Ottawa – Calgary 0:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 4:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (4:3 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 6:1 (kon.) | Boston – Montreal 5:2 (kon.) | Anaheim – Vancouver 5:1 (kon.)
St. Louis Blues
4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Edmonton Oilers
Pondělí 15.11.2021, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St Louis Blues a Edmonton Oilers.

Edmonton Oilers odehrál 13 zápasů s bilancí 8-2-0-3 se ziskem 20 bodů. V tabulce Západní konference je Edmonton na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Porazil Nashville Predators 5:2, Rangers 6:5 v prodloužení a Boston Bruins 5:3. Tým nestačil na Detroit 2:4 a na Buffalo 2:3.

St. Louis Blues odehrálo 13 zápasů s bilancí 7-1-2-3 a ziskem 18 bodů. V tabulce Západní konference je tým na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si se San Jose Sharks 5:3 a s Winnipegem Jets 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Anaheim Ducks 1:4,v prodloužení na Nashville 3:4 a Carolinu Hurricanes 2:3.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

St. Louis Blues: Binnington (J. Hofer) – M. Scandella, Parayko, C. Rosén, Faulk, Walman, Bortuzzo – Kyrou, R. O'Reilly, Bučněvič – I. Barbašev, R. Thomas, Tarasenko – Saad, Bozak, Perron – K. Kostin, Joshua, Neal.

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, K. Russell, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Brendan Perlini, R. McLeod, Foegele – Benson, D. Ryan, Sceviour..

00:01

00:27
    Utkání začalo, Jordan Kyrou se jako první dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný před brankou.

01:10
    Jesse Puljujärvi vedl zajímavou akci hostujícího celku, ale jeho rána končí zblokovaná. Sledujeme rychlý hokej.

02:06
    Duncan Keith hledal spoluhráče, Cody Ceci pokračoval v akci, ale hosté se k zakončení nedostali.

02:33
    Justin Faulk má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

03:00
    Blues se sice dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení byl rychle zblokovaný.

04:09
    Darnell Nurse pálil po tlaku svého týmu v útočném pásmu. Domácí brankář, Jordan Binnington, kryje jeho pokus. Bude se vhazovat.

04:36
    Ivan Barbašev vedl zajímavou akci domácích. Dostal se až před branku, ale gólmana prostřelit nedokázal.

05:06
    Oilers nyní rozehrávají od své branky, čekají na vystřídání. Následně puk vypadl z hrací plochy.

05:36
    Zatím na nějakou výraznější šanci v tomto zápase čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:58
    David Perron se dostal do šance, situaci dva na jednoho vyřešil střelou, se kterou si brankář poradil.

06:19
    Duncan Keith rozehrává od své branky, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:43
    Komerční přestávka.

08:26
    Jesse Puljujärvi měl zajímavou střeleckou pozici, ale vychytal ho brankář.

08:37
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hákování).

09:20
    Vladimir Tarasenko pálil z první, s jeho pokusem si v pohodě poradil brankář hostujícího celku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:33
    Jordan Kyrou byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho ránu zblokoval soupeř.

09:53
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., hákování).

10:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme hru čtyři na čtyři.

10:51
    Edmonton hraje přesilovku. Usadil se v útočném pásmu, ale následně o něj přišel.

11:08
    Tyson Barrie dostal kotouč od útočného pásma, Ryan Nugent-Hopkins o něj bojoval za brankou. Akce hostů pokračuje dál.

11:28
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., podrážení).

11:53

12:00
    Ivan Barbašev po přihrávce Perrona dostal sice kotouč za brankovou čáru. Ale následně sudí gól neuznávají na základě trenérské výzvy. Ofsajd.
    12:00 Gól, kterému předcházel ofsajd.

12:00
    Sudí zkoumají ofsajd.

12:00
    Je to tak, jeden z hráčů Blues byl v ofsajdu, tato branka platit nebude.

12:02
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Platí bezbrankový stav.

12:18
    David Perron a Ryan O'Reilly dostali kotouč do útočného pásma, kde kombinují.

12:39
    Mikko Koskinen si tak tak dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Brandon Saad z bezprostřední blízkosti. Puk se za čáru nedostal.

14:11

14:11
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Colton Sceviour – 2 min., podrážení).

14:18
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Úspěšná přesilovka a domácí celek jde do vedení. Tvrdou a přesnou ránou se prosazuje JORDAN KYROU. Asistence: Pavel Bučněvič.
    14:18 Jordan KYROU - 1:0

15:32
    Oilers se pokouší rychle vyrovnat, ale naráží na dobře připravenou obranu soupeře.

15:41

16:03
    Mikko Koskinen si připsal další důležitý zákrok. Nejprve si poradil s ránou od modré, následně pálil Dakota Joshua, ale brankář ukryl kotouč do rukavice.

16:36
    Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se dokázali prosadit jako první. Edmonton zatím marně hledá cestu k zakončení.

17:37
    Ivan Barbašev byl v útočném pásmu, následně pálil jeho spoluhráč od modré čáry. Mikko Koskinen kryje kotouč, bude se vhazovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:33
    Ryan Nugent-Hopkins je autorem další hostující střely, ale domácí brankář v pohodě zasáhl.

18:48
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu. Následně se píská icing.

19:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V samotném závěru třetiny dokázal hostující celek vyrovnat. Akci Hymana zakončoval rychlou střelou CONNOR MCDAVID. Jeho pokus zapadl za brankovou čáru. Edmonton srovnává. Asistence: Zach Hyman.
    19:56 Connor MCDAVID - 1:1

20:00

20:01

20:46
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Ryan Nugent-Hopkins kombinoval se spoluhráči.

21:13
    Pavel Bučněvič vedl rychlou protiakci, ale do střelecké pozice se on ani jeho spoluhráči nedostali.

22:04
    Darnell Nurse pálil, jeho spoluhráč zkoušel dorážet z bezprostřední blízkosti, ale jeden z domácích obránců mu zblokoval střelu.

22:28
    Jordan Binnington si poradil s další střelou, kterou vyslal Turris.

22:28

22:51
    Domácí celek inkasuje při oslabení, a tak se hosté dostávají do vedení, po rychlé akci a McDavidově přihrávce se tvrdou ránou z první prosazuje LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid a Zach Hyman.
    22:51 Leon DRAISAITL - 1:2

23:36
    Hraje se nyní ve středním pásmu, mnoho velkých šancí k vidění není.

24:00
    Dakota Joshua vedl zajímavou domácí akci, ale k zakončení se dostat nedokázal přes dobrou obrannou hru.

25:30
    Robert Thomas pálil z dobré pozice, jeho pokus ale kryje Mikko Koskinen. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

25:45
    Colton Parayko vybojoval kotouč za svou brankou, ale nedokázal přesněji najít spoluhráče.

26:15
    Blues se propracovali do útočného pásma, pokus o zakončení zblokoval dobře se vracející obránce.

26:23

27:04
    Robert Thomas se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli před brankou promáchl.

27:24
    Vladimir Tarasenko pálil z mezikruží, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.

27:50
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice.

28:35
    Jesse Puljujärvi pálil od modré čáry, jeho tvrdá rána končí na zadním mantinelu. Jeho pokus nebyl přesný.

29:21
    Jeden z domácích hráčů se dostal k zakončení, jeho rána byla nepřesná, Mikko Koskinen se jen otáčel za kotoučem.

29:58
    Domácí celek proměnit aktivní hru v útočném pásmu k vyrovnání. Po rychlé akci se prosazuje před brankou neobsazený a obranou nepokrytý ROBERT BORTUZZO. Asistence: Tyler Bozak a David Perron.
    29:58 Robert BORTUZZO - 2:2

30:12

30:48
    Oilers vhazovali po zakázaném uvolnění v útočném pásmu. Následně pálil Zach Hyman. Jeho rána končí vedle branky.

31:30
    Edmonton hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

31:57
    Pavel Bučněvič si rovnal kotouč na modré čáře, ale tou dobrou byla branka Oilers posunutá.

31:59
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění).

32:25
    Domácí celek se dostal do zakončení, jeho tvrdou ránu kryje Mikko Koskinen. Bude se vhazovat.

33:14
    Zach Hyman se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale nedokázal přesněji vypálit. Gólman zasahovat nemusel, puk končí vedle.

33:48
    Mikko Koskinen výborně přečetl hru a u tyče vykopl kotouč betonem.

34:25
    Pavel Bučněvič měl dobrou pozici pro zakončení, jeho bekhendová rána končí nad. Komerční přestávka.

34:32
    Po krátké přestávce pokračuje dál.

35:17
    Jordan Binnington přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry hry ve druhé třetině.

36:11
    Hostující celek jde do vedení, po rychlé akci se střelou z kruhu prosazuje RYAN NUGENT-HOPKINS. Jeho rána propadla brankáři až za brankovou čáru. Asistence: Leon Draisaitl a Kailer Yamamoto.
    36:11 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:3

36:19
    Hostující celek bleskově navyšuje své vedení. Po rychlé rozehrávce Blues se prosazuje ránou z bezprostřední blízkosti RYAN MCLEOD. Asistence: Warren Foegele a Kyle Turris,
    36:19 Ryan MCLEOD - 2:4

38:25
    Blues se usadili v útočném pásmu, Tyler Bozak pálil z první, jeho rána končí vedle.

38:34
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., držení).

38:45
    Edmonton vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Pavel Bučněvič minul branku.

39:50
    Puk je ve středním pásmu.

40:00

29:22, tak vypadá statistika střel na branku po druhé třetině, ale na góly vede hostující celek poměrem 4:2.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje dál, sledujeme třetí třetinu.

41:14
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues, Jordan Binnington musí být pozorný.

41:38
    Pavel Bučněvič se dostal do zakončení, jeho tvrdou ránu kryje brankář.

42:18
    Brandon Saad byl volný před brankou, ale spoluhráčova přihrávka nebyla přesná.

42:34
    Pavel Bučněvič vedl rychlou domácí akci, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle.

43:01
    Jordan Kyrou se dostal do brejku, blafák však nedokázal dotáhnout. Jeho klička končí vedle.

44:04
    Ivan Barbašev měl obrovskou šanci, jeho rána končí vedle. Netrefit ve vyložené střelecké pozici.

44:31
    Tak pozor, je to gópl. IVAN BARBAŠEV dává gól, byť to vypadalo, že trefil tyč. Jeho rána se však odrazila od vnitřní tyče ven. Platnost branky potvrdila videocentrála NHL v Torontu.. Asistence: Robert Thomas a Colton Parayko.
    44:31 Ivan BARBAŠEV - 3:4

45:12
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).

47:20
    Blues se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, domácí jsou aktivnější.

47:48
    Je vyrovnáno, aktivní hra se domácím vyplatila, puk do branky dostal po zaváhání obrany Oilers z hranice brankoviště VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Pavel Bučněvič a Robert Thomas.
    47:48 Vladimir TARASENKO - 4:4

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Blues hrají aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

50:45

51:51
    Sledujeme klidnější pasáž hry, střely na branku 37:29.

52:19
    Kyle Turris byl na modré čáře, ale jeho rána končí zblokovaná v rohu hrací plochy.

53:25
    David Perron pálil od modré čáry, rychle poté, co přijel do útočného pásma. Minul branku.

53:40
    Komerční přestávka je pryč, třetí třetina pokračuje dál. Stav zápasu je vyrovnaný.

54:05
    Connor McDavid to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky. Gólman Blues zasahovat nemusel.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Stav zápasu je vyrovnaný.

Colton Parayko rozehrává od své branky, následně pálil jeho spoluhráč, ale minul branku.

57:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:26
    Colton Parayko bojoval o kotouč v obranném pásmu, souboj zvládl, ale následnou akci nedokázal jeho tým proměnit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:24
    Darnell Nurse si poradil s dobrou akcí soupeře, následně Marco Scandella na druhé straně minul branku.

Derek Ryan se dostal do útočného pásma, ale minul branku. Dobře se vrátila obrana soupeře.

59:32
    Krásná a přihrávka a gól. Hosté jdou do vedení, prosazuje se po šikovné spoluhráčově přihrávce obranou neobsazený a najetý KAILER YAMAMOTO. Asistence: Leon Draisaitl.
    59:32 Kailer YAMAMOTO - 4:5

59:40
    Puk je za brankou Blues.

Dramatický duel končí a hostující celek bere body za výhru 5:4. Edmonton o své výhře rozhodl díky brance v čase 59:32, kdy se trefil Kailer Yamamoto.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Kyrou (Bučněvič), 30. Bortuzzo (Bozak, Perron), 45. I. Barbašev (R. Thomas, Parayko), 48. Tarasenko (Bučněvič, R. Thomas) – 20. McDavid (Hyman), 23. Draisaitl (McDavid, Hyman), 37. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Yamamoto), 37. R. McLeod (Foegele, Turris), 60. Yamamoto (Draisaitl)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, K. Russell, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Turris, R. McLeod, Foegele – Benson, D. Ryan, Sceviour.