Michalovce – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Nitra – Poprad 0:0 (odl.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.)
Zvolen – Nové Zámky 3:2 (kon.) | Košice – Trenčín 0:0 (odl.)
HKM Zvolen
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 26.11.2021, 19:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Dnes sa dlho vo Zvolene rodilo prekvapenie kola, ale nakoniec sa nič také nekoná. Domáci v tretej tretine otočili skóre. Najprv využili presilovku 5:3 a o minútu aj 5:4. Zvolen teda otočil z 0:2 na 3:2 a tri body tak zostávajú doma. Hostí mi je aj trošku ľúto. Hlúpymi vylúčeniami dnes prišli o tri body. Inak sa mi ale ich výkon veľmi páčil. Rovnako tak aj debut gólmana Dana Bakalu. Ďakujem za pozornosť a pekný zbytok večera. (21:28:02)

59:57
    Viedenský ukážkovo zblokoval prihrávku, vyviezol puk z vlastnej tretiny a domáci to už zvládnu.

59:41
    Bakala odvolaný z brány, hostia idú po vyrovnaní v šestici.

59:15
    Domáce prečíslenie dvoch na jedného zakončoval Leskinen, ale iba do Bakalu.

58:58
    Holenda vystrelil z medzikružia a teda poriadne natiahol Rahma.

58:13
    Hostia v plnom počte.

58:07
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Pierog – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Ferenyi – 2 min., hrubosť).

58:07
    Ferenyi krosčekoval Kriegera pri mantineli, čo rozhodca nevidel a okamžite ho prišiel pomstiť Pierog. Následne sa vytvorili dve dvojičky a uvidíme koho vlastne budeme vylučovať.

57:50
    Krieger s obľúbenej pravej strany triafa Bakalu do prilby.

57:31
    Roy ukážkovo zaviezol puk do pásma a následne aj preveril Bakalu.

56:56
    Domáci v plnom počte.

56:13
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Tóth – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

56:13
    Domáci atakovali gólmana Bakalu v rozohrávke a vyplatilo sa. Bakala totiž rozohral puk pred striedačku a hostia sa razom na ľade vyskytli šiesti.

55:31
    Marcinek v oslabení vyzvŕtal trojicu hostí a získal aspoň 10 sekúnd.

55:05
    Domáci už so štyrmi hráčmi.

54:55
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Csányi – 2 min., podrazenie).

54:20
    Hosťujúce mužstvo HC Mikron Nové Zámky v obrovskej šanci. Ondrušek na hranici ofsajdu prevzal puk na modrej čiare a mieril sám na Rahma, triafa však puk iba do neho.

53:47
    Chris Langkow kazí prihrávku a hostia sa sami vyhodili z pásma.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 37. Marcinek (Hain, Kotvan), 48. Roy (Krieger, Leskinen), 49. Zuzin (Rahm) – 33. Hatala (Mišiak, Bull), 35. Langkow (Klempa, Bull)

HKM Zvolen: Rahm (Martin Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka (A), S. Barcík – Zuzin (C), Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Pierog – Stupka, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Chlepčok
    Trenér: P. Oremus

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda (C), Fereta, Mich. Roman, Ligas – Jackson, Šiška, Mišiak – Klempa (A), Langkow, Števuliak – Ondrušek, Fetkovič, T. Varga (A) – Kurbatov, Ferenyi, Tóth – Hrabčak
    Trenér: G. Majoross

Rozhodčí: T. Orolin, Fridrich – M. Orolin, Kacej (video – Martinko)