BO Ostrava – UK Kings Prague 3:5 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
UK Kings Prague
Úterý 16.11.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba • Univerzitní liga ledního hokeje • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnešní utkání Univerzitní hokejové ligy by mohlo nabídnout obzvlášť zajímavou podívanou, aspoň z hlediska počtu vstřelených branek, protože na straně domácích se nám v úterním utkání představí dosavadní nejlepší střelec ligy David Sysala, naproti tomu Univerzita Karlova má na zápas průměrně šest vstřelených branek.

BO Ostrava Vítkovice Steel:

Výhra v minulém utkání 4:1 nad prvními Engineers Prague, Vítkovice rozhodně namotivuje do dnešního utkání. Pokud domácí zvládnou zápas nad Univerzitou Karlovou, tak se na svého soupeře přiblíží s pouhým rozdílem tří bodů.

Pro páté Vítkovice největší hrozbou, co se týče spodních příček, je šestá Masarykova Univerzita s devíti body a sedmé Pardubice s osmi. Nad Vítkovicemi jsou s náskokem tří bodů čtvrtí Black Dogs Budweis a třetí North Wings Ústí n. L.

UK Hockey Prague:

Hosté, jakožto tým s největším počtem vstřelených branek z celé ligy si vedli, v posledních pěti utkáních velice obstojně, těsná prohra s Ústím 7:6 byla taky poslední ze zbylých čtyř zápasů.

Univerzita Karlova se nachází na druhém místě s patnácti body hned za prvními Engineers Prague s pouhou ztrátou tří bodů. V boji o svržení hostů z druhé příčky má zatím nejblíže třetí Ústí s třinácti body, a potom čtvrtí Black Dogs Budweis, kteří od začátku sezóny stihli nasbírat dvanáct bodů.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Šindelka (Morys) – Ševěček, Baca, Szturc, Janiczek, Dvořák, Smička, Admaczyk, Gřesík – Pawliczek, Sysala (C), Bernát, Fejko, Moravčík, Kosina, Hudec, Gola, Béreš, Kovalski (A), Gelnar, Kovařík

UK Hockey Prague: Baloun (Novák) – Chládek, Kopenec, Dlabola, Klinger (C), Vávra, Piskač – Síla, Martínek, Glitta, Škoda, Čmejla, Halberštát, Velas, Bečka, Jindra, Rudolph

Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Kořistka.

Příjemné pozdní odpoledne z RT TORAX ARENY! Dnes se v porubské hokejové hale koná České derby mezi domácími BO Ostrava Vítkovice Steel a hostujícími UK Hockey Prague. Všem milovníkům studentského hokeje, kteří se nemohli dostavit osobně, jsem k dispozici s tímto online textovým přenosem a přeji vám příjemné pročítání tohoto utkání.

Pánové, kteří budou o dnešním duelu rozhodovat a kteří budou dohlížet, aby vše proběhlo podle regulí právě vstupují na ledovou plochu.

Zápas se o nějaké minuty opozdí. Při takové velké studentské akci probíhají ještě různé soutěžní akce a představování partnerů.

Moderátor dnešního duelu, DJ Lowa, se postavil do středního kruhu a burcuje publikum, aby je připravil na další hokejový zážitek.

Na ledovou plochu právě nastupuje hostující celek UK Hockey Prague.

Celá RT TORAX ARENA potemněla, protože právě na ledovou plochu nastupuje domácí celek BO Ostrava Vítkovice Steel.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování duelu vyhráli hosté. Do útoku se ale nedostali, protože je domácí celek včas o kotouč připravil.

00:53
    Daniel Szturc se snažil připravit první útok, jenže přihrávka byla příliš prudká a končí jako icing.

01:18
    Ostravě se vůbec nedaří dostat do pásma. Hostující mužstvo parádně brání střední pásmo.

02:00
    Jan Bernát mohl otevřít skóre dnešního zápasu. Ostrava propadla dva na jednoho a Bernát dostal přihrávku, kterou potom poslal pouze na zadní mantinel.

03:07
    Praha uklidňuje hru ve své třetině a odchází střídat.

03:30
    BO se znovu usazuje v pásmu a snaží se najít nějakou dobrou pozici ke střele. Tu však ale nemohou najít.

03:48
    Kotouč teď skončil v ochranné síti a vhazování bude probíhat v útočném pásmu Ostravy.

04:01
    Michal Dvořák to zkouší od modré, ale jeho pokus byl pouze zblokován jedním z obránců pražského celku.

04:57
    Jakub Gelnar prokličkoval mezi obránci a z mezikruží vystřelil. Baloun tento pokus vyráží mimo.

05:13
    David Rudolph se na druhé straně také dostal do velké příležitosti. Šindelka si ale s jeho pokusem dokázal poradit.

05:42
    Viktor Martínek zkoušel vystřelit, ale podařilo se mi pouze svoje náčiní přelomit na dvě poloviny.

06:26
    Hosté se dostali do pásma a Matěj Síla hned vyslal střelu zápěstím. Ovšem ta letěla mimo tři tyče.

07:07
    Viktor Martínek se teď s jedním hráčem srazil a chvilku zůstal ležet ne ledě. Naštěstí to není niv vážného a odchází po svých nohách.

07:31
    Ostrava se na nějakou dobu usadila v pásmu, ale ani v tento moment nedokázala vytvořit žádný střelecký pokus.

08:32
    Viktor Martínek zkoušel najít zpoza brány svého spoluhráče, ale našel pouze hokejku jednoho z domácích. Z této akce tak není defacto nic nebezpečného.

08:59
    Praha se na menší moment také usadila v pásmu, jenže podobně jako u domácího celku chybí střelba.

09:42
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Emil Adamczyk – 2 min., podrážení).

10:01
    Karlova univerzita točí domácí čtveřici v pásmu, ale stále tomu chybí jediné. Střelba.

10:42
    Ostrava se až teď osvobozuje a odchází střídat.

11:13
    Právě probíhá souboj o kotouč v rohu kluziště, který vyhráli hosté.

11:42
    Ostrava v plném počtu.

12:08
    Benjamín Velas si sjel na vrchol kruhu a vystřelil. Baloun puk vyráží mimo.

12:51
    Tak tohle už mohlo znamenat vedení domácího celku. Ostrava ujela ve dvou na nikoho a zakončující Jan Bernát netrefil prázdnou bránu.

13:42
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Teď už ale domácí celek další velkou šanci využívá. Nejprve zkusil z pravé strany propálit Balouna Emil Adamczyk, hostující brankář ještě zasáhl. Následně Adamczyk si znovu vzal puk, objel celou bránu a do brankoviště poslal přihrávku na VOJTĚCHA ŠĚVĚČĚKA, který se do poloprázdné brány už nemýlil. Asistence: Jakub Gelnar a Emil Adamczyk.

16:33
    Celá RT TORAX ARENA je doslova ve varu. První gól totiž tak nabudil fanoušky, že halou zní píseň vysoký jalovec.

17:07
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Domácí tým vede už dvoubrankovým rozdílem! MAREK KOVALSKI obdržel přihrávku od Sysaly a trefil se přesně mezi Balounovy betony. Asistence: David Sysala a Jakub Gelnar.

18:12
    Praha se sice dostala zase do útočného pásma, ale stále nepřicházejí žádné střelecké pokusy.

19:00
    Ostravští ujížděli dva na jednoho. Jediný hostující obránce dokázal přihrávce přes osu zabránit.

19:57
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Už se zdálo, že bude konec první části, ale Praha dokázala ještě skórovat. JAN ŠKODA vypálil od mantinelu a kotouč zapadl přesně do pravého horního růžku. Asistence: Martin Dlabola a Viktor Martínek.

20:00

K první třetině byly k vidění tři branky. Dvé se postarali domácí a o jednu až v samotném závěrů hosté. Stav po první třetině je tak 2:1 a uvidíme, jak tento duel bude nadále pokračovat.

20:01

20:10
    Úvodní buly druhé části dokázali vyhrát domácí hokejisté a hned si to nasměrovali do útočného pásma.

20:22
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Dominik Moravčík – 2 min., vysoká hůl).

20:30
    Ostrava se osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

21:05
    Praha se nemůže usadit v útoku, což domácím hokejistům dozajista nevadí.

22:00
    Další osvobození domácích znamená, že tato přesilovka s největší pravděpodobností nebude využita.

22:22

23:05
    Matěj Síla si převzal kotouč a od modré čáry zkusil vystřelit. Jeho pokus skončil pouze za brankou.

23:47
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Jakub Baca – 2 min., podrážení).

24:00
    Hostující celek rychle využívá přesilovou hru a vyrovnává stav utkání. David Jindra vystřelil od modré a zdálo se, že Šindelka má kotouč pod kontrolou. Jenže očividně to tak nebylo a z druhé strany přijel Čmejla, který puk odněkud vyškrábl a poslal ho DANIELU PISKAČOVI, jenž se do poloprázdné vrchní poloviny brány nemýlil. Asistence: Filip Čmejla a David Jindra.

26:32
    Hra opět plyne před bránou domácího celku.

27:01
    Do útočné třetiny se dostali domácí hokejisté, kteří točí s pětkou hostujícího celku. Je k vidění docela moc nepřesností v příhrávkách.

28:00
    Viliam Béreš zkusil vystřelit z rohu kluziště, a zkoušel tak Balouna překvapit. To se mu nepovedlo a hra je tak přerušena.

28:21
    Pražané otáčejí stav utkání. Hosté se dostali do úniku dva na jednoho. VIKTOR MARTÍNEK dostal přihrávku na pravou stranu kluziště a zkusil vstřelit mezi Šindelkovy betony. Tomu s velkým údivem kotouč zapadl až za brankovou čáru. Asistence: Jan Škoda.

30:18
    Do šance se mohl dostat Dominik Moravčík, jenže bylo signalizováno postavení mimo hru, a tak nemohl s kotoučem hrát.

30:48
    Útočné snažení Ostravy zastavil ofsajd.

31:09
    Viktor Martínek si převzal kotouč a vystřelil z otočky. Tento pokus Šindelka pokrýt dokázal.

31:58
    Další kombinace BO nevypadal vůbec špatně. Kotouč už dokonce mířil do brány, ale na poslední chvíli dokázal puk hokejkou vystřelit pryč jeden z obránců.

32:47
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Vojtěch Šěvěčěk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Viktor Martínek – 2 min., hrubost).

33:25
    Sražený kotouč do sítě od Dominika Pawliczka a vhazování před Balounem.

34:21
    Kryštof Fejko dostal nabito a vyslal tvrdou střelu pouze na zadní mantinel.

35:18
    Jeden z hostujících zkoušel tečovat před bránou. To se mu ale nepovedlo a Šindelka zastavuje hru.

36:00
    Ostravští se pokoušejí dostat aspoň do útočného pásma, jenže výborně postavena obrana hostů vždy včas zasáhla.

36:33
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Jakub Kopenec – 2 min., podrážení).

36:50
    Ostrava zatím hraje svou první přesilovku dobře. Stále jsou ale hostující hráči na svých pozicích a nedovolují, aby kotouč pronikl dál než k brankáři.

37:58
    Teď se nějakou dobu hrálo mimo útočné pásmo BO a Praha tak může vystřídat své hráče.

38:33
    Praha v plném počtu.

38:54
    Patrik Gola to vzal na sebe, ale jeho snažení v podobě proniknutí přes obranu není úspěšné.

39:44
    Střela Sysaly a následná dorážka končí na obráncích.

40:00

V druhé třetině přidaly další dva góly hosté a otočili tak stav utkání. Nicméně v hale panuje neustále dobrá nálada a všichni studenti si dnešní zápas určitě užívají.

40:01

40:12
    BO vyhrálo úvodní buly i ve třetí třetině a míří si to do útočné třetiny.

41:02
    Na malou chvilku se usadili v pásmu i hokejisté hostujícího celku. Zatím však bez střelby.

41:44
    Gola zavezl kotouč po levém mantinelu do pásma. Sjel si až za bránu a zkoušel přihrát do prostoru mezi kruhy. Nikoho ze spoluhráčů nenašel.

42:54
    Dominik Pawliczek dojel až na pravý kruh a vystřelil. Baloun jen tak tak kotouč vyrazil ramenem.

43:09
    Karlovka vede už o dvě branky. DAVID RUDOLPH vyslal střelu na Šindelku, kterému kotouč doskákal po výstroji za brankovou čáru. Asistence: Matěj Síla.

44:28
    Martínkova střela byla vyražena do ochranné sítě. Vhazování po pravici Šindelky.

44:56
    Martínek se dostal do šancí. Nejprve vystřelil a následně dorážel, Šindelka dokázal oba pokusy zpacifikovat.

45:40
    Karlova Univerzita se znovu prosazuje. OLIVER GLITTA dostal až moc prostoru, který dokázal svou svižnou střelou zápěstím využít jak nejlépe mohl. Kotouč zapadl do branky o horní tyč. Asistence: Benjamín Velas a Matěj Síla.

47:00
    Kovalski ujel obraně po levé straně. Jeho pokus ale nemířil mezi tři tyče.

48:14
    Ostravští se usadili na malý moment v útočné třetině. Karlovka je dokázala včas dostat mimo své území.

49:17
    Szturc vyzkoušel střelu bekhendem jenže i jeho pokus byl zblokován jedním z obránců Karlovy univerzity.

50:10
    Ostravským hokejistům se vůbec nedaří dostat do útočné třetiny. To hostům docela i vyhovuje.

50:41
    Další icing domácích.

51:12
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Viliam Béreš poslal přihrávku od modré na volného DOMINIKA PAWLICZKA, který dokázal kotouč dopravit do sítě nad lapačku Balouna. Asistence: Viliam Béreš.

52:51
    Praha dokázala vyhodit kotouč tak šikovně, že se icing nepískal. Hosté tak odcházejí střídat.

53:29
    Martínek mezi kruhy vypálil dělovku, která skončila pouze za brankou.

53:50
    Hostující branka je posunuta, a tak se bude vhazovat po pravici Balouna.

54:07
    Kovalski se mohl dostat do nebezpečné šance, jenže kotouč mu přeskočil hokejku.

54:39

54:48
    Ostravané vyhráli vhazování a vyhodili kotouč mimo své území.

55:25
    Karlovka se usazuje a po střele Valesa se přerušuje hra.

55:38
    Hudec posílá kotouč přes všechny čáry, BO se osvobozuje.

56:11
    Pražané zavezli kotouč zpět do útoku a točí čtveřici domácích.

56:39

56:45
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Daniel Szturc – 2 min., podrážení).

57:15
    Kotouč se nachází ve středním pásmu a domácí můžou střídat.

57:43
    Praha zakládá protiútok až z vlastní třetiny a vytváří si tlak před Šindelkou.

58:24
    Domácí branka je posunuta a bude se vhazovat opět před Šindelkou.

58:45

59:13
    Velká bitka za domácí brankou. Domácí Baca proti Martinkovi z ní odchází jako vítěz.

59:13
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Jakub Baca – 2 min., hrubost).

59:30
    Ostrava v šesti.

59:45
    Kotouč je ale až v obranném pásmu a je jasné, kdo dnes vyhraje České derby!

59:55
    Ještě se píská icing domácích.

Je za námi utkání, které zprvu vypadalo lépe pro ostravský celek. Jako první otevřel stav utkání Vojtěch Šěvěček, aby za pár minut na něj navázal i Marek Kovalski. V první třetině padla ještě jedna branka, a to do sítě domácích. Stav zápasu snížil Jan Škoda. V druhé třetině padly góly dva. Nejprve vyrovnal Daniel Piskáč a na něho za pár minut navázal Vitkor Martínek, který tak otočil stav utkání. V třetí tercii byly k vidění opět tři branky. Na dvoubrankový rozdíl upravil David Rudolph. Ve 46. minutě to bylo pro domácí ještě horší. Na 2:5 navýšil Oliver Glitta. Poslední slovo stejně ale měli domácí hokejisté. Třetí branku ostravského celku vsítil Dominik Pawliczek.

Tohle je ode mne pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalších textových přenosů.

Přeji pěkný zbytek úterního večera. (20:39:09)

Patrik Rošič

Branky a nahrávky: 14. Šěvěčěk (Gelnar, Adamczyk), 18. Kovalski (Sysala, Gelnar), 52. Pawliczek (Béreš) – 20. Škoda (Dlabola, Martínek), 24. Piskač (Čmejla, Jindra), 29. Martínek (Škoda), 44. Rudolph (Síla), 46. Glitta (Velas, Síla)

UK Kings Prague: Baloun (Novák) – Chládek, Kopenec, Dlabola, Klinger (C), Vávra, Piskač – Síla, Martínek, Glitta, Škoda, Čmejla, Halberštát, Velas, Bečka, Jindra, Rudolph

Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Kořistka