HC MIKRON Nové Zámky
3:5 (1:0, 1:4, 1:1)
HK Poprad
sk Úterý 16.11.2021, 18:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 16. kola TIPOS Extraligy medzi HC Nové Zámky a HK Poprad.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Predohrávka 16. kola prinesie súboj tabuľkových susedov.

Desiate Nové Zámky strácajú na svojho dnešného súpera tri body, dokopy ich majú v tabuľke 13. Z ostatných ôsmich duelov Býci vyhrali iba raz, siedmeho novembra podľahli vonku Prešovu 3:6.

Deviaty Poprad už s novým trénerom bude chcieť ukončiť šesťzápasovú šnúru prehier. Kamzíci majú na konte 16 bodov, naposledy ani oni nestačili doma na Prešov 3:5.

V prvom vzájomnom stretnutí sezóny Popradčania Novozámčanov deklasovali 8:3, už v 41. minúte bolo dokonca 7:1.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Lackovič (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Livingston, Skokan, Svitana – Ully, Arniel, Mešár – Vandas, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Kundrik, Paločko

Rozhodca: Stano, Goga – Jedlička, Synek – Jonák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:05
    Otvorená úvodná minúta je za nami. Hralo sa pred oboma brankármi, avšak bezo strely.

01:31
    Bjalončík pri ľavej žŕdke bez úspechu, ešte sa neprerušovalo.

01:57
    Azda desať sekúnd sa bojovalo pri mantineli v tretine Nových Zámkov, domáci predsa len získali puk.

02:26
    Vhadzovať sa bude po pravici Mareka Čiliaka.

03:16
    Druhá popradská formácia sa rýchlo dostala do útoku, lenže Lackovič zasiahol bez väčších problémov.

03:48
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Matúš Holenda – 2 min., podrazenie).

05:13
    Zatiaľ zle zahraná presilovka, Popradčania získali aspoň buly po zrazenej strele na ochrannú sieť.

05:48
    Domáci v plnom počte.

06:35
    Ulrych z ľavého kruhu zakončoval, no možno si to pýtalo prihrávku na opačnú stranu tretiny.

07:05
    Kamzíci síce neskórovali v početnej výhode, ale zostávajú v útoku.

07:38
    Po dlhšom čase sa presúvame pred Čiliaka, avšak nebolo to ani na strelu.

08:09
    Paločko prenecháva Dalhuisenovi, ktorý rozohráva nový atak spoza brány.

09:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (River Rymsha – 2 min., podrazenie).

09:45
    HC Nové Zámky dali gól!
    Nahodenie od modrej, tri dorážky a až tá posledná končí v bráne! CHRISTOPHER LANGKOW bol najdôraznejším mužom v bránkovisku.

Asistencie: Tomáš Klempa, Christian Bull.
    09:45 Christopher LANGKOW - 1:0

10:41
    Zakázané uvoľnenie Novozámčanov.

12:31
    Okamžite po buly pálil jeden z domácich, Čiliakovi prepadol puk a pomohli mu až jeho spoluhráči.

13:10
    Po obdržanom góle zostáva Poprad v útlme, píska sa icing hostí.

14:32
    V rozpätí dvadsiatich sekúnd nepremenili svoje príležitosti Livingston a Ully!

15:26
    Hostia avizujú hokejku v tvári svojho hráča, rozhodcovia zostávajú nemí.

16:16
    Livingston opäť neuspel, tentokrát mu pred bránkovisko nabíjal Skokan.

17:35
    Novozámčania prežili krušné chvíle, pokojne mohlo byť vyrovnané.

17:56
    Hatala s Romanom zvýšili tep domácej striedačke, náročná prihrávka v strednom pásme, našťastie, vyšla.

18:29
    Opäť sa hrá dlhšie bez prerušenia hry.

18:48
    Bull s dvomi pokusmi, Čiliak mal prácu iba pri prvom z nich.

19:20
    Brejčák sa na opačnej strane musel vyhnúť až trojici hráčov, skúsený obranca to zvládol.

19:47
    Mešár zamiešal pukom až našiel Ullyho, avšak ani on neodklial svätyňu súpera.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Vylúčenie Rymshu potrestané gólom Langkowa, Poprad mohol inkasovať aj druhý raz, ale zase mohol aj vyrovnať. Nepremieňanie šancí znamená "futbalový" výsledok 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:45
    Začalo sa zostra, podobne ako v prvej tretine.

23:57
    Lackovič musel byť v pozore, keď sa zrazu puk vynoril spoza jeho brány. Domáci naďalej s čistým štítom.

25:06
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Adam Drgoň – 2 min., podrazenie).

26:01
    Veľmi dobré napádanie Popradčanov, domáci len s veľkými problémami prechádzajú do útoku.

26:53
    Langkow temer obdržal presnú prihrávku od Paločka, táto power-play Novozámčanov gólom neskončí.

27:06
    Hostia v plnom počte.

27:10
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christian Bull – 2 min., hákovanie).

27:39
    Poprad dal gól!
    Na góly i využité presilovky je to 1:1! JAMES DAVID LIVINGSTON stál na konci peknej kombinácie, aby napokon puk prešiel popod ruku Lackoviča.

Asistencie: Patrik Svitana, River Rymsha.
    27:39 James David Livingston - 1:1

29:01
    Perfektný návrat hostí do duelu! Vandasova skvelá práca, keď zaviezol puk do tretiny a obišiel s ním bránu. Nasledovala prihrávka pred ľavú žŕdku, PETER BJALONČÍK si spracoval puk korčuľou a potom pálil presne do siete!

Asistencie: Michael Vandas, Peter Šišovský.
    29:01 Peter BJALONČÍK - 1:2

29:48
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Robert Lockwood Jackson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:05
    Čiliak mierne podcenil situáciu a Kamzíci mohli inkasovať. Zatiaľ dobré bránenie od Býkov v oslabení.

30:14
    Tvrdý stret borcov pri mantineli zostal bez odozvy, Novozámčania si márne pýtajú dve trestné minúty.

30:47
    Lackovič dobre zmenšil strelecký uhol a ukryl puk vo výstroji.

31:36
    Popradčania bojujú o puk, ale veľmi sa im to nedarí. Zdá sa, že táto presilovka potrestaná nebude.

31:48

32:53
    Náročné minúty majú za sebou domáci hokejisti. Inkasovali dvakrát 82 sekúnd, prežili aj oslabenie a teraz sa budú chcieť vrátiť do hry o body.

33:27
    Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

34:26
    Hostia zase blízko k tretiemu gólu, ale na štvrtý duel stretnutia si ešte musíme počkať. Sledujeme tvrdé strety, ktoré ešte nekončia vylúčením.

35:41
    Bjalončík blízko druhému zásahu, Lackovič sa však včas premiestnil k pravej žŕdke!

36:03
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Samuel Fereta – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

36:07
    Svitana po buly triafa priamo doprostred brány, kde sa nachádzal domáci gólman!

36:26
    Nádherná súhra dvojice Dávid Skokan – PATRIK SVITANA. Skokan žabkou spoza brány priamo na hokejku Svitanu, ktorý bez prípravy vyprášil pravú šibenicu brány.

Asistencie: Dávid Skokan, Adam Drgoň.
    36:26 Patrik SVITANA - 1:3

36:47
    Gól za gólom! Bull dlhým pasom našiel Langkowa v útočnej tretine, rýchla prihrávka na voľného PATRIKA ŠTEVULIAKA a je 2:3!

Asistencie: Christopher Langkow, Christian Bull.
    36:47 Patrik ŠTEVULIAK - 2:3

38:18
    Jeden z dvojice hlavných rozhodcov sa musel uhnúť strele z ľavej strany, taká bola nepresná.

39:02
    Bláznivá druhá tretina pokračuje! River Rymsha naznačoval náprah od modrej niekoľko sekúnd, nakoniec ho aj tak nik nezachytil. Pred bránou sa šikovne pohyboval MIKE DALHUISEN, ktorý tečom pomýlil Lackoviča a prinavrátil Popradu dvojgólové vedenie.

Asistencie: River Rymsha, Dávid Skokan.
    39:02 Mike DALHUISEN - 2:4

39:24
    Hneď dvakrát náznak šarvátky počas prerušenia hry. Domáci chcú hostí vyprovokovať, rozhodne nemajú čo stratiť.

39:24
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dávid Skokan – 2 min., krosček).

39:24
    Dalhuisen naďalej v potýčke s Klempom a Langkowom. V trestoch ešte budeme pokračovať.

39:24
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christopher Langkow – 2 min., hrubosť).

39:54
    Čiliak neudržal ranu Vargu, Bull spred bránkoviska neznížil!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Poprad štyrmi gólmi v druhej časti hry úplne otočil vývoj zápasu. Nové Zámky reagovali zásahom za stavu 1:3, ale prakticky bleskovo prinavrátil hosťom dvojgólové vedenie Dalhuisen.

Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Števuliak začal záverečnú tretinu veľmi nepresne, Nové Zámky ale zostávajú v útoku.

41:09
    A znovu to bol Števuliak, ktorý preveril Čiliaka, toto už bolo výrazne nebezpečnejšie!

41:12
    Holendovo strieľané nahodenie skončilo len na zadnom mantineli.

41:24

41:37
    PETER KUNDRIK pravdepodobne rozhodol o dnešnom meraní síl! Získal puk vo vlastnej tretine, cez mantinel sa dostal cez obrancu a strelou pod hornú žŕdku nedal Lackovičovi najmenšiu šancu!

Asistencia: Matej Paločko.
    41:37 Peter KUNDRIK - 2:5

43:00
    Tak čo, podarí sa Býkom ešte niečo urobiť s výsledkom? Katastrofálny štart po nevyužitej presilovke domácim na silám nepridá.

43:19
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Peter Šišovský – 2 min., hákovanie).

44:01
    Brejčák si trúfal na prihrávku na Kundrika, ale gól v oslabení to nebude.

44:27
    Potrebná odpoveď prichádza, ĽUBOMÍR FETKOVIČ obdržal nezištnú prihrávku pred prázdnu bránu od Tibora Vargu. Čiliak bezmocný.

Asistencie: Tibor Varga.
    44:27 Ľubomír FETKOVIČ - 3:5

45:31
    Čistý defenzívny zákrok na Fetkoviča, domáci si márne pýtajú ďalšiu dvojminútovú výhodu.

46:45
    Bullov zrazený pokus vyslal hostí do brejku. Valigura to však vzal na seba, no trafil iba Lackoviča.

47:06
    Veľká diera na ľavom krídle, Ferenyi v rýchlosti prestreľuje!

47:29
    Vylučovať sa nebude ani teraz. Bull síce na ľade, ale arbitri podrazenie neavizujú.

48:08
    Kamzíci nechali vyniknúť Lackoviča! Livingston vybojoval puk na mantineli, Skokan posúval na Svitanu, avšak rana zápästím zamierila čarovne do lapačky gólmana.

50:12
    Šanca strieda šancu, skákajúci puk na bránkovej čiare musel likvidovať Čiliak.

51:07
    Livingston sa natlačil cez obrancu do bránkoviska, nedokázal už však zakončiť.

52:30
    Langkow a spol. maximálne prekombinovali prečíslenie! Števuliak namiesto streľby ešte prenechával puk na Klempu, ktorý takéto riešenie ani neočakával.

53:22
    Dalhuisen v dobrej pozícii, z vrcholu ľavého kruhu si deviaty gól duelu nepripísal.

54:33
    Prakticky v každej minúte vidíme dôležitý zákrok na jednej či druhej strane. Napriek dvojgólovému vedeniu je všetko otvorené.

55:15
    Jakub Lackovič a jeho lapačka si vyslúžila potlesk od Dávida Skokana, ktorý umiestnil puk len do výstroja! Veľkí hráči vedia oceniť veľké zákroky.

56:04
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christian Bull – 2 min., držanie).

56:27
    Rymshovo nahodenie presilovkový zásah neprinieslo. Vylúčením si ale domáci výrazne skomplikovali možnosť záverečného tlaku.

57:01
    Klempa získal puk za bránou, Holenda vytiahol puk až do útoku, avšak koncovka opečiatkovala zadný mantinel.

57:36
    Mešár vo výhodnej pozícii míňa bránu.

58:04

58:45
    Hrá sa v strednom pásme, aj preto sa Novozámčania ostýchajú s odvolaním brankára.

59:07
    Deje sa to až necelú minútu pred koncom. Jakub Lackovič je na lavičke a Býci sa pokúšajú o malý zázrak v šestici.

59:31
    Lenže domáci musia von z útočného pásma a to je koniec nádejam.

59:53
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tomáš Klempa – 2 min., sekanie).

Poprad si pod novým trénerom pripisuje tri body po tom, čo o osude duelu rozhodol v druhej tretine štyrmi gólmi. Nové Zámky nestačili reagovať a tak si pripisujú na konto prehru 3:5. (20:16:47)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 10. Langkow (Klempa, Bull), 37. Števuliak (Langkow, Bull), 45. Fetkovič (Varga) – 28. Livingston (Svitana, Rymsha), 30. Bjalončík (Vandas, Šišovský), 37. Svitana (Skokan, Drgoň), 40. Dalhuisen (Rymsha, Skokan), 42. Kundrik (Paločko)

HC MIKRON Nové Zámky: Lackovič (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov

Rozhodčí: Stano, Goga – Jedlička, Synek – Jonák