Čerepovec – Spartak Moskva 3:2 (3:2 po s.n.) | N.Novgorod – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 3:7 (kon.)
CSKA Moskva – Jekatěrinburg 1:0 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 02.11.2021, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Česká a slovenská stopa

Žádný Slovák ani Čech se zápasu nezúčastnil. (19:30:48)
    Výhru slaví Novgorod

Novgorod po výhře nad Jaroslavlí navázal kontakt s elitní osmičkou

První třetina nabídla dva góly. Díky využité přesilovce šli do vedení domácí, poslal je tam Theodor Lennström. Hosté potom zlepšili hru a na trefu švédského legionáře odpověděl Arťom Iljenko. Po úvodní periodě tak měly oba týmy k výhře stejně daleko.

Na začátku druhé části dostala diváky do varu bitka mezi Andrejem Belevičem a Reidem Boucherem, který za předchozí zásah do oblasti hlavy a krku dohrál. V pětiminutové přesilovce pak skóroval Andy Miele, jeho gól však rozhodčí zneplatnili. Prapor Torpeda znovu pozvedl až Theodor Lennström, na jeho druhou trefu v zápase pak už v rovnovážném počtu navázal Damir Žafjarov. Přesně za dvě minuty ale vrátil Jaroslavl do hry Michail Beljajev a po dvou třetinách tak platil stav 3:2.

Ten se ani přes enormní snahu Jaroslavle v závěrečné periodě nezměnil. Nižnij Novgorod tak potvrdil pravidlo "můj dům, můj hrad", které mezi oběma soupeři platí už od října 2019, čili sedmý zápas v řadě.

Střely na branku: 31:39 (8:15, 15:11, 8:13).

59:59
    Hosté ještě vytvořili před brankovištěm skrumáž, ale Andrej Tichomirov puk do branky nepustil.

59:49
    Jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby vyhazuje Novgorod na zakázané uvolnění.

59:32
    Jegor Averin měl šanci o chvíli později, kdy bekhendem zblízka trefil brankáře do vyrážečky.

59:14
    Myslím, že ani Andrej Tichomirov sám neví, jak chytil střelu po vhazování. Důležité ale je, že se mu to povedlo a Jegor Averin už se k dorážce nedostal.

59:05
    Domácí vypálili přes celé kluziště. Branku ale netrefili, i když byli blízko.

58:53
    Pokus o vyrovnání. Rušan Rafikov mířil zápěstím do výstroje Andreje Tichomirova.

58:04
    Před Gončarukem stihl odvrátit Pavel Kraskovskij, jinak by domácí hráč střílel do opuštěné branky.

57:39
    V přerušené hře si Igor Nikitin vzal oddechový čas a během něj posadil Pasqualeho na lavičku.

57:05
    Arťom Iljenko to nemyslel vůbec špatně. Nahozením zpoza branky čekal na nějaký odraz, který by před Tichomirovem nadělal neplechu. Nic takového ale nenastalo.

56:12
    Konečně se aspoň na steč vydal Sergej Gončaruk, nahozený kotouč ale nedostihl.

55:11
    V ulitě schovaný Novgorod trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj Jaroslavl vyrukuje. Aby se ta pasivita domácímu týmu nevymstila.

53:35
    Hosté opět v útoku. Přihrávku mezi vrcholy obou kruhů dostal Jegor Averin, ale nenaložil s ní podle vlastních představ.

52:49
    Jenže zpětná přihrávka po vyhraném buly byla nepřesná a opustila třetinu. Novgorod se tak ubránil bez vlastního přičinění.

52:43
    Novou možnost hostům dává zakázané uvolnění.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 12. Lennström (Žafjarov, Miele), 26. Lennström (Miele, Zaar), 32. Žafjarov (Mišarin, Miele) – 19. Arťom Iljenko (M. Beljajev), 34. M. Beljajev (A. Marčenko)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Murygin) – Pajgin (C), M. Orlov, Lennström, M. Fedotov, Marin, Mišarin, Turbin – Agostino, Miele (A), Žafjarov (A) – Čechovič, Belevič, Zaar – Verjajev, A. Michejev, Ťanulin – Urakov, Počivalov, Gončaruk – Ilja Fedotov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – Rafikov, A. Marčenko (C), Malyšev, Barancev, Čerepanov, M. Osipov (A), Misjul – P. Kudrjavcev, Georgij Ivanov, J. Averin – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Boucher, A. Anisimov (A), Denis Alexejev – Tesanov, Arťom Iljenko, M. Beljajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Bukin – Zacharenkov, Šišlo