Mountfield HK – Třinec 5:4 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 6:3 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 4:3 (kon.) | Plzeň – Salzburg 5:0 (kon.) | Pardubice – Havířov 4:1 (kon.)
Sparta – Chomutov 5:1 (kon.) | Slavia – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Kometa Brno 1:4 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 26.11.2021, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL extraliga juniorů • 20. kolo
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Kometa Brno porazila Duklu Jihlava na jejím ledě 4:1 a odváží si domů tři body, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý. (21:43:17)
   
  Brňané si ve třetí třetině, stejně jako ve druhé části, již vítězství pohlídali a nedovolili Dukle přiblížit se na kontaktní branku. Naopak osm sekund před koncem vstřelil Jakub Malý gól do prázdné branky a uzavřel tak konečný stav na 1:4.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Kometa právě vstřelila branku!
  Jihlavští hokejisté po buly nedokázali udržet kotouč. Řehák poslal puk na Šalého, který vyzval přihrávkou do jízdy JAKUBA MALÉHO. Forvard Komety si poradil s jihlavským hráčem, který byl u puku déle, a pohodlně ho zavezl do prázdné klece. Asistence: Eduard Šalé, Jaroslav Řehák.
   
  59:41
  Domácí tým si vyžádal oddechový čas. Kometa je ale velmi blízko ke třem bodům. Do konce základní hrací doby zbývá 18,7 sekundy.
   
  59:33
  Filip Maláč míří ze své branky. Na druhé straně chvilku nebylo vidět, kde je puk, nicméně to neplatilo pro Michala Postavu, který ho bezpečně držel ve výstroji.
   
  59:20
  Kotouč už byl mimo dohled dvojice sudích, kteří tak přerušili hru.
   
  59:00
  Dukla zatím nedokázala dostat puk do své moci, proto Maláč zůstává v brance. A navíc hosté nyní drží puk za jeho hájemstvím.
   
  58:25
  Vovsíkův nápřah od modré Postava viděl a také zneškodnil.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:12
  Do konce základní části hry zbývají necelé tři minuty. Odhodlají se domácí ke hře bez brankáře?
   
  56:03
  Vyvial výborně viděl před branku sjíždějícího Doležala a adresoval mu puk, čímž by jihlavský útočník jistě zaměstnal Postavu. Brankář Komety ale může poděkovat výbornému bloku obránce Jana Holemého.
   
  55:43
  Kometa zatím nepřipouští vůbec žádné komplikace a dobře drží náskok, který získala během sedmi minut druhé třetiny.
   
  54:25
  Zkusil to i Šimon Zdarsa, který projel po pravé straně do pásma a zkusil z nulového úhlu nahodit puk. Ale Postava byl na místě.
   
  53:56
  Jihlava mohla znovu střílet z vrcholu pravého kruhu, ale Adam Rauš byl opět dobře zablokován.
   
  53:27
  Maláč si pokryl nahozený puk, nenechal se jím překvapit. Jihlava se ihned snaží dostat na druhou stranu, kde byla Matějíčkovi v souboji sražena helma.
   
  51:26
  Daniel Pavelec měl na holi snížení, ale po dobré přihrávce nedokázal usměrnit puk zblízka do volného prostoru kolem levého betonu Postavy k tyči.
   
  50:44
  Ačkoliv Menšík bojoval o odražený puk, co to šlo, nakonec byla v souboji úspěšnější Kometa. Šalé vybojoval puk a poslal ho ven z pásma, čímž se hosté definitivně osvobozují a hrají v pěti.
   
  49:51
  Patrik Čermák nedostal na pravém kruhu dobrou přihrávku na střelu z první. Proto podržel kotouč, zbavil se soupeře a zkusil to střelou z kruhů. Ta mu sice nesedla ideálně, ale i tak puk projel jen kousek vedle pravé tyče Postavy.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Tomáš Lysý


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 12. Vyvial (Matějíček, Čermák) – 22. Šalé (I. Sedláček, Fajmon), 28. Šalé (Malý, I. Sedláček), 29. Horký (Harmim), 60. Malý (Šalé, Řehák)


  HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Číhal, Chvátal, Sapík, Vovsík, Matějíček, Kerber, Topol – Jungwirth, Menšík, Rauš – Čermák, Zdarsa, Vyvial – Peš, Pavelec, Doležal – Bulík
  Trenér: Michal Broš

  HC Kometa Brno: Postava (Schnattinger) – Holemý, Sedláček (C), Fajmon, Svoboda, Řehák, Grauer – I. Sedláček, Šalé, Malý (A) – Bělohlav, Bartes (A), Harmim – Hrnčíř, Otava, Nesvadba – Horký, Boltvan
  Trenér: Jan Zachrla

  Rozhodčí: Kika, Marek – Nechvátal, Zídek