sibir Novosibirsk a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.