Black Dogs Budweis – HC UP Olomouc 10:1 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – North wings Ústí 2:7 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
2:7 (0:0, 0:5, 2:2)
HC North Wings Ústí nad Labem
Pondělí 15.11.2021, 19:15 • Enteria arena, Pardubice • Univerzitní liga ledního hokeje • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování 8. kola Univerzitní ligy ledního hokeje. Na programu je utkání mezi Riders Univerzitou Pardubice a North Wings Ústí nad Labem.

Pardubice se nachází na sedmé příčce v tabulce Univerzitní ligy. V tomto ročníku se Riders zatím podařilo posbírat v sedmi zápasech 8 bodů. Pro pardubickou Univerzitu dnešní utkání bude třetí v řadě před domácími fanoušky. Předešlé dvě utkání domácí zvládli za 6 bodů. V tom úplně posledním si Riders poradili s Akademiky Plzeň 6:3.

Nejproduktivnější hráči:
    Martin Maťátko 5b (2+3)
    Martin Hlaváček 5b (1+4)
    Jakub Muška 5b (1+4)

Ústí nad Labem má letos na svém kontě 10 bodů a drží se na krásné třetí příčce za dvěma pražskými Univerzitami. North Wings mají oproti Riders o jeden odehraný zápas méně. Minulý týden vyrazili hráči Ústí na led Cavaliers Brno, v té době posledního celku Univerzitní ligy. Zápas North Wings nevyšel podle představ, když si zpět do Ústí odvezli jen bod po prohře v prodloužení. Dnes Ústečtí vyjíždí na druhý výjezd v řadě a doufají, že si z ledu v Pardubicích odvezou více bodů než z Brna.

Roman Brandner 7b (4+3)
    Famil Amirov 6b (2+4)
    Lukas Sajdl 5b (4+1)

00:01

00:30
    Pardubice začali zápas na puku a snažili se rozjet první akci, která se ale nepovedla.

01:03
    North Wings ukazují že jsou zatím jedním z nejlepších týmu letošní sezóny. Pardubice teď zamkli v jejich pásmu.

01:42
    Špatnou rozehrávku North Wings zachytil Želizňak a nahodil kotouč na bránu. Skokan ale neměl s tímto nahozením problémy a hru pro jistotu přerušuje.

02:31
    Ústí mělo další problémy při rozehrávce a po velké chybě se ke střele dostal Jindra. Pálil ale jen do připraveného Skokana.

03:32
    Rozhodčí nařizuje trestné střílení po faulu na Vacka.

03:32
    Dominik Bureš zkusil vystřelit, ale Skokan měl vyrážečku připravenou. Trestné střílení tak zůstává neproměněno.

04:21
    Oba týmy se dopouštějí nepřesností, které je stojí hru na puku.

04:40
    Janoušek pronikl mezi třemi hráči úspěšně, ale střela se mu nepovedla podle představ.

05:20
    Gottfried tvrdou ránou z příklepu prověřil Vaňka, ale ten si puk našel a schoval ho do své lapačky.

05:55
    North Wings si vybojovali další vhazování v útočném pásmu.

06:29
    Útočný pokus Pardubic nevyšel. Domácí zastavilo zakázané uvolnění.

06:58
    Pěkná kombinace domácích. A rozhodčí signalizuje že bude poprvé vylučovat.

07:01
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Radovan Miškovič – 2 min., podrážení).

07:48
    Domácí se nedokáží udržet v pásmu. Ústí nad Labem v oslabení brání velmi dobře. Teď si hosté dokonce vybojovali vhazování v útočném pásmu.

09:01

09:27
    Krásná přihrávka přes celé střední pásmo na Famila Amirova, kterému se ale nepovedlo zakončit ideálně.

10:23
    North Wings zatím vypadají nebezpečněji než domácí Riders.

11:18
    Bezděkova rána po zemi končí na betonu hostujícího brankáře Skokana. Ten s touto střelou neměl problémy.

12:46
    Želizňak si nepohlídal ofsajdové postavení.

13:31
    Hosté sevřeli Pardubice v pásmu, teď je ale vyhnala nepřesná přihrávka.

14:02
    Útočící hráč North Wings si nepohlídal postavení mimo brankoviště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

14:35
    Vaněk vyrazil nepříliš tvrdou střelu Ústí nad svoji bránu.

15:30
    Pardubicím se teď nelíbí rozhodnutí sudího, který odpískal ofsajd. Vše už se vyřešilo a hra znovu pokračuje.

16:03
    Vackovo nahození si pohlídal Skokan a hostující brankář poté přerušil hru.

16:20
    Voltnerova střela byla zblokována obráncem North Wings.

16:50
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Denis Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění).

17:50
    Puk po šanci Ústí nad Labem zůstal někde pod Vaňkem a hra se tak přerušuje.

18:34
    Přesilovka North Wings vypadá sice oněco lépe než přesilovka domácích, ale i tak jsme gólovou šanci neviděli.

18:50

19:08
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Tomáš Jarý – 2 min., napadení).

19:38
    Kotouč se klouzal po brankovišti, ale nikdo z domácích ho nedokázal zasáhnout, a tak se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

20:00

První dvacetiminutovka nám gól nenabídla. K vidění nebylo ani žádné velké množství gólových šancí. Největší šancí první třetiny tak zůstalo trestné střílení z kraje utkání, které provedl neúspěšně Dominik Bureš. Stav po první třetině je tedy vyrovnaný 0:0.

20:01

20:10
    Domácí pokračují v přesilové hře, kterou jim věnoval Tomáš Jarý.

20:33
    Bezděkova střela skončila jen v bloku jednoho z obránců North Wings.

21:07
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Lukáš Bezděk – 2 min., držení).

21:08

21:42
    Do samostatného úniku se dostal domácí Stolín. Jeho klička na bekhend byla zastavena skvělým Skokanem. Ten svým betonem pomohl North Wings a drží tak skóre 0:0.

22:33
    Želizňakův hraniční zákrok nebude potrestán rozhodčím Veinfurterem.

23:07

23:32
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Maťátko – 2 min., podrážení).

23:55
    Druhé vyloučení pro Riders v druhé třetině znamená další přesilovku hostů.

24:21
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku. Střela od modré čáry byla tečována HANUŠEM PETRŽÍLKOU. Brankáři Vaňkovi tečovaná střela propadla a hosté vedou 1:0. Asistence: Martin Kuchař, Jan Jindra.

25:08
    Hra se přerušuje poté co se jeden z hostujících hráčů dostal před Vaňka, ale ten hokejkou vyrazil puk do ochranné sítě.

26:01
    Ofsajd zastavuje další útočné snažení hostujících North Wings. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu blíže bráně Pardubic.

26:20
    Po chybě domácích se ke střele dostal Polák. Tu však bezpečně chytil domácí brankář Vaněk.

27:13
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Přesná zadovka zpoza branky na rozjetého JANA JINDRU prošla mezi pardubickými obránci a po přesné střele se tak hosté mohou radovat. Asistence: Lukáš Sajdl.

28:19
    Krásná přihrávka na modrou čáru, kde byl rozjetý DAN BARTOŠ. Následné zakončení tohoto úniku mezi nohy Vaňka znamená tří gólový rozdíl. Asistence: Pavel Jarý, Radovan Miškovič.

28:30
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Jiří Šrámek – 2 min., podrážení).

28:52
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Dominik Bureš – 2 min., sekání).

29:10
    Domácí teď brání ve třech proti pěti.

29:16
    Střela North Wings z kruhu je zlikvidována Vaňkem.

30:10
    Domácí jsou pod neustálým tlakem North Wings. Nabídka před branku od jednoho z ústeckých hráčů zůstala nevyužita.

30:52

30:55
    Domácí ustáli velký tlak Ústí a v oslabení 5 na 3, ani v následném oslabení 5 na 4 neinkasovali.

32:21
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Dennis Hrdlička – 2 min., podrážení).

32:43
    Znovu oslabeným Pardubicím teď svým dobrým zákrokem pomohl Vaněk. Disciplína zatím Riders v druhé části hry velmi sráží.

33:33
    Střela Poláka minula pravou tyč Vaňkovi brány jen o kousek.

34:21

34:22
    Zatím asi nejhorší přesilovka hostů. North Wings se v této dvou minutové pasáži hry pořádně neusadili v pásmu a jedinou střelou byla zmiňovaná rána Poláka.

35:20
    Rozhodčí znovu přerušuje hru. Hostům byl odpískaný úmyslný ofsajd, což znamená že se hra přesune před Skokana, který v této třetině neměl moc práce.

36:05
    I přes nepříznivý výsledek jdou domácí fanoušci pořád velmi slyšet.

36:48
    Maršík si vybruslil zpoza brány a nečekanou střelou překvapil Skokana. Naštěstí pro North Wings střela mířila jen do jejich brankáře.

37:43
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice (Marek Landman – 2 min., držení).

37:58
    Střela příklepem RADOVANA MIŠKOVIČE od modré čáry propadla až za záda Vaňka a velká nedisciplinovanost domácích je tak znovu potrestána. Asistence: Lukáš Sajdl.

38:51
    North Wings dále pokračují ve velkém tlaku.

39:09
    Domácí nechali trestuhodně před bránou volného JANA JINDRU, a ten po krásné nabídce zpoza branky zvyšuje na 5:0 pro North Wings. Asistence: Martin Kuchař, Hanuš Petržílka.

39:59
    Nařízeno je trestné střílení pro hosty.

39:59
    Hosté nevyužili trestné střílení. Na Vaňka si nepřišel Gottfried.

40:00

Druhá třetina z říše snů pro hostující North Wings. Ústí v druhé třetině vstřelilo pět branek a zaslouženě tak vede 5:0. Nutno ale podotknout, že Pardubice soupeři pomohli svojí velkou nedisciplinovaností, když si domácí v druhé třetině připsali rovnou 6 dvouminutových trestů.

40:01

40:10
    Třetí třetina nám začíná a na puku začínají hosté. Uvidíme zda se domácím Riders povede najít odpověď na nepovedenou druhou třetinu.

40:53
    V samostatném úniku se ocitl jeden z domácích hráčů, ale Skokan proti němu vytahuje výborný zákrok levým betonem.

41:37
    Domácí fanoušci ženou Riders k snížení. Jde vidět že přestávka domácím prospěla a začínají hrát lépe.

42:42
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Lukáš Polák – 2 min., nedovolené bránění).

43:35
    North Wings brání v oslabení velmi dobře. Pardubicím se nedaří udržet pásmo.

44:08
    Želizňak se pěkně proháčkoval mezi kruhy, ale jeho pokus bekhendem neměl dostatečnou razanci na větší ohrožení Skokanovi brány.

44:42

45:37
    Hraje se teď ze strany na stranu. Hlavně Pardubice se hodně tlačí do před brankového prostoru.

46:32
    Sajdl natáhl a z velké dálky se pokusil ohrozit branku domácích, ale jeho pokus letěl mimo tři tyče.

47:00
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Janoušek – 2 min., hrubost).

47:50
    Amirov ukázal svoji zručnost a proháčkoval se mezi dvěma hráči domácích Riders Pardubice.

48:30
    Dnes velmi aktivní Želizňak z první nezamířil přesně a jeho střela po zemi končí jen na mantinelu za brankou Skokana.

49:00

49:31
    Brandnerova střela mířená do vyšších pater brány končí na rameni Vaňka.

50:37
    Otevřená hra Pardubic zatím moc domácím nepřináší. Ba naopak se hostům naskytuje více možností pro rychlé úniky na druhou stranu.

51:06
    Střídání v týmu Riders Univerzita Pardubice: ze hřiště odchází Vaněk, přichází Novotný.

51:37
    První zákrok nového brankáře v bráně Pardubic. Ústí stále pokračuje ve svém tlaku.

51:43
    Krásná tvrdá rána od modré čáry příklepem končí za zády brankáře Pardubic. Autorem této tvrdé přesné střely je MIROSLAV STRAKA. Asistence: Pavel Jarý, Adam Janoušek.

52:48
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    Domácí snižují. Po vyhraném vhazování si puk na pokraji kruhu našel JOSEF HEJNÝ a přesnou střelou na vzdálenější tyč snižuje. Bez asistence.

53:24
    Vyhození přes všechny čáry hostů znamená zakázané uvolnění.

53:58
    Po vyhození do středního pásma se k puku dostal JIŘÍ ŠRÁMEK a krásnou ránou nad lapačku snižuje na rozdíl čtyř branek. Asistence: Vojtěch Faltys, Jan Stolín.

54:30
    Domácí ještě cítí šanci. Tempo hry se zvyšuje a aktivita domácích v útočném pásmu také.

55:24
    Pardubice svým napadáním donutili Ústí na Labem k chybě v rozehrávce. Krásná kombinace až do prázdné brány domácím ale nevyšla, když na poslední přihrávku akce nedosáhl svojí hokejkou Pražák.

56:55
    Před brankou se ocitl osamocený VOJTĚCH DYTRYCH a svým bekhendovým blafákem upravuje skóre na 7:2 pro North Wings. Bez asistence.

57:17
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Polák – 2 min., hákování).

58:43
    Gottfried se pokoušel pronikat po pravé straně hřiště, ale krásným obranným zákrokem ho zastavil domácí obránce.

59:17

59:20
    Zápas se už jen dohrává. Domácí se sice pokoušeli ještě o jeden útok, ale ten jim nevyšel a zápas se tak dohrává na hokejkách hostů.

Zápas končí jednoznačným vítězstvím North Wings Ústí nad Labem. Rozhodla o něm druhá třetina, ve které domácí lovili kotouč z brány hned pětkrát. V poslední třetině se Pardubice snažili ještě něco se zápasem udělat, ale to se jim nepovedlo a Ústí si tak domů z Pardubic poveze výhru 7:2.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (21:35:16)

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 53. Hejný, 54. Šrámek (Faltys, Stolín) – 25. Petržílka (Kuchař, Jindra), 28. Jindra (Sajdl), 29. Bartoš (Jarý, Miškovič), 38. Miškovič (Sajdl), 40. Jindra (Kuchař, Petržílka), 52. Straka (Jarý, Janoušek), 57. Dytrych

Riders Univerzita Pardubice: Vaněk (Novotný) – Vacek (C), Voltner, Bezděk, Pražák, Lenoch, Tomin, Faltys, Obr – Skála, Kmoníček, Hrdlička, Maťátko, Maršík, Ladman, Hejný, Bureš, Stolín, Želizňak, Jindra, Šrámek.
    HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (Gerstner) – Balcar, Petržílka (A), Štěpánek, Miškovič, Straka, Jarý – Sajdl, Kuchař (A), Janoušek, Dytrych, Jindra, Amirov, Jaroš, Bartoš, Polák (C), Brandner, Jarý Gottfried.

Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Šesták